Орал қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 40-3 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2016 жылғы 20 сәуірдегі № 3-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 сәуірде № 4345 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 10-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 10.03.2017 № 10-7 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 40-3 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4194 тіркелген, 2016 жылғы 7 қаңтарда "Жайық үні-Жизнь города" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 24 925 812 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 592 252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 173 941 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 084 504 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 075 115 мың теңге;
2) шығындар – 25 165 075 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -239 263 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 239 263 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 079 236 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 839 973 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 741 692 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 40-3 "О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 20 апреля 2016 года № 3-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 апреля 2016 года № 4345. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 10-7
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 10-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 40-3 "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4194, опубликованное 6 января 2016 года в газете "Пульс города") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 925 812 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 592 252 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 173 941 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 084 504 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9 075 115 тысяч тенге;
2) затраты – 25 165 075 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -239 263 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 239 263 тысячи тенге:
поступления займов – 2 079 236 тысяч тенге;
погашение займов – 1 839 973 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 741 692 тысячи тенге;

азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 6 818 мың теңге;
белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеуге – 15 280 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 74 023 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормасын көбейтуге – 58 063 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 2 970 733 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 102 000 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 48 901 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 9 006 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 443 985 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 835 146 мың теңге;
өңірдің экономикалық орнықтылығын қамтамасыз етуге – 376 480 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге – 292 488 мың теңге;
облыстық бюджеттен:
білім беру ұйымының ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 216 843 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 279 012 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 576 521 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 58 683 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 36 526 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеуге және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 12 407 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 78 929 мың теңге;
жалпы білім беруге – 162 770 мың теңге;
жылумен, электрмен, газбен, сумен жабдықтау және су бұру нысандары бойынша жерге орналастыру жобасын, мемлекеттік жер актісін, техникалық құжаттарын дайындау және әділет органында тіркеу – 70 911 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 486 582 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 54 395 мың теңге;

на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 6 818 тысяч тенге;
на социальную адаптацию лиц, не имеющих определенного местожительства, – 15 280 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 74 023 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 58 063 тысячи тенге;
на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 2 970 733 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 102 000 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 48 901 тысяча тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 9 006 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 443 985 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 835 146 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности региона – 376 480 тысяч тенге;
на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов – 292 488 тысяч тенге;
из областного бюджета:
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 216 843 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 279 012 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 576 521 тысяча тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 58 683 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, – 36 526 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи – 12 407 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 78 929 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 162 770 тысяч тенге;
на изготовление землеустроительного проекта, технических паспортов и государственных актов на землю, а также на регистрацию в органах юстиции по объектам тепло-, водо-, электро-, газоснабжения и водоотведения – 70 911 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 486 582 тысячи тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 54 395 тысяч тенге;

елді мекендерді абаттандыруға – 66 921 мың теңге.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға облыстық бюджеттен 173 979 мың теңге сомасында кредит қарастырылғаны және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысы үшін 1 905 257 мың теңге кредит берілгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С. Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Әубекеров
Мәслихат хатшысы А. Әубекеров
Орал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 20 сәуірдегі
№ 3-2 шешіміне
1-қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 40-3 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на благоустройство населенных пунктов – 66 921 тысяча тенге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены кредиты из областного бюджета на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 173 979 тысяч тенге и за счет кредитования из Национального фонда Республики Казахстан на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения в сумме 1 905 257 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С. Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии А. Аубекеров
Секретарь маслихата А. Аубекеров
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 20 апреля 2016 года № 3-2
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 24 декабря 2015 года № 40-3
Городской бюджет на 2016 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование