Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы халықаралық кеңестің қызметін ұйымдастыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысының 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 6001-17-7-6/148 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 23 мамырда № 15135 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 57-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы халықаралық кеңестің қызметін ұйымдастыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Жоғарғы Соты аппаратының) Қаржы бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың іске асырылуы тиісті кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) басшысының орынбасары Қ.О. Елібаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының жанындағы Соттардың қызметін
қамтамасыз ету департаментінің
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Соты аппаратының) басшысы
А. Тоқсаба
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б.Сұлтанов
2017 жылғы "____" ________
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз
ету департаменті (Қазақстан
Республикасы Жоғарғы
Сотының аппараты)
басшысының
2017 жылғы 17 сәуірдегі
№ 6001-17-7-6/148 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы халықаралық кеңестің қызметін ұйымдастыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты пайдалану қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил использования средств, выделенных из республиканского бюджета для организации деятельности международного совета при Верховном Суде Республики Казахстан
Приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) от 17 апреля 2017 года № 6001-17-7-6/148. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2017 года № 15135.
В соответствии с пунктом 3 статьи 57 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств, выделенных из республиканского бюджета для организации деятельности международного совета при Верховном Суде Республики Казахстан.
2. Финансовому отделу Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Верховного Суда Республики Казахстан.
3. Реализацию данного приказа осуществлять в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий период.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) Елибаева К.О.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Департамента
по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан (аппарат
Верховного Суда Республики Казахстан)
А. Тоқсаба
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________________ Б.Султанов
"____" _____________ 2017 года
Утверждены
приказом Руководителя Департамента
по обеспечению деятельности
cудов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарат Верховного Суда
Республики Казахстан)
от 17 апреля 2017 года
№ 6001-17-7-6/148
Правила
использования средств, выделенных из республиканского бюджета для организации деятельности международного совета при Верховном Суде Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения

1. Осы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы халықаралық кеңестің қызметін ұйымдастыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы халықаралық кеңестің (бұдан әрі – Кеңес) қызметін қамтамасыз етуге бөлінген бюджет қаражатын пайдалану тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Кеңес – сот төрелігі жүйесін жетілдіру мәселелері жөніндегі консультативтік-кеңесші орган;
2) Кеңестің жұмыс органы – уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі;
3) Кеңестің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты);
4) уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшелері – құзыреттеріне Кеңестің қызметін талдау, қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету кіретін құрылымдық бөлімшелер.
5) халықаралық кеңес мүшелері – қазақстандық және шетелдік сарапшылар, сот жүйесіндегі, мемлекеттік басқару, салық, қаржы, кеден саласындағы және құқықтың басқа салаларындағы, экономика, менеджмент пен басқа да ғылымдар саласындағы ғалымдар мен мамандардың ішінен Кеңес мүшелері;
3. Кеңестің қызметін қамтамасыз ету үшін бөлінген қаражатты пайдалану Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамасының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Кеңес қызметін ұйымдастыру үшін бөлінген қаражатты пайдалану тәртібі
4. Кеңес қызметін ұйымдастыруға байланысты іс-шараға бөлінген қаражатты пайдалану Кеңес Төрағасы бекітетін Кеңес Жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Кеңестің жұмыс органы Кеңестің қызметін қамтамасыз етуге арналған қаражатты бөлу үшін Кеңестің отырысын өткізерден бұрын жеті жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның басшысына кез келген нысанда тапсырыспен жазбаша жүгінеді.
6. Тапсырыс осы Қағиданығ қосымшасына сәйкес Кеңестің қызметін қамтамасыз ету бойынша шығындардың нормаларын ескере отырып, уәкілетті органның мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен келісім бойынша жасалады.
Тапсырысқа тасымалдау компаниясы, уақыты және күні көрсетіле отырып, халықаралық кеңес мүшелерінің белгіленген орынға дейін және кері қарай келу (кету) бағыттары қоса беріледі.
7. Кеңес қызметін ұйымдастыруға және қамтамасыз етуге байланысты шығыстарға мыналар жатады:
1) халықаралық кеңес мүшелерінің белгіленген орынға дейін баруы (ұшуы) және кері қайтуы;

1. Настоящие Правила использования средств, выделенных из республиканского бюджета для организации деятельности международного совета при Верховном Суде Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок использования бюджетных средств, выделенных на обеспечение деятельности международного совета при Верховном Суде Республики Казахстан (далее – Совет).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Совет – консультативно-совещательный орган по вопросам совершенствования системы правосудия;
2) рабочий орган Совета – структурное подразделение уполномоченного органа;
3) уполномоченный орган по обеспечению деятельности Совета (далее – уполномоченный орган) – Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан);
4) ответственные структурные подразделения уполномоченного органа – структурные подразделения, в компетенцию которых входит аналитическое, финансовое и материально-техническое обеспечение деятельности Совета.
5) члены международного совета – члены Совета из числа казахстанских и иностранных экспертов, ученых и специалистов судебной системы, государственного управления, налогового, финансового, таможенного и других отраслей права, экономики, менеджмента и других наук.
3. Использование средств, выделенных на обеспечение деятельности Совета, осуществляется в соответствии с требованиями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок использования средств, выделенных для организации деятельности Совета
4. Использование средств, выделенных для организации мероприятия, связанного с деятельностью Совета, осуществляется в соответствии с Планом Совета, утверждаемым Председателем Совета.
5. Рабочий орган Совета для выделения средств на обеспечение деятельности Совета письменно обращается с заявкой в произвольной форме не менее, чем за семь рабочих дней до проведения заседания Совета к руководителю уполномоченного органа.
6. Заявка составляется с учетом норм затрат по обеспечению деятельности Совета, согласно приложению к настоящим Правилам, по согласованию с заинтересованными структурными подразделениями уполномоченного органа.
К заявке прилагаются маршруты прибытия (убытия) членов международного совета до пункта назначения и обратно, с указанием компании перевозчика, времени и даты.
7. Расходы, связанные с организацией и обеспечением деятельности Совета, включают в себя:
1) проезд (перелет) членов международного совета до пункта назначения и обратно;

2) халықаралық кеңес мүшелерінің тұруы (қонақ үй нөмірлерінің жартылай люкс, стандарт сыныптамасы);
3) ресми түскі астар, кешкі астар, кофе-брейктер;
4) кәдесыйларды, естелік сыйлықтарды сатып алу;
5) автокөлік қызметін көрсету;
6) аудармашылардың қызмет көрсетулері (ауызша, жазбаша, сондай-ақ кеңес отырыстарындағы ілеспе аударма);
7) залды, құрал-жабдықтарды жалға алу;
8) өзге де шығыстар (таратылатын материалдар, әуежайдағы VIP қызметі);
8. Халықаралық кеңес мүшелерінің белгіленген орынға дейін баруына (ұшуына) және кері қайтуына арналған шығыстар үшін ақы төлеу "үнем" тарифі бойынша тасымалдау компаниясының шотына қаражатты аудару арқылы жүргізіледі.
9. Халықаралық кеңес мүшелерін тартуға арналған шығыстар төлемі Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын халықаралық кеңес мүшелерінің банктегі шотына Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 20 желтоқсандағы 2012 жылғы № 562 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8265 тіркелді) 50 қосымшасына сәйкес Р-1 белгіленген нысан бойынша орындалған жұмыстардың актісі негізінде қаражатты аудару арқылы жүргізіледі.
3-тарау. Халықаралық кеңес мүшелерінің шығыстарын өтеу тәртібі
10. Жұмыс органы, халықаралық кеңес мүшелерінің белгіленген орынға дейін баруына (ұшуына) және кері қайтуына арналған шығыстарын төлеу үшін қаражаттарды бөлуге жауапты уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) халықаралық кеңес мүшесінің жеке басын куәландыратын құжатын;
2) жол жүру құжаттары:
жол жүру (ұшу) билеттерін;
билетті қайтарғаны/алмастырғаны үшін айыппұл төленгендігін растайтын құжат болған кезде;
электрондық әуе билетін ұсынған жағдайда әуе билетінің құнын төлегенін растайтын құжаттарды;
жол жүру билеттерін немесе билетті қайтарғаны/алмастырғаны үшін айыппұл төленгендігін растайтын құжаттарды жоғалтқан жағдайда көрсетілген құжаттарды берген ұйымның жазбаша растаухатын ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
халықаралық кеңестің қызметін
ұйымдастыру үшін
республикалық бюджеттен
бөлінген қаражатты пайдалану
қағидаларына
қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы халықаралық кеңестің
қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шығыстар нормалары
р/с
Шығыстардың атауы
құны
1.
Ресми түскі астарға, кешкi астарға арналған шығындар күнiне бiр адамға арналған есеппен жүргiзiледі
13 000 теңгеге дейін
2.
Күнiне бiр адамға буфетте қызмет көрсету
2 500 теңгеге дейін
3.
Уәкілетті органның штатында тұрмайтын, (ілеспе аудармадан басқа) аудармашының еңбекақысын төлеу сағаттық төлем есебінен

2) проживание членов международного совета (полулюкс, стандартные гостиничные номера);
3) официальные обеды, ужины, кофе-брейки;
4) приобретение сувениров, памятных подарков;
5) автотранспортное обслуживание;
6) услуги переводчиков (устный, письменный, а также синхронный перевод на заседаниях Совета);
7) аренду зала, оборудования;
8) иные расходы (раздаточные материалы, VIP обслуживание в аэропорту).
8. Оплата расходов за проезд (перелет) членов международного совета до пункта назначения и обратно производится путем перечисления средств на счет компании перевозчика по тарифу "эконом" класса.
9. Оплата расходов на привлечение членов международного совета производится путем перечисления средств на банковский счет членов международного совета в банке, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан, на основании акта выполненных работ в соответствии с установленной Формой Р-1 согласно приложению 50 к Приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 562 "Об утверждении форм первичных учетных документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8265).
Глава 3. Порядок возмещения расходов членов международного совета
10. Рабочий орган, для возмещения расходов на проезд (перелет) членов международного совета до пункта назначения и обратно, представляет в структурное подразделение уполномоченного органа, ответственное за выделение средств, следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность члена международного совета;
2) проездные документы:
билеты на проезд (перелет);
при наличии, документ, подтверждающий оплату штрафа за возврат/обмен билета;
в случае представления электронного авиабилета, документ, подтверждающий оплату стоимости авиабилета;
в случае утери билетов на проезд или документов, подтверждающих оплату штрафа за возврат/обмен билета, представляется письменное подтверждение организаций, выдавших указанные документы.
Приложение
к Правилам использования
средств, выделенных из
республиканского бюджета для
организации деятельности
международного совета
Верховного Суда Республики Казахстан
Нормы затрат по обеспечению деятельности международного совета при Верховном Суде Республики Казахстан
п/п
Наименование расходов
Стоимость
1.
Затраты на проведение официальных обедов, ужинов производятся из расчета на одного человека в день
до 13 000 тенге
2.
Буфетное обслуживание на одного человека в день
до 2 500 тенге
3.
Оплата труда переводчика (кроме синхронного перевода), не состоящего в штате государственного органа, из расчета почасовой оплаты

3 000 теңгеге дейін
4.
Халықаралық кеңес мүшелеріне қызмет көрсетуге арналған көлік шығындарын төлеу сағаттық төлем есебінен
автомобиль көлігімен
шағын автобустар
автобустар
2 000 теңгеге
2 500 теңгеге
3 200 теңгеге дейін

до 3 000 тенге
4.
Оплата транспортных затрат на обслуживание членов международного совета из расчета почасовой оплаты:
автомобильным транспортом
- до 2 000 тенге
микроавтобусы
- до 2 500 тенге
автобусы
- до 3 200 тенге