2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 4641 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 ақпандағы № 20-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.02.2018 № 20-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 660 053 мың теңге:
салықтық түсімдер – 322 261 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 677 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 062 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 330 053 мың теңге;
2) шығындар – 3 671 413 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 163 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 57 860 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 697 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 523 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 523 мың теңге:
қарыздар түсімі – 57 860 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 183 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 20 846 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 13.12.2017 № 17-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 карашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5- тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 10, 11-баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 300 315 мың теңге ескерілсін:
жастар практикасына – 11 572 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 200 мың теңге;

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 11-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 5 января 2017 года № 4641. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2018 года № 20-2
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.02.2018 № 20-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 660 053 тысячи тенге:
налоговые поступления – 322 261 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 5 677 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 062 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 330 053 тысячи тенге;
2) затраты – 3 671 413 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 163 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 57 860 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 697 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 46 523 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 523 тысячи тенге:
поступление займов – 57 860 тысяч тенге;
погашение займов – 32 183 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 846 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2017 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 7, 10, 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 300 315 тысяч тенге:
на молодежную практику – 11 572 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 0 тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 200 тысяч тенге;

"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 6 451 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне – 440 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 625 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Лубен ауылында су құбырын қайта құруға – 95 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Тасмола ауылында су құбырын қайта құруға – 123 483 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 57 860 мың теңге.
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 461 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 09.10.2017 № 15-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2017 № 17-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Аудандық бюджетте 2017 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 721 708 мың теңге ескерілсін:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 17 810 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуімен мектеп алды даярлыққа, 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты, оқулықтар сатып алуға – 54 677 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Алмаз ауылының ауылдық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге – 4 351 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ашықтоғай ұңғымасынан Жаңакөш ауылына дейін су құбырының құрылысы" бойынша жобалық сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізуге – 8 688 мың теңге.
Шыңғырлау ауылының Тайманов, Датұлы, Шевцов, Қылышев, Қуантаев, Өтемісов, Амангелді, Құнанбаев көшелерінің жолдарын күрделі жөндеуге – 236 997 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 21 005 мың теңге;
"Робототехника" элективті курсын енгізуге және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алуға – 2 398 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге (диспенсерлер, бөтелкедегі су алуға, фантандар қондыруға) – 2 677 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге – 1 186 мың теңге;
Шыңғырлау ауылының шығыс бөлігіндегі бір пәтерлі 30 тұрғын үйдің құрылысына (түзетілген байламмен) – 270 324 мың теңге;

на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 6 451 тысяча тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 440 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 625 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Лубенка Чингирлауского района – 95 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Тасмола Чингирлауского района – 123 483 тысячи тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 57 860 тысяч тенге.
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 461 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.10.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 13.12.2017 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 721 708 тысяч тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехъязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 17 810 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детском дошкольном образовании, перевыпуском новых учебников для предшкольной подготовки, 1, 2, 5, 7 классов – 54 677 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания сельского дома культуры в селе Алмазное Чингирлауского района – 4 351 тысяча тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических изысканий и разработка проектно-сметной документации "Строительство водопровода от скважин села Ашиктогай до села Жанакуш Чингирлауского района" – 8 688 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дорог по улицам Тайманова, Датова, Шевцова, Клышева, Куантаева, Утемисова, Амангельды, Кунанбаева села Шынгырлау – 236 997 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 21 005 тысяч тенге;
для внедрения элективного курса "Робототехника" и на приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехника – 2 398 тысяч тенге;
для обеспечения учащихся качественной питьевой водой (приобретение диспенсоров, бутилированной воды, установка фантанчиков) – 2 677 тысяч тенге;
на внедрение системы "Е-Халык" – 1 186 тысяч тенге;
на строительство 30-ти одноквартирных жилых домов в восточной части села Шынгырлау (привязка с корректировкой) – 270 324 тысячи тенге;

Шыңғырлау ауылында бір пәтерлі үш бөлмелі тұрғын үйдің құрылысына (түзетумен байламмен) – 9 384 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Белогор ауылында екі пәтерлі үш бөлмелі тұрғын үйдің құрылысына – 12 333 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Лубен ауылында екі пәтерлі үш бөлмелі тұрғын үйдің құрылысына – 12 333 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Сегізсай ауылында екі пәтерлі үш бөлмелі тұрғын үйдің құрылысына – 12 333 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Полтава ауылында екі пәтерлі үш бөлмелі тұрғын үйдің құрылысына – 12 333 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Ақсуат ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыруға – 0 теңге;
"Шыңғырлау ауданының Алмаз ауылында су құбырының құрылысы" нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізу және жобалық сметалық құжатамасын жасақтауға – 4 938 мың теңге.
"Шыңғырлау ауылындағы Мұратбаев және Датұлы көшелерінің жолдарын күрделі жөндеуге" жобалық-сметалық құжаттарын, мемлекеттік сараптамасын әзірлеуге – 5 181 мың теңге.
Шыңғырлау ауданы Тасмола ауылында су құбырын қайта құруға – 30 871 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 09.03.2017 № 12-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.06.2017 № 13-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.10.2017 № 15-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі): 13.12.2017 № 17-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі ішікі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
7. Аудандық бюджетте 2017 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 2 365 890 мың теңге көлемінде белгіленсін.
8. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 5 800 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 1 800 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 4 000 мың теңге.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2017 жылдың 31 желтоқсанына 410 534 мың теңгені құрайды.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 09.03.2017 № 12-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

на строительство одноквартирного трехкомнатного жилого дома в селе Шынгырлау (привязка с корректировкой) – 9 384 тысячи тенге;
на строительство двухквартирного трҰхкомнатного жилого дома в селе Белогорка Чингирлауского района – 12 333 тысячи тенге;
на строительство двухквартирного трҰхкомнатного жилого дома в селе Лубенка Чингирлауского района – 12 333 тысячи тенге;
на строительство двухквартирного трҰхкомнатного жилого дома в селе Сегизсай Чингирлауского района – 12 333 тысячи тенге;
на строительство двухквартирного трҰхкомнатного жилого дома в селе Полтавка Чингирлауского района – 12 333 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Аксуат Чингирлауского района – 0 тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических изысканий и разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Алмазное Чингирлауского района – 4 938 тысяч тенге;
на изготовление проектно-сметной документации, государственной экспертизы "Капитальный ремонт дорог по улицам Муратбаева и Датова в селе Шынгырлау" – 5 181 тысяча тенге.
на реконструкцию водопровода села Тасмола Чингирлауского района – 30 871 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.03.2017 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 09.06.2017 № 13-3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 09.10.2017 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 13.12.2017 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Установить на 2017 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
7. Установить на 2017 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 2 365 890 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 5 800 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 1 800 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 4 000 тысяч тенге.
9. На 31 декабря 2017 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 410 534 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.03.2017 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2017).

10. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 пайыз көтеру белгіленсін.
11. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б. Уразғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

10. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложению 4.
12. Руководителю аппарата районного маслихата (Б. Уразгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.