"Құқық қорғау органдардың құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жария емес тергеу әрекеттері мен жедел-іздестіру қызметін жүргізу үшін, сондай-ақ өздеріне жүктелген өзге де шешу үшін қажетті ақпаратты алу қағидалары мен негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 150, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1119, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 733, Қазақстан Респуликасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 21 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 18 сәуірдегі № 41, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 20 ақпандағы № 128, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 4 сәуірдегі № 215, Қазақстан Респуликасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 15 ақпандағы № 36 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 мамырда № 15169 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Құқық қорғау органдардың құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жария емес тергеу әрекеттері мен жедел-іздестіру қызметін жүргізу үшін, сондай-ақ өздеріне жүктелген өзге де міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты алу қағидалары мен негіздері бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 150, Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1119, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 733, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері Министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 21 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12860 санымен тіркелген, 2016 жылғы 28 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Құқық қорғау органдардың құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жария емес тергеу әрекеттері мен жедел-іздестіру қызметін жүргізу үшін, сондай-ақ өздеріне жүктелген өзге де міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты алу қағидаларында:
1-5 тарауладрдың атаулары мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер.";
"2-тарау. ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алу негіздері.";
"3-тарау. ҚАО ААЖ пайдаланушыларының тіркелуі.";

О внесении изменений в совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 150, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1119, Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 733, Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 21 "Об утверждении Правил и оснований получения правоохранительными органами из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения негласных следственных действий и оперативно-розыскной деятельности, а также для решения иных возложенных на них задач"
Совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 апреля 2017 года № 41, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года № 128, Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2017 года № 215, Председателя Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан от 15 февраля 2017 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2017 года № 15169.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. В совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 150, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1119, Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 733, Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 21 "Об утверждении Правил и оснований получения правоохранительными органами из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения негласных следственных действий и оперативно-розыскной деятельности, а также для решения иных возложенных на них задач" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12860, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 28 января 2016 года) внести следующие изменения:
в Правилах и основаниях получения правоохранительными органами из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения негласных следственных действий и оперативно-розыскной деятельности, а также для решения иных возложенных на них задач:
наименования глав 1-5 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения.";
"Глава 2. Основания получения информации из СИО ПСО.";
"Глава 3. Регистрация пользователей СИО ПСО.";

"4-тарау. ҚАО ААЖ-ін пайдалану тәртібі.";
"5-тарау. ҚАО ААЖ арқылы алынған ақпаратты сақтау мерзімдерін, тәртібі мен шарттарын және оларды талап ету заңдылығын тексеруді жүзеге асыру.";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алу негіздері.
2. Құқық қорғау органы қызметкерінің "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабында көзделген негіздер болған кезде, осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыру аясындағы қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан мәліметтерді алуға құқығы бар.
3. Құқық қорғау органының қызметкері Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 232-бабында көзделген шарттар мен негіздер болған кезде, осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Жария емес тергеу әрекеттерін жүргізу аясындағы қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан мәліметтерді алады.
4. Іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы қылмыстық процесті жүргізуші органның тапсырмасын орындаған кезде, құқық қорғау органының қызметкерлері осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Іздестіру іс-шараларын жүргізу аясындағы қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан мәліметтерді алады.
5. Ішкі істер органдарының қызметкерлері осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ішкі істер органдарына жүктелген өзге де міндеттерді шешу барысында Қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алады.
6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органдарының қызметкерлері осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына жүктелген өзге де міндеттерді шешу барысында Қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алады.
7. Экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы миинстрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – ҚМ МКК) экономикалық тергеу қызметіне жүктелген өзге де міндеттерді шешу барысында Қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алады.
8. Прокуратура органдарының қызметкерлері осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша прокуратура органдарына жүктелген өзге де міндеттерді шешу барысында Қолжетімділік құқықтарына сәйкес көлемде ҚАО ААЖ-дан ақпаратты алады.
9. ҚМ МКК сервистері қолжетімді болатын баптар осы Қағидалардың 8-қосымшасында сипатталған.";

"Глава 4. Порядок использования СИО ПСО";
"Глава 5. Сроки, порядок и условия хранения информации, полученной посредством СИО ПСО и осуществление проверки законности их истребования.";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Основания получения информации из СИО ПСО.
2. Сотрудник правоохранительного органа, при наличии оснований предусмотренных статьей 10 Закона Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности" имеет право на получение сведений из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в рамках осуществления оперативно-розыскной деятельности, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Сотрудник правоохранительного органа, при наличии условий и оснований, предусмотренных статьей 232 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан получает сведения из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в рамках проведения негласных следственных действий, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. При исполнении поручения органа, ведущего уголовный процесс о проведении розыскных мероприятий сотрудники правоохранительного органа получают сведения из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в рамках проведения розыскных мероприятий, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
5. Сотрудники органов внутренних дел получают информацию из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в ходе решения иных задач, возложенных на органы внутренних дел, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6. Сотрудники антикоррупционной службы получают информацию из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в ходе решения иных задач, возложенных на Национальное бюро по противодействию коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
7. Сотрудники службы экономических расследований Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД МФ), получают информацию из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в ходе решения иных задач, возложенных на КГД МФ по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
8. Сотрудники органов прокуратуры получают информацию из СИО ПСО в объеме, в соответствии с Правами доступа в ходе решения иных задач, возложенных на органы прокуратуры, по форме согласно приложению 7 к настоящими Правилам.
9. Статьи, по которым доступны сервисы КГД МФ, описаны в приложении 8 к настоящим Правилам.";