"Тағылымдамадан өту туралы Үлгі келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Аппараты) басшысының 2016 жылғы 13 сәуірдегі № 6001-16-7-6/149 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Аппараты) Басшысының 2017 жылғы 30 қазандағы № 6001-17-7-6/372 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 14 қарашада № 15987 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тағылымдамадан өту туралы үлгі келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 2016 жылғы 13 сәуірдегі № 6001-16-7-6/149 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13703 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 19 мамырда жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тағылымдамадан өту туралы үлгі келісімде:
9-тармақ мынадай мазмұндағы 11) және 12) тармақшалармен толықтырылсын:
"11) ___________________________________________________________________
___________________________________ сот(тар)ындағы судьялардың бос лауазымдарына арналған конкурсқа (жалпы отырыстың оң қорытындысының қолданысы кезеңінде) қатысуға;
12) судьялардың тиісті бос лауазымдарына конкурсқа қатысудан бас тартқан жағдайда, оны тағылымдамадан өткізуге жұмсалған мемлекет қаражатын қайтаруға тиіс.".
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) (бұдан әрі - Департамент) Персоналды басқару (кадр қызметі) бөлімі:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз жеткізгіште және электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Облыстық және оларға теңестірілген соттар әкімшілерінің басшылары осы бұйрықтан туындайтын шараларды қабылдасын.

О внесении дополнений в приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 13 апреля 2016 года № 6001-16-7-6/149 "Об утверждении Типового соглашения о прохождении стажировки"
Приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 30 октября 2017 года № 6001-17-7-6/372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2017 года № 15987
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 13 апреля 2016 года № 6001-16-7-6/149 "Об утверждении Типового соглашения о прохождении стажировки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13703, опубликован 19 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие дополнения:
в Типовом соглашении о прохождении стажировки, утвержденном указанным приказом:
пункт 9 дополнить подпунктами 11) и 12) следующего содержания:
"11) участвовать в конкурсах на занятие вакантных должностей судей в суде(ах):_______________________________________________________________________
____________________________________________________(в период действия положительного заключения пленарного заседания);
12) в случае отказа от участия в конкурсах на соответствующие вакантные должности судей возвратить затраченные государственные средства в связи с его стажировкой.".
2. Отделу управления персоналом (кадровая служба) Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) (далее - Департамент) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Верховного Суда Республики Казахстан.
3. Руководителям администраторов областных и приравненных к ним судов принять меры, вытекающие из настоящего приказа.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Персоналды басқару (кадр қызметі) бөлімінің меңгерушісі А.Б. Рахымбековаға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз ету
департаментінің (Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы
Н. Шәріпов

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заведующего Отделом управления персоналом (кадровая служба) Департамента Рахимбекову А.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Департамента
по обеспечению деятельности судов
при Верховном Суде Республики Казахстан
(аппарата Верховного
Суда Республики Казахстан)
Н. Шарипов