Өңделмеген табиғи алмастардың халықаралық сертификаттау схемасының сертификат нысанын бекіту және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 5 қазандағы № 677 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 қарашада № 15959 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 432 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 20.12.2024 № 432 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 356 қаулысымен бекітілген Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларының 16-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өңделмеген табиғи алмастардың халықаралық сертификаттау схемасының сертификат нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении формы сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов и признании утратившими силу некоторых приказов Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 октября 2017 года № 677. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2017 года № 15959. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 20.12.2024 № 432.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 20.12.2024 № 432 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 16 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 356, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 677 бұйрығымен бекітілген
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНВЕСТИЯЛАР ЖӘНЕ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ МИНИСТЕРСТВО ПО ИНВЕСТИЦИЯМ И РАЗВИТИЮ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН THE MINISTRY FOR INVESTMENTS AND DEVELOPMENT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN Өңделмеген табиғи алмастардың халықаралық сертификаттау схемасының сертификаттың № ______
№ ______ сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов № _______ of certificate of international certification scheme for rough diamonds
KZ
KIMBERLEY PROCESS CERTIFICATE
Берілген күні/ Дата выдачи/
Date of issue
"____"___________________
(күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Қолдану мерзімі/ Срок действия/
Date of expiry
"____"____________________
(күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Экспорттаушы ____________________________________________________
Экспортер/Exporter
(елдің коды, елі, кәсіпорынның атауы, (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), тіркеу орны, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)/жеке сәйкестендiру нөмiрi (ЖСН)/
(код страны, страна, наименование предприятия (фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица), место регистрации, бизнес-идентификационный номер (БИН)/ индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/
(country code, country, name of organization (full name of individual) registration place, business identification number (BIN)/
personal tax reference number (PTRN)
Алушы_____________________________________________________________
Получатель/Consignee
(елдің коды, елі, кәсіпорынның атауы, (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), тіркеу орны)/
(код страны, страна, наименование предприятия (фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица), место регистрации)/
(country code, country, name of organization (full name of individual) registration place
Келісімшарттың № ____________________________
Контракт № /Contract №
"_____"_________________________
(күні, айы, жылы)/(день, месяц, год)/
(day, month, year)
СЭҚ ТН тауар коды: ____________________________
Код ТН ВЭД товара/ Code system
Шығарған (өндірген) ел __________
Страна происхождения (добычи)/ Country of Origin (mining)
СЭҚ ТН тауар коды: __________________
Код ТН ВЭД товара/ Code system
Шығарған (өндірген) ел ______________
Страна происхождения
(добычи)/
Country of Origin (mining)
Code HS
weight in carats
Value, USD
7102.10
7102.21
7102.31
Total
Саны_________ дана/
Количество/ Number of pieces
Алмастардың жалпы салмағы:_____карат/ карат/ carats
Общая масса алмазов/
Total diamond weight
Алмастардың жалпы құны:__________АҚШ долл./ долл. США/ US $
Общая стоимость алмазов/Total diamond value
Осы партиядағы (жеткізу) өңделмеген табиғи алмастар Кимберлі үдерісінің өңделмеген табиғи алмастарды сертификаттау халықаралық схемасы ережесіне сәйкес рәсімдеуден өтті./
Необработанные алмазы в настоящей партии (поставке) прошли оформление в соответствии с положениями международной схемы сертификации необработанных природных алмазов Кимберлийского процесса./
The rough diamonds in this shipment have been handled in accordance with the provisions of the Kimberley Process Certification Scheme for rough diamonds.
Пломба нөмірлері/
Номера пломб/
Numbers of seals
Мемлекеттік бақылаушы/ Государственный контролер/
State Controller
Ұйымның басшысы________________________________________________
Руководитель организации/Head of organization
(лауазымдық тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)/
(фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица)/
(full name of the official)
мөр орны (бар болғанда)/
место печати (при наличии)/
the place for the stamp (in the presence)
KZ
Алмастар импортын растау талоны №________________________________________________
Талон подтверждения импорта алмазов/
Coupon of diamond import confirmation
________________________________________________________________________________
Импорт елі/ Страна импорта/ Country of import
________________________________________________________________________________
Жіберушінің атауы/ Наименование отправителя/ Name of consignor
________________________________________________________________________________
Алушының атауы/ Наименование получателя/ Name of the receiver
Келісімшарттың №___________                  "____"________________ _________
№ контракта/ № of Contract от/of                  (күн, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Салмағы ________________ карат/ карат/ carats
Масса/ Weight
Құны ________________ АҚШ долл./долл. США/ US $
Стоимость/ Value
СЭҚ ТН тауар коды: _______________________
Код ТН ВЭД товара/ Code system
Code HS
weight in carats
Value, USD
7102.10
7102.21
7102.31
Total
Алу күні                              "_____" __________ _______________
Дата получения/ Date of receipt            (күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Мемлекеттік бақылаушы/Государственный контролер/ State Controller
Рәсімдеу күні                        "_____" __________ _______________
Дата оформления талона/Date of registration (күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 677 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің күші жойылды деп тануға жататын кейбір бұйрықтарының тізбесі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утверждена
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 677
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ИНВЕСТИЯЛАР ЖӘНЕ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО ПО ИНВЕСТИЦИЯМ И РАЗВИТИЮ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
THE MINISTRY FOR INVESTMENTS AND DEVELOPMENT OF
THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
Өңделмеген табиғи алмастардың халықаралық сертификаттау схемасының сертификаттың № ______
№ ______ сертификата международной схемы сертификации необработанных
природных алмазов
№ _______ of certificate of international certification scheme
for rough diamonds
KZ
KIMBERLEY PROCESS CERTIFICATE
Берілген күні/ Дата выдачи/
Date of issue
"____"___________________
(күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Қолдану мерзімі/ Срок действия/
Date of expiry
"____"____________________
(күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Экспорттаушы ________________________________________________________________
Экспортер/Exporter
(елдің коды, елі, кәсіпорынның атауы, (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), тіркеу орны, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)/жеке сәйкестендiру нөмiрi (ЖСН)/
(код страны, страна, наименование предприятия (фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица), место регистрации, бизнес-идентификационный номер (БИН)/ индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/
(country code, country, name of organization (full name of individual) registration place, business identification number (BIN)/personal tax reference number (PTRN)
Алушы_______________________________________________________________________
Получатель/Consignee
(елдің коды, елі, кәсіпорынның атауы, (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), тіркеу орны)/
(код страны, страна, наименование предприятия (фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица), место регистрации)/
(country code, country, name of organization (full name of individual) registration place
Келісімшарттың № ____________________________
Контракт № /Contract №
"_____"_________________________
(күні, айы, жылы)/(день, месяц, год)/
(day, month, year)
СЭҚ ТН тауар коды: ____________________________
Код ТН ВЭД товара/ Code system
Шығарған (өндірген) ел __________
Страна происхождения (добычи)/
Country of Origin (mining)
СЭҚ ТН тауар коды: __________________
Код ТН ВЭД товара/ Code system
Шығарған (өндірген) ел ______________
Страна происхождения
(добычи)/
Country of Origin (mining)
Code HS
weight in carats
Value, USD
7102.10
7102.21
7102.31
Total
Саны _________ дана/
Количество/ Number of pieces
Алмастардың жалпы салмағы:_____карат/ карат/ carats
Общая масса алмазов/
Total diamond weight
Алмастардың жалпы құны:__________АҚШ долл./ долл. США/ US $
Общая стоимость алмазов/Total diamond value
Осы партиядағы (жеткізу) өңделмеген табиғи алмастар Кимберлі үдерісінің өңделмеген табиғи алмастарды сертификаттау халықаралық схемасы ережесіне сәйкес рәсімдеуден өтті./
Необработанные алмазы в настоящей партии (поставке) прошли оформление в соответствии с положениями международной схемы сертификации необработанных природных алмазов Кимберлийского процесса./
The rough diamonds in this shipment have been handled in accordance with the provisions of the Kimberley Process Certification Scheme for rough diamonds.
Пломба нөмірлері/
Номера пломб/
Numbers of seals
Мемлекеттік бақылаушы/ Государственный контролер/
State Controller
Ұйымның басшысы ___________________________________________________________
Руководитель организации/Head of organization
(лауазымдық тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)/
(фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица)/
(full name of the official)
мөр орны (бар болғанда)/
место печати (при наличии)/
the place for the stamp (in the presence)
KZ
Алмастар импортын растау талоны ______________________________________
Талон подтверждения импорта алмазов/
Coupon of diamond import confirmation
________________________________________________________________________________
Импорт елі/ Страна импорта/ Country of import
________________________________________________________________________________
Жіберушінің атауы/ Наименование отправителя/ Name of consignor
________________________________________________________________________________
Алушының атауы/ Наименование получателя/ Name of the receiver
Келісімшарттың №___________                   "____"________________ __________
№ контракта/ № of Contract             от/of       (күн, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Салмағы ________________ карат/ карат/ carats
Масса/ Weight
Құны________________ АҚШ долл./долл. США/ US $
Стоимость/ Value
СЭҚ ТН тауар коды: _______________________
Код ТН ВЭД товара/ Code system
Code HS
weight in carats
Value, USD
7102.10
7102.21
7102.31
Total
Алу күні                                     "_____" __________ _______________
Дата получения/ Date of receipt                   (күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Мемлекеттік бақылаушы/Государственный контролер/ State Controller
Рәсімдеу күні                               "_____" __________ ______________
Дата оформления талона/Date of registration       (күні, айы, жылы)/ (день, месяц, год)/
(day, month, year)
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 677
Перечень некоторых приказов Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан, подлежащих признанию утратившими силу

1. "Кимберлий үдерісінің сертификаттау схемасын есепке ала отырып, Қазақстан Республикасының сертификатын ресімдеу және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 478 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8256 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 17 қаңтарда № 23-28 (27967) жарияланған).
2. "Асыл тастармен, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдармен, сондай-ақ өңделмеген табиғи алмастармен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкісінен басқа) мен жеке кәсіпкерлерді арнайы есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 479 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8257 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 17 қаңтарда № 23-28 (27967) жарияланған).
3. "Асыл тастармен, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдармен, сондай-ақ өңделмеген табиғи алмастармен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен басқа) мен жеке кәсіпкерлерді арнайы есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 479 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 9 қыркүйектегі № 24 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9789 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2015 жылғы 2 сәуірде " № 59 (27935) жарияланған).
4. "Асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алуға берілген келісімшарттар (шарттар) бойынша экспорттаушылардың (Кеден одағына мүше мемлекеттердің ішкі нарығында өңделмеген асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алу) мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 480 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8258 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 17 қаңтарда № 23-28 (27967) жарияланған).

1. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 478 "Об утверждении Правил оформления и выдачи сертификата Республики Казахстан с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8256, опубликованный 17 января 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 16-17 (27290-27291).
2. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 479 "Об утверждении Правил ведения специального учета юридических лиц (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными камнями, ювелирными изделиями из драгоценных металлов и драгоценных камней, а также необработанными природными алмазами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8257, опубликованный 17 января 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 16-17 (27290-27291).
3. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 сентября 2014 года № 24 "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 479 "Об утверждении Правил ведения специального учета юридических лиц (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными камнями, ювелирными изделиями из драгоценных металлов и драгоценных камней, а также необработанными природными алмазами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9789, опубликованный 2 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 59 (27935).
4. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 480 "Об утверждении Правил выдачи подтверждения об учете сделок экспортера (приобретение необработанных драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов на внутреннем рынке государств - членов Таможенного союза) по предоставленным контрактам (договорам) на закупку драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8258, опубликованный 17 января 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 16-17 (27290-27291).