"2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 4/44-6с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 шілдеде № 3784 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабаның 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 29 маусымдағы № 3/36-VІ "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3771 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 54/411-5с "2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3484 тіркелген, 2016 жылғы 8 қаңтардағы "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 97 931 719 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 001 644 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 195 831 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 751 655 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 982 589 мың теңге;
2) шығындар – 101 423 852 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 443 789 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 443 789 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -57 732 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 57 732 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -7 878 190 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 878 190 мың теңге.";
2 тармақта:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"автомобиль жолдардын және көпірлерді орташа жөндеуге – 682 641 мың теңге;";
он бірінші абзацпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін жөндеуге – 37 579 мың теңге.";

О внесении изменении и дополнений в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 14 июля 2016 года № 4/44-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 18 июля 2016 года № 3784. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 29 июня 2016 года № 3/36-VІ "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3771 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 54/411-5с "О бюджете города Шымкент на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3484, опубликовано 8 января 2016 года в газете "Панорама Шымкента") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 931 719 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 47 001 644 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 195 831 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 751 655 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 47 982 589 тысяч тенге;
2) затраты – 101 423 852 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 443 789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 443 789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -57 732 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 57 732 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -7 878 190 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 878 190 тысяч тенге.";
в пункте 2:
десятый абзац изложить в следующей редакции:
"средний ремонт автомобильных дорог и мостов – 682 641 тысяч тенге;";
дополнить абзацем одиннадцать следующего содержания:
"ремонт объектов образования в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 37 579 тысяч тенге.";

2-1 тармақта:
"7 230 532" деген сандар "6 876 598" деген сандармен ауыстырылсын;
2-2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2. 2016 жылға арналған қала бюджетінде жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуге және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
жылумен қамтамасыз етуге – 612 858 мың теңге;
тұрғын үйлерді сейсмикалық күшейтуге – 309 477 мың теңге;
жолдарды жөндеу және аяқжолдарды орнатуға – 1 313 641 мың теңге.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қаланы абаттандыруды дамытуға – 366 436 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 886 918 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 2 138 571 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 2 353 421 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 163 444 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 2 086 686 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 3 430 071 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 011 455 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 7 512 589 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға – 221 538 мың теңге.";
3-3 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
"3-3. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен кредиттер келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға – 1 650 000 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысына – 150 000 мың теңге.";
4 тармақта:
"800 000" деген сандар "442 929" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Н.Бұхарбаев
Қалалық мәслихат
хатшысы Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының

в пункте 2-1:
цифры "7 230 532" заменить цифрами "6 876 598";
пункт 2-2 изложить в следующей редакции:
"2-2. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов на следующие цели:
теплоснабжение – 612 858 тысяч тенге;
сейсмоусиление домов – 309 477 тысяч тенге;
ремонт дорог и устройство тротуаров – 1 313 641 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
развитие благоустройства города – 366 436 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 886 918 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 2 138 571 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 353 421 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 2 163 444 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 2 086 686 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 3 430 071 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 1 011 455 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 7 512 589 тысяч тенге;
строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкцию общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 221 538 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 3-3 следующего содержания:
"3-3. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены кредиты из областного бюджета на следующие цели:
проектирование и (или) строительство жилья – 1 650 000 тысяч тенге;
реконструкцию и строительство систем тепло, водоснабжения и водоотведения – 150 000 тысяч тенге.";
в пункте 2-1:
цифры "800 000" заменить цифрами "442 929";
приложения 1, 2, 3, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
городского маслихата Н.Бухарбаев
Секретарь городского
маслихата Н.Бекназаров
Приложение № 1 к решению
Шымкентского городского