"Аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-04/287 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2017 жылғы 10 тамыздағы № 330 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 тамызда № 15499 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-04/287 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10890 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Қ.Айтуғанов
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 10 тамыздағы
№ 330 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 18-04/287 бұйрығына
2-қосымша
Үлгілік нысан
Балық шаруашылығы субьектілерін дамыту жоспары
________________________________________ 20 ___ 20___жж.
(балық шаруашылығы субьектілерінің атауы)
№ р/с
Іс-шаралар атауы
Оның ішінде жылдар бойынша
Жиыны
Аяқталу нысаны
20_
20_
20_
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін кәсіптік балық аулауды жүргізу үшін бекіту кезінде

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-04/287 "Об утверждении типовой формы плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйств"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 августа 2017 года № 330. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2017 года № 15499.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-04/287 "Об утверждении типовой формы плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10890, опубликованный 29 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
типовую форму плана развития субъектов рыбного хозяйства, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
К.Айтуганов
Приложение
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 августа 2017 года № 330
Приложение 2
к Приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 18-04/287
Типовая форма
План развития субъектов рыбного хозяйства
_____________________________________________ на 20 ___ - 20 ___ годы
(наименование субъектов рыбного хозяйства)
Наименование мероприятий
В том числе по годам
Итого
Форма завершения
20__
20__
20__
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения
промыслового рыболовства

1. Балық ресурстарының және басқа да су жануарларының өсімін молайту іс-шаралар *
1.1
Мекендейтін табиғи ортасына 12 граммнан аз емес сеголетка балығын жіберу (мың дана) *
Сатып алу-сату шарты, балық отырғызу материалы үшін ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы, түрлері бойынша балық жіберу туралы актілері
1.2
Балық шаруашылығы мелиорациясы жөніндегі жұмыстарды жүргізу мыналарды қамтиды:
1) қатты өсімдіктерді шабу (гектар);
2) түбін тереңдету жұмыстарын жүргізу (текше метр);

1. Мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных*
1.1
Зарыбление сеголетками весом не менее 12 грамм в естественную среду обитания (тысяч штук)*
Договор купли-продажи, платежное поручение об оплате за рыбопосадочный материал, акты о зарыблении по видам
1.2
Проведение работ по рыбохозяйственной мелиорации включают:
1) выкос жесткой растительности (гектар);
2) проведение дноуглубительных работ (метров3);

3) балықтарды бөлініп кеткен су айдындарынан құтқару (дана).
Аумақтық бөлімшеге растайтын құжаттармен бірге (орындалған жұмыстардың актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы) атқарылған жұмыс туралы есеп беру
1.3
Балықтың жаппай қырылуына қарсы iс-шаралар, оның ішінде қыс кезеңінде ойықтар бұрғылау, кескіндеме ою жүргізу (дана)
2. Аулау және өңдеу базаларын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шаралар
2.1
Балық және басқа да су жануарларының өнімдерін өңдеу бойынша технологиялық жабдықтарды сатып алу, монтаждау және (немесе) жаңарту (мың теңге)
Сатып алу-сату шарты, орындалған жұмыстардың актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
2.2
Арнайы жабдықтарды, көлікті, жүзу құралдары мен аулау жарақтарын сатып алу және (немесе) жөндеу (мың теңге)
3. Балық ресурстарымен және басқа да су жануарларын және олардың мекендейтін ортасын қорғау жөніндегі іс-шаралар
3.1
Қорықшылық қызметін құру, оларды арнайы киім, айырым белгілері мен су және автомобиль көлігімен, байланыс құралдарымен, қызметтік қарумен және жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету (мың теңге)
Шарттар, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
3.2
Тірі табиғат объектілеріне және олардың мекендейтін ортасына жанашырлықпен қарау идеясын бұқаралық ақпарат құралдарында насихаттау (мақалалар, жарияланымдар саны)
Мақалалар, эфирлік анықтамалар
3.3
Аншлагтарды, ақпараттық тақтайшаларды, ескерту белгілерін, трансферттерді және маңдайшаларды орнату және жаңарту (дана)
Орындалған жұмыстар актілері
3.4
Жағалаудағы іргелес белдеуді санитариялық және өзге де нормаларға сәйкес орнату (текше шақырым)

3) спасение рыб из отшнурованных водоемов (штук).
Отчет в территориальное подразделение о проделанной работе с предоставлением подтверждающих документов (акты выполненных работ, платежное поручение об оплате)
1.3
Проведение противозаморных мероприятий, в том числе бурение лунок в зимний период, прорубка майн (штук)
2. Мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы
2.1
Приобретение, монтаж и (или) обновление технологического оборудования по переработке рыбы и других водных животных (тысяч тенге)
Договор купли-продажи, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
2.2
Приобретение и (или) ремонт специального оборудования, транспорта, плавательных средств и орудий лова (тысяч тенге)
3. Мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
3.1
Создание егерской службы, обеспечение их необходимой специальной одеждой, знаками различия, водным и автомобильным транспортом, средствами связи, служебным оружием и горюче-смазочным материалами (тысяч тенге)
Договора, платежное поручение об оплате
3.2
Проведение мероприятий и пропаганда в средствах массовой информации идей бережнего отношения к объектам живой природы и местам их обитания (количество статьей, публикации)
Статьи, эфирные справки
3.3
Установка и обновление аншлагов, информационных щитов, предупредительных знаков, транспертов и вывесок (штук)
Акты выполненных работ
3.4
Обустройство береговой прилегающей полосы в соответствии с санитарными и иными нормами (километров²)

4. Балық шаруашылығын жүргізудің басым бағыттарын дамыту іс- шаралары
3.1
Жоспарланған қаражат көлемі бойынша жылына 50 тоннадан аз емес тауарлы балық өсіру**
Сатып алу-сату шарты, орындалған жұмыстардың актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
3.2
Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамытуға бағытталған жоспарланаған қаражат көлемі ең төмен 50 айлық көрсеткіш көлемінде (мың тенге)
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін әуесқой (спорттық) балық аулау жүргізу үшін бекіту кезінде

4. Мероприятия по развитию иных направлений ведения рыбного хозяйства
4.1
Планируемый объем финансовых средств для выращивания товарной рыбы не менее 50 тонн/год**
Договор купли-продажи, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
4.2
Планируемый объем финансовых средств на развитие любительского (спортивного) рыболовства, при минимальном объеме 50 месячных расчетных показателей (тысяч тенге)
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения
любительского (спортивного) рыболовства

2. Балық ресурстары және басқа да су жануарларын және олардың мекендейтін ортасын қорғау жөніндегі іс-шаралар
2.1
Қорықшылық қызметін құру, оларды арнайы киім, айырым белгілері мен су және автомобиль көлігімен, байланыс құралдарымен, қызметтік қарумен және жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету (мың теңге)
Шарттар, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
2.2
Тірі табиғат объектілеріне және олардың мекендейтін ортасына жанашырлықпен қарау іс-шаралар жүргізу және идеясын бұқаралық ақпарат құралдарында насихаттау (мақалалар, жарияланымдар саны)
Мақалалар, эфирлік анықтамалар
2.3
Аншлагтарды, ақпараттық тақтайшаларды, ескерту белгілерін, трансферттірді және маңдайшаларды орнату және жаңарту (дана)
Орындалған жұмыстар актілері

2. Мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
2.1
Создание егерской службы, обеспечение их необходимой специальной одеждой, знаками различия, водным и автомобильным транспортом, средствами связи, служебным оружием и горюче-смазочным материалами (тысяч тенге)
Договора, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
2.2
Проведение мероприятий и пропаганда в средствах массовой информации идей бережнего отношения к объектам живой природы и местам их обитания (количество статьей, публикации)
Статьи, эфирные справки
2.3
Установка и обновление аншлагов, информационных щитов, предупредительных знаков, транспертов и вывесок (штук)
Акты выполненных работ

3. Балық шаруашылығы іс-шаралары
3.1
Жағалаудағы іргелес белдеуді санитариялық және өзге де нормаларға сәйкес орнату (шаршы шақырым)
Орындалған жұмыстар актілері
3.2
Әуесқой (спорттық) балық аулау құрал-саймандарын жалға беру және жолдама беруді қоса алғанда (дана) Азаматтарды қабылдау және оларға қызметтер көрсетуге арналған тиісті базаны (лагерді) салу және орналастыру мен құрылысы ***
Ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
3.3
Әуесқой (спорттық) балық аулауға арналған су көліктерінің және автокөліктердің тұрақ орындарын ұйымдастыру (мың теңге)
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығын жүргізу үшін бекіту кезінде
1.
Ихтиофаунаны жетілдіруге бағытталған балық өсіру-мелиорациялық жұмыстарды жүргізу мыналарды қамтиды:

3. Рыбохозяйственные мероприятия
3.1
Обустройство береговой прилегающей полосы в соответствии с санитарными и иными нормами (километров²)
Акты выполненных работ
3.2
Стройтельство и обустройство соответствующей базы (лагеря) для приема и предоставления услуг гражданам, включая прокат инвентаря и выдачу путевок на любительское (спортивное) рыболовство (штук)
Договор, платежное поручение об оплате
3.3
Обустройство мест стоянок для водного и автомобильного транспорта для любительского (спортивного) рыболовства (тысяч тенге)
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения
озерно-товарного рыбоводного хозяйства
1.
Проведение рыбоводно-мелиоративных работ, направленных на улучшение ихтиофауны включают:

1) суқойманы балықтандыру және балық отырғызу материалдарын сатып алу, 12 граммнан аз емес сеголетка балығын жіберу (мың дана);
2) қатты өсімдіктерді шабу (гектар);
3) түбін тереңдету жұмыстарын жүргізу (текше метр).
Балық отырғызу материалы үшін ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы, түрлері бойынша балық жіберу туралы актілері, орындалған жұмыстар актілері
2.
Балықтың жаппай қырылуына қарсы iс-шаралар, оның ішінде қыс кезеңінде ойықтар бұрғылау, кескіндеме ою жүргізу (дана)
3.
Ихтиофаунаның жағдайына зерттеу жүргізу мыналарды қамтиды (мың теңге):

1) приобретение рыбопосадочного материала и зарыбление водоема сеголетками весом не менее 12 грамм
(тысяч штук);
2) выкос жесткой растительности (гектар);
3) проведение дноуглубительных работ (метров3).
Договор, платежное поручение об оплате за рыбопосадочный материал, акты о зарыблении по видам, акты выполненных работ
2.
Проведение противозаморных мероприятий, в том числе бурение лунок в зимний период, прорубка майн (штук)
3.
Проведение исследования состояния ихтиофауны включают (тысяч тенге):

1) балық ресурстарының және басқа да су жануарларының жалпы және кәсіптік қоры;***
2) өсімін молайту бойынша ұсынымдар;
3) балық шаруашылығы мелиорациясын жүргізу бойынша ұсынымдар;
4) балық ресурстарының және мекен ететін ортасының санитариялық- эпидемиологиялық жағдайын анықтау.***
Ғылыми ұйымдармен шарт, орындалған жұмыстар актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы (қажет жағдайда биологиялық негіздемеге мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары)
4.
Балық өсіру–мелиорациялық техниканы сатып алу (мың теңге)
Шарт, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы, орындалған жұмыстар актілері
5.
Қорықшылық қызметін ұстау (мың теңге)
6.
Жағалаудағы іргелес белдеуді санитариялық және өзге де нормаларға сәйкес орнату (шаршы шақырым) ****
Орындалған жұмыстар актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін шарбақтық балық өсіру шаруашылығын жүргізу үшін бекіту кезінде
1.
Балық өсіру үшін шарбақтарды сатып алу (мың теңге)
Шарт, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
2.
Жағалау инфроқұрылымын жасауға арналған шығын (мың теңге)
3.
Балық отырғызу материалын алу, 12 граммнан аз емес сеголетка балығын жіберу (мың дана)
Сатып алу-сату шарты, балық отырғызу материалы үшін ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы, түрлері бойынша балық жіберу туралы актілері
4.
Балыққа жем сатып алу (мың теңге)
Сатып алу-сату шарты, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
5.
Шарбақтарды күзетуді ұйымдастыру (мың теңге)
6.
Ғылыми зерттеулерге арналған шығын (мың теңге)*****
Ғылыми ұйымдармен шарт, орындалған жұмыстар актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы (қажет жағдайда биологиялық негіздемеге мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары)
7.
Шарбақтық шаруашылығын жүргізуді қамтамасыз ету, тауарлы балықты тасымалдау үшін техника сатып алу (мың теңге)
Сатып алу-сату шарты, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы, орындалған жұмыстар актілері
8.
Штат жұмысшыларының ақысы (мың теңге)
Еңбек шарты, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
Балық шаруашылығы ащы-тұзды су айдындарын және (немесе) учаскелерін кәсіптік балық аулауды жүргізу үшін бекіту кезінде
1. Аулау және өңдеу базаларын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шаралар
1.1
Артемия циста туындыларын терең қайта өңдеу шеңберінде технологияларды, технологиялық және техникалық қайта жарақтандыру енгізуге жоспарланған қаражат көлемі (мың тенге)
Сатып алу-сату шарты, орындалған жұмыстардың актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
1.2
Артемияларды азықтандыруда технологияларды қолданудағы салынған қаражат көлемі (мың тенге)

1) определение общего и промыслового запаса рыбных ресурсов и других водных животных;***
2) рекомендации по воспроизводству;
3) рекомендации по проведению рыбохозяйственной мелиорации;
4) определение санитарно-эпидемиологического состояния рыбных ресурсов и среды их обитания.***
Договор с научной организацией, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате (при необходимости заключение государственной экологической экспертизы на биологическое обоснование)
4.
Приобретение рыбоводно-мелиоративной техники (тысяч тенге)
Договор, платежное поручение об оплате, акты выполненных работ
5.
Содержание егерской службы (тысяч тенге)
6.
Обустройство береговой прилегающей полосы в соответствии с санитарными и иными нормами (километров2)****
Акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для введения садкового рыбоводства
1.
Приобретение садков для выращивания рыб (тысяч тенге)
Договор, платежное поручение об оплате
2.
Затраты на создание береговой инфраструктуры (тысяч тенге)
3.
Приобретение рыбопосадочного материала сеголетками весом не менее 12 грамм (тысяч штук)
Договор купли-продажи, платежное поручение об оплате за рыбопосадочный материал, акты о зарыблении по видам
4.
Покупка кормов для рыб (тысяч тенге)
Договор купли-продажи, платежное поручение об оплате
5.
Организация охраны садков (тысяч тенге)
6.
Затраты на научные исследования (тысяч тенге)*****
Договор с научными организациями, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате (при необходимости заключение государственной экологической экспертизы на биологическое обоснование)
7.
Приобретение техники для обеспечения ведения садкового хозяйства, транспортировки товарной рыбы (тысяч тенге)
Договор купли-продажи, платежное поручение об оплате, акт выполненных работ
8.
Содержание штатных работников (тысяч тенге)
Трудовой договор, платежное поручение об оплате
При закреплении горько-соленных рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
для ведения промыслового рыболовства
1. Мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы
1.1
Планируемый объем средств на внедрение технологий, технологическое и техническое перевооружение в сфере глубокой переработки цист артемии
(тысяч тенге)
Договор купли-продажи, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
1.2
Планируемый объем средств вложений в применение технологий для производства кормов из рачков артемии
(тысяч тенге)

3. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына бағытталған іс-шаралар
3.1
Жергілікті жағалау маңындағы аудандарда тұратын ҚР азаматтарына жұмыс орындарын құру (адамдар саны)
Сатып алу-сату шарты, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
3.2
Әлеуметтік іс- шараларды іске асыруға бағытталған жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың тенге)
3.3
Жағалаудағы іргелес белдеуді санитариялық және өзге де нормаларға сәйкес орнату (шаршы шақырым) ****
Орындалған жұмыстар актілері
Ескертпе:
* - балық ресурстарының өсімін молайту бойынша іс-шаралар, ащы-тұзды су қоймаларынан басқа барлық су қоймаларда жүргізіледі.
** - ғылыми балық шаруашылығы ғылыми ұйымдарының ұсынымдарына сәйкес.
***- бірінші жыл
****- екінші жыл
*****- қажет болған жағдайда (пайдаланушының қарауына )
_________________________________             _______________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты                   (қолы, мөрі (болған жағдайда))
(болған жағдайда))

3. Мероприятия направленные на социально-экономическое развитие региона
3.1
Создание рабочих мест для граждан Республики Казахстан, проживающих в местных прибрежных районах (количество человек)
Договора, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
3.2
Планируемый объем финансовых средств направленный на реализацию социальных мероприятий (тысяч тенге)
3.3
Обустройство береговой прилегающей полосы в соответствии с санитарными и иными нормами (километров²)
Акт выполненных работ
Примечание:
* – согласно рекомендациям научных рыбохозяйственных организаций;
** – мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов проводятся на всех водоемах за исключением горько-соленых водоемов;
*** – в первый год;
**** – во второй год;
***** – по мере необходимости (на усмотрение пользователя).
_____________________________________ ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись, печать (при его наличии))
руководителя))