"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін аттестаттауының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 31 желтоқсандағы № 112 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 31 қаңтарда № 14753 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2019 жылғы 28 мамырдағы № 113 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 28.05.2019 № 113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін аттестаттауының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 31 желтоқсандағы № 112 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14636 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2016 жылғы 21 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Аттестаттаудан өтуге жататын "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жеке құзыреттерін бағалайтын тестілеуді ұйымдастыру қағидаларында (бұдан әрі – Қағида):
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Тестілеу аяқталғаннан кейін "Б" корпусының қызметшілеріне осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысанда аттестаттау өткізу кезеңінде жарамды тестілеу әкімшісінің және оператордың қолы қойылған жеке құзыреттерді бағалайтын тест нәтижелері бойынша қорытындылар беріледі.
"Б" корпусы қызметшілерінің жеке құзыреттерін бағалайтын тест нәтижелері бойынша қорытындылар мемлекеттік органдардың бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесі немесе "е-қызмет" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік органдарға электрондық түрде жолданады.";
Қағидалардың 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Аттестаттаудан өтуге жататын "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерімен әңгімелесуді өткізу нұсқаулығында (бұдан әрі – Нұсқаулық):
мәтіндегі барлық "жеке құзыреттерді бағалау бойынша" деген сөздер тиісінше "жеке құзыреттерді бағалайтын тест нәтижелері бойынша" сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтың екінші бөлігі алынып тасталсын;
13-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Б" корпусының қызметшісін бағалаудың нәтижелері нысаны осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес анықталған аттестаттау парағының (бұдан әрі – аттестаттау парағы) "Әңгімелесуді бағалау" бөліміне енгізіледі.";

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31 декабря 2016 года № 112 "О некоторых вопросах аттестации административных государственных служащих корпуса "Б"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30 января 2017 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2017 года № 14753. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 28 мая 2019 года № 113 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 28.05.2019 № 113 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31 декабря 2016 года № 112 "О некоторых вопросах аттестации административных государственных служащих корпуса "Б" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14636, опубликован 21 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах организации тестирования на оценку личных компетенций административных государственных служащих корпуса "Б", подлежащих аттестации (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. После завершения тестирования служащим корпуса "Б" выдаются заключения по результатам тестирования на оценку личных компетенций по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам с подписями администратора и оператора тестирования, которые действительны на период проведения аттестации.
Заключения по результатам тестирования на оценку личных компетенций служащих корпуса "Б" в электронном виде направляются в государственные органы посредством единой системы электронного документооборота государственных органов либо интегрированной информационной системы "е-кызмет".";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
в Инструкции по проведению собеседования с административными государственными служащими корпуса "Б", подлежащими аттестации (далее – Инструкция), утвержденной указанным приказом:
по всему тексту слова "по оценке личных компетенций" заменить соответственно словами "о результатах тестирования на оценку личных компетенций";
часть вторую пункта 9 исключить;
часть четвертую пункта 13 изложить в следующей редакции:
"Результаты оценки служащего корпуса "Б" заносятся в раздел "Оценка собеседования" аттестационного листа (далее – аттестационный лист), форма которого установлена в приложении 2 к настоящей Инструкции.";

Балл (1-ден 4-ке дейін)*
1
2
3
Орташа балл
Ескертпе*:
1 балл – аттестатталушы жауап беруге қиналады, тәжірибеден нақты мысалды келтіре алмайды, сұрақты ашпайды немесе жауап беруден кетуге тырысады, өзінің міндеттер шеңберін қалыптастыруды қиналады, мемлекеттік органның қызметі туралы шамалы біледі;
2 балл – аттестатталушы сенімсіз жауап береді, абстрактілі мысалдарды келтіреді, жалпы сөздермен сөйлейді, өзінің функционалдық міндеттері мен мемлекеттік органның қызметі туралы жалпы біледі;
3 балл – аттестатталушы сұрақты біртіндеп ашады, барабар мысалдарды келтіреді, сауатты ойлайды, өзінің функционалдық міндеттерін жақсы білетінін көрсетеді және мемлекеттік органның қызметін жеткілікті түрде біледі;
4 балл – аттестатталушы сенімді және нақты жауап береді, тәжірибеден анық мысалдарды келтіреді, өзіне сын көзбен қарайды, қойылған сұрақтың тақырыбын толық меңгерген, сұрақтың түсінуін және жоғары интеллектуалдық әлеуетін, өзінің функционалдық міндеттерін өте жақсы білетінін көрсетеді және мемлекеттік органның қызметін біледі.
III. Ұсынылатын шешім
Иә/жоқ
Атқаратын мемлекеттік лауазымына сай келеді және мемлекеттік лауазымын жоғарылатуға ұсынылады
Атқаратын мемлекеттік лауазымына сай келеді
Атқаратын мемлекеттік лауазымына сай емес және мемлекеттік лауазымын төмендетуге ұсынылады
Атқаратын мемлекеттік лауазымына сай емес және қызметтен шығаруға ұсынылады
__________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы төрағасының/мүшесінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қолы _______________ Күні __________________

Балл (от 1 до 4)*
1
2
3
Средний балл
Примечание*:
1 балл – аттестуемый затрудняется отвечать, не способен привести конкретный пример из практики,
не раскрывает вопрос либо уходит от ответа, затрудняется сформулировать свой круг обязанностей, имеет
посредственное представление о деятельности государственного органа;
2 балла – аттестуемый отвечает не уверенно, приводит абстрактные примеры, выражается общими фразами,
имеет общее представление о своих функциональных обязанностях и о деятельности государственного органа;
3 балла – аттестуемый постепенно раскрывает вопрос, приводит адекватные примеры, грамотно размышляет,
демонстрирует хорошие знания своих функциональных обязанностей и достаточно неплохо разбирается
в деятельности государственного органа;
4 балла – аттестуемый уверенно отвечает, дает ответ по существу, приводит четкие примеры из практики,
самокритичен, полностью владеет темой заданного вопроса, демонстрирует понимание вопроса и высокий
интеллектуальный потенциал, отличное знание своих функциональных обязанностей и разбирается в деятельности
государственного органа.
III. Рекомендуемое решение
Да/Нет
Соответствует занимаемой государственной должности и рекомендуется к повышению в должности
Соответствует занимаемой государственной должности
Не соответствует занимаемой государственной должности и рекомендуется к понижению в государственной должности
Не соответствует занимаемой государственной должности и рекомендуется к увольнению
__________________________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) председателя/члена аттестационной комиссии
Подпись _______________                                                      Дата __________________