Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 11 мамырдағы № 98 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 мамырда № 3516 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 47 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 29.02.2024 № 47 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына және VI шақырылған облыстық мәслихаттың III сессиясының 2016 жылғы 22 сәуірдегі № 20-VI "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін келісу туралы" шешіміне сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ш.Ж. Мұқанға жүктелсін.
3. Осы қаулы ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 8 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
"Келісілді"
Атырау облыстық мәслихаты
сессиясының төрайымы
___________________________ Л. Ли
___________________ 2016 жыл
"Келісілді"
Атырау облыстық
мәслихатының хатшысы
___________________________ C. Лұқпанов
___________________ 2016 жыл
Атырау облыстық әкімдігінің 2016 жылғы "11" мамырдағы № 98 қаулысына қосымша
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының ТІЗБЕСІ
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
аудандық (қалалық) аурухананың, аудандық (қалалық) емхананың, аудандық (қалалық) диспансердің, медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығының, туберкулезге қарсы санаторийдің, паллиативтік көмек ауруханасының, жедел медициналық жәрдем станциясының басшысы;
аудандық (қалалық) аурухананың, аудандық (қалалық) емхананың, аудандық (қалалық) диспансердің, медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығының, туберкулезге қарсы санаторийдің, паллиативтік көмек ауруханасының, жедел медициналық жәрдем станциясының басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлік бойынша басшының орынбасарынан басқа);
құрылымдық бөлімшелер бөлімшесінің, қызметінің, бөлімінің (оқу-қосалқы, медициналық статистика, ұйымдастырушылық-әдістемелік және статистикалық, ақпараттық-талдау, педагогикалық) басшысы, клиникалық (сәулелі диагностика, функционалдық диагностика, физиотерапия және емдік денешынықтыру, стоматология кабинеті немесе бөлімшесі) және параклиникалық бөлімшелерінің (зертханалардың) меңгерушілері;
дәріхана меңгерушісі (дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бөлімінің);
барлық мамандықтағы дәрігерлер;
мейіргер, провизор (фармацевт);
денсаулық сақтау сарапшы маманы, зертхана маманы, қоғамдық денсаулық сақтау маманы (эпидемиолог, статистик, әдіскер), сәулелік жабдыққа қызмет көрсету жөніндегі инженер, психолог маманы;
фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), тiс дәрігері (дантист), тic технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), рентген зертханашысы, медициналық тіркеуші, диеталық мейіргер, нұсқаушы-дезинфектор;
әлеуметтік қызметкер.

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета
Постановление акимата Атырауской области от 11 мая 2016 года № 98. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 13 мая 2016 года № 3516. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 29 февраля 2024 года № 47
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 29.02.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и решением III сессии областного маслихата VI созыва от 22 апреля 2016 года № 20-VI "О согласовании перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета", акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности финансируемых из областного бюджета, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукана Ш. Ж. - заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 8 января 2016 года.
Аким области Н. Ногаев
"Согласовано"
Председатель сессии
маслихата Атырауской области
___________________________ Л. Ли
"___" _____________ 2016 года
"Согласовано"
Секретарь Атырауского
областного маслихата
___________________________ С. Лукпанов
"___" _____________ 2016 года
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от "11" мая 2016 года № 98
ПЕРЕЧЕНЬ
должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета
1. Должности специалистов здравоохранения:
руководитель: районной (городской) больницы, районной (городской) поликлиники, районного (городского) диспансера, центра первичной медико-санитарной помощи, противотуберкулезного санатория, больницы палиативной помощи, станции скорой медицинской помощи;
заместитель руководителя (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части): районной (городской) больницы, районной (городской) поликлиники, районного (городского) диспансера, центра первичной медико-санитарной помощи, противотуберкулезного санатория, больницы палиативной помощи, станции скорой медицинской помощи;
руководители отделения, службы, отдела (учебно-вспомогательного, медицинской статистики, организационно-методического и статистического, информационно-аналитического, педагогической), заведующие клиническими (отделением лучевой диагностики, функциональной диагностики, физиотерапии и лечебной физкультуры, стоматологического кабинета или отделения) и параклиническими (лабораторий); заведующий аптекой (отделом лекарственного обеспечения);
врачи всех специальностей;
медицинская (ий) сестра (брат), провизор (фармацевт);
специалист-эксперт в здравоохранении, специалист лаборатории, специалист общественного здравоохранения (эпидемиолог, статистик, методист), инженер по обслуживанию лучевого оборудования, специалист-психолог;
фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), рентгенолаборант, медицинский регистратор, диетическая сестра, инструктор-дезинфектор;
социальный работник.

2. Әлеуметтiк қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
психоневрологиялық аурулары бар мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемелер басшысы;
психоневрологиялық аурулары бар мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемелер басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлік бойынша басшының орынбасарынан басқа);
барлық мамандықтағы дәрiгерлер;
емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы, фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық),
мейіргер;
психолог, дефектолог;
еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы, әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi маман; мәдени ұйымдастырушы (бұқаралық жұмыс жөніндегі ұйымдастырушы), музыкалық жетекші.
3. Бiлiм беру мамандарының лауазымдары:
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлік бойынша басшының орынбасарынан басқа);
психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация басшысы;
мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, арнайы (түзету) және мамандандырылған білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері, оның ішінде мұғалім-дифектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), мұғалім-логопед, бастапқы әсери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының өндіріске үйрету шебері;
тәрбиелеуші, тәрбиелеуші-ана, әдiскер (негізгі қызметтердің), дене тәрбиесі нұсқаушысы (негізгі қызметтердің), музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің), ұйымдастырушы педагог, педагог-психолог, әлеуметтiк педагог, жаттықтырушы-оқытушы;
оқу-өндіріс шеберхананың басшысы (меңгерушiсi).
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлік бойынша басшының орынбасарынан басқа);
ауылдық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бас: қор сақтаушы, суретші;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын сектор басшысы;
ауылдық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлім басшысы;
музейлер қорын есепке алу архивисті, тарихшы (негізгі қызметтер), өнертанушы, палеограф, қор сақтаушы, барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер), экскурсовод;
археограф, архивист, суретші – реставратор.

2. Должности специалистов социального обеспечения:
руководитель медико-социального учреждения для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями;
заместитель руководителя медико-социального учреждения для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части);
врачи всех специальностей;
инструктор по лечебной физкультуре, фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский),
медицинская (ий) сестра (брат);
психолог, дефектолог;
инструктор по трудотерапии, специалист по социальной работе;
культорганизатор (организатор по массовой работе), музыкальный руководитель.
3. Должности специалистов образования:
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части);
руководитель психолого-медико-педагогической консультации;
учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования, в том числе учитель-дефектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), учитель-логопед, преподаватель-организатор начальной военной подготовки, мастер производственного обучения организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
воспитатель, мать-воспитатель, методист (основных служб), инструктор по физкультуре (основных служб), музыкальный руководитель (основных служб), педагог-организатор, педагог-психолог, социальный педагог, тренер-преподаватель;
руководитель (заведующий) учебно-производственной мастерской.
4. Должности специалистов культуры:
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части);
руководители государственного учреждения и государственного казенного предприятия сельского значения;
главный: хранитель фондов, художник государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия сельского значения;
архивист по учету фондов музеев, историк (основных служб), искусствовед, палеограф, хранитель фондов, художники всех наименований (основных служб), экскурсовод;
археограф, архивист, художник - реставратор.