2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 9-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 қаңтарда № 4648 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 19-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 28.02.2018 № 19-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 27 954 196 мың теңге:
салықтық түсімдер – 18 676 727 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 427 146 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 929 281 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 921 042 мың теңге;
2) шығындар – 31 728 008 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 91 117 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 91 117 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 682 695 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 682 695 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 916 552 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 574 524 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 340 667 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 12.12.2017 № 17-2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылы 20 желтоқсанда № 4628 болып тіркелген) және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптасады.
3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11-бабы басшылыққа алынсын.

О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 9-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 января 2017 года № 4648. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 февраля 2018 года № 19-6
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28.02.2018 № 19-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 954 196 тысяч тенге:
налоговые поступления – 18 676 727 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 427 146 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 929 281 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 7 921 042 тысячи тенге;
2) затраты – 31 728 008 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 91 117 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 91 117 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 682 695 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 682 695 тысяч тенге:
поступления займов – 2 916 552 тысячи тенге;
погашение займов – 574 524 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 340 667 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2017 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в городской бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 декабря 2016 года № 4628) и пунктом 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы".

4. 2017 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі келесі кіші кластарымен есептелсін:
1) жеке табыс салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 65,5%;
2) әлеуметтік салықтың қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 67,3%.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 16.10.2017 № 16-2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алулардың қарастырылмайтындығы белгіленсін.
6. 2017 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 210 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 12.12.2017 № 17-2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеуге – 2 691 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 6 070 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін қамтамасыз етуге – 156 285 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 142 879 мың теңге;
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 13 706 мың теңге;
Жұмыспен қамту бағдарламасына – 30 407 мың теңге;
жалпы білім беруге – 11 403 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 15 263 мың теңге;
облыстық бюджеттен:
қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз етуге – 551 мың теңге;
Жұмыспен қамту бағдарламасына – 163 231 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 22 120 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 346 838 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 538 860 мың теңге;
аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге – 34 416 мың теңге;

4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2017 год по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 65,5%;
2) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 67,3%.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 16.10.2017 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Установить, что на 2017 год бюджетные изъятия в областной бюджет не предусматриваются.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2017 год в размере 210 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2017 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета:
на социальную адаптацию лиц, не имеющих определенного местожительства – 2 691 тысяча тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 6 070 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка – 156 285 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 142 879 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу – 13 706 тысяч тенге;
на Программу занятости – 30 407 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 11 403 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 15 263 тысячи тенге;
из областного бюджета:
на обеспечение деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа – 551 тысяча тенге;
на Программу занятости – 163 231 тысяча тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 22 120 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 346 838 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 538 860 тысяч тенге;
на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов – 34 416 тысяч тенге;

нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыруға – 55 845 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 201 065 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға – 30 583 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 144 087 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 618 798 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 271 498 мың теңге;
жалпы білім беруге – 31 362 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 195 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 524 830 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 932 249 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 175 155 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 670 659 мың теңге;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға – 100 000;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 118 992 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 1 366 199 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 12.12.2017 № 17-2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға облыстық бюджеттен 2 916 552 мың теңге сомасында кредит қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 10.03.2017 № 10-3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 12.12.2017 № 17-2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

на ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 55 845 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 201 065 тысяч тенге;
на развитие объектов сельского хозяйства – 30 583 тысячи тенге;
на развитие объектов спорта – 144 087 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 618 798 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 271 498 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 31 362 тысячи тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций – 195 000 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 524 830 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 932 249 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 175 155 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 670 659 тысяч тенге;
на освещение улиц в населенных пунктах – 100 000 тысяч тенге;
из Национального фонда Республики Казахстан:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 118 992 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 1 366 199 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2017 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-1. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты из областного бюджета на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 2 916 552 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 10-3 (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2017 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.

10. 2017 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің кенттер мен ауылдық округ арасында бөліну тізбесі 6–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
14. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С. Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының
міндетін атқарушы А. Әубекеров
Мәслихат хатшысы А. Әубекеров
Орал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 9-2 шешіміне
1-қосымша
2017 жылға арналған қалалық бюджет

10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ поселков и сельского округа на 2017 год согласно приложению 5.
12. Утвердить перечень распределения трансфертов органам местного самоуправления между поселками и сельским округом на 2017 год согласно приложению 6.
13. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов программ.
14. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С. Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Исполняющий обязанности
председателя сессии А. Аубекеров
Секретарь маслихата А. Аубекеров
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 9-2
Городской бюджет на 2017 год

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Зачаган кенті әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Круглоозерный кенті әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Желаев ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Зачаган кенті
Круглоозерный кенті
Желаев ауылдық округі
Орал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№9-2 шешіміне
6-қосымша
2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің кенттер және ауылдық округ арасында бөлінуі

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Услуги по обеспечению деятельности акима поселка Зачаганск
Услуги по обеспечению деятельности акима поселка Круглоозерный
Услуги по обеспечению деятельности акима Желаевского сельского округа
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
поселок Зачаганск
поселок Круглоозерный
Желаевский сельский округ
Приложение 6
к решению Уральского
городского маслихата
от 23 декабря 2016 года №9-2
Распределение трансфертов органам местного самоуправления между поселками и сельским округом на 2017 год