"Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", и правил его формирования"

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 176 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 мамырда № 15113 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2018 жылғы 21 ақпандағы № 67 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 21.02.2018 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:

Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 176. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2017 года № 15113. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 21.02.2018 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:

1. "Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10538 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесінде:
мына:
"
47
Осьті желдеткіштер
8414 59 200 0
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
47
Азаматтық авиацияға арналған осьті желдеткіштер
8414 59 200 0
";
мына:
"
76
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған басқа да құрылғылар

1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", и правил его формирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10538, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 8 апреля 2015 года) следующие изменения:
в Перечне импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, утвержденном указанным приказом:
строку:
"
47
Вентиляторы осевые
8414 59 200 0
изложить в следующей редакции:
47
Вентиляторы осевые для гражданской авиации
8414 59 200 0
";
строки:
"
76
Устройства прочие: для сельского хозяйства или садоводства

8424 82
8424 41
8424 49
77
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған бүріккіштер: суару үшін
8424 49 100 0
8424 41 100 0
8424 82 100 0
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
76
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған басқа да құрылғылар
8424 82
8424 41
8424 49 (оның ішінде 2017 жылғы 1 наурызға дейін жасалған және ішінара немесе толық төленген, жеткізу мерзімі 2017 жылғы келісімшарттар бойынша)
77
Ауыл шарушылығына немесе бағбандыққа арналған бүріккіштер: суару үшін
8424 49 100 0
8424 41 100 0
8424 82 100 0 (оның ішінде 2017 жылғы 1 наурызға дейін жасалған және ішінара немесе толық төленген, жеткізу мерзімі 2017 жылғы келісімшарттар бойынша)
";
мына:
"
94
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер, сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престер; пішен шалғылары және көгал шалғылары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
8433 (8433 20 500 0,
8433 30 000 0,
8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
8433 90 000 0 басқа)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
94
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер, сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престер; пішен шалғылары және көгал шалғылары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
8433 (8433 51 000 1,
8433 51 000 9, (күріш жинайтын комбайндарды және роторлы бастыру жүйесі бар комбайндарды және селекциялық комбайндарды қоспағанда), сондай-ақ 8433 59 850 9 тауар позициясының қамту ені 7,9,12,16 метр дәнді дақылдарды жинауға арналған тіркемелі және аспалы дестелегіштерден басқа (күріш, жүгері, майлы және бұршақ дақылдарын жинауға арналған дестелегіштерді, жинағыштарды, көшірме кескіші бар дестелегіштерді қоспағанда), (оның ішінде 2017 жылғы 10 наурызға дейін жасалған және ішінара немесе толық төленген, жеткізу мерзімі 2017 жылғы келісімшарттар бойынша),
8433 20 500 0,
8433 30 000 0,
8433 90 000 0.
";
мына:
"
133
Импринтерлер (imprinter); төлем карточкаларын дербестендіруге арналған құрылғылар; эмброссерлер (embossing machine, embosser); электронды депозитарлық машиналар; кэш-диспенсерлер (Cash Dispenser)*
8472 90 990 0
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
133
Импринтерлер (imprinter); төлем карточкаларын дербестендіруге арналған құрылғылар; эмброссерлер (embossing machine, embosser); электронды депозитарлық машиналар; кэш-диспенсерлер (Cash Dispenser)*
8472 90 990 0 (оның ішінде 2017 жылғы 1 наурызға дейін жасалған және ішінара немесе толық төленген, жеткізу мерзімі 2017 жылғы келісімшарттар бойынша)
";
мына:
"

8424 82
8424 41
8424 49
77
Распылители для сельского хозяйства или садоводства: для полива
8424 49 100 0
8424 41 100 0
8424 82 100 0
"
изложить в следующей редакции:
"
76
Устройства прочие: для сельского хозяйства или садоводства
8424 82
8424 41
8424 49 (в том числе по контрактам заключенным и оплаченным частично или полностью до 1 марта 2017 года со сроком поставки в 2017 году)
77
Распылители для сельского хозяйства или садоводства: для полива
8424 49 100 0
8424 41 100 0
8424 82 100 0 (в том числе по контрактам заключенным и оплаченным частично или полностью до 1 марта 2017 года со сроком поставки в 2017 году)
";
строку:
"
94
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
8433 (кроме
8433 20 500 0,
8433 30 000 0,
8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
8433 90 000 0)
"
изложить в следующей редакции:
"
94
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
8433 (кроме
8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
(за исключением рисоуборочных комбайнов, комбайнов с роторной системой обмолота и селекционных комбайнов), а так же кроме жаток прицепных и навесных для уборки зерновых культур с шириной захвата 7, 9, 12, 16 метров товарной позиции 8433 59 850 9 (за исключением жаток для уборки риса, кукурузы, масличных и бобовых культур, подборщиков, жаток с копирующим срезом), (в том числе по контрактам заключенным и оплаченным частично или полностью до 10 марта 2017 года со сроком поставки в 2017 году),
8433 20 500 0,
8433 30 000 0,
8433 90 000 0.
";
строку:
"
133
Импринтеры (imprinter); устройства для персонализации платежных карточек; эмброссеры (embossing machine, embosser); электронные депозитарные машины; кэш-диспенсеры (Cash Dispenser)
8472 90 990 0
"
изложить в следующей редакции:
"
133
Импринтеры (imprinter); устройства для персонализации платежных карточек; эмброссеры (embossing machine, embosser); электронные депозитарные машины; кэш-диспенсеры (Cash Dispenser)
8472 90 990 0
(в том числе по контрактам заключенным и оплаченным частично или полностью до 1 марта 2017 года со сроком поставки в 2017 году)
";
строку:
"

209
3 тк шынжыр табанды тракторларды қоспағанда, тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8701-ден
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
209
3 тк шынжыр табанды тракторларды (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа), 8701 92, 8701 93, 8701 94 100 9 тауар позициясының қуаты 100 кВт-ке дейінгі, 8701 94 500 0 тракторларынан басқа, тракторлар
8701-ден
";
мына:
"
211
Көлік құралының 20 тоннадан асатын, толық массасы мен қысымнан оталатын поршеньді іштен жану двигателі (дизельді немесе жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары, жаңалары

209
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), за исключением тракторов гусеничных 3 тс
из 8701
"
изложить в следующей редакции:
"
209
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), за исключением тракторов гусеничных 3 тс, тракторов товарной позиции 8701 92, 8701 93, 8701 94 100 9 мощностью до 100 кВт, 8701 94 500 0
из 8701
";
строки:
"
211
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 20 т, новые

8704 23 910
212
Автомобильдің 20 тоннадан асатын толық массасы мен қысымнан оталатын поршеньді іштен жану двигателі (дизельді немесе жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары, бұрын қолданыста болғандары
8704 23 990
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
211
Көлік құралының толық массасы 20 тоннадан асатын, қысымнан от алатын поршеньді іштен жану двигателі (дизельді немесе жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары, жаңалары
8704 23 910 (8704 23 910 8 тауар позициясының өздігінен түсіргіш техникасынан басқа)
212
Автомобильдің толық массасы 20 тоннадан асатын, қысымнан от алатын поршеньді іштен жану двигателі (дизельді немесе жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары, бұрын қолданыста болғандары
8704 23 990 (өздігінен түсіргіш техникадан басқа)
";
мына:
"
254
Қара металдардан жиналатын құрылыс құрастырмалары: жылыжайлар
9406 90 310 0
255
Модульдік үйлер шығаратын зауыттарға арналған қара металдан немесе өзге материалдардан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
9406 90 390 9
9406 90 900 9
256
Өзге материалдардан жасалған жылыжайлар
9406 90 900 9
";
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
254
Қара металдардан жиналатын құрылыс құрастырмалары: жылыжайлар
9406 90 310 0 (оның ішінде 2017 жылғы 1 наурызға дейін жасалған және ішінара немесе толық төленген, жеткізу мерзімі 2017 жылғы келісімшарттар бойынша)
255
Модульдік үйлер шығаратын зауыттарға арналған қара металдан немесе өзге материалдардан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
9406 90 390
9 9406 90 900 9 (оның ішінде 2017 жылғы 1 наурызға дейін жасалған және ішінара немесе толық төленген, жеткізу мерзімі 2017 жылғы келісімшарттар бойынша)
256
Өзге материалдардан жасалған жылыжайлар
9406 90 900 9 (оның ішінде 2017 жылғы 1 наурызға дейін жасалған және ішінара немесе толық төленген, жеткізу мерзімі 2017 жылғы келісімшарттар бойынша)
".

8704 23 910
212
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой автомобиля более 20 т, бывшие в эксплуатации
8704 23 990
";
изложить в следующей редакции:
"
211
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 20 т, новые
8704 23 910 (кроме самосвальной техники товарной позиции 8704 23 910 8)
212
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой автомобиля более 20 т, бывшие в эксплуатации
8704 23 990 (кроме самосвальной техники)
";
строки:
"
254
Сборные строительные конструкции из черных металлов: теплицы
9406 90 310 0
255
Сборные строительные конструкции из черного металла или прочих материалов для заводов по выпуску модульных домов
9406 90 390 9
255
Сборные строительные конструкции из черного металла или прочих материалов для заводов по выпуску модульных домов
9406 90 900 9
256
Теплицы из прочих материалов
9406 90 900 9
"
изложить в следующей редакции:
"
254
Сборные строительные конструкции из черных металлов: теплицы
9406 90 310 0
(в том числе по контрактам заключенным и оплаченным частично или полностью до 1 марта 2017 года со сроком поставки в 2017 году)
255
Сборные строительные конструкции из черного металла или прочих материалов для заводов по выпуску модульных домов
9406 90 390 9
9406 90 900 9
(в том числе по контрактам заключенным и оплаченным частично или полностью до 1 марта 2017 года со сроком поставки в 2017 году)
256
Теплицы из прочих материалов
9406 90 900 9
(в том числе по контрактам заключенным и оплаченным частично или полностью до 1 марта 2017 года со сроком поставки в 2017 году)
".

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Салық және кеден саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді, сондай-ақ осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Ұлтық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов

2. Департаменту налоговой и таможенной политики Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов