2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 10-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 4642 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 23-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.04.2018 № 23-9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 542 185 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 849 721 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 88 888 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 271 149 мың теңге;
трансферттер түсімі – 332 427 мың теңге;
2) шығындар – 11 158 151 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 321 059 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 344 467 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 408 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 40 140 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 40 140 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 977 165 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 977 165 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 698 622 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 011 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 296 554 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.03.2017 № 13-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 03.05.2017 № 14-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2017 № 15-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.08.2017 № 16-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.10.2017 № 18-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2017 № 21-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3 тармағына сәйкес қалыптастырылады.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 10-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 5 января 2017 года № 4642. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 апреля 2018 года № 23-9
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.04.2018 № 23-9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 542 185 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 849 721 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 88 888 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 271 149 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 332 427 тысяч тенге;";
2) затраты – 11 158 151 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 321 059 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 344 467 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 408 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 40 140 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 40 140 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 977 165 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 977 165 тысяч тенге:
поступление займов – 1 698 622 тысячи тенге;
погашение займов – 18 011 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 296 554 тысячи тенге;";
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.03.2017 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.05.2017 № 14-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 07.06.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 25.08.2017 № 16-3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.10.2017 № 18-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.

3. Қазақстан Республикасының "2017–2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 21- баптары басшылыққа және қатерге алынсын.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 391 392 мың теңге көлемінде ескерілсін:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 962 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру – 3 050 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 7 930 мың тенге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне – 1 871 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 10 747 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 5 121 мың теңге;
жастар практикасына – 14 295 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 103 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру – 68 070 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру – 1 276 397 мың теңге;
техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейтуге – 846 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 07.06.2017 № 15-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.10.2017 № 18-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2017 № 21-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 639 657 мың теңге көлемінде ескерілсін:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 34 699 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуімен мектепалды даярлыққа, 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға және тағы басқаларға – 154 375 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 21 543 мың теңге;
Ақсай қаласы Қарашығанақ-1 шағынауданда жетпіс бес пәтерлік тұрғын үйдің құрылысы – 354 155 мың теңге;
Ақсай қаласы Қарашығанақ – 1 шағынауданындағы алаң ішілік жолдарды және тік жобалау, инженерлік коммуникациялық желілердің құрылысы – 35 276 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству статьи 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 21 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 391 392 тысячи тенге:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 962 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе – 3 050 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 930 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 871 тысяча тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 10 747 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 5 121 тысяча тенге;
на молодежную практику –14 295 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 103 тысячи тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 68 070 тысяч тенге;
на кредитование для реконструкции и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 1 276 397 тысяч тенге;
расширение перечня вспомогательных технических средств – 846 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.06.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.10.2017 № 18-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 639 657 тысяч тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехъязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 34 699 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи с введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для предшкольной подготовки, 1, 2, 5, 7 классов и другие – 154 375 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессий, включая обучение мобильных центров – 21 543 тысячи тенге;
строительство семидесяти пяти квартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай – 354 155 тысяч тенге;
строительство инженерно – коммуникационной системы, вертикального планирования и внутриплощадочных дорог в микрорайоне Карачаганак – 1 города Аксай – 35 276 тысяч тенге;

жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Робототехника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алу – 2 096 мың теңге;
шағын мектептерге мультимедиялық құрал-жабдық және жиынтыққа қосымша элементтер алуға – 6 825 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге - 6 556 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге - 304 мың теңге.
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының №4 орта жалпы білім беретін мектебіне "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын бөлу – 19 567 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 103 мың теңге;
жастар практикасына – 2 269 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.03.2017 № 13-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 07.06.2017 № 15-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.10.2017 № 18-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2017 № 21-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 122 760 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 20.12.2017 № 21-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару трансферттердің сомасын бөлу 472 800 мың теңге көлемінде 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылырын жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

внедрение в процесс обучения общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехники – 2 096 тысяч тенге;
на приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту – 6 825 тысяч тенге;
на обеспечение учащихся качественной питьевой водой – 6 556 тысяч тенге;
на внедрение системы Е – Халық" - 304 тысячи тенге.
на предоставление гранта "Лучшая организация среднего образования" средней школе №4 города Аксай Бурлинского района – 19 567 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 103 тысячи тенге;
на молодежную практику – 2 269 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.03.2017 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.06.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.10.2017 № 18-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 122 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить распределение суммы трансфертов местного самоуправления на 2017 год в размере 472 800 тысяч тенге, согласно приложению 4.
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.

11. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М.Ибрагимов
Мәслихат хатшысы А.Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№10-2 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет

11. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии М.Ибрагимов
Секретарь маслихата А.Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года №10-2
Районный бюджет на 2017 год