"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметшілерін лауазымға тағайындау және олармен еңбек шартын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 261 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 48 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 мамырда № 15114 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметшілерін лауазымға тағайындау және олармен еңбек шартын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 261 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7996 тіркелген, 2012 жылғы 6 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 802-806 (27877) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметшілерін лауазымға тағайындау және олармен еңбек шартын тоқтату қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар
3. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) Агенттік – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі ("Қазақстан Республикасының қаржы нарығын мемлекеттік реттеу жүйесін әрі қарай жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 25 Жарлығымен таратылды);
2) ведомстволар – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығын дамыту комитеті ("Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 458 Жарлығымен таратылды), Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитеті ("Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 744 Жарлығымен таратылды), Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті ("Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 744 Жарлығымен таратылды);

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 261 "Об утверждении Правил назначения на должность и прекращения трудового договора со служащими Национального Банка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 48. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2017 года № 15114
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 261 "Об утверждении Правил назначения на должность и прекращения трудового договора со служащими Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7996, опубликованное 5 декабря 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 421-422 (27240-27241)) следующие изменения:
в Правилах назначения на должность и прекращения трудового договора со служащими Национального Банка Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Основные понятия, используемые в Правилах
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) Агентство - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (упразднено Указом Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2011 года № 25 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного регулирования финансового рынка Республики Казахстан");
2) ведомства - Комитет по развитию регионального финансового центра города Алматы Национального Банка Республики Казахстан (упразднен Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 458 "О некоторых вопросах Национального Банка Республики Казахстан"), Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (упразднен Указом Президента Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 744 "О некоторых вопросах Национального Банка Республики Казахстан"), Комитет по защите прав потребителей финансовых услуг Национального Банка Республики Казахстан (упразднен Указом Президента Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 744 "О некоторых вопросах Национального Банка Республики Казахстан");

3) кадр қызметі – Ұлттық Банктің қызметкерлермен жұмыс жүргізу бөлімшесі (филиалдарда – қызметкерлермен жұмыс жүргізу жөніндегі маман);
4) кадр резерві – Ұлттық Банк Төрағасы бекіткен, Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына кейіннен орналасу үшін конкурстан немесе іріктеуден ойдағыдай өткен адамдардың тізімі;
5) конкурс – Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына орналасу үшін өткізілетін рәсімдер;
6) конкурсқа қатысушылар – конкурс туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін Ұлттық Банкке құжаттарын тапсырған адамдар;
7) конкурстық комиссия – Ұлттық Банктің алқалы органы, ол конкурсқа қатысушылар тапсырған құжаттарды қарайды, кандидаттармен әңгімелесу жүргізеді және Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына орналасуға кандидаттарды түпкілікті іріктеуді жүзеге асырады;
8) құжаттар – конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдардың кадр қызметіне ұсынатын құжаттары;
9) мүдделі бөлімше – Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымы бар бөлімше;
10) талаптар – Ұлттық Банк қызметшісінің лауазымына орналасуға үміткер адамдарға олардың кәсіби дайындық деңгейін, құзыреттілігін және Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына сәйкестігін айқындау мақсатында Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес талаптар;
11) Ұлттық Банк – Ұлттық Банктің орталық аппараты, филиалдары және өкілдігі;
12) Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына орналасуға кандидаттар (бұдан әрі – кандидаттар) – конкурстық комиссияның шешімі негізінде сынаққа және әңгімелесуге жіберілген конкурсқа қатысушылар;
13) Ұлттық Банктің еншілес ұйымдары – акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы Ұлттық Банкке тиесілі заңды тұлғалар;
14) Ұлттық Банктің қызметкерлері – саяси мемлекеттік қызметшілерді қоспағанда, Ұлттық Банкте қызмет атқарып жүрген, еңбекақысы Ұлттық Банк бюджетінің (шығыстар сметасының) қаражаты есебінен төленетін адамдар;
15) Ұлттық Банктің қызметшілері – мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын, Ұлттық Банкте Ұлттық Банктің міндеттері мен функцияларын іске асыруға бағытталған лауазымдық өкілеттіктерді жүзеге асыратын адамдар;
16) Ұлттық Банктің ұйымдары – Ұлттық Банктің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары;
17) филиалдар – Ұлттық Банктің филиалдары;
18) іріктеу – Ұлттық Банк қызметшілерінің кадр резервін қалыптастыру мақсатында өткізілетін рәсімдер.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына орналасу";
7-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жоғары біліктілік деңгейі және кәсіби дайындығы бар адамдар:

3) кадровая служба - подразделение по работе с персоналом Национального Банка (в филиалах - специалист по работе с персоналом);
4) кадровый резерв - список лиц, успешно прошедших конкурс или отбор для последующего занятия вакантной должности служащего Национального Банка, утвержденный Председателем Национального Банка;
5) конкурс - процедуры, проводимые для занятия вакантной должности служащего Национального Банка;
6) участники конкурса - лица, подавшие документы в Национальный Банк после опубликования объявления о конкурсе;
7) конкурсная комиссия - коллегиальный орган Национального Банка, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет окончательный отбор кандидатов на занятие вакантной должности служащего Национального Банка;
8) документы - документы, представляемые в кадровую службу лицами, желающими принять участие в конкурсе;
9) заинтересованное подразделение - подразделение, имеющее вакантную должность служащего Национального Банка;
10) требования - требования, предъявляемые к лицам, претендующим на занятие должности служащего Национального Банка, в целях определения уровня его профессиональной подготовки, компетентности и соответствия вакантной должности служащего Национального Банка согласно приложению 1 к Правилам;
11) Национальный Банк - центральный аппарат, филиалы и представительство Национального Банка;
12) кандидаты на занятие вакантной должности служащего Национального Банка (далее - кандидаты) – участники конкурса, допущенные к тестированию и собеседованию на основании решения конкурсной комиссии;
13) дочерние организации Национального Банка – юридические лица, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку;
14) работники Национального Банка - лица, за исключением политических государственных служащих, занимающие должности в Национальном Банке, оплата труда которых производится из средств бюджета (сметы расходов) Национального Банка;
15) служащие Национального Банка - лица, не являющиеся государственными служащими, осуществляющие должностные полномочия в Национальном Банке, направленные на реализацию задач и функций Национального Банка;
16) организации Национального Банка – республиканские государственные предприятия Национального Банка;
17) филиалы - филиалы Национального Банка;
18) отбор - процедуры, проводимые с целью формирования кадрового резерва служащих Национального Банка.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Занятие вакантной должности служащего Национального Банка";
в пункте 7:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) лицами, имеющими высокий уровень квалификации и профессиональной подготовки:

шет тілін білетін (IELTS халықаралық сертификатының болуы – 9-дан 6-дан төмен емес, TOEFL IBT – 120-дан 80, TCF 699-дан 400 (В2), СILS 1, HSK 11-ден 6-деңгей);
және (немесе) ғылыми дәрежесі бар;
және (немесе) шетелдік жоғары оқу орындарында оқуды аяқтаған;
және (немесе) халықаралық бухгалтерлік (CMA, CPA, CIPA, CAP, ACCA, IAB) немесе қаржылық (CFM, CFA, IFA, CIMA) сертификаттары, ақпараттық технологиялар (CISA, CISM) және ішкі аудит (CIA, CCSA, CRMA, CGAP, CFSA) саласында халықаралық сертификаттары, қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл (ACAMS) саласындағы халықаралық сертификаты бар;
және (немесе) Ұлттық Банктің ұйымдарында және еншілес ұйымдарында, ұлттық басқарушы холдингте, даму институттарында, қаржы ұйымдарында Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымының функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда кемінде 2 (екі) жыл жұмыс тәжірибесі бар;
және (немесе) мемлекеттік органдарда басшы лауазымдарда кемінде 1 (бір) жыл жұмыс тәжірибесі бар;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Ұлттық Банк Магистратурасының және "Назарбаев Университеті" ДБҰ түлектері.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Конкурс өткізу туралы хабарландыру Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.";
12-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) құжаттарды қабылдау мерзімі. Құжаттарды қабылдау конкурс өткізу туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Конкурстық комиссия қорытынды отырысында кандидаттарды ұсынылған құжаттар, сынақ, әңгімелесу нәтижелері негізінде бағалайды және олардың арасынан Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына орналасу және кадр резервіне есептеу үшін адамдарды іріктейді.";
37-тармақ алып тасталсын;
3-1-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1-тарау. Кадр резервін қалыптастыру
38-1. Кадр резерві конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған кандидаттардан және іріктеуден өткен адамдардан қалыптастырылады.
38-2. Кадр резервіне есептеу үшін іріктеу өткізу туралы хабарландыру Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.
38-3. Іріктеуге қатысуға ниет білдірген адамдар Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсында түйіндеменің электрондық нұсқасын толтырады.
Түйіндемені қабылдау мерзімі хабарландыру орналастырылған күннен бастап 1 (бір) айдан соң аяқталады.

владеющие иностранным языком (наличие международного сертификата IELTS - не ниже 6 из 9, TOEFL IBT - 80 из 120, TCF 400 (В2) из 699, СILS 1, HSK 6 уровень из 11);
и (или) имеющие ученую степень;
и (или) завершившие обучение в зарубежных высших учебных заведениях;
и (или) имеющие международный бухгалтерский (CMA, CPA, CIPA, CAP, ACCA, IAB) или финансовый (CFM, CFA, IFA, CIMA) сертификаты, международные сертификаты в области информационных технологий (CISA, CISM) и внутреннего аудита (CIA, CCSA, CRMA, CGAP, CFSA), международный сертификат в области противодействия легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма (ACAMS);
и (или) имеющие стаж работы в организациях и дочерних организациях Национального Банка, национальном управляющем холдинге, институтах развития, финансовых организациях не менее 2 (двух) лет в областях, соответствующих функциональным направлениям вакантной должности служащего Национального Банка;
и (или) имеющие стаж работы на руководящих должностях в государственных органах не менее 1 (одного) года;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) выпускниками Магистратуры Национального Банка и АОО "Назарбаев Университет".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Объявление о проведении конкурса размещается на официальном интернет-ресурсе Национального Банка на казахском и русском языках.";
подпункт 4) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"4) срок приема документов. Прием документов осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня размещения объявления о проведении конкурса;";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. На заключительном заседании конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования, собеседования и отбирает из их числа лиц для занятия вакантной должности служащего Национального Банка и зачисления в кадровый резерв.";
пункт 37 исключить;
главу 3-1 изложить в следующей редакции:
"Глава 3-1. Формирование кадрового резерва
38-1. Кадровый резерв формируется из числа кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии и лиц, прошедших отбор.
38-2. Объявление о проведении отбора для зачисления в кадровый резерв размещается на официальном интернет-ресурсе Национального Банка на казахском и русском языках.
38-3. Лица, изъявившие желание принять участие в отборе, заполняют на официальном интернет-ресурсе Национального Банка электронную версию резюме.
Срок приема резюме завершается по истечении 1 (одного) месяца со дня размещения объявления.

38-4. Түйіндеме қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде кадр қызметі түйіндеме ұсынған тұлғалардың тізімін қалыптастырады.
Кадр қызметі қалыптастырған адамдардың тізімі Ұлттық Банктің бөлімшелеріне әңгімелесу жүргізу үшін жіберіледі.
Әңгімелесу уақыты, күні және өткізілетін орны туралы ақпаратты кадр қызметі электрондық почта және (немесе) телефон байланысының құралдары арқылы кадр қызметі қалыптастырған тізімдегі адамдарға хабарлайды.
38-5. Ұлттық Банктің бөлімшелері Ұлттық Банк бөлімшесі қызметінің бағытына сәйкес келетін салаларда білімі бар адамдарды анықтау мақсатында кадр қызметі қалыптастырған адамдардың тізімін ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кадр қызметі қалыптастырған тізімдегі адамдармен әңгімелесу өткізеді.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша Ұлттық Банктің бөлімшелері әңгімелесуден ойдағыдай өткен адамдардың тізімін кадр қызметіне жібереді.
38-6. Кадр қызметі әңгімелесуден өткен адамдардың бірыңғай тізімін жасайды және оны Ұлттық Банк Төрағасына бекітуге жібереді.
Іріктеуден өткен адамдардың бекітілген тізімі Ұлттық Банктің ақпараттық стендінде көпшілікке көрінетіндей қолжетімді жерде және Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
38-7. Кадр резервіне есептелген адамдар Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымы болған жағдайда Ұлттық Банк қызметшісінің лауазымына оларды кадр резервіне есептеген күннен бастап 1 (бір) жыл ішінде тағайындалады.
38-8. Адамдарды кадр резервінен шығару мынадай жағдайларда:
1) кадр резервіне есептелген адам кадр резервінен шығару туралы өтініш берген жағдайда;
2) кадр резервіне есептелген адам Ұлттық Банк қызметшісінің бос лауазымына орналасқан жағдайда;
3) Қағидалардың 38-7-тармағында көрсетілген мерзім аяқталған жағдайда жүзеге асырылады.
38-9. Ұлттық Банктің кадр резервін қалыптастыру және одан шығару жұмысы кадр қызметіне жүктеледі.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Еңбек шартын тоқтату";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Қорытынды ережелер".
2. Қызметкерлермен жұмыс жүргізу басқармасы (Қонаев А.Т.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаздағы және электрондық түрдегі көшірмелерін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;

38-4. В течение 5 (пяти) рабочих дней со дня завершения приема резюме кадровая служба формирует список лиц, представивших резюме.
Список лиц, сформированный кадровой службой, направляется в подразделения Национального Банка для проведения собеседования.
Информация о времени, дате и месте проведения собеседования доводится кадровой службой посредством электронной почты и (или) средств телефонной связи до сведения лиц из списка, сформированного кадровой службой.
38-5. Подразделения Национального Банка проводят собеседование с лицами из списка, сформированного кадровой службой, с целью выявления лиц, обладающих знаниями в областях, соответствующих направлению деятельности подразделения Национального Банка, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня предоставления списка лиц, сформированного кадровой службой.
По результатам собеседования подразделения Национального Банка направляют список лиц, успешно прошедших собеседование, в кадровую службу.
38-6. Кадровая служба формирует единый список лиц, прошедших собеседование, и направляет его на утверждение Председателю Национального Банка.
Утвержденный список лиц, прошедших отбор, размещается на информационном стенде Национального Банка в месте, доступном для всеобщего обозрения и на официальном интернет-ресурсе Национального Банка.
38-7. Лица, зачисленные в кадровый резерв, назначаются на должность служащего Национального Банка в течение 1 (одного) года со дня зачисления их в кадровый резерв, при наличии вакантной должности служащего Национального Банка.
38-8. Исключение лиц из кадрового резерва осуществляется в случаях:
1) подачи лицом, зачисленным в кадровый резерв, заявления об исключении из кадрового резерва;
2) занятия лицом, зачисленным в кадровый резерв, вакантной должности служащего Национального Банка;
3) истечения срока, указанного в пункте 38-7 Правил.
38-9. Работа по формированию и исключению из кадрового резерва Национального Банка возлагается на кадровую службу.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Прекращение трудового договора";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Заключительные положения".
2. Управлению по работе с персоналом (Кунаев А.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Д.Т. Ақышевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев

3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Акишева Д.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев