Бөрлі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 32-3 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 5 тамыздағы № 6-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 тамызда № 4535 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 12-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 26.01.2017 № 12-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы №32-3 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4237 тіркелген, 2016 жылғы 26 қаңтарда "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 177 055 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 178 616 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 69 888 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 912 804 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 015 747 мың теңге;
2) шығындар – 9 030 624 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 679 768 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 703 176 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 408 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -533 337 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 533 337 мың теңге:
қарыздар түсімі – 964 106 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 934 483 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 503 714 мың теңге.";
4- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 573 089 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 428 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 32-3 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 августа 2016 года № 6-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 29 августа 2016 года № 4535. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 января 2017 года № 12-5
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.01.2017 № 12-5 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года №32-3 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4237, опубликованное 26 января 2016 года в газете "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 177 055 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 178 616 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 69 888 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 912 804 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 015 747 тысяч тенге;
2) затраты – 9 030 624 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 679 768 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 703 176 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 408 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 533 337 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 533 337 тысяч тенге:
поступление займов – 964 106 тысяч тенге;
погашение займов – 934 483 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 503 714 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 573 089 тысяч тенге, в том числе:
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 428 тысяч тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 78 100 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет көрсетудің стандарттарын енгізуге – 20 381 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай – ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 988 373 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 71 000 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге – 92 088 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 5 704 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдарға әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттерге – 54 085 мың теңге;
инженерлік – комуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 000 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға облыстық бюджеттен кредит беру – 260 930 мың теңге.";
5- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 128 456 мың теңге көлемінде ескерілсін:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 7 383 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) күтіп-бағуға – 11 074 мың теңге;
білім беру мекемелерінде бейнебақылау жүйесін орнатуға – 1 600 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептер мен колледждерге компьютер сатып алуға – 8 832 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге – 37 331 мың теңге;
спорт мекемелерінің тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілік – 4 543 мың теңге;
ұлттық бірыңғай тестілеуге дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 1 710 мың теңге;
кәмелет жасқа толмағандар арасындағы суицидтің алдың алу жобасын жүзеге асыруға – 1 269 мың теңге;
аудандағы мектептерде көптілділікті енгізуге мұғалімдердің біліктіліктерін арттыруға арналған тіл курстарына қосымша қажеттілік – 7 049 мың теңге;
роботтық техника бойынша базалық жиынтығын сатып алуға, информатика пәні мұғалімдерін біліктілікті арттыру бойынша іс сапар шығындарына – 26 805 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмінділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 860 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға – 20 000 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 78 100 тысяч тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 20 381 тысяча тенге;
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 988 373 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 71 000 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности – 92 088 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 704 тысячи тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 54 085 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно – коммуникационной инфраструктуры – 1 000 тысяч тенге;
на кредитование областных бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья – 260 930 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 128 456 тысяч тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 7 383 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 11 074 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в учреждениях образования – 1 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ и колледжей – 8 832 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества – 37 331 тысяча тенге;
дополнительная потребность в связи с увеличением норм питания спортивных учреждений – 4 543 тысячи тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единому национальному тестированию "Itest", "BilimLand", "iMektep" – 1 710 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 1 269 тысяч тенге;
дополнительная потребность на внедрение полиязычия в школах района для повышения квалификации учителей на языковых курсах – 7 049 тысяч тенге;
на приобретение базового набора по робототехнике, командировочные расходы учителей информатики по повышению квалификации – 26 805 тысяч тенге;
на определение мест захоронения сибирской язвы и проведение лабораторных обследований – 860 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 20 000 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 93 925 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мұқашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы К.Султанова
Мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы
М.Изтелеуов
Бөрлі аудандық мәслихатының
2016 жылғы 5 тамыздағы
№6-1 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№32-3 шешіміне 1-қосымша
2016 жылға арналған аудан аудандық бюджет
мың. теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 93 925 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии К.Султанова
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата
М.Изтелеуов
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 5 августа 2016 года №6-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 23 декабря 2015 года №32-3
Районный бюджет на 2016 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование