Телерадио хабарларын тарату саласындағы кейбір нормативтік құқықтық бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің м.а. 2017 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 9 ақпанда № 14789 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 27 тамыздағы № 380-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 27.08.2024 № 380-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған, өзгерістер енгізілетін телерадио хабарларын тарату саласындағы нормативтік құқықтық бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті (А.Ғ. Қожықовқа) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі бастап және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің міндетін атқарушы
А. Әжібаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және
коммуникациялар министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 6 қаңтардағы
№ 2
бұйрығымен бекітілген
Өзгерістер енгізілетін телерадио хабарларын тарату саласындағы нормативтік құқықтық бұйрықтардың тізбесі
1. "Телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 20 маусымдағы № 352 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7805 болып тіркелген, 2012 жылғы 29 тамыздағы № 562-569 (27642) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы";
бұйрықтың преамбуласы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые нормативные правовые приказы в области телерадиовещания
Приказ и.о. Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 6 января 2017 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 февраля 2017 года № 14789. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 27.08.2024 № 380-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 27.08.2024 № 380-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых приказов в области телерадиовещания, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственного контроля в области связи, информатизации и информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Кожихову А.Г.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление копий в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
А. Ажибаев
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 6 января 2017 года № 2
Перечень
нормативных правовых приказов в области телерадиовещания, в которые вносится изменения
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июня 2012 года № 352 "Об утверждении Правил технической эксплуатации систем телерадиовещания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7805, опубликованный 29 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 290-291 (27109-27110), следующие изменения:
в заголовок приказа вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:

"Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берілген Телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану қағидалары бекітілсін.";
осы бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану тәртібін айқындайды.";
1-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"                                    Телерадио хабарларын тарату
жүйелерінің техникалық пайдалану
қағидаларына 1-қосымша
нысан                                    ";
2-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"                                    Телерадио хабарларын тарату
жүйелерінің техникалық пайдалану
қағидаларына 2-қосымша
нысан                                    ";
2. "Теле-, радиокомпаниялардың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 811 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8229 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың преамбуласы мынадай редакцияда жазылсын:
"Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
осы бұйрықпен бекітілген Теле-, радиокомпаниялардың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Теле-, радиокомпаниялардың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және теле-, радиокомпаниялардың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу тәртібін айқындайды.";

"В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункт 1 приказа вносятся изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах технической эксплуатации систем телерадиовещания, утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносятся изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила технической эксплуатации систем телерадиовещания (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" (далее - Закон) и определяют порядок технической эксплуатации систем телерадиовещания.";
в правые верхние углы приложений 1 и 2 вносятся изменения на государственном языке, тексты на русском языке не меняются;
2. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 811 "Об утверждении правил присоединения технических средств теле-, радиокомпаний к сетям операторов телерадиовещания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8229), следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах присоединения технических средств теле-, радиокомпаний к сетям операторов телерадиовещания, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила присоединения технических средств теле-, радиокомпаний к сетям операторов телерадиовещания (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" (далее - Закон) и определяют порядок присоединения технических средств теле-, радиокомпаний к сетям операторов телерадиовещания.";

3. "Телерадио хабарларын тарату сапасына бақылау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 812 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8236 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың преамбуласы мынадай редакцияда жазылсын:
"Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
осы бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын тарату сапасына бақылау жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Телерадио хабарларын тарату сапасына бақылау жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және телерадио хабарларының сапасына бақылау жүргізу тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Телерадио хабарларын тарату сапасына бақылау жүргізуді МТҚ-ны тарта отырып, уәкілетті орган жүзеге асырады.".

3. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 812 "Об утверждении Правил проведения контроля качества телерадиовещания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8236), следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах проведения контроля качества телерадиовещания утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения контроля качества телерадиовещания (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" и определяют порядок проведения контроля качества телерадиовещания.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Проведение контроля качества телерадиовещания осуществляется уполномоченным органом с привлечением ГТС."