"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жедел басқару орталықтары мен кезекші бөлімдерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 шілдедегі № 439 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 12 маусымдағы № 410 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 21 маусымда № 15238 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 20 қыркүйектегi № 706 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 20.09.2024 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жедел басқару орталықтары мен кезекші бөлімдерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 шілдедегі № 439 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9697 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жедел басқару орталықтары мен кезекші бөлімдерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларының 2-қосымшасын осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел жоспарлау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевке, Жедел жоспарлау департаментіне (Қ.С. Тыныбеков) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 12 мамырдағы
№ 410 бұйрығына
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының жедел
басқару орталықтары мен
кезекші бөлімдерінің
қызметін ұйымдастыру
қағидаларына
2-қосымша
Қалалық, аудандық, желілік органдардың кезекші бөлімдерінің қызметтік үй-жайларының үлгілік тізбесі

О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июля 2014 года № 439 "Об утверждении Правил организации деятельности Центров оперативного управления и дежурных частей органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 июня 2017 года № 410. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2017 года № 15238. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 сентября 2024 года № 706.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 20.09.2024 № 706 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июля 2014 года № 439 "Об утверждении Правил организации деятельности Центров оперативного управления и дежурных частей органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9697, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 декабря 2016 года), следующее изменение:
приложение 2 к Правилам организации деятельности Центров оперативного управления и дежурных частей органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденным указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту оперативного планирования Министра внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З, Департамент оперативного планирования (Тыныбеков К.С.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 12 июня 2017 года №410
Приложение 2
к Правилам организации
деятельности Центров
оперативного управления и
дежурных частей органов
внутренних дел Республики Казахстан
Примерный перечень
служебных помещений дежурных частей горрайлинорганов

1. Жедел кезекшінің бөлмесі.
2. Кезекші бөлім бастығының кабинеті.
3. Қару сақтау бөлмесі.
4. Қаруды беру, қабылдау және тазалау бөлмесі.
5. Жеке броньды қорғану және белсенді қорғаныс құралдарын (бұдан әрі- ЖҚжБҚҚ) сақтау бөлмесі.
6. Кезекші жедел-тергеу тобының бөлмесі (бұдан әрі - КЖТТ).
7. Уақытша ұстау бөлмесі (бұдан әрі- УҰБ).
8. Кезекші нарядтың демалу бөлмесі.
9. Тамақтану бөлмесі.
10. Жуыну бөлмесі.
11. Дәретхана.
Қалалық, аудандық, желілік органдардың кезекші бөлімінің үлгілік сызбасы
Ескертпе:
1. Үлгілік жоспарлау ішкі істер органдарының жаңадан салынып жатқан әкімшілік ғимараттары үшін міндетті болып табылады.
2. Қару сақтау бөлмесі ІІО барлық бөліністерінде осы Қағидалардың талаптарына қатаң сәйкестікте орналастырылады.
3. Жеке броньды қорғау және белсенді қорғаныс құралдарын сақтау бөлмесін кіру, шығу есіктерімен және әрбір қызметкерге арналған ашық шкафтармен (ұяшықтармен) ұйымдастырған орынды.
4. УҰБ саны олардың орташа тәуліктік толтырылуын ескере отырып, бірақ ерлерді, әйелдерді, кәмелетке толмағандарды бөлек ұстау үшін үш үй-жайдан кем емес анықталады және жедел кезекшінің жұмыс орнына жақын орналасады.
Алаңының нормасы бір адамға 2,5-4 шаршы метрді құрайды.
Еденнің негізі бетон, қабырғалары тегіс сыланады.
Әрбір бөлменің жедел кезекшінің бөлмесіне қараған жағындағы қабырғасы барынша енді етіп жасалады, ол тор есігі бар тор аралық қабырғамен толтырылады.
УҰБ ауа тартқыш желдеткішпен жабдықталады, орындықтар, санитарлық торап (ғимаратта тиісті коммуникациялар болған жағдайдв) орнатылады, медициналық қобдишамен қамтамасыз етіледі, олар жедел кезекшінің бөлмесінде сақталады.
УҰБ-да тәуліктің қараңғы түсе бастаған кезеңінен бастап таң атқанға дейін жарық болуы тиіс.
УҰБ-да шығып тұратын трубалар, бекітпелер, ашық электр сымдары, сондай-ақ ұсталған адамдардың полиция қызметкерлеріне шабуыл жасау, өзіне-өзі қол жұмауы немесе өзіне және айналасындағыларға өзге де зиян келтіру үшін пайдаланылуы мүмкін басқа да заттар болмауы тиіс.

1. Комната оперативного дежурного.
2. Кабинет начальника дежурной части.
3. Комната для хранения оружия.
4. Комната выдачи, приема и чистки оружия.
5. Комната для хранения средств индивидуальной бронезащиты и активной обороны (далее – СИБиАО).
6. Комнаты для дежурных следственно-оперативных групп (далее – ДСОГ).
7. Комнаты временного задержания (далее – КВЗ).
8. Комната отдыха дежурного наряда.
9. Комната приема пищи.
10. Душевая комната.
11. Туалет.
Типовая планировка дежурной части горрайлиноргана
Примечание:
1. Типовая планировка является обязательной для вновь строящихся административных зданий подразделений органов внутренних дел.
2. Оружейная комната во всех подразделениях ОВД располагается в строгом соответствии с требованиями настоящих Правил.
3. Комнату для хранения средств индивидуальной бронезащиты и активной обороны рекомендуется организовать с входной, выходной дверями, открытыми шкафами (ячейками) для каждого сотрудника.
4. Количество КВЗ определяется с учетом их среднесуточной наполняемости, но не менее трех помещений для раздельного содержания мужчин, женщин, несовершеннолетних и располагаются в непосредственной близости от рабочего места оперативного дежурного.
Норма площади составляет 2,5 - 4 квадратных метра на одного человека.
Основание пола бетонное, стены штукатурятся гладко.
В стене каждой комнаты, обращенной в сторону комнаты оперативного дежурного, устраивается максимально возможной ширины, который заполняется решетчатой перегородкой с решетчатой дверью.
КВЗ оборудуются приточно-вытяжной вентиляцией, устанавливаются скамьи, санитарный узел, (в случае наличия соответствующих коммуникаций в здании), обеспечиваются медицинскими аптечками, которые хранятся в комнате оперативного дежурного.
КВЗ должны освещаться с наступлением темного времени суток до рассвета.
В КВЗ не должно быть выступающих труб, креплений, открытой электропроводки, а также других предметов, которые могут быть использованы для нападения на сотрудников полиции, самоубийства задержанных лиц или причинения иного вреда себе и окружающим.