"Пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 тамыздағы № 511 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 16 маусымдағы № 423 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 20 шілдеде № 15354 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 тамыздағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9738 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2015 жылғы 26 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидасында:
69-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бас бостандығын шектеуге сотталған әлеуметтік-құқықтық көмек алудан бас тартқан жағдайда Пробация қызметінің қызметкері осы Қағидаға 41-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік-құқықтық көмек алудан бас тарту туралы актісін жасайды.";
мынадай мазмұндағы 81-1-тармақпен толықтырылсын:
"81-1. Шартты түрде сотталған әлеуметтік-құқықтық көмек алудан бас тартқан жағдайда Пробация қызметінің қызметкері осы Қағидаға 41-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік-құқықтық көмек алудан бас тарту туралы актісін жасайды.";
мынадай мазмұндағы 94-1-тармақпен толықтырылсын:
"94-1. Постпенитенциарлық пробацияға жататын адам әлеуметтік-құқықтық көмек алудан бас тартқан жағдайда Пробация қызметінің қызметкері, ал пенитенциарлық пробацияға жататын адамға қатысты пробация қызметінің қызметкерлері қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қызметкерлерімен бірлесіп, осы Қағидаға 41-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік-құқықтық көмек алудан бас тарту туралы актісін жасайды.";
108-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"108-1. Пробация қызметі сот талқылауы басталғанға дейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 4 ақпандағы № 90 бұйрығымен бекітілген Сотқа дейінгі баяндаманы дайындау әдістемесіне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14876 болып тіркелген) қылмыстық құқық бұзушылық жасаған күдікті, айыпталушы адамға сотқа дейінгі баяндаманы дайындайды. Сотқа дейінгі баяндаманы бергеннен кейін күдікті, айыпталушы Пробация қызметінің есебінен алынады.".
41-1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 августа 2014 года № 511 "Об утверждении Правил организации деятельности службы пробации"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 июня 2017 года № 423. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2017 года № 15354
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 августа 2014 года № 511 "Об утверждении Правил организации деятельности службы пробации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9738, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 26 февраля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации деятельности службы пробации, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 69 изложить в следующей редакции:
"В случае отказа осужденного к ограничению свободы в получении социально-правовой помощи, сотрудником Службы пробации составляется акт об отказе в получении социально-правовой помощи, по форме согласно приложению 41-1 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 81-1 следующего содержания:
"81-1. В случае отказа лица, осужденного условно в получении социально-правовой помощи, сотрудником Службы пробации составляется акт об отказе в получении социально-правовой помощи, по форме согласно приложению 41-1 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 94-1 следующего содержания:
"94-1. В случае отказа лица, подпадающего под постпенитенциарную пробацию в получении социально-правовой помощи, сотрудником Службы пробации, а в отношении лица, подпадающего под пенитенциарную пробацию, совместно с сотрудником учреждения уголовно-исполнительной системы, составляется акт об отказе в получении социально-правовой помощи, по форме согласно приложению 41-1 к настоящим Правилам.";
пункт 108-1 изложить в следующей редакции:
"108-1. Служба пробации до начала судебного разбирательства подготавливает досудебный доклад согласно Методике подготовки досудебного доклада, утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 февраля 2017 года № 90 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 14876) на подозреваемого, обвиняемого лица, совершившего уголовное правонарушение. Со дня вручения досудебного доклада подозреваемый, обвиняемый снимается с учета Службы пробации.".
приложение 41-1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Б.Б. Бисенқұловқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетіне (А.Х. Базылбеков) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 16 маусымдағы
№ 423 бұйрығына
қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
41-1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________________
(пробация қызметінің (мекеменің) атауы)
Әлеуметтік - құқықтық көмек алудан бас тарту туралы актісі
Біз, төмендегі қол қоюшылар: _______________________________________________
(қызметкерлердің тегі, аты-жөні)
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні)
қатысты әлеуметтік-құқықтық көмек алудан бас тарту туралы актісін жасадық.
_________ _____________ ______________________
(атағы)       (қолы)             (тегі, аты-жөні)
__________ _____________ ______________________
(атағы)       (қолы)             (тегі, аты-жөні)
20___ жылғы "___" ______________
Осы актіні жасау кезінде пробация қызметінің қызметкерлері тарапынан маған
психологиялық немесе қандай да бір басқа да қысым көрсетілген жоқ
__________ __________________________________________ 20___жылғы "__"_______
(қолы) (пробацияға жататын адамның тегі, аты-жөні)

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Бисенкулова Б.Б. и Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Базылбеков А.Х.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 16 июня 2017 года № 423
Приложение 41-1
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
______________________________________________________________________________
(наименование службы пробации (учреждения)
Акт
об отказе в получении социально-правовой помощи
Мы, нижеподписавшиеся: ___________________________________________________
(фамилия, инициалы сотрудников)
________________________________________________________________________________
составили настоящий акт об отказе в получении социально-правовой помощи в отношении
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии).
_________ _____________ ______________________
(звание) (подпись) (фамилия, инициалы)
__________ _____________ ______________________
(звание) (подпись) (фамилия, инициалы)
При составлении настоящего акта со стороны сотрудников службы пробации на меня
не было оказано психологическое или какое-либо другое давление
__________ ________________________________ "____" _______ 20___ г.
(подпись) (фамилия, инициалы, лиц подпадающих под пробацию)