Банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 21 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 наурызда № 14915 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 17.02.2021 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Жалпы бөлім), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 17.02.2021 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мыналардың:
1) "Екінші деңгейдегі банктердің банктік кепілдіктер мен кепілдемелерді беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарғын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 55 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5231 тіркелген, 2008 жылғы 4 шілдеде "Заң газеті" газетінде № 101 (1327) жарияланған);
2) "Екінші деңгейдегі банктердің кепілдіктер мен кепілдемелерді беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 55 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 қыркүйектегі № 212 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5837 тіркелген, 2009 жылғы 26 қарашада "Заң газеті" газетінде" № 181 (1777) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Банктерді қадағалау департаменті (Қизатов О.Т.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаздағы және электрондық түрдегі көшірмелерін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;

Об утверждении Правил выдачи банковских гарантий и поручительств
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 21. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2017 года № 14915.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 17.02.2021 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан (Общая часть) от 27 декабря 1994 года, Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи банковских гарантий и поручительств.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 17.02.2021 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 55 "Об утверждении Правил выдачи банками второго уровня банковских гарантий и поручительств" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5231, опубликованное 4 июля 2008 года в газете "Юридическая газета" № 101 (1501));
2) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 сентября 2009 года № 212 "О внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 55 "Об утверждении Правил выдачи банками второго уровня банковских гарантий и поручительств" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5837, опубликованное 26 ноября 2009 года в газете "Юридическая газета" № 181 (1778)).
3. Департаменту надзора за банками (Кизатов О.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 қантардағы
№ 21 қаулысымен бекітілген
Банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру қағидалары
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 17.02.2021 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Жалпы бөлім), "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары, екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі - банктер) банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 17.02.2021 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Банк кепілдіктері мен кепілгерлігін банктер "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңының 30-бабының 2-тармағының 15), 16) тармақшаларында көзделген банк операцияларын жүргізуге лицензиясы болған жағдайда береді.
3. Банктер банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беруді борышкер тұлғаның өтініші бойынша Қағидаларда, Қазақстан Республикасының азаматтық және банктік заңнамасында және банктің директорлар кеңесі не Қазақстан Республикасы бейреидент-банкіңің тиісті басқару органы бекіткен операцияларды жүргізудің жалпы шарттары туралы қағидаларда айқындалған талаптарды есепке ала отырып жүзеге асырады.

3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 января 2017 года № 21
Правила выдачи банковских гарантий и поручительств
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 17.02.2021 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила выдачи гарантий и поручительств (далее – Правила) разработаны в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан (Общая часть) от 27 декабря 1994 года, законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок выдачи банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (далее – банки) банковских гарантий и поручительств.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 17.02.2021 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Банковские гарантии и поручительства выдаются банками при наличии лицензии на проведение банковских операций, предусмотренных подпунктами 15), 16) пункта 2 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Банки осуществляют выдачу банковских гарантий и поручительств по заявлению лица - должника с учетом требований, установленных Правилами, гражданским и банковским законодательством Республики Казахстан и правилами об общих условиях проведения операций, утвержденными советом директоров банка либо соответствующим органом управления банка-нерезидента Республики Казахстан.

Банк кепілдігін немесе кепілгерлігін беруге борышкер тұлғаның өтінішін банк Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15541 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 шілдедегі № 136 қаулысымен бекітілген Банктік қызметтерді көрсету және банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банктік қызметтерді көрсету үдерісінде туындайтын клиенттердің өтініштерін қарау қағидаларында белгіленген тәртіппен қарастырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 17.02.2021 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
4. Банк кепілдігін немесе кепілгерлігін берген кезде банк борышкер тұлғаның өзі туралы және оның өтініші бойынша банк кредиттік бюроларға берген кепілдіктер немесе кепілгерлік туралы мәліметтерді банктің ұсынуына борышкер тұлғаның жазбаша келісімін алады.
5. Банк кепілдігін немесе кепілгерлігін беру, сондай-ақ банк кепілдігі немесе кепілгерлігі бойынша міндеттемелерді орындау талаптарын ұсыну жазбаша нысанда ресімделеді.
6. Банк кепілдігі немесе кепілгерлігі шартында мыналар болуы тиіс:
1) банк банк кепілдігін немесе кепілгерлігін тапсырмасы бойынша берген жеке тұлға-борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) тапсырмасы бойынша банк банк кепілдігін немесе кепілгерлігін берген заңды тұлға борышкердің атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) банк банк кепілдігін немесе кепілгерлігін пайдасына берген жеке тұлға-кредитордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі, сондай-ақ туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері туралы ақпарат бейрезидент тіркелген мемлекеттің заңнамасында көзделген өзге де дербес деректер);
4) банк банк кепілдігін немесе кепілгерлігін пайдасына берген борышкердің заңды тұлға-кредиторының атауы, сондай-ақ заңды тұлға есебінде мемлекеттік тіркеу күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі туралы мәлімет (немесе оны заңды тұлға есебінде сәйкестендіретін, бейрезидент тіркелген мемлекеттің заңнамасында көзделген өзге де дербес деректер);

Заявление лица - должника на выдачу банковской гарантии или поручительства рассматривается банком в порядке, установленном Правилами предоставления банковских услуг и рассмотрения банками, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обращений клиентов, возникающих в процессе предоставления банковских услуг, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 136, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15541.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 195 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 17.02.2021 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При выдаче банковской гарантии или поручительства банк получает письменное согласие лица-должника на представление банком сведений о нем и выданных банком по заявлению лица-должника гарантиях или поручительствах в кредитные бюро.
5. Выдача банковской гарантии или поручительства, а также предъявление требований по исполнению обязательств по банковской гарантии или поручительству оформляются в письменной форме.
6. В договоре банковской гарантии или поручительства указываются следующие сведения:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-должника, по поручению которого банком выдана банковская гарантия или поручительство, дата рождения, место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер;
2) наименование юридического лица-должника, по поручению которого банком выдана банковская гарантия или поручительство, дата государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-кредитора, в пользу которого банком выдана гарантия или выдано поручительство, индивидуальный идентификационный номер, а также информация о дате рождения, месте жительства, юридическом адресе, наименовании и реквизитах документа, удостоверяющего личность (или иные персональные данные, предусмотренные законодательством государства, в котором зарегистрирован нерезидент);
4) наименование юридического лица-кредитора должника, в пользу которого банком выдана гарантия или поручительство, а также информация о дате государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер (или иная информация, предусмотренная законодательством государства, в котором зарегистрирован нерезидент, идентифицирующая его в качестве юридического лица);

5) банк кепілдігін немесе кепілгерлігін берген банктің атауы;
6) банк кепілдігі немесе кепілгерлігі шартының нөмірі мен күні және банк кепілдігі мен кепілгерлігін беру қажеттілігі көзделген құжаттардың нөмірі мен күні;
7) егер тараптардың келісімімен банк кепілдігі немесе кепілгерлігі шартында өзгелері белгіленбеген болса, банк кепілдігі немесе кепілгерлігі шарты бойынша төленуге жататын барынша жоғарғы ақша сомасы;
8) банк кепілдігі берілген немесе кепілгерлік берілген мерзім немесе банк кепілдігі немесе кепілгерлігі шартында тараптардың келісімімен өзгелері белгіленбеген болса, банк кепілдігін немесе кепілгерлігін берген банктің міндеттемесі ол басталғанда тоқтатылатын жағдай (оқиға) (банк кепілдігінің немесе кепілгерлігінің қолданылу мерзімі);
9) банк кепілдігі немесе кепілгерлігінің нөмірі және шығарылған күні;
10) берілген банк кепілдігі немесе кепілгерлігі бойынша банктің жауапкершілігі (төлемді жүзеге асыру) басталатын талаптар.
Осы тармақта көзделген мәліметтер тізбесі, егер ол Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға қайшы келмейтін болса, банк кепілдігі немесе кепілгерлігі шарты тараптарының келісімі бойынша толықтырылуы мүмкін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Міндеттемеге қатысатын тараптар құрамына байланысты банк борышкердің тапсырмасы бойынша және оның есебінен кепілгер алдындағы борышкердің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету үшін борышкердің кредиторының пайдасына банктік кепілдікті берген басқа кепілгер банктің пайдасына банктік қарсы кепілдікті (бұдан әрі - қарсы кепілдік) береді.
8. Банктік қарсы кепілдік шартында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) банк банктік қарсы кепілдікті тапсырмасы бойынша берген жеке тұлға-борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері, жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) тапсырмасы бойынша банк банктік қарсы кепілдігін берген заңды тұлға борышкердің атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) кепілгер банктің пайдасына банктік қарсы кепілдікті берген банктің атауы;
4) банк банктік қарсы кепілдікті борышкердің тапсырмасы бойынша пайдасына берген кепілгер банктің атауы;

5) наименование банка, выдавшего банковскую гарантию или поручительство;
6) номер и дата договора банковской гарантии или поручительства, номер и дата документов, в которых предусмотрена необходимость выдачи банковской гарантии или поручительства;
7) максимальная денежная сумма, подлежащая оплате по договору банковской гарантии или поручительства, если иное не установлено соглашением сторон в договоре банковской гарантии или поручительства;
8) срок, на который выдана банковская гарантия или выдано поручительство, или обстоятельство (событие), при наступлении которого прекращается обязательство банка, выдавшего банковскую гарантию или поручительство (срок действия банковской гарантии или поручительства), если иное не установлено соглашением сторон в договоре банковской гарантии или поручительства;
9) номер и дата выпуска банковской гарантии или поручительства;
10) условия, при которых наступает ответственность банка (осуществление платежа) по выданной банковской гарантии или поручительству.
Перечень сведений, предусмотренный настоящим пунктом, может быть дополнен по согласованию сторон договора банковской гарантии или поручительства, если это не противоречит требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 195 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. В зависимости от состава сторон, участвующих в обязательстве, банк по поручению и за счет должника для обеспечения исполнения обязательств должника перед гарантом выдает встречную банковскую гарантию (далее - контргарантию) в пользу другого банка-гаранта, выдавшего банковскую гарантию в пользу кредитора должника.
8. В договоре банковской контргарантии указываются следующие сведения:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-должника по поручению которого банком выдана банковская контргарантия, дата рождения, место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер;
2) наименование юридического лица-должника, по поручению которого банком выдана банковская контргарантия, дата государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер;
3) наименование банка, выдавшего банковскую контргарантию в пользу банка-гаранта;
4) наименование банка-гаранта, в пользу которого по поручению должника банком выдана банковская контргарантия;

5) кредитор банк банктік кепілдікті пайдасына берген жеке тұлға-кредитордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі, сондай-ақ туған күні, тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері туралы ақпарат бейрезидент тіркелген мемлекеттің заңнамасында көзделген өзге де дербес деректер);
6) банк банктік қарсы кепілдікті пайдасына берген борышкердің заңды тұлға-кредиторының атауы, сондай-ақ заңды тұлға есебінде мемлекеттік тіркеу күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі туралы мәлімет (немесе оны заңды тұлға есебінде сәйкестендіретін, бейрезидент тіркелген мемлекеттің заңнамасында көзделген өзге де дербес деректер);
7) банктік қарсы кепілдік шартының нөмірі мен күні және банктік қарсы кепілдікті беру қажеттілігі көзделген құжаттардың нөмірі мен күні;
8) егер тараптардың келісімен банктік қарсы кепілдік шартында өзгелері белгіленбеген болса, банктік қарсы кепілдік шарты бойынша төленуге жататын барынша жоғарғы ақша сомасы;
9) банктік қарсы кепілдік берілген мерзім немесе егер тараптардың келісімімен банктік қарсы кепілдік шартында өзгелері белгіленбеген болса, банктік қарсы кепілдік берген банктің міндеттемесі ол басталғанда тоқтатылатын жағдай (оқиға) (банктік қарсы кепілдіктің қолданылу мерзімі);
10) банктік қарсы кепілдіктің нөмірі және шығарылған күні;
11) берілген банктік қарсы кепілдік бойынша банктің жауапкершілігі (төлемді жүзеге асыру) басталатын талаптар.
Осы тармақта көзделген мәліметтер тізбесі, егер ол Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға қайшы келмейтін болса, банктік қарсы кепілдік шарты тараптарының келісімі бойынша толықтырылуы мүмкін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 28 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

5) фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-кредитора, в пользу которого банком-гарантом выдана банковская гарантия, индивидуальный идентификационный номер, а также информация о дате рождения, месте жительства, юридическом адресе, наименовании и реквизитах документа, удостоверяющего личность (или иные персональные данные, предусмотренные законодательством государства, в котором зарегистрирован нерезидент);
6) наименование юридического лица-кредитора должника, в пользу которого банком-гарантом выдана банковская гарантия, а также информация о дате государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер (или иная информация, предусмотренная законодательством государства, в котором зарегистрирован нерезидент, идентифицирующая его в качестве юридического лица);
7) номер и дата договора банковской контргарантии, номер и дата документов, в которых предусмотрена необходимость выдачи банковской контргарантии;
8) максимальная денежная сумма, подлежащая оплате по договору банковской контргарантии, если иное не установлено соглашением сторон в договоре банковской контргарантии;
9) срок, на который выдана банковская контргарантия, или обстоятельство (событие), при наступлении которого прекращается обязательство банка, выдавшего банковскую контргарантию (срок действия банковской контргарантии), если иное не установлено соглашением сторон в договоре банковской контргарантии;
10) номер и дата выпуска банковской контргарантии;
11) условия, при которых наступает ответственность банка (осуществление платежа) по выданной банковской контргарантии.
Перечень сведений, предусмотренный настоящим пунктом, может быть дополнен по согласованию сторон договора банковской контргарантии, если это не противоречит требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 195 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 30.03.2020 № 28 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).