2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4649 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 23 ақпандағы № 23-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 23.02.2018 № 23-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 381 661 мың теңге:
салықтық түсімдер – 427 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 244 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 938 225 мың теңге;
2) шығындар – 4 429 111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 292 840 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 309 037 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 197 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 340 290 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 340 290 мың теңге;
қарыздар түсімі – 309 037 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 197 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 450 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 21-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс-Қазакстан облыстық маслихатының 2016 жылғы 9 желтоксандағы №8-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылды.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 493 656 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 258 328 мың теңге:

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 9-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2017 года № 4649. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 февраля 2018 года № 23-3
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.02.2018 № 23-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 381 661 тысяча тенге:
налоговые поступления – 427 542 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 244 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 938 225 тысяч тенге;
2) затраты – 4 429 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 292 840 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 309 037 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 197 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -340 290 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 340 290 тысяч тенге;
поступление займов – 309 037 тысяч тенге;
погашение займов – 16 197 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47 450 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2017)
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 493 656 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 258 328 тысяч тенге:

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 5 819 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 2 822 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 139 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 746 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 11 012 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
жастар практикасына – 11 572 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құруға – 217 995 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 926 291 мың теңге:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 21 816 мың теңге;
мектепке дейін ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 67 297 мың теңге;
Жымпиты ауылының Мұхит және Қажымұқан көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 20 744 мың теңге;
Жымпиты ауылының "Кенащы" жер асты су кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге – 20 108 мың теңге;
Шолақаңқаты өзенінің су жіберу құрылғысын қайта құруға – 82 284 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 18 826 мың теңге;
Қосарал ауылының Сырым мектеп-балабақша кешенін күрделі жөндеуге – 157 273 мың теңге;
Тоғанас ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 887 мың теңге;
Аңқаты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 042 мың теңге;
Құспанкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 537 мың теңге;
Қарағанды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 417 мың теңге;
Сасықкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 418 мың теңге;
Жаңаөңір ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 061 мың теңге;
Жымпиты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 612 мың теңге;
Жымпиты ауылының Асадуллин көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 94 865 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қолғанатов көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 59 104 мың теңге;
Бұлдырты ауылының Датов көшесі бойындағы бір пәтерлі 10 тұрғын үйлердің құрылысына - 56 144 мың теңге;

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 5 819 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 2 822 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 139 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 746 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 11 012 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику – 11 572 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Аралтобе – 217 995 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 926 291 тысяча тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 21 816 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях и перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов – 67 297 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 20 744 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенашы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 20 108 тысяч тенге;
на реконструкцию водосбросного сооружения на реке Шолаканкаты – 82 284 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 18 826 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Сырымского школа-сад комплекса села Косарал – 157 273 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Тоганас – 1 887 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Анкаты – 2 042 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Куспанкуль – 2 537 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Караганда – 1 417 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Сасыккол – 1 418 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Жанаонир – 2 061 тысяча тенге;
на газификацию социальных объектов села Жымпиты – 1 612 тысяч тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Асадуллина села Жымпиты – 94 865 тысяч тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Колганатова села Жымпиты – 59 104 тысячи тенге;
на строительство 10 одноквартирных домов по улице Датова в селе Булдурта – 56 144 тысячи тенге;

жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Робототехника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алу – 6 840 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге – 1 593 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге – 940 мың теңге;
музей ғимаратына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу және экспозисиясын жаңартуға – 22 919 мың теңге;
Жымпиты ауылының Асадуллин және Исаев көшелері бойындағы бір пәтерлі 14 тұрғын үйлердің құрылысына – 135 277 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құруға – 54 499 мың теңге;
Тоғанас ауылына кірме жолды орташа жөндеуге мемлекеттік сараптамасымен жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға – 7 280 мың теңге;
Алғабас ауылына кірме жолды орташа жөндеуге мемлекеттік сараптамасымен жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға – 3 360 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қ.Мырзалиев атындағы жалпы білім беретін орта мектептің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 8 260 мың теңге;
Қосарал ауылының Сырым мектеп-балабақша кешенінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 8 312 мың теңге;
Қосарал ауылының Сырым мектеп-балабақша кешеніне қажетті негізгі құралдарды сатып алуға – 15 049 мың теңге;
Тоғанас ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыру құрылысына – 23 955 мың теңге;
Жымпиты ауылының әкімшілік ғимараты мен гараж құрылысына – 24 683 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 309 037 мың теңге:
Қоңыр ауылының су құбырын қайта құруға берілетін кредиттер – 189 914 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 119 123 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 21-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы – 100 %;
2) әлеуметтік салық – 100 %.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2017 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органдарының резерві 7 869 мың теңге көлемінде бекітілсін.

на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и приобретения дополнительных элементов для сборки робототехники – 6 840 тысяч тенге;
на обеспечение учащихся качественной питьевой водой – 1 593 тысячи тенге;
на внедрение системы "Е-Халық" – 940 тысяч тенге;
на проведение работ по текущему ремонту здания музея и обновление экспозиции – 22 919 тысяч тенге;
на строительство 14 одноквартирных домов по улицам Асадуллина и Исаева в селе Жымпиты – 135 277 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Аралтобе – 54 499 тысяч тенге;
на подготовку проектно-сметной документаций с государственной экспертизой на средний ремонт подъездной дороги в село Тоганас – 7 280 тысяч тенге;
на подготовку проектно-сметной документаций с государственной экспертизой на средний ремонт подъездной дороги в село Алгабас – 3 360 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы средней общеобразовательной школы имени К.Мырзалиева в селе Жымпиты – 8 260 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы комплекса школы-детсад Сырым в селе Косарал – 8 312 тысяч тенге;
на строительство газификации социальных объектов в селе Тоганас – 23 955 тысяч тенге;
на строительство гаража и административного здания в село Жымпиты – 24 683 тысячи тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме – 309 037 тысяч тенге:
бюджетные кредиты на реконструкцию водопровода села Коныр – 189 914 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 119 123 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Установить на 2017 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, зачисляемых в районный бюджет по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог – 100 %;
2) социальный налог – 100 %.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 7 869 тысяч тенге.

7. Жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2017 жылдың 31 желтоқсанына 30 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 пайызға өтеру белгіленсін.

7. На 31 декабря 2017 года лимит долга местного исполнительного органа составляет 30 000 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2017 года.

9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме ақы және түрғын үй сатып алу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетін орындау процесінде секвестрлендіруге жатпайтын бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения и строительства жилья специалистам в сфере здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.

11. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С.Токмамбетов
Мәслихат хатшысы Ш.Дуйсенгалиева
Сырым аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 9-2 шешіміне 1 – қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет

11. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии С.Токмамбетов
Секретарь маслихата Ш.Дуйсенгалиева
Приложение 1
к решению Сырымского
районного маслихата
от 21 декабря 2016 года № 9-2
Районный бюджет на 2017 год

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы бiлiм беру
5
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
5
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь