Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 24 қазандағы № 379 және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2017 жылғы 24 қазандағы № 232 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 16133 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2019 жылғы 1 ақпандағы № 43 және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2019 жылғы 1 ақпандағы № 24 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 01.02.2019 № 43 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 01.02.2019 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесінің 39-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. "Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 25 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 21 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14817 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 28 наурызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Ақпараттандыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении Методики оценки эффективности организационного развития государственных органов
Совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 24 октября 2017 года № 379 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 24 октября 2017 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2017 года № 16133. Утратил силу cовместным приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 1 февраля 2019 года № 43 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 1 февраля 2019 года № 24 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу cовместным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 01.02.2019 № 43 и Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 01.02.2019 № 24 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 39 Системы ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую Методику оценки эффективности организационного развития государственных органов.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 января 2017 года № 25 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 27 января 2017 года № 21 "О некоторых вопросах оценки эффективности организационного развития государственных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14817, опубликован 28 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту информатизации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау ақпараттандыру мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне және мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
_____________ Д. Абаев
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігінің төрағасы
__________ Қ. Қожамжаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
24 қазандағы №379 және
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Төрағасының 24 қазандағы
№232 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалау әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен (бұдан әрі – Жарлық) бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесін іске асыру мақсатында әзірленді.
2. Әдістеме орталық мемлекеттік органдардағы (бұдан әрі – ОМО) және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, жергілікті атқарушы органындағы (бұдан әрі – ЖАО) (бұдан әрі – бағаланатын мемлекеттік органдар) ұйымдастырушылық даму жөніндегі қабылдып жатқан шаралардың тиімділігін айқындауға арналған.
3. Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалау (бұдан әрі – тиімділікті бағалау) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының бұйрығымен бекітілетін Қызмет тиімділігіне бағалау жүргізу кестесіне (бұдан әрі – Бағалау кестесі) сәйкес мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
1) персоналды басқару;
2) ақпараттық технологияларды қолдану.
4. Осы Әдістемеде мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) архитектуралық порталда ақпараттық жүйелерді тіркеу – мемлекеттік органның сервистік интеграторға ақпараттық жүйенің сипаттамасы көрсетілген сұрау салуды тіркеуге ұсыну, сондай-ақ мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін тәжірибелік пайдалануға енгізу актісінің және техникалық құжаттаманың электрондық көшірмелерін ұсыну процесі (Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 128 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидаларына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13320 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тіркеу қағидалары);

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан, курирующего вопросы информатизации, и заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию коррупции
К. Кожамжаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
"__" _____________ 2017 года
Утверждена
совместным приказом
Министра информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 октября № 379 и
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию коррупции
от 24 октября № 232
Методика оценки эффективности организационного развития государственных органов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки эффективности организационного развития государственных органов (далее – Методика) разработана в целях реализации Системы ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 (далее – Указ).
2. Методика предназначена для определения эффективности принимаемых мер по организационному развитию в центральных государственных (далее – ЦГО) и местных исполнительных органах областей, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) (далее –оцениваемые государственные органы).
3. Оценка эффективности организационного развития государственных органов (далее – оценка эффективности) осуществляется согласно Графику проведения оценки эффективности деятельности, утверждаемому приказом Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан (далее – График оценки) по следующим направлениям:
1) управление персоналом;
2) применение информационных технологий.
4. В настоящей Методике используются следующие понятия и определения:
1) регистрация информационных систем на архитектурном портале – процесс предоставления государственным органом сервисному интегратору запроса на регистрацию с описанием информационной системы, а также предоставление электронных копий акта ввода информационной системы государственного органа в опытную эксплуатацию и технической документации (согласно Правилам регистрации информационных систем государственных органов, учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 128 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13320) (далее – Правила регистрации);

2) архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің үлесі – мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру жүзеге асырылған ақпараттық жүйелер;
3) әдеп және ұжымдағы өзара қарым-қатынас – мемлекеттік органда ұйымдастырушылық мәдениеттің даму, сондай-ақ қызметшілердің моральдық-әдептілік нормаларды ұстауы деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
4) әлеуетті ауыспалық – қызметшілердің мемлекеттік органнан кету ниетін, сондай-ақ мемлекеттік органның қолданып жатқан кадрлық стратегиясының тиімділігін айқындайтын көрсеткіш;
5) басқа мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін пайдалану – басқа мемлекеттік орган иесі болып келетін, мемлекеттік органның Ережесіне сәйкес мемлекеттік қызметтерді/функцияларды көрсету процестерін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
6) еңбек шарттарымен қанағаттану – қызметшілердің тиісті жұмыстар үшін қажетті жағдайлармен қамтамасыз етілу деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
7) еңбектің нормалануы – мемлекеттік органдағы артық жұмыстардың бар болуын айқындайтын көрсеткіш;
8) кадрлардың тұрақсыздық айналымы – мемлекеттік органда кадрлардың жылжу деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
9) конкурстық рәсімдердің ашықтығы – мемлекеттік органдағы іріктеу процесінің ашықтығы деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
10) қадрлық құрамның тұрақтылығы – мемлекеттік органдағы кадрлық саясаттың орнықтылығы мен кадрлардың тұрақтылығын айқындайтын көрсеткіш;
11) қайта қабылданған қызметшілердің ауыспалығы – мемлекеттік органда алғаш қабылданған қызметшілердің тәлімгерлігін және бейімделуін ұйымдастыру тиімділігін айқындайтын көрсеткіш;
12) мансаптық өсу – мемлекеттік органда мансаптық моделдің қағидатын сақтау деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
13) мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізіліміне сәйкес мемлекеттік органның мемлекеттік қызметтерін электрондық түрде көрсету процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
14) мемлекеттік органда көтермелеудің ашықтығы – мемлекеттік органда көтермелеудің ашықтығы мен әділдігінің деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
15) мемлекеттік органдағы басқару тәжірибесі – мемлекеттік органдағы ішкі менеджменттің тиімділігін айқындайтын көрсеткіш;

2) доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале – информационные системы, по которым осуществлена регистрация информационных систем государственных органов, учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещение электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства";
3) этика и взаимоотношения в коллективе – показатель, определяющий уровень развития организационной культуры в государственном органе, а также приверженности служащих морально-этическим нормам;
4) потенциальная сменяемость – показатель, определяющий намерения служащих уйти из государственного органа, а также эффективности применяемой государственным органом кадровой стратегии;
5) использование информационных систем другого государственного органа – информационная система, владельцем которой является другой государственный орган, предназначенная для автоматизации процессов оказания государственных органов/функций согласно Положению государственного органа;
6) удовлетворенность условиями труда – показатель, определяющий уровень обеспеченности служащих необходимыми условиями для надлежащей работы;
7) нормированность труда – показатель, определяющий наличие переработок в государственном органе;
8) оборот текучести кадров – показатель, определяющий уровень движения кадров в государственном органе;
9) прозрачность конкурсных процедур – показатель, определяющий уровень прозрачности процесса отбора в государственном органе;
10) стабильность кадрового состава – показатель, определяющий уровень устойчивости кадровой политики и постоянства кадров в государственном органе;
11) сменяемость вновь принятых служащих – показатель, определяющий эффективность организации наставничества и адаптации впервые принятых служащих в государственном органе;
12) карьерный рост – показатель, определяющий уровень соблюдения принципа карьерной модели в государственном органе;
13) информационные системы, используемые при оказании государственных услуг – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса оказания государственных услуг государственного органа в электронном виде согласно Реестру государственных услуг;
14) прозрачность поощрения в государственном органе – показатель, определяющий уровень прозрачности и справедливости поощрения в государственном органе;
15) управленческие практики в государственном органе – показатель, определяющий эффективность внутреннего менеджмента в государственном органе;

16) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың жетекшілік ететін салаларда және аяларында ведомстволық, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалануы – мемлекеттік органның, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымдардың балансында тұрған, мемлекеттік органның Ережесіне сәйкес мемлекеттік қызметтерді/функцияларды көрсету процестерін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
17) мемлекеттік органның функцияларын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер – мемлекеттік органның Ережесіне сәйкес мемлекеттік органның функцияларын автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
18) мемлекеттік органның міндеттерін іске асырудағы үлесі – қызметшілердің мемлекеттік органның стратегиялық мақсаттарына бағдарлану дәрежесін айқындайтын көрсеткіш;
19) меритократияны сақтау – мемлекеттік органдардың меритократия кағидаттарын сақтауы деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
20) персоналдың таза ауыспалығы – жұмыскерлердің мемлекеттік қызмет жүйесінен өз еркімен кету деңгейін айқындайтын көрсеткіш;
20-1) "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы - "электрондық үкіметтің" архитектурасын және "электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын дамытуды әдіснамалық қамтамасыз ету, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық технологияларды қолдану жөніндегі қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізуді сүйемелдеу жөніндегі функциялар жүктелген Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін заңды тұлға";
21) шығу сұхбаты – жұмыстан босатылатын қызметшілерге сауалнама жүргізуді қамтуды, сондай-ақ олардың босатылу себептерін айқындайтын көрсеткіш.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
5. Бағалауға уәкілетті келесі органдар мынадай (бұдан әрі – бағалауға уәкілетті органдар) тиімділікті бағалауды жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі – "Персоналды басқару" бағыты бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган) тиімділігін бағалау;
2) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі – "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің (бұдан әрі – ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган) тиімділігін бағалау;
3) мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган – "Персоналды басқару" бағыты бойынша ОМО мен ЖАО тиімділігін бағалау;

16) использование ведомственных, а также информационных систем, курируемых государственными органами, организациями в сферах и отраслях – информационная система состоящая на балансе государственного органа, а также у подведомственной организации, предназначенная для автоматизации процессов оказания государственных услуг/функций согласно положению государственного органа;
17) информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа – информационная система, предназначенная для автоматизации функций государственного органа согласно Положению государственного органа;
18) вклад в реализацию задач государственного органа – показатель, определяющий степень ориентированности служащих на стратегические цели государственного органа;
19) соблюдение меритократии – показатель, определяющий уровень соблюдения государственными органами принципов меритократии;
20) чистая сменяемость персонала – показатель, определяющий уровень добровольного ухода работников из системы государственной службы;
20-1) сервисный интегратор "электронного правительства" – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложены функции по методологическому обеспечению развития архитектуры "электронного правительства" и типовой архитектуры "электронного акимата", а также сопровождение проведения оценки эффективности деятельности государственных органов по применению информационных технологий;
21) выходное интервью – показатель, определяющий охват анкетированием увольняемых служащих, а также причины их увольнения.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным совместным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Оценка эффективности осуществляется следующими уполномоченными на оценку органами (далее – уполномоченные на оценку органы):
1) Администрацией Президента Республики Казахстан – оценка эффективности Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – уполномоченный орган по делам государственной службы) по направлению "Управление персоналом";
2) Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан – оценка эффективности Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган в сфере информатизации) по направлению "Применение информационных технологий";
3) уполномоченным органом по делам государственной службы – оценка эффективности ЦГО и МИО по направлению "Управление персоналом";

4) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган – "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша ОМО мен ЖАО тиімділігін бағалау.
"Персоналды басқару" бағыты бойынша тиімділікке бағалау жүргізу үшін мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік органның лауазымды тұлғаларынан тұратын жұмыс тобын (бұдан әрі – "Персоналды басқару" бағыты бойынша жұмыс тобы) құрады. "Персоналды басқару" бағыты бойынша жұмыс тобының құрамы мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
5-1. Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторын мемлекеттік органдардың ақпараттық технологияларды қолдану бойынша қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізуді сүйемелдеу үшін тартады.
Ескерту. Әдістеме 5-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалауға
арналған ақпарат көздері
6. Бағаланатын мемлекеттік органдар бағалауға уәкілетті органдарға жыл сайын Бағалау кестесінде белгіленген мерзімдерде есептік (күнтізбелік) жылдың қорытындысы бойынша электрондық және қағаз тасығыштарда есептік ақпаратты:
1) осы Әдiстемеге 1-қосымшаға сәйкес шығу сұхбатының нәтижелерi туралы;
2) осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметшілердің жұмыс істеген адам-сағат саны туралы;
3) осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік органдағы бос лауазымдарға орналасуға арналған конкурстарға байқаушылардың қатысуы туралы;
4) осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік орган қызметкерлерінің ілгерілеуі туралы;
5) осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік органның штат саны туралы;
6) осы Әдістемеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік органда 3 жылдан аса үздіксіз жұмыс істеп келе жатқан мемлекеттік қызметшілердің саны туралы;
7) осы Әдістемеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық технологияларды қолдану бойынша есепті ұсынады.

4) уполномоченным органом в сфере информатизации – оценка эффективности ЦГО и МИО по направлению "Применение информационных технологий".
Для проведения оценки эффективности по направлению "Управление персоналом" уполномоченным органом по делам государственной службы создается Рабочая группа из числа должностных лиц государственного органа (далее – Рабочая группа по направлению "Управление персоналом"). Состав Рабочей группы по направлению "Управление персоналом" утверждается приказом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Сноска. Пункт 5 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5-1 Уполномоченный орган в сфере информатизации привлекает сервисный интегратора "электронного правительства" для сопровождения проведения оценки эффективности деятельности государственных органов по применению информационных технологий.
Сноска. Методика дополнена пунктом 5-1 в соответствии с совместным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Источники информации для оценки эффективности организационного развития государственных органов
6. Оцениваемые государственные органы ежегодно в сроки, установленные Графиком оценки, представляют в уполномоченные на оценку органы отчетную информацию на электронных и бумажных носителях по итогам отчетного (календарного) года:
1) о результатах выходного интервью, согласно приложению 1 к настоящей Методике;
2) о количестве человеко-часов, отработанных государственными служащими по форме, согласно приложению 2 к настоящей Методике;
3) об участии наблюдателей на конкурсах на занятие вакантных должностей в государственном органе по форме, согласно приложению 3 к настоящей Методике;
4) о продвижении работников государственного органа по форме, согласно приложению 4 к настоящей Методике;
5) о штатной численности государственного органа по форме, согласно приложению 5 к настоящей Методике;
6) о количестве государственных служащих, непрерывно работающих более трех лет в государственном органе по форме, согласно приложению 6 к настоящей Методике;
7) отчет по применению информационных технологий по форме, согласно приложению 7 к настоящей Методике.

7. Бағалауды жүргізуге арналған ақпаратты Бағалау кестесіне сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне, мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне электрондық және қағаз тасығыштарда ұсынады.
8. Бағалауды осы Әдістеменің 6-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларына сәйкес ұсынылған ақпаратты талдау нәтижелері негізінде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асырады.
9. Бағалауды осы Әдістеменің 6-тармағының 7) тармақшасына сәйкес ұсынылған ақпаратты талдау нәтижелерінің негізінде ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.";
Ұсынылған ақпарат бойынша талдауды "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы жүргізеді және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті мемлекеттік органға Бағалау кестесінде белгіленген, бағаланатын мемлекеттік органдарға қорытындыларды беру мерзіміне дейін 10 күнтізбелік күн бұрын ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
10. Бағалауға уәкілетті органдар бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпаратын дәйектілік мәніне қайта тексеруді жүргізеді.
11. Бағалау жүргізу үшін бағаланатын мемлекеттік органдар бағалауға уәкілетті органдарға ұсынған ақпараттың дәйектілігін бағаланатын мемлекеттік органдар қамтамасыз етеді.
3-тарау. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпаратында қамтылған
деректерді қайта тексеру
12. Бағалау жүйесінің 41-тармағына сәйкес бағалауға уәкілетті органдар бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпаратында қамтылған деректерді қайта тексеруді (бұдан әрі – қайта тексеру) жүзеге асырады, бұл ретте бағаланатын мемлекеттік органдардың қайта тексеруге жататын есептік ақпараттары тәуекелдерді басқару жүйесінің негізінде айқындалады.
13. Қайта тексеру бағаланатын мемлекеттік органдар ұсынған есептік ақпаратының дәйектілігін айқындау мәніне жүргізіледі.
Тиімділікті бағалау бағыттары бойынша деректерді қайта тексеру үшін бағалауға уәкілетті органдар қабылдайтын ұйымдастырушылық шаралардың кешені мыналарды қамтиды:
бағалауға уәкілетті органдардың ұсынылған ақпараттың нақты деректерге сәйкестігін белгілеу бойынша осы Әдістемеде көзделген іс-шараларды жүргізуі;
бағаланатын мемлекеттік органдарға осы Әдістемеде көзделген мәліметтердің сәйкестігін белгілеу бойынша қосымша мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салуларды жіберу.

7. Информация для проведения оценки представляется на электронных и бумажных носителях уполномоченным органом в сфере информатизации в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, уполномоченным органом по делам государственной службы в Администрацию Президента Республики Казахстан согласно Графику оценки.
8. Оценка осуществляется уполномоченным органом по делам государственной службы на основании результатов анализа представленной информации согласно подпунктам 1), 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 6 настоящей Методики.
9. Оценка осуществляется уполномоченным органом в сфере информатизации, на основании результатов анализа представленной информации, согласно подпункту 7) пункта 6 настоящей Методики.
Анализ по представленной информации проводится сервисным интегратором "электронного правительства" и предоставляется в уполномоченный государственный орган в сфере информатизации за 10 календарных дней до срока предоставления уполномоченным государственным органом в сфере информатизации заключений в оцениваемые государственные органы, установленного в Графике оценки.
Сноска. Пункт 9 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. Уполномоченные на оценку органы проводят перепроверку отчетной информации оцениваемых государственных органов на предмет их достоверности.
11. Достоверность информации, предоставленной оцениваемыми государственными органами в уполномоченные на оценку органы для проведения оценки, обеспечивается оцениваемыми государственными органами.
Глава 3. Перепроверка данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов
12. В соответствии с пунктом 41 Системы оценки уполномоченными на оценку органами осуществляется перепроверка данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов (далее – перепроверка), при этом отчетная информация оцениваемых государственных органов, подлежащая перепроверке, определяется на основе системы управления рисками.
13. Перепроверка проводится на предмет определения достоверности, предоставленной оцениваемыми государственными органами отчетной информации.
Комплекс организационных мер, принимаемых уполномоченными на оценку органами для перепроверки данных по направлениям оценки эффективности, включает в себя следующее:
проведение уполномоченными на оценку органами мероприятий, предусмотренных в настоящей Методике, по установлению соответствия представленной информации фактическим данным;
направление запросов по установлению соответствия предусмотренных в настоящей Методике сведений в оцениваемые государственные органы о представлении дополнительных сведений.

14. Мемлекеттік органдарда қайта тексеру іс-шараларын жүргізу растайтын құжаттарды талдау, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді қарау арқылы Бағалау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
15. Қайта тексеру рәсімі бағаланатын мемлекеттік органдардан растайтын құжаттарды жинау, есептік ақпаратқа салыстыру жүргізу, осы Әдістемеге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептік ақпаратта қамтылған деректерді қайта тексеру қорытындылары бойынша Салыстыру актісін (бұдан әрі – Салыстыру актісі) жасаудан тұрады.
16. Қайта тексеру шеңберінде бағалауға уәкілетті органдардың құпиялылық белгісі, сондай-ақ "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген таңбасы бар құжаттарды қоспағанда, растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін алуына болады.
4-тарау. "Персоналды басқару" бағыты бойынша бағалау
1-параграф. Жалпы ережелер
17. "Персоналды басқару" бағыты бойынша тиімділікті бағалауды мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган мынадай көрсеткіштер бойынша жүзеге асырады:
1) мемлекеттік органның кадрлық әлеуеті;
2) еңбекті ұйымдастыру;
3) меритократия және ұйымдастырушылық мәдениет.
18. "Персоналды басқару" бағытын бағалауды жүргізу үшін ақпарат көздеріне мыналар жатқызылады:
1) мемлекеттік органдардың статистикалық деректері, есептік ақпараты және автоматтандырылған электрондық өткізу жүйесінің деректері;
2) мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға жыл сайын ұсынылатын есептік кезеңнен кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жай-күй бойынша Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйіне жүргізілген мониторингтің деректері;
3) бағаланатын мемлекеттік органдарда мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган жүргізген тексерулердің нәтижелері;
4) осы Әдістемеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметшілердің сауалнамасының нәтижелері.
19. "Персоналды басқару" бағыты бойынша бағалау объектілері ОМО және олардың ведомстволары, аудандық бөлімшелерді қоспағанда, ОМО аумақтық бөлімшелері мен олардың облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы ведомстволары, сондай-ақ ЖАО болып табылады.
20. "Персоналды басқару" бағыты бойынша қызметтің тиімділігін бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
H – "Персоналды басқару" бағыты бойынша жалпы балл;
K – "Мемлекеттік органның кадрлық әлеуеті" көрсеткіші бойынша балл;
O – "Еңбекті ұйымдастыру" көрсеткіші бойынша балл;
M – "Меритократия және ұйымдастырушылық мәдениет" көрсеткіші бойынша балл.
21. Балдар осы Әдістемеге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Персоналды басқару" бағыты бойынша мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалауға арналған критерийлер мен көрсеткіштер бойынша қойылады.

14. Проведение перепроверочных мероприятий в государственных органах осуществляется согласно Графику оценки путем анализа подтверждающих документов, а также просмотра информационных систем.
15. Процедура перепроверки состоит из сбора подтверждающих документов у оцениваемых государственных органов, проведения сверки отчетной информации, составления Акта сверки по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации по форме, согласно приложению 8 к настоящей Методике (далее – Акт сверки).
16. В рамках перепроверки уполномоченные на оценку органы могут получать электронные копии подтверждающих документов, за исключением документов, имеющих гриф секретности, а также пометку "Для служебного пользования".
Глава 4. Оценка по направлению "Управление персоналом"
Параграф 1. Общие положения
17. Оценка эффективности по направлению "Управление персоналом" осуществляется уполномоченным органом по делам государственной службы по следующим критериям:
1) кадровый потенциал государственного органа;
2) организация труда;
3) меритократия и организационная культура.
18. Источниками информации для проведения оценки по направлению "Управление персоналом" являются:
1) статистические данные, отчетная информация государственных органов и данные автоматизированной электронно-пропускной системы;
2) данные мониторинга состояния кадров государственной службы в Республике Казахстан по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным периодом, предоставляемые в уполномоченный орган по делам государственной службы ежегодно;
3) результаты проверок, проведенных уполномоченным органом по делам государственной службы в оцениваемых государственных органах;
4) результаты опроса государственных служащих по форме, согласно приложению 9 к настоящей Методике.
19. Объектами оценки по направлению "Управление персоналом" являются ЦГО и их ведомства, территориальные подразделения ЦГО и их ведомства в областях, городах Астане и Алматы, за исключением районных подразделений, а также МИО.
20. Оценка эффективности деятельности по направлению "Управление персоналом" рассчитывается по следующей формуле:
где:
H – общий балл по направлению "Управление персоналом";
K – балл по критерию "Кадровый потенциал государственного органа";
O – балл по критерию "Организация труда";
M – балл по критерию "Меритократия и организационная культура".
21. Баллы выставляются по критериям и показателям для оценки эффективности деятельности государственного органа по направлению "Управление персоналом" блока "Организационное развитие государственного органа" по форме, согласно приложению 10 к настоящей Методике.

2-параграф. "Мемлекеттік органның кадрлық әлеуеті" көрсеткіші бойынша бағалау
22. Аталған критерий бойынша бағалау Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйіне жүргізілген мониторингтің деректері, осы Әдістеменің 6-тармағының 1) және 6) тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік органдардың есептік деректері негізінде жүзеге асырылады.
23. "Мемлекеттік органның кадрлық әлеуеті" критерийі бойынша бағалау (K) мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
C – "Персоналдың таза ауыспалығы" (мемлекеттік қызмет жүйесінен өз еркімен кету) көрсеткіші;
S – "Кадрлық құрамның тұрақтығы" көрсеткіші;
J – "Қайта қабылданған қызметшілердің ауыспалығы" көрсеткіші;
O – "Кадрлар тұрақсыздығының айналымы" көрсеткіші;
P – "Әлеуетті ауыспалық" көрсеткіші;
V – "Шығу сұхбаты" көрсеткіші.
Аталған критерий бойынша ең жоғарғы мәні 30 балды құрайды.
24. "Персоналдың таза ауыспалығы" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (мемлекеттік қызмет жүйесінен кету) (C):
1) егер персоналдың таза ауыспалық көрсеткіші (t) 0.03-тен аз немесе тең болса, мемлекеттік органға ең жоғарғы балл (5 балл) беріледі.
Персоналдың таза ауыспалық көрсеткіші мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
t – персоналдың таза ауыспалық көрсеткіші;
a1– мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган жүргізетін Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйін мониторингтеу шеңберінде алынған басшылық лауазымдарға ие мемлекеттік қызметшілердің таза ауыспалығы туралы мәліметтер;
b1– мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес басшылық мемлекеттік әкімшілік лауазымдардың орташа саны (әр тоқсанның соңғы күнгі жай-күйі бойынша мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдар саны қосылады және жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4).
a2– мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган жүргізетін Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйін мониторингтеу шеңберінде алынған басшылық емес лауазымдарға ие мемлекеттік қызметшілердің таза ауыспалығы туралы мәліметтер;
b2– мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес басшылық емес мемлекеттік әкімшілік лауазымдардың орташа саны (әр тоқсанның соңғы күнгі жай-күйі бойынша мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдар саны қосылады және жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4).
2) егер персоналдың таза ауыспалығының көрсеткіші (t) 0,09-ға тең немесе одан артық болса, мемлекеттік органға көрсеткіш бойынша 0 балл беріледі.

Параграф 2. Оценка по критерию "Кадровый потенциал государственного органа"
22. Оценка по данному критерию проводится на основе данных мониторинга состояния кадров государственной службы в Республике Казахстан, отчетных данных государственных органов, указанных в подпунктах 1) и 6) пункта 6 настоящей Методики.
23. Оценка по критерию "Кадровый потенциал государственного органа" (K) рассчитывается по следующей формуле:
C – показатель "Чистая сменяемость персонала" (уход из системы государственной службы по собственному желанию);
S – показатель "Стабильность кадрового состава";
J – показатель "Сменяемость вновь принятых служащих";
O – показатель "Оборот текучести кадров";
P – показатель "Потенциальная сменяемость";
V – показатель "Выходное интервью".
Максимальное значение по данному критерию составляет 30 баллов.
24. Порядок расчета оценки по показателю "Чистая сменяемость персонала" (уход из системы государственной службы) (C):
1) если показатель чистой сменяемости персонала (t) меньше или равен 0,03, государственному органу присваивается максимальный балл (5 баллов).
Показатель чистой сменяемости персонала рассчитывается по следующей формуле:
где:
t – показатель чистой сменяемости персонала;
– сведения о чистой сменяемости государственных служащих, занимающих руководящие должности, полученные в рамках мониторинга состояния кадров государственной службы Республики Казахстан, проводимого уполномоченным органом по делам государственной службы;
– среднее количество руководящих административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа (суммируется количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4);
– сведения о чистой сменяемости государственных служащих, занимающих не руководящие должности, полученные в рамках мониторинга состояния кадров государственной службы Республики Казахстан, проводимого уполномоченным органом по делам государственной службы;
– среднее количество не руководящих административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа (суммируется количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4).
2) если показатель чистой сменяемости персонала (t) равен или больше 0,09, государственному органу присваивается оценка 0 баллов по показателю.

3) басқа жағдайларда көрсеткіш бойынша бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
C – персоналдың таза ауыспалық көрсеткіші бойынша мемлекеттік органды бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
t – персоналдың таза ауыспалық көрсеткіші.
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балды құрайды.
25. "Кадрлық құрамның тұрақтығы" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (S):
мұнда:
S – "Кадрлық құрамның тұрақтығы" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
h – аталған мемлекеттік органның жүйесінде үш жылдан аса үздіксіз жұмыс жасаған мемлекеттік қызметшілердің саны;
b – мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдардың орташа саны (әр тоқсанның соңғы күнгі жай-күйі бойынша мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдар саны қосылады және жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4).
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балды құрайды.
26. "Қайта қабылданған қызметшілердің ауыспалығы" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (J):
мұнда:
J – "Қайта қабылданған қызметшілердің ауыспалығы" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
p – мемлекеттік қызметке кірген алғашқы жылы қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер саны;
b – мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдардың орташа саны (әр тоқсанның соңғы күнгі жай-күйі бойынша мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдар саны қосылады және жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4);
1 – алынған нәтижелерді балдық мәнге келтіру коэффициент;
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балды құрайды.
27. "Кадрлар тұрақсыздығының айналымы" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (O):
мұнда:
O – "Кадрлар тұрақсыздығының айналымы" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
f – есептік кезеңде тағайындалған мемлекеттік қызметшілердің саны;
n – есептік кезеңде қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілердің саны;
b – мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдардың орташа саны (әр тоқсанның соңғы күнгі жай-күйі бойынша мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдар саны қосылады және жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4).
1 – алынған нәтижелерді балдық мәнге келтіру коэффициенті.
Егер "Кадрлар тұрақсыздығының айналымы" көрсеткіші бойынша алынған нәтиже минус мәнін құраса, мемлекеттік органға 0 балл беріледі.
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балды құрайды.

3) в остальных случаях оценка по показателю рассчитывается по следующей формуле:
где:
C – оценка государственного органа по показателю "Чистая сменяемость персонала";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
t – показатель чистой сменяемости персонала.
Максимальное значение по данному показателю составляет 5 баллов.
25. Порядок расчета оценки по показателю "Стабильность кадрового состава" (S):
где:
S – оценка по показателю "Стабильность кадрового состава";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
h – количество государственных служащих, непрерывно проработавших более трех лет в системе данного государственного органа;
b – среднее количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа (суммируется количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4).
Максимальное значение по данному показателю составляет 5 баллов.
26. Порядок расчета оценки по показателю "Сменяемость вновь принятых служащих" (J):
где:
J – оценка по показателю "Сменяемость вновь принятых служащих" ;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
p – количество государственных служащих, уволенных в первый год поступления на государственную службу;
b – среднее количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа (суммируется количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4);
1 – коэффициент приведения полученных результатов к бальному значению.
Максимальное значение по данному показателю составляет 5 баллов.
27. Порядок расчета оценки по показателю "Оборот текучести кадров" (O):
где:
O – оценка по показателю "Оборот текучести кадров";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
f – количество назначенных государственных служащих за отчетный период;
n – количество уволенных государственных служащих за отчетный период;
b – среднее количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа (суммируется количество административных государственных должностей в соответствии со штатным расписанием государственного органа по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4);
1 – коэффициент приведения полученных результатов к бальному значению.
Если полученный результат по показателю "Оборот текучести кадров" составил значение со знаком минус, государственному органу присваивается 0 баллов.
Максимальное значение по данному показателю составляет 5 баллов.

28. "Әлеуетті ауыспалық" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (P):
мұнда:
P – "Әлеуетті ауыспалық" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
a – сауалнаманың А сұрағына "иә" нұсқасын белгілеген мемлекеттік қызметшілердің жалпы саны;
c – сауалнаманың В сұрағына "иә" нұсқасын белгілеген мемлекеттік қызметшілердің жалпы саны;
b – сауалнамаға қатысқан мемлекеттік қызметшілердің жалпы саны;
1 – алынған нәтижелерді балдық мәнге келтіру коэффициенті.
Егер "Әлеуетті ауыспалық" көрсеткіші бойынша алынған нәтиже минус мәнін құраса, мемлекеттік органға 0 балл беріледі.
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балды құрайды.
29. "Шығу сұхбаты" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі
(V):
мұнда:
V – "Шығу сұхбаты" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
a – шығу сұхбатын толтырған, есептік кезеңде қызметтен шығарылған қызметшілер саны;
b – есептік кезеңде қызметтен шығарылған қызметшілердің жалпы саны.
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балды құрайды.
Бұл ретте, егер қызметтен шығарылған қызметшілердің көпшілігі (50% -дан астамы) өздерінің қызметтен шығарылуын мемлекеттік орган қызметінің келеңсіз аспектілерімен байланыстырса (мысалы, қолайсыз моральдық-психологиялық климат, басшылықтың әдеп нормаларын сақтамауы, артық жұмыс істеу және т.б.), бағалау нәтижесінен аталған көрсеткіш бойынша 1 айыппұл балл шегеріледі.
3-параграф. "Еңбекті ұйымдастыру" критерийі бойынша бағалау
30. Аталған көрсеткіш бойынша бағалау осы Әдістеменің 6-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мемлекеттік органдардың есептік деректерінің негізінде, автоматтандырылған электрондық-өткізу жүйесінің деректері мен мемлекеттік қызметшілердің сауалнамасының нәтижелері негізінде жүргізіледі.
31. "Еңбекті ұйымдастыру" (O) критерийі бойынша бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
O – "Еңбекті ұйымдастыру" критерийі бойынша бағалау;
N – "Еңбектің нормалануы" көрсеткіші;
T – "Еңбек жағдайына қанағаттану" көрсеткіші;
Y – "Мемлекеттік органдағы басқару тәжірибесі" көрсеткіші.
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 25 балды құрайды.
32. "Еңбектің нормалануы" көрсеткіші бойынша ОМО бағалауды есептеу тәртібі (N):
мұнда:
N – "Еңбектің нормалануы" көрсеткіші бойынша ОМО бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (15);
a – мемлекеттік органдағы жұмыс күндерінің адам-сағатының орташа саны;
b – есептік кезең жиынтығындағы жұмыс уақытының қалыпты ұзақтығы;
1 – алынған нәтижелерді балдық мәнге келтіру коэффициенті;

28. Порядок расчета оценки по показателю "Потенциальная сменяемость" (P):
где:
P – оценка по показателю "Потенциальная сменяемость";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
a – общее количество государственных служащих, отметивших в вопросе А опросника вариант "да";
c – общее количество государственных служащих, отметивших в вопросе B опросника вариант "да";
b – общее количество опрошенных государственных служащих;
1 – коэффициент приведения полученных результатов к бальному значению.
Если полученный результат по показателю "Потенциальная сменяемость" составил значение со знаком минус, государственному органу присваивается 0 баллов.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.
29. Порядок расчета оценки по показателю "Выходное интервью" (V):
где:
V – оценка по показателю "Выходное интервью";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
a – количество уволенных в отчетном периоде служащих, заполнивших выходное интервью;
b – общее количество уволенных в отчетном периоде служащих.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.
При этом в случае, если большинство (более 50%) уволенных служащих связывает свое увольнение с негативными аспектами деятельности государственного органа (к примеру, неблагоприятный морально-психологический климат, несоблюдение руководством этических норм, переработки и другие), из результата оценки по данному показателю вычитается 1 штрафной балл.
Параграф 3. Оценка по критерию "Организация труда"
30. Оценка по данному критерию проводится на основе отчетных данных государственных органов, указанных в подпункте 2) пункта 6 настоящей Методики, предоставляемых на основе данных автоматизированной электронно-пропускной системы и результатов опроса государственных служащих.
31. Оценка по критерию "Организация труда" (O) рассчитывается по следующей формуле:
где:
O – оценка по критерию "Организация труда";
N – показатель "Нормированность труда";
T – показатель "Удовлетворенность условиями труда";
Y – показатель "Управленческие практики в государственном органе".
Максимальное значение по данному критерию составляет 25 баллов.
32. Порядок расчета оценки ЦГО по показателю "Нормированность труда" (N):
где:
N – оценка ЦГО по показателю "Нормированность труда";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (15);
a – среднее количество человеко-часов в государственном органе в рабочие дни;
b – нормальная продолжительность рабочего времени в совокупности за отчетный период;
1 – коэффициент приведения полученных результатов к бальному значению;

8 – күніне 1 сағаттан астам артық жұмыс жасау орташа мәнінің негізінде белгіленген қатаңдық көрсеткіші.
Жұмыс күндері адам-сағатының орташа саны мынадай формула арқылы айқындалады:
мұнда:
m – есептік кезеңде мемлекеттік қызметшілердің жұмыс күндері үстеме жұмыстарды қоса алғанда істеген адам-сағатының жалпы саны;
n – мемлекеттік орган қызметкерлерінің орташа нақты саны (әр тоқсанның соңғы күнгі жай-күйі бойынша қызметкерлерінің нақты саны қосылады, жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4).
Есептік кезеңде мемлекеттік қызметшілердің жұмыс күндері істеген адам-сағатының жалпы саны автоматтандырылған электрондық-өткізу жүйесінің деректеріне сәйкес есептеледі.
Есептік кезең жиынтығындағы жұмыс уақытының қалыпты ұзақтығы мынадай формула арқылы айқындалады:
мұнда:
b – есептік кезең жиынтығындағы жұмыс уақытының қалыпты ұзақтығы;
d – есептік кезең жиынтығындағы жұмыс күндерінің саны;
30 – ақысы төленетін жыл сайынғы еңбек демалысының күндер саны;
8 – жұмыс күнінің ұзақтығы (сағат).
33. Егер "Еңбектің нормалануы" көрсеткіші бойынша алынған нәтиже минус белгісімен болса, мемлекеттік органға 0 балл беріледі.
34. "Еңбектің нормалануы" көрсеткішін есептеу кезінде демалыс және мереке күндеріндегі адам-сағатынын орташа саны есепке алынады. Демалыс және мереке күндерінде мерзімнен тыс жұмыс істеу байқалса, мемлекеттік органға мынадай шәкіл бойынша айыппұл салынады:
Демалыс және мереке күндері адам-сағатының орташа саны
Айыппұл балдары
0-184 сағат
1 айыппұл балы
184 сағаттан жоғары
2 айыпұл балы
Демалыс және мереке күндеріндегі адам-сағатының орташа саны мынадай формула арқылы айқындалады:
мұнда:
р – мереке және демалыс күндерінде есептік кезеңде мемлекеттік қызметшілердің істеген адам-сағатының жалпы саны;
n – мемлекеттік орган қызметкерлерінің орташа нақты саны (әр тоқсанның соңғы күнгі жай-күйі бойынша қызметкерлерінің нақты саны қосылады, жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4).
Мереке және демалыс күндерінде есептік кезеңде мемлекеттік қызметшілердің істеген адам-сағатының жалпы саны автоматтандырылған электрондық-өткізу жүйесінің деректеріне сәйкес есептеледі.
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 15 балды құрайды.
35. "Еңбектің нормалануы" көрсеткіші бойынша ЖАО есептеуді бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
N – "Еңбектің нормалануы" көрсеткіші бойынша ЖАО бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (15);
a – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамасында C сұрағының "жұмыстан кейін қалып, демалыс күндері де жұмыс істеймін" нұсқасын белгілеген ЖАО қызметкерлерінің саны;
b – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамасында С сұрағының "аптасына бірнеше рет" нұсқасын белгілеген ЖАО қызметкерлерінің саны;
c – сауалнама алынған қызметкерлердің жалпы саны;
1 – алынған нәтижелерді балдық мәнге келтіру көрсеткіші;

8 – показатель жесткости, установленный исходя из среднего значения переработки свыше 1 часа в день.
Среднее количество человеко-часов в рабочие дни (a) определяется по следующей формуле:
где:
m – общее количество человеко-часов, отработанных государственными служащими в течение отчетного периода в рабочие дни, включая работы в сверхурочное время;
n – средняя фактическая численность работников государственного органа (суммируется фактическая численность работников в органе по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4).
Общее количество человеко-часов, отработанных государственными служащими в течение отчетного периода в рабочие дни, рассчитывается согласно данным автоматизированной электронно-пропускной системы.
Нормальная продолжительность рабочего времени в совокупности за отчетный период определяется по следующей формуле:
где:
b – нормальная продолжительность рабочего времени в совокупности за отчетный период;
d – количество рабочих дней в совокупности за отчетный период;
30 – количество дней оплачиваемого ежегодного трудового отпуска;
8 – продолжительность рабочего дня (в часах).
33. Если полученный результат по показателю "Нормированность труда" составил значение со знаком минус, государственному органу присваивается 0 баллов.
34. При расчете показателя "Нормированность труда" учитывается среднее количество человеко-часов в выходные и праздничные дни. В случае наличия сверхурочных работ в выходные и праздничные дни государственному органу присваиваются штрафные баллы по следующей шкале:
Среднее количество человеко-часов в выходные и праздничные дни
Штрафные баллы
0-184 часов
1 штрафной балл
свыше 184 часов
2 штрафных балла
Среднее количество человеко-часов в выходные и праздничные дни (b) определяется по следующей формуле:
где:
p – общее количество человеко-часов, отработанных государственными служащими в течение отчетного периода в выходные и праздничные дни;
n – средняя фактическая численность работников государственного органа (суммируется фактическая численность работников в органе по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4).
Общее количество человеко-часов, отработанных государственными служащими в течение отчетного периода в выходные и праздничные дни, рассчитывается согласно данным автоматизированной электронно-пропускной системы.
Максимальное значение по данному показателю составляет 15 баллов.
35. Оценка МИО по показателю "Нормированность труда" (N) рассчитывается по следующей формуле:
где:
N – оценка МИО по показателю "Нормированность труда";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (15);
a – количество опрошенных работников МИО, отметивших вариант "задерживаюсь ежедневно и работаю на выходных" в вопросе C опросника государственных служащих;
b – количество опрошенных работников МИО, отметивших вариант "несколько раз в неделю" в вопросе C опросника государственных служащих;
c – общее количество опрошенных работников;
1 – коэффициент для приведения полученных результатов к бальному значению;

0,5 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамасында С сұрағының "аптасына бірнеше рет" жауап нұсқасының үлестік мәнін төмендету үшін қатаңдық көрсеткіші.
Аталған көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 15 балды құрайды.
36. "Еңбек жағдайына қанағаттану" (Т) көрсеткіш бойынша бағалау мемлекеттік қызметшілердің сауалнамасының нәтижелері негізделеді. Бұл көрсеткіш мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік органда жасалған еңбек жағдайына қатынасын бағалайды.
37. "Еңбек жағдайына қанағаттану" көрсеткіші (Т) мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
T – "Еңбек жағдайына қанағаттану" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
i1 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 1 тұжырыммен келісу индексі;
i2 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 2 тұжырыммен келісу индексі;
i3 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 3 тұжырыммен келісу индексі;
i4 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 4 тұжырыммен келісу индексі.
Көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 5 балды құрайды.
38. "Мемлекеттік органдағы басқару тәжірибесі" көрсеткіші (Y) мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
Y – "Мемлекеттік органдағы басқару тәжірибесі" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
i5 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 5 тұжырыммен келісу индексі;
i6 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 6 тұжырыммен келісу индексі;
i7 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 7 тұжырыммен келісу индексі;
i8 – м мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 8 тұжырыммен келісу индексі;
i9 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 9 тұжырыммен келісу индексі;
i10 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 10 тұжырыммен келісу индексі.
Көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 5 балды құрайды.
39. Тұжырыммен келісу индексі (i) 1-ден 5-ке дейінгі шәкіл бойынша бағаны 0-ден 1-ге дейінгі бағалауға аудару үшін қолданылады. Есептеу формуласы:
мұнда:
i – тұжырыммен келісу индексі;
x – сауалнамаға сәйкес 1-ден 5-ке дейінгі шәкіл бойынша бағалаудың орташа арифметикалық мәні (сауалнама алынған тұлғалардың санына бөлінген тұжырымдар мәнінің сомасы);
1 – 0-ден 1-ге дейінгі шәкіл бойынша 0-ге сәйкес келетін бағалаудың ең төменгі орташа арифметикалық мәні;
4 – 1-ден 5-ке дейінгі шәкіл бойынша ең жоғарғы (5) және ең төменгі (1) мәндерінің айырмашылығы.
4-параграф. "Меритократия және ұйымдастырушылық мәдениет" критерийі бойынша бағалау
40. Аталаған критерий бойынша бағалау осы Әдістеменің 6-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік органдардың есептік деректері және мемлекеттік қызметшілердің сауалнамасының нәтижелері негізінде жүргізіледі.

0,5 – показатель жесткости для снижения весового значения варианта ответа "несколько раз в неделю" в вопросе C опросника государственных служащих.
Максимальное значение по данному показателю составляет 15 баллов.
36. Оценка по показателю "Удовлетворенность условиями труда" (T) проводится на основе результатов опроса государственных служащих. Данный показатель оценивает отношение государственных служащих к созданным условиям труда в государственном органе.
37. Показатель "Удовлетворенность условиями труда" (T) рассчитывается по следующей формуле:
где:
T – оценка по показателю "Удовлетворенность условиями труда";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
i1 – индекс согласия с утверждением 1 опросника государственных служащих;
i2 – индекс согласия с утверждением 2 опросника государственных служащих;
i3 – индекс согласия с утверждением 3 опросника государственных служащих;
i4 – индекс согласия с утверждением 4 опросника государственных служащих.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.
38. Показатель "Управленческие практики в государственном органе" (Y) рассчитывается по следующей формуле:
где:
– оценка по показателю "Управленческие практики в государственном органе";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
i5 – индекс согласия с утверждением 5 опросника государственных служащих;
i6 – индекс согласия с утверждением 6 опросника государственных служащих;
i7 – индекс согласия с утверждением 7 опросника государственных служащих;
i8 – индекс согласия с утверждением 8 опросника государственных служащих;
i9 – индекс согласия с утверждением 9 опросника государственных служащих;
i10 – индекс согласия с утверждением 10 опросника государственных служащих.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.
39. Индекс согласия с утверждениями (i) используется для перевода оценки по шкале от 1 до 5 в пределы от 0 до 1. Формула расчета:
где:
i – индекс согласия с утверждением;
x – среднее арифметическое значение оценки в соответствие с опросником по шкале от 1 до 5 (сумма значений утверждений деленное на количество опрошенных лиц);
1 – минимальное среднее арифметическое значение оценки соответствующее 0 по шкале от 0 до 1;
4 – разница между максимальным (5) и минимальным (1) значением по шкале от 1 до 5.
Параграф 4. Оценка по критерию "Меритократия и организационная культура"
40. Оценка по данному критерию проводится на основе отчетных данных государственных органов, указанных в подпунктах 3) и 4) пункта
6 настоящей Методики и результатов опроса государственных служащих.

41. "Меритократия және ұйымдастырушылық мәдениет" (M) критерийі бойынша бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
М – "Меритократия және ұйымдастырушылық мәдениет" критерийі бойынша мемлекеттік органды бағалау;
A – "Конкурстық рәсімдердің ашықтығы" көрсеткіші;
B – "Меритократияны сақтау" көрсеткіші;
C – "Мансаптық өсу" көрсеткіші;
D –"Мемлекеттік органда көтермелеудің ашықтығы" көрсеткіші;
E – "Әдеп және ұжымдағы өзара қарым-қатынас" көрсеткіші;
F – "Мемлекеттік органның міндеттерін іске асырудағы үлесі" көрсеткіші.
Аталған критерий бойынша ең жоғарғы мәні 45 балды құрайды.
42. "Конкурстық рәсімдердің ашықтығы" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (A):
мұнда:
А – "Конкурстық рәсімдердің ашықтығы" көрсеткіші бойынша бағалау;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
a – мемлекеттік органда қадағалаушылардың қатысуымен бос лауазымдарға орналасуға өткізілген конкурстарының саны;
b – бос лауазымдарға орналасуға өткізілген конкурстардың жалпы саны.
Көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 15 балды құрайды.
43. "Меритократияны сақтау" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (B):
мұнда:
В – "Меритократияны сақтау" көрсеткіші;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
i11 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 11 тұжырыммен келісу индексі;
i12 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 12 тұжырыммен келісу индексі.
Көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 5 балды құрайды.
44. "Мансаптық өсу" көрсеткіші бойынша бағалауды есептеу тәртібі (C):
мұнда:
к – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (10);
a – аталған мемлекеттік органның қызметкерлерінің қатарынан есептік кезеңде осы мемлекеттік органда жоғары лауазымға тағайындалған мемлекеттік қызметшілердің саны;
b – есептік кезеңде мемлекеттік органда бір жыл ішінде жоғары лауазымға тағайындалған мемлекеттік қызметшілердің жалпы саны (төменгі деңгейдегі лауазымдардан басқа);
Көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 10 балды құрайды.
45. "Мемлекеттік органда көтермелеудің ашықтығы" көрсеткіші (D) мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
D – "Мемлекеттік органда көтермелеудің ашықтығы" көрсеткіші;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
i13 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 13 тұжырыммен келісу индексі;
i14 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 14 тұжырыммен келісу индексі;
i15 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 15 тұжырыммен келісу индексі.
Бұл көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 5 балды құрайды.

41. Оценка по критерию "Меритократия и культура" (M) рассчитывается по следующей формуле:
где:
М – оценка государственного органа по критерию "Меритократия и организационная культура";
A – показатель "Прозрачность конкурсных процедур";
B – показатель "Соблюдение меритократии";
C – показатель "Карьерный рост";
D – показатель "Прозрачность поощрения в государственном органе";
E – показатель "Этика и взаимоотношения в коллективе";
F – показатель "Вклад в реализацию задач государственного органа".
Максимальное значение по данному критерию составляет 45 баллов.
42. Порядок расчета оценки по показателю "Прозрачность конкурсных процедур" (A):
где:
А – оценка по показателю "Прозрачность конкурсных процедур";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (15);
a – количество состоявшихся конкурсов на занятие вакантных должностей в государственном органе, проведенных с участием наблюдателей;
b – общее количество состоявшихся конкурсов на занятие вакантных должностей.
Максимальное значение по показателю составляет 15 баллов.
43. Порядок расчета оценки по показателю "Соблюдение меритократии" (B):
где:
В – показатель "Соблюдение меритократии";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
i11 – индекс согласия с утверждением 11 опросника государственных служащих;
i12 – индекс согласия с утверждением 12 опросника государственных служащих.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.
44. Порядок расчета оценки по показателю "Карьерный рост" (C):
где:
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (10);
a – количество государственных служащих, назначенных на вышестоящую должность в данном государственном органе за отчетный период из числа работников данного государственного органа;
b – общее количество назначенных государственных служащих на вышестоящие должности в течение года в государственном органе за отчетный период (кроме низовых должностей);
Максимальное значение по показателю составляет 10 баллов.
45. Показатель "Прозрачность поощрения в государственном органе" (D) рассчитывается по следующей формуле:
где:
D – показатель "Прозрачность поощрения в государственном органе";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
i13 – индекс согласия с утверждением 13 опросника государственных служащих;
i14 – индекс согласия с утверждением 14 опросника государственных служащих;
i15 – индекс согласия с утверждением 15 опросника государственных служащих.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.

46. "Әдеп және ұжымдағы өзара қарым-қатынас" (E) көрсеткіші мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
E – "Әдеп және ұжымдағы өзара қарым-қатынас" көрсеткіші;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
i16 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 16 тұжырыммен келісу индексі;
i17 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 17 тұжырыммен келісу индексі;
i18 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 18 тұжырыммен келісу индексі;
i19 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 19 тұжырыммен келісу индексі;
i20 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 20 тұжырыммен келісу индексі.
Көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 5 балды құрайды.
47."Мемлекеттік органның міндеттерін іске асырудағы үлесі" көрсеткіші (F) мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
F – "Мемлекеттік органның міндеттерін іске асырудағы үлесі" көрсеткіші;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті (5);
i21 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 21 тұжырыммен келісу индексі;
i22 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 22 тұжырыммен келісу индексі;
i23 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 23 тұжырыммен келісу индексі;
i24 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 24 тұжырыммен келісу индексі;
i25 – мемлекеттік қызметшілердің сауалнамадағы 25 тұжырыммен келісу индексі.
Көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мән 5 балды құрайды.
48. Тұжырыммен келісу индексі (i) 1-ден 5-ке дейінгі шәкіл бойынша бағаны 0-ден 1-ге дейінгі бағалауға аудару үшін қолданылады. Есептеу формуласы:
мұнда:
i – тұжырыммен келісу индексі;
x – сауалнамаға сәйкес 1-ден 5-ке дейінгі шәкіл бойынша бағалаудың орташа арифметикалық мәні (сауалнама алынған тұлғалардың санына бөлінген тұжырымдар мәнінің сомасы);
1 – 0-ден 1-ге дейінгі шәкіл бойынша 0-ге сәйкес келетін бағалаудың ең төменгі орташа арифметикалық мәні;
4 – 1-ден 5-ке дейінгі шәкіл бойынша ең жоғарғы (5) және ең төменгі (1) мәндерінің айырмашылығы
5-тарау. "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша бағалау
1-параграф. Жалпы ережелер
49. "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша тиімділікті бағалау мынадай критерийлер бойынша жүзеге асырылады:
1) мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер;
2) мемлекеттік органның функциясын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер;
3) архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелер үлесі.
50. "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша қызметтің тиімділігін бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
Н – "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша жалпы балл;
A – "Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер" критерийі бойынша балл;
B – "Мемлекеттік органның функциясын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер" критерийі бойынша балл;
C- "Архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелер үлесі" критерийі бойынша балл.
Балдар осы Әдістемеге 11-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау үшін критерийлері мен көрсеткіштері бойынша қойылады.

46. Показатель "Этика и взаимоотношения в коллективе" (Е) рассчитывается по следующей формуле:
где:
E – показатель "Этика и взаимоотношения в коллективе";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
i16 – индекс согласия с утверждением 16 опросника государственных служащих;
i17 – индекс согласия с утверждением 17 опросника государственных служащих;
i18 – индекс согласия с утверждением 18 опросника государственных служащих;
i19 – индекс согласия с утверждением 19 опросника государственных служащих;
i20 – индекс согласия с утверждением 20 опросника государственных служащих.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.
47. Показатель "Вклад в реализацию задач государственного органа" (F) рассчитывается по следующей формуле:
где:
F – показатель "Вклад в реализацию задач государственного органа";
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (5);
i21 – индекс согласия с утверждением 21 опросника государственных служащих;
i22 – индекс согласия с утверждением 22 опросника государственных служащих;
i23 – индекс согласия с утверждением 23 опросника государственных служащих;
i24 – индекс согласия с утверждением 24 опросника государственных служащих;
i25 – индекс согласия с утверждением 25 опросника государственных служащих.
Максимальное значение по показателю составляет 5 баллов.
48. Индекс согласия с утверждениями (i) используется для перевода оценки по шкале от 1 до 5 в пределы от 0 до 1. Формула расчета:
где:
i – индекс согласия с утверждением;
x – среднее арифметическое значение оценки в соответствии с опросником по шкале от 1 до 5 (сумма значений утверждений деленная на количество опрошенных лиц);
1 – минимальное среднее арифметическое значение оценки соответствующее 0 по шкале от 0 до 1;
4 – разница между максимальным (5) и минимальным (1) значением по шкале от 1 до 5.
Глава 5. Оценка по направлению "Применение информационных технологий"
Параграф 1. Общие положения
49. Оценка эффективности по направлению "Применение информационных технологий" осуществляется по следующим критериям:
1) информационные системы, используемые при оказании государственных услуг;
2) информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа;
3) доля зарегистрированных информационных систем на архитектурном портале.
50. Оценка эффективности деятельности по направлению "Применение информационных технологий" рассчитывается по формуле:
где:
H – общий балл по направлению "Применение информационных технологий";
– балл по критерию "Информационные системы, используемые при оказании государственных услуг";
– балл по критерию "Информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа";
балл по критерию "Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале".
Баллы выставляются по критериям и показателям для оценки эффективности деятельности государственного органа по направлению "Применение информационных технологий" блока "Организационное развитие" государственного органа согласно приложению 11 к настоящей Методике.

"Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша тиімділікті бағалау ақпараттық технологияларды енгізуден болған әсерлерді анықтау үшін жүргізіледі. "Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау бойынша талдау жүргізу үшін осы Әдістемеге 7-қосымшадағы 3-кестеге сәйкес ақпараттық жүйелерді енгізуден төменде келтірілген әсерлердің бар болуын белгілеу қажет:
1) экономикалық әсер. Ақпараттық технологияларды қолданудан болған экономикалық әсерлерге мемлекеттік органның экономикалық қызметінің негізгі көрсеткіштерінің жақсаруы жатады;
2) операциялық әсер. Ақпараттық технологияларды қолданудан болған операциялық әсерлерге операцияны орындауға арналған уақытша шығындардың төмендеуі, қызметкерлердің еңбек жүктемелерінің төмендеуі, орындаушылық тәртіпке бақылаудың артуы сияқты әсерлер жатады. Бұдан басқа, операциялық әсерлерге, сондай-ақ операция жасау барысында өңделетін ақпараттың расталуы мен сақталуының арттыруы да жатады (мысалы, ЭҚАБЖ-дағы тапсырмалардың есеп беруге міндеттілігі және сақталуы);
3) стратегиялық әсер. Ақпараттық технологияларды қолданудан болған стратегиялық әсерлерге тек күнделікті АТ-рәсімдерінің жақсаруын ғана емес, мемлекеттік органның, сондай-ақ жетекшілік еткен саланың да стратегиялық мақсаттары мен міндеттерінің тиімді орындалуына жәрдемдесуді де жатқызуға болады. Бұдан басқа, мемлекеттік басқару жүйесінің бұдан әрі стратегиялық және ұйымдастырушылық дамуы үшін тәжірибе жинақтау ретінде оң әсер де ескерілуі мүмкін;
4) ынталандырушылық әсер. Ақпараттық технологияларды қолданудан болған ынталандырушылық әсерлерге "қолмен жасайтын жұмыстың" төмендеуіне байланысты, қызметкерлердің қанағаттану деңгейінің артуын, сондай-ақ жұмыстың неғұрлым инновациялық әдістеріне көшуді жатқызуға болады.
2-параграф. "Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелердің үлесі" критерийі бойынша бағалау
51. "Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер" критерийі бойынша бағалау бағаланатын мемлекеттік органдар тарапынан осы Әдістемеге 7-қосымшадағы 1-кестеге сәйкес нысан бойынша ұсынылған есептің негізінде жүргізіледі.
52. Осы критерий бойынша бағалау мынадай көрсеткіштер бойынша жүргізіледі:
1) Мемлекеттік органдардың, ұйымдардың жетекшілік ететін салалары мен аяларында ведомстволық, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану;
2) басқа мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін пайдалану.

Оценка эффективности по направлению "Применение информационных технологий" блока "Организационное развитие", проводится для выявления эффектов от внедрения информационных технологий. Для проведения анализа по оценке эффективности деятельности государственного органа по направлению "Применение информационных технологий" блока "Организационное развитие", необходимо отметить наличие ниже перечисленных эффектов от внедрения информационных систем, согласно таблице 3 приложения 7 к настоящей Методике:
1) экономический эффект. К экономическому эффекту от применения информационных технологий относится улучшение основных показателей экономической деятельности государственного органа;
2) операционный эффект. К операционным эффектам от применения информационных технологий относятся такие эффекты, как снижение временных затрат на выполнение операций, снижение трудовой нагрузки на сотрудников, повышение контроля за исполнительской дисциплиной. Кроме того к операционным эффектам также относится повышение достоверности и сохранности информации, обрабатываемой в ходе выполнения операций (например, подотчетность и сохранность поручений в Единой системе электронного документооборота);
3) стратегический эффект. К стратегическим эффектам от применения информационных технологий можно отнести улучшение не только повседневных ИТ-процедур, но и содействие эффективному выполнению стратегических целей и задач государственного органа, так и курируемой отрасли. Кроме того, также может быть учтен положительный эффект, в качестве накопления опыта для дальнейшего стратегического и организационного развития системы государственного управления;
4) мотивационный эффект. К мотивационным эффектам от применения информационных технологий можно отнести увеличение уровня удовлетворенности сотрудников, ввиду снижения "ручной работы", а также переходы к более инновационным методам работы.
Параграф 2. Оценка по критерию "Информационные системы, используемые при оказании государственных услуг"
51. Оценка по критерию "Информационные системы, используемые при оказании государственных услуг" проводится на основе предоставленного отчета, оцениваемыми государственными органами по форме, согласно таблице 1 приложения 7 к настоящей Методике.
52. Оценка по данному критерию проводится по следующим показателям:
1) использование ведомственных, а также информационных систем курируемых государственными органами, организациями в сферах и отраслях;
2) использование информационных систем другого государственного органа.

53. "Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер" өлшемшарты бойынша бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
А1 – мемлекеттік органдардың, ұйымдардың жетекшілік ететін салалары мен аяларындағы ведомстволық, сондай-ақ ақпараттық жүйелермен автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
А2 – басқа мемлекеттік органның ақпараттық жүйесімен автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
n – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің жалпы саны;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті 40-қа тең.
Аталған өлшемшарт бойынша ең жоғарғы мәні 40 балды құрайды.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
54. Алып тасталды - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
55. Алып тасталды - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
56.Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыру мүмкін емес болған жағдайда, бағаланатын мемлекеттік орган ақпараттандыру саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін Мемлекеттік қызметтерді көрсету процестерін оңтайландыру жөніндегі жұмыс жоспарын (бұдан әрі – Жоспар) ұсынады. Осы жоспарда қарастырылмаған автоматтандыруға жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер аталған критерийді есептеу негізінде ескерілмейді.
3-параграф. "Мемлекеттік органның функциясын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелердің үлесі" критерийі бойынша бағалау
57. "Мемлекеттік органның функциясын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелердің үлесі" критерийі бойынша бағалау бағаланатын мемлекеттік органдар тарапынан осы Әдістемеге 7-қосымшадағы 1-кестеге сәйкес нысан бойынша ұсынылған есептің негізінде жүргізіледі.
58. Ведомствоаралық сипаттағы функцияларды автоматтандыру кезінде ақпараттық жүйелер, электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі, электрондық құжат айналымы жүйесі және мемлекеттік органдардың интранет-порталы есепке алынады.

53. Оценка по критерию "Информационные системы, используемые при оказании государственных услуг" рассчитывается по следующей формуле:
где:
А1– количество государственных услуг автоматизированных ведомственными, а также информационными системами курируемых государственными органами, организациями в сферах и отраслях;
А2– количество государственных услуг автоматизированных информационной системой другого государственного органа;
n – общее количество государственных услуг оцениваемого госоргана в соответствии с Реестром государственных услуг;
k – коэффициент, для приведения полученных результатов к весовому значению равный 40.
Максимальное значение по данному критерию составляет 40 баллов.
Сноска. Пункт 53 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
54. Исключен совместным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
55. Исключен совместным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
56. В случае невозможности автоматизировать государственные услуги оцениваемым государственным органом предоставляется План работы по оптимизации процессов оказания государственных услуг, утверждаемого уполномоченным государственным органом в сфере информатизации (далее – План). Государственные услуги, не предусмотренные в данном Плане как подлежащие автоматизаций, не будут учитыватся при рассчете данного критерия.
Параграф 3. Оценка по критерию "Информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа"
57. Оценка по критерию "Информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа" проводится на основе предоставленного отчета, оцениваемыми государственными органами по форме, согласно таблице 1 приложения 7 к настоящей Методике.
58. Информационные системы, единая система электронного документооборота, система электронного документооборота и интранет-портал государственных органов учитываются в расчете при автоматизации функций межведомственного характера.

59. Аталған критерий бойынша бағалау мынадай көрсеткіштер бойынша бағаланады:
1) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың жетекшілік ететін салалары мен аяларында ведомстволық, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану;
2) басқа мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін пайдалану.
60. Мемлекеттік органның функцияларын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер" өлшемшарты бойынша бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
В1 – мемлекеттік органдардың, ұйымдардың жетекшілік ететін салалары мен аяларындағы ведомстволық, сондай-ақ ақпараттық жүйелермен автоматтандырылған функциялардың саны;
В2 – басқа мемлекеттік органның ақпараттық жүйесімен автоматтандырылған функциялардың саны;
m – мемлекеттік органның ережесіне сәйкес функциялардың жалпы саны;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру коэффициенті 40-қа тең.
Аталған өлшемшарт бойынша ең жоғарғы мәні 40 балды құрайды.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
61. Алып тасталды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
62. Алып тасталды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
63. Басқа мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін пайдалануға қажеттіліктің болмауына байланысты функцияларды автоматтандыру орынсыз болған жағдайда, бағаланатын мемлекеттік орган функцияларды автоматтандырудың орынсыздығы туралы талдау ұсынады. Талдау ұсынылған жағдайда. аталған функциялар осы өлшемшартты есептеу кезінде ескерілмейді.
Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
4-параграф. "Архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің үлесі" критерийі бойынша бағалау

59. Оценка по данному критерию оценивается по следующим показателям:
1) использование ведомственных, а также информационных систем курируемых государственными органами, организациями в сферах и отраслях;
2) использование информационных систем другого государственного органа.
60. Оценка по критерию "Информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа" рассчитывается по следующей формуле:
где:
В1– количество функций автоматизированных ведомственными, а также информационными системами курируемых государственными органами, организациями сферах и отраслях;
В2– количество функций автоматизированных информационной системой другого государственного органа;
m – общее количество функций в соответствии с положением государственного органа;
k – коэффициент, для приведения полученных результатов к весовому значению равный 40.
Максимальное значение по данному критерию составляет 40 баллов.
Сноска. Пункт 60 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
61. Исключен совместным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
62. Исключен совместным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
63. В случае нецелесообразности автоматизаций функций, в связи отсутствием необходимости использования информационных систем других государственных органов, оцениваемым государственным органом предоставляется анализ о нецелесообразности автоматизировать функций. При предоставлении анализа данные функций не будут учитываться при расчете данного критерия.
Сноска. Пункт 63 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Параграф 4. Оценка по критерию "Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале"

64. "Архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелер үлесі" критерийі бойынша бағалау Тіркеу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
65. Аталған параметр бойынша бағалаудың қайнар көзі бағаланатын мемлекеттік орган тарапынан осы Әдістемеге 7-қосымшадағы 2-кестеге сәйкес нысан бойынша ұсынылған есептілік және архитектуралық порталдағы мәліметтер болып табылады.
66. "Архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелер үлесі" критерийі бойынша бағалау мынадай формула арқылы есептеледі:
мұнда:
C – архитектуралық порталда тіркелген бағаланатын мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің үлесі;
m – ақпараттық жүйелерді тіркеу үшін бағаланатын мемлекеттік органның ұсынған құжаттарының саны;
3 – Тіркеу қағидаларына сәйкес құжаттардың саны (ақпараттық жүйеге сипаттама, мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін тәжірибелік пайдалануға енгізу актісі және техникалық құжаттама);
n – бағаланатын мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінің жалпы саны;
k – 20-ға тең коэффициент.
Аталған критерий бойынша ең жоғарғы мәні 20 балды құрайды.
6-тарау. Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму тиімділігін жалпы бағалау
67. Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму тиімділігін жалпы бағалау мынадай формула арқылы айқындалады:
мұнда:
О – "Мемлекеттік органдардың ұйымдастырушылық даму" блогы бойынша жалпы бағалау;
H – "Персоналды басқару" бағыты бойынша қорытынды бағалау;
I – "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша қорытынды бағалау.
68. Бағалаудан алынған нәтижеге сәйкес бағаланатын мемлекеттік орган қызметінің тиімділігі дәрежесі айқындалады. Бағаланатын мемлекеттік орган қызметінің тиімділігі жоғары. Бағаланатын мемлекеттік орган қызметінің тиімділігінің жоғары дәрежесі 90-нан 100 балға дейін, орташа деңгейі 70-тен 89,99 балға дейін, төменгі дәреже 50-ден 69,99 балға дейін сәйкес келеді. Бағалау нәтижесі бойынша 49,99-дан кем балл жинаған бағаланатын мемлекеттік органның қызметі тиімсіз деп танылады.
7-тарау. Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды
69. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі осы Әдістемеге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Персоналды басқару" бағыты бойынша мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды жасайды және мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.

64. Оценка по критерию "Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале" осуществляется в соответствии с Правилами регистрации.
65. Источником для оценки по данному параметру являются сведения с архитектурного портала и отчетность предоставленная от оцениваемого государственного органа по форме, согласно таблице 2 приложения 7 к настоящей Методике.
66. Оценка по критерию "Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале" рассчитывается по следующей формуле:
где:
– доля зарегистрированных информационных систем оцениваемого государственного органа на архитектурном портале;
m – количество документов предоставленных оцениваемым государственным органом для регистрации информационных систем;
3 – количество документов в соответствии с Правилами регистрации (Описание к информационной системе, акт ввода информационной системы государственного органа в опытную эксплуатацию и техническая документация);
n – общее количество информационных систем оцениваемого государственного органа;
k – коэффициент, равный 20.
Максимальное значение по данному критерию составляет 20 баллов.
Глава 6. Общая оценка эффективности организационного развития государственного органа
67. Общая оценка эффективности организационного развития государственных органов определяется по следующей формуле:
где:
О – общая оценка по блоку "Организационное развитие государственных органов";
H – итоговая оценка по направлению "Управление персоналом"
I – итоговая оценка по направлению "Применение информационных технологий".
68. В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности оцениваемого государственного органа. Высокая степень эффективности деятельности оцениваемого государственного органа. Высокая степень эффективности деятельности оцениваемого государственного органа соответствует показателю оценки от 90 до 100 баллов, средняя степень – от 70 до 89,99 баллов, низкая степень – от 50 до 69,99 баллов. Неэффективной признается деятельность оцениваемого государственного органа, набравшего по результатам оценки менее 49,99 баллов.
Глава 7. Заключение о результатах оценки эффективности организационного развития государственного органа
69. Администрацией Президента Республики Казахстан формируется заключение о результатах оценки эффективности деятельности уполномоченного органа по делам государственной службы по направлению "Управление персоналом" блока "Организационное развитие государственного органа" по форме, согласно приложению 12 к настоящей Методике и представляется в уполномоченный орган по делам государственной службы.

70. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға "Персоналды басқару" бағыты бойынша тиімділігін бағалау нәтижелеріне шағымдану рәсімін өткізгеннен кейін тиімділікті бағалау нәтижелері туралы қорытынды ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға енгізіледі.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
71. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі осы Әдістемеге 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды жасайды және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
72. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша тиімділігін бағалау нәтижелеріне шағымдану рәсімін өткізгеннен кейін тиімділікті бағалау нәтижелері туралы қорытынды ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға енгізіледі.
Ескерту. 72-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
73. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган осы Әдістемеге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Персоналды басқару" бағыты бойынша бағаланатын мемлекеттік органдардың қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды жасайды және бағаланатын мемлекеттік органдарға ұсынады.
74. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган тиімділікті бағалау нәтижелеріне шағымдану рәсімін өткізгеннен кейін "Персоналды басқару" бағыты бойынша тиімділікті бағалау нәтижелері туралы қорытындыны ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
Ескерту. 74-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.

70. После проведения процедуры обжалования результатов оценки эффективности по направлению "Управление персоналом" в уполномоченном органе по делам государственной службы Администрацией Президента Республики Казахстан заключение о результатах оценки эффективности вносится в уполномоченный орган в сфере информатизации.
Сноска. Пункт 70 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
71. Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан формируется заключение о результатах оценки эффективности деятельности уполномоченного органа в сфере информатизации по направлению "Применение информационных технологий" блока "Организационное развитие государственного органа" по форме, согласно приложению 13 к настоящей Методике и представляется в уполномоченный орган в сфере информатизации.
72. После проведения процедуры обжалования результатов оценки эффективности по направлению "Применение информационных технологий" в уполномоченном органе в сфере информатизации Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан заключение о результатах оценки эффективности вносится в уполномоченный орган в сфере информатизации.
Сноска. Пункт 72 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
73. Уполномоченным органом по делам государственной службы формируется заключение о результатах оценки эффективности деятельности оцениваемых государственных органов по направлению "Управление персоналом" блока "Организационное развитие государственного органа" по форме, согласно приложению 12 к настоящей Методике и представляется в оцениваемые государственные органы.
74. После проведения процедуры обжалования результатов оценки эффективности уполномоченным органом по делам государственной службы представляется заключение о результатах оценки эффективности по направлению "Управление персоналом" в уполномоченный орган в сфере информатизации.
Сноска. Пункт 74 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

75. "Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша бағаланатын мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытындыны ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган осы Әдістемеге 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасайды және бағаланатын мемлекеттік органдарға ұсынады.
"Мемлекеттiк органның ұйымдастырушылық даму" блогы бойынша бағаланатын мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытындыларды (бұдан әрі – Қорытынды) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган осы Әдістемеге 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
8-тарау. Қайта ұйымдастырылған және таратылған мемлекеттік органдарды бағалау тәртібі
76. Бағаланатын мемлекеттік органды бағаланатын жылдың бірінші жартыжылдығында қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, аталған органды бағалау құқықтық мирасқор-мемлекеттік органды бағалау шеңберінде жүзеге асырылады және құқықтық мирасқор-мемлекеттік органды бағалаудың қорытынды балын есептеу кезінде ескеріледі.
77. Бағаланатын мемлекеттік орган бағаланатын жылдың екiншi жартыжылдығында қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, оның қызметiне талдау жүргiзiледi, оның нәтижесi құқықтық мирасқор-мемлекеттік органды бағалау шеңберінде ескерiледi және ұсынымдар ретiнде пайдаланылады.
78. Бағаланатын мемлекеттік орган бағаланатын кезеңнен кейінгі жылдың басынан бастап, мемлекеттік органдардың есептік деректерді беру мерзімдері бағалау кестесінде белгіленгенге дейінгі кезеңде қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, берілген функциялар мен өкілеттіктерді бағалау нәтижелері құқықтық мирасқор-мемлекеттік органға ұсыным ретінде жіберіледі.
9-тарау. Бағалау нәтижелеріне шағымдану тәртібі
79. Бағалау нәтижелерін алған сәттен бастап, бағаланатын мемлекеттік орган бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті органға растайтын құжаттарымен наразылығын жібереді.
80. Бағалау нәтижелеріне қарсылықтар болмаған жағдайда, бағаланатын мемлекеттік орган бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті органдарға тиісті хабарламаны ұсынуы тиіс. Белгіленген мерзім өткеннен кейін бағаланатын мемлекеттік органдардың қарсылықтары қабылданбайды.

75. Заключения о результатах оценки эффективности деятельности оцениваемых государственных органов по направлению "Применение информационных технологий" блока "Организационное развитие государственного органа" формируются уполномоченным органом в сфере информатизации по форме, согласно приложению 13 к настоящей Методике и представляются в оцениваемые государственные органы.
Заключения о результатах оценки эффективности деятельности оцениваемых государственных органов по блоку "Организационное развитие государственного органа" (далее – Заключение) формируются уполномоченным органом в сфере информатизации по форме, согласно приложению 14 к настоящей Методике и представляются в уполномоченный орган по государственному планированию.
Сноска. Пункт 75 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 8. Порядок проведения оценки реорганизованных и упраздненных государственных органов
76. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа в первом полугодии оцениваемого года оценка данного органа осуществляется в рамках оценки государственного органа – правопреемника и учитывается при расчете итогового балла оценки государственного органа – правопреемника.
77. При реорганизации или упразднении оцениваемого государственного органа во втором полугодии оцениваемого года проводится анализ его деятельности, результаты которого учитываются в рамках оценки государственного органа-правопреемника и используются в качестве рекомендаций.
78. При реорганизации или упразднении оцениваемого государственного органа в период с начала года, следующего за оцениваемым периодом, до установленных графиком оценки сроков представления государственными органами отчетных данных результаты оценки по переданным функциям и полномочиям направляются в качестве рекомендаций в государственный орган-правопреемник.
Глава 9. Процедура обжалования результатов оценки
79. С момента получения результатов оценки оцениваемый государственный орган в случае несогласия с результатами оценки в течение пяти рабочих дней направляет возражения с подтверждающими документами в уполномоченные на оценку органы.
80. В случае отсутствия возражений к результатам оценки оцениваемому государственному органу необходимо в течение пяти рабочих дней представить в уполномоченные на оценку органы соответствующее уведомление. По истечении установленного срока возражения оцениваемых государственных органов не принимаются.

81. "Персоналды басқару" бағыты бойынша шағымдану рәсімін жүргізу үшін негізделген қарсылықтар келіп түскен жағдайда, мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органда арнайы комиссия құрылады, оның құрамына қарсылықтар жіберген мемлекеттік органдарды бағалауға қатысқан қызметкерлер кіре алмайды. Арнайы комиссияның саны мен құрамы оны бағалауға уәкілетті органмен айқындалады, бірақ кемінде 5 адам болуы тиіс.
82. "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша шағымдану рәсімдерін өткізу үшін ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органда арнайы комиссия құрылады, оның құрамына қарсылықтар жіберген мемлекеттік органдарды бағалауға қатысқан қызметкерлер кіре алмайды. Арнайы комиссияның саны мен құрамы оны бағалауға уәкілетті органмен айқындалады, бірақ 5 адамнан кем болмауы тиіс.
83. Растайтын құжаттары бар бағаланатын мемлекеттік органдардың қарсылықтарын алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті органдарда осы Әдістемеге 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келіспеушіліктер кестесі қалыптастырылады және Арнайы комиссияның қарауына ұсынылады.
84. Арнайы комиссия қарсылықтарды қарастыру және бағалау нәтижелерінің объективтілігін айқындау бойынша отырыстар өткізеді, оған бағаланатын мемлекеттік органдардың өкілдері, сондай-ақ мемлекеттік органдарды бағалауға қатысқан қызметкерлер шақырылады.
85. Арнайы комиссия бағаланатын мемлекеттік органдардың қарсылықтарымен келісу немесе келіспеу туралы шешім қабылдайды.
86. Арнайы комиссия отырыстарының және қарсылықтарды қарау қорытындылары туралы алқалық шешімді қабылдаудың нәтижелері бойынша Келіспеушіліктер кестесі пысықталады және оған Арнайы комиссияның төрағасы және бағаланатын мемлекеттік органның өкілі қол қояды.
87. Жарлыққа сәйкес бағалауға уәкілетті органдар күнтізбелік он бес күн ішінде мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау жөніндегі комиссияның жұмыс органына және бағаланатын мемлекеттік органдарға қарсылықтарды қабылдау немесе қабылдамау туралы шағымданудың нәтижелерін жолдайды. Бағалауға уәкілетті органның қарсылықтарды қабылдау немесе қабылдамауы туралы шағымдарының нәтижелері қайта қарауға жатпайды.
88. Қарсылықтар қабылданған жағдайда, бағалауға уәкілетті органдар тиімділікті бағалау нәтижелері туралы қорытындыға тиісті түзетулер енгізеді.
10-тарау. Есептік ақпараттардың уақтылығын, толықтығын және дәйектілігін айқындау рәсімі
89. Бағаланатын мемлекеттік органдар Бағалау кестесіне сәйкес толық және дәйекті есептік ақпаратты уақтылы ұсынады/орналастырады.

81. В случае поступления обоснованных возражений для проведения процедуры обжалования по направлению "Управления персоналом" в уполномоченном органе по делам государственной службы создается Специальная комиссия, в состав которой не могут входить сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов, представивших возражения. Количество и состав Специальной комиссии определяется уполномоченным на оценку органом самостоятельно, но не менее 5 человек.
82. Для проведения процедуры обжалования по направлению "Применение информационных технологий" в уполномоченном органе в сфере информатизации создается Специальная комиссия, в состав которой не могут входить сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов, представивших возражения. Количество и состав Специальной комиссии определяется уполномоченным на оценку органом самостоятельно, но не менее 5 человек.
83. В течение пяти рабочих дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов с подтверждающими документами, в уполномоченных на оценку органах формируются и вносятся на рассмотрение Специальной комиссии таблицы разногласий по форме, согласно приложению 15 к настоящей Методике.
84. Специальная комиссия проводит заседания по рассмотрению возражений и определению объективности результатов оценки, на которые приглашаются представители оцениваемых государственных органов, подавших возражения, а также сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов.
85. Специальная комиссия принимает решение согласиться либо не согласиться с возражениями оцениваемых государственных органов.
86. По результатам заседаний Специальной комиссии и принятия коллегиального решения об итогах рассмотрения возражений Таблица разногласий дорабатывается и подписывается председателем Специальной комиссии и представителем оцениваемого государственного органа.
87. В соответствии с Указом уполномоченные на оценку органы в течение пятнадцати календарных дней направляют в рабочий орган Комиссии по оценке эффективности деятельности государственных органов и оцениваемые государственные органы результаты обжалования о принятии либо непринятии возражений. Результаты обжалования уполномоченного на оценку органа о принятии либо непринятии возражений пересмотру не подлежат.
88. В случае принятия возражений уполномоченные на оценку органы вносят соответствующие корректировки в заключение о результатах оценки эффективности.
Глава 10. Процедура определения своевременности, полноты и достоверности отчетной информации
89. Оцениваемые государственные органы своевременно представляют/размещают полную и достоверную отчетную информацию в соответствии с Графиком оценки.

90. Егер есептік ақпаратты мерзімінен кешіктіріп, толық емес, дәлелсіз ұсынған/орналастырған жағдайда, осы блок бойынша бағаланатын мемлекеттік органдардың қорытынды бағасынан айыппұл балдары шегеріледі.
91. Бағалау кестесінде көзделген мерзімінен кешіктіріп ұсынылған/ орналастырылған есептік ақпарат уақтылы ұсынбаған деп танылады.
Бағаланатын мемлекеттік органдардың уақтылы есептік ақпаратты ұсынбағаны/орналастырмағаны үшін 1,5 (бір жарым) айыппұл балы шегеріледі.
Есептік ақпараттың болмағаны үшін 2 (екі) айыппұл балы шегеріледі.
92. Есептік ақпараттың құрылымына белгіленген талаптарда көзделген элементтер (қосымшалар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіштердің мәндері және т.б.) жоқ есептік ақпарат толық емес деп танылады.
Бағаланатын мемлекеттік органдардың толық емес есептік ақпаратты ұсынғаны/орналастырғаны үшін 2 (екі) айыппұл балы шегеріледі.
93. Қайта тексеру барысында шындыққа сәйкес келмейтін фактілер анықталған есептік ақпарат дәйексіз деп танылады.
Көрсетілген фактілер бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпаратында қамтылған деректерді қайта тексеру қорытындысы бойынша жасалған Салыстырып тексеру актісінде тіркеледі.
Бағаланатын мемлекеттік органдардың дәйексіз есептік ақпаратты ұсынғаны / орналастырғаны үшін әрбір тіркелген фактіге 0,2 айыппұл балы шегеріледі. Дәйексіз ақпаратты ұсынған/орналастырған үшін айыппұл балдарының шегерілетін сомасы 6,5 балдан аспауы тиіс.
94. Шегерімдер туралы ақпарат Қорытындыда "Қорытындылар мен ұсынымдар" дәйексіз деген бөлімде көрсетіледі.
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
1-қосымша
нысан
Шығу сұхбатының нәтижелері туралы ақпарат
№ р/с
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Есептік кезеңде қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілердің саны
Мемлекеттік қызметшілермен өткізілген шығу сұхбаттарының саны (жазбаша түрде)
Мемлекеттік қызметшілердің қызметтен шығу себебі
Атауы
Саны
1
Мемлекеттік органның орталық аппараты (департамент, басқарма және т.б.)
1.1
Мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
2
Мемлекеттік органның ведомстволары (басшылық және т.б.)
2.2
Ведомствоның аумақтық бөлімшелері
Барлығы
Мемлекеттік органның басшысы _____ ___________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
Мемлекеттік органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы
_____ ____________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
20___жылғы "____"__________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
2-қосымша
нысан
Мемлекеттік қызметшілердің жұмыс істеген адам-сағатының саны туралы ақпарат
№ р/с
Мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің толық атауы
Жұмыс уақытында құрылымдық бөлімшеде жұмыс істеген адам-сағатының саны
Демалыс және мереке күндері құрылымдық бөлімшеде жұмыс істеген адам-сағатының саны
Құрылымдық бөлімшелердің орташа нақты саны *
1
Мемлекеттік органның орталық аппараты (ақпарат департамент, басқарма және тағы басқа түрде ұсынылады)
1.1
Департамент атаулары
...
1.1.1
Департамент басқармаларының атауы
...
1.2
Мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
2
Мемлекеттік органың ведомстволары (ақпарат басқармалар және басқада түрде ұсынылады)
2.1
Басқарма атауы
2.2
Ведомствоның аумақтық бөлімшелері
Барлығы
* әрбір тоқсанның соңғы күніне бағаланатын мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесіндегі қызметкерлердің нақты санын айқындайды және жылдың тоқсандар санына бөлінеді (4).
Мемлекеттік органның басшысы _____ ______________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
Мемлекеттік органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _____ ______________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
___жылғы "____"__________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
3-қосымша
нысан
Мемлекеттік органдағы бос лауазымдарға орналасуға арналған конкурстарға
байқаушылардың қатысуы туралы ақпарат
р/с
Есептік кезеңде мемлекеттік органдағы бос лауазымдарға орналасуға арналған конкурстар (конкурс өткізу туралы хаттаманың нөмірін көрсете отырып)
Бақылаушының болуы*
иә
жоқ
Осы мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілер арасында ішкі конкурс
1
2
3
Барлық мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілер арасында ішкі бәсекелестік
1
2
3
Жалпы конкурс
1
2
3
* "иә" немесе "жоқ" бағанына белгі қою
Есептік кезеңде өткізілген барлық конкурстар: __________ (санын жазу).
Оның ішінде бақылаушылар: ________________ (санын жазу)
Мемлекеттік органның басшысы _____ _______________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
Мемлекеттік органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _____ ______________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
20___жылғы "____"__________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
4-қосымша
нысан
Мемлекеттік органдар қызметкерлерінің қызмет бойынша ілгерілеуі туралы ақпарат
р/с
Мемлекеттік орган ішінде жоғары лауазымға тағайындалған тұлғаның толық ТАӘ (бар болса)
Мемлекеттік лауазымның санатын көрсете отырып, мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлімнің, басқарманың, департаменттің) толық атауын көрсете отырып, лауазымның толық атауы
Мемлекеттік лауазымның санатын көрсете отырып, мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлімнің, басқарманың, департаменттің) толық атауын көрсете отырып, бұрын атқарылған лауазымның толық атауы
Лауазымға қабылданған күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Барлығы
Мемлекеттік органда лауазымға тағайындалған мемлекеттік қызметкерлер туралы ақпарат (төменгі лауазымдады санамағанда)
р/с
Мемлекеттік орган ішінде жоғары лауазымға тағайындалған тұлғаның толық ТАӘ (бар болса)
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлімнің, басқарманың, департаменттің) толық атауын көрсете отырып, лауазымның толық атауы
Лауазымға қабылданған күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Мемлекеттік органның басшысы ______ _____________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
Мемлекеттік органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ______ _____________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
20___жылғы "____"__________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
5-қосымша
нысан
Мемлекеттік органның штат саны туралы ақпарат
Тоқсанның соңғы күніндегі штаттық кестеге сәйкес әкімшілік лауазымдардың саны.
1 тоқсан
2 тоқсан
3 тоқсан
4 тоқсан
Мемлекеттік органның басшысы _____ ______________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
Мемлекеттік органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _______ ____________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
20___жылғы "____"__________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
6-қосымша
нысан
Мемлекеттік органда үш жылдан аса үздіксіз жұмыс істеп келе жатқан мемлекеттік
қызметшілердің саны туралы ақпарат
№ р/с
Мемлекеттік органның штаттық кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің толық атауы
ТАӘ (бар болған жағдайда)/қызметке тағайындалуы туралы бұйрық(тар) күні мен номері
Мемлекеттік органда үш жылдан артық жұмыс жасаған мемлекеттік қызметкерлердің саны
1
Мемлекеттік органның орталық аппараты (ақпарат департамент, басқарма және тағы басқа түрде ұсынылады)
1.1
Департамент атаулары
...
1.1.1
Департамент басқармаларының атауы
...
1.2
Мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
2
Мемлекеттік органың ведомстволары (ақпарат басқармалар және басқада түрде ұсынылады)
2.1
Басқарма атауы
2.2
Ведомстванын аумақтық бөлімшелері
Барлығы
Мемлекеттік органның басшысы _______ _____________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
Мемлекеттік органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _______ _____________________
(қолы) (колды таратып жазуы)
20___жылғы "____"__________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
7-қосымша
Нысан
Ақпараттық технологияларды қолдану бойынша есеп
________________________________________________
( ОМО/ЖАО атауы)
Көрсеткіштер бойынша есеп:

90. В случаях представления/размещения несвоевременной, неполной, недостоверной отчетной информации из итоговой оценки оцениваемых государственных органов по данному блоку вычитаются штрафные баллы.
91. Несвоевременной признается отчетная информация, представленная/размещенная позже срока, предусмотренного Графиком оценки.
За представление/размещение оцениваемыми государственными органами несвоевременной отчетной информации вычитается 1,5 (полтора) штрафных балла.
За отсутствие отчетной информации вычитается 2 (два) штрафных балла.
92. Неполной признается отчетная информация, в которой отсутствуют элементы (приложения, разделы, таблицы, значения показателей и другое), предусмотренные установленными требованиями к структуре отчетной информации.
За представление/размещение оцениваемыми государственными органами неполной отчетной информации вычитается 2 (два) штрафных балла.
93. Недостоверной признается отчетная информация, в ходе перепроверки которой выявлены несоответствующие действительности факты.
Указанные факты фиксируются в Акте сверки, составляемом по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов.
За представление/размещение оцениваемыми государственными органами недостоверной отчетной информации вычитается 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых за представление/размещение недостоверной информации штрафных баллов не должна превышать 6,5 баллов.
94. Информация о вычетах отражается в Заключении в разделе "Выводы и рекомендации".
Приложение 1
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Информация о результатах выходного интервью
№ п\п
Наименование структурного подразделения
Количество уволившихся государственных служащих за отчетный период
Количество проведенных выходных интервью с государственными служащими (в письменном виде)
Причина увольнения государственного служащего
Наименование
Количество
1
Центральный аппарат государственного органа (департамент, управление и так далее)
1.1
Территориальные подразделения государственного органа
2
Ведомства государственного органа (управление и так далее)
2.2
Территориальные подразделения ведомства
Итого
Руководитель государственного
органа                                     _____________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа                        ______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи
"____"______________20___года
Приложение 2
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Информация о количестве человеко-часов, отработанных государственными служащими
№ п\п
Полное наименование структурного подразделения в соответствии со штатным расписанием государственного органа
Количество человеко-часов, отработанных в структурном подразделении в рабочие дни
Количество человеко-часов, отработанных в структурном подразделении в выходные и праздничные дни
Средняя фактическая численность структурного подразделения*
1
Центральный аппарат государственного органа (информация предоставляется в разрезе департаментов, управлений и так далее)
1.1
Наименование департамента
1.1.1
Наименование управлений департаментов
1.2
Территориальные подразделения государственного органа
2
Ведомства государственного органа (информация предоставляется в разрезе управлений и так далее)
2.1
Наименование управления
2.2
Территориальные подразделения ведомства
Итого
* суммируется фактическая численность работников в структурном подразделении оцениваемого государственного органа по состоянию на последний день каждого квартала и делится на количество кварталов в году (4).
Руководитель государственного
органа                                     _____________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа                        ______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи
"____"______________20___года
Приложение 3
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Информация об участии наблюдателей на конкурсах на занятие вакантных должностей в государственном органе
№ п\п
Состоявшиеся в отчетном периоде конкурсы на занятие вакантных должностей в государственном органе (с указанием номера протокола о проведении конкурса)
Присутствие наблюдателя*
да
нет
Внутренний конкурс среди государственных служащих данного государственного органа
1
2
3
Внутренний конкурс среди государственных служащих всех государственных органов
1
2
3
Общий конкурс
1
2
3
* поставить метку в столбце "да" или "нет"
Итого в отчетном периоде проведено конкурсов: __________ (вписать количество).
Из них с участием наблюдателей: ________________ (вписать количество)
Руководитель государственного
органа                                     _____________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа                        ______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи
"____"______________20___года
Приложение 4
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Информация о продвижении работников государственного органа по службе
№ п/п
ФИО (при наличии) лица, назначенного на вышестоящую должность внутри государственного органа
Полное наименование занимаемой должности с указанием полного наименования структурного подразделения (отдел, управление, департамент) в соответствии со штатным расписанием государственного органа с указанием категории государственной должности
Полное наименование ранее занимаемой должности с указанием полного наименования структурного подразделения (отдел, управление, департамент) в соответствии со штатным расписанием государственного органа с указанием категории государственной должности
Дата принятия на должность, номер приказа о назначении
Итого
Информация о государственных служащих, назначенных на должности в данном государственном органе (кроме низовых должностей)
№ п/п
ФИО (при наличии) лица, назначенного на вышестоящую должность внутри государственного органа
Полное наименование занимаемой должности с указанием полного наименования структурного подразделения (отдел, управление, департамент) в соответствии со штатным расписанием государственого органа с указанием категории государственной должности
Дата принятия на должность, номер приказа о назначении
Итого
Руководитель государственного
органа                                     _____________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа                        ______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи
"____"______________20___года
Приложение 5
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Информация о штатной численности государственного органа
Количество административных должностей согласно штатному расписанию по состоянию на последний день квартала.
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Руководитель государственного
органа                                     _____________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа                        ______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи
"____"______________20___года
Приложение 6
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Информация о количестве государственных служащих, непрерывно работающих в государственном органе более трех лет
№ п/п
Наименование структурного подразделения
Ф.И.О.(при наличии)/ Номер и дата приказа(ов) о назначении на должность
Количество государственных служащих, непрерывно проработавших более трех лет в системе государственного органа
1
Центральный аппарат государственного органа
(информация предоставляется в разрезе департаментов, управлений и так далее)
1.1
Наименование департамента
1.1.1
Наименование управлений департаментов
1.2
Территориальные подразделения государственного органа
2
Ведомства государственного органа (информация предоставляется в разрезе управлений и так далее)
2.1
Наименование управления
2.2
Территориальные подразделения ведомства
Итого:
Руководитель государственного
органа                                     _____________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа                        ______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи
"____"______________20___года
Приложение 7
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Отчет по применению информационных технологий
________________________________________________
(наименование ЦГО/МИО)
Отчет по критериям:

1) мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер;
2) мемлекеттік органның функцияларын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер;
3) архитектуралық порталда тіркелген ақпараттық жүйелердің үлесі.
1-кесте. "Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер" және "Мемлекеттік органның функцияларын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер" крийтерилері бойынша.
р/с
Ақпараттық жүйелердің атауы
Мемлекеттік органның функциясы
Мемлекеттік органның мемлекеттік көрсетілетін қызметі
Ақпараттық жүйе иесінің атауы (мемлекеттік органның, ведомстволық бағыныстағы ұйымның)
Функциянын/мемлекеттік қызметтің автоматтандырылған мерзімі
Ескерту (НТҚ сәйкес автоматтандыру процесі)
НТҚ бар болуы
1
2
3
4
5
6
...
Барлығы
2-кесте. "Архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелер үлесі" көрсеткіші бойынша.
р/с
Ақпараттық жүйелердің атауы
Архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің үлесі
Ақпараттық жүйе сипаттамасы
Мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін тәжірибелік пайдалануға енгізу актісі
Техникалық құжаттама
1
2
3
4
5
*архитектуралық порталда талапты құжаттардың бар болуы ия/жоқ белгісіен белгіленеді.
3-кесте. Ақпараттық технологияларды енгізуден болған әсер.
№ р/с
Әсердің атауы
Әсердің болуы иә/жоқ
Сипаттамасы
Расстайтын құжаттар (бар болған жағдайда)
1
Экономикалық
2
Операциялық
3
Стратегиялық
4
Уәждемелік
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
8-қосымша
нысан
Есептік ақпаратта қамтылған деректерді қайта тексеру қорытындылары бойынша
САЛЫСТЫРУ АКТІС
___________________________________________________________________
(ОМО/ЖАО атауы)
____________________
(есептік кезең)
Атауы
Есептелетін балдар
1
Толық емес ақпаратты ұсыну/орналастыру
2
Дәйексіз ақпаратты ұсыну/орналастыру
3
Есептік ақпаратты уақтылы ұсынбау
4
Есептік ақпараттың жоқтығы
БАРЛЫҒЫ:
1. Толық емес ақпарат ұсынылған/орналастырылған, оның ішінде есептік ақпараттың құрылымына орнатылған талаптармен қарастырылған келесі элементтер (қосымша, бөлім, кестелер, көрсеткіштердің мағынасы және басқалары) жоқ, атап айтқанда:
1) _______________________________
2) _______________________________
Шегеру: ______ балды құрайды.
2. Дәйексіз ақпарат ұсынылған/орналастырылған. Қайта тексеру барысында шындыққа сәйкес келмейтін келесі фактілер анықталды:
1) _______________________________

1) информационные системы, используемые при оказании государственных услуг;
2) информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа;
3) доля зарегистрированных информационных систем на архитектурном портале.
Таблица 1. По критериям "Информационные системы, используемые при оказании государственных услуг" и "Информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа".
№ п/п
Наименование информационных систем
Функция государственного органа
Государственная услуга государственного органа
Наименование владельца информационной системы (государственного органа, подведомственных организаций)
Срок автоматизации функций/государственных услуг. Примечание (процесс автоматизации в соответствие с нормативно техническим документом)
Наличие нормативно технического документа
1
2
3
4
5
6
Итого
Таблица 2. По критериям "Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале".
№ п/п
Наименование информационной системы
Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале
Описание к информационной системе
Акт ввода информационной системы государственного органа в опытную эксплуатацию
Техническая документация
1
2
3
4
5
*наличие требуемых документов на архитектурном портале отмечается значением да/нет.
Таблица 3. Эффект от внедрения информационных технологий.
№ п/п
Наименование эффектов
Наличие эффекта да/нет
Описание
Подтверждающий документа (при наличии)
1
Экономический
2
Операционный
3
Стратегический
4
Мотивационный
Приложение 8
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
АКТ СВЕРКИ
по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации
___________________________________________________________________
(наименование ЦГО/МИО)
____________________
(отчетный период)
Наименование
Вычитаемые баллы
1
Представление/размещение неполной информации
2
Представление/размещение недостоверной информации
3
Несвоевременность отчетной информации
4
Отсутствие отчетной информации
ВСЕГО:
1. Представлена/размещена неполная информация, в том числе отсутствуют следующие элементы (приложения, разделы, таблицы, значения показателей и др.), предусмотренные установленными требованиями к структуре отчетной информации, в частности:
1)_______________________________
2)_______________________________
Вычет составляет: ___ балла.
2. Представлена/размещена недостоверная информация. В ходе перепроверки выявлены следующие несоответствия действительности фактов:
1)___________________________________________________________

2) _______________________________
Шегеру: ______ балды құрайды.
3. Бағалау кестесіне сәйкес мемлекеттік органның есептік ақпаратты ұсыну/орналастыру мерзімі:
"____" ____________ 20 ___ жыл.
Есептік ақпаратты нақты ұсынылған күні : "___" ______ 20 ___ жыл.
4. Бағаланатын мемлекеттік органның есептік ақпараты: бар/жоқ (астын сызу).
Шегеру: ______ балды құрайды.
Қорытынды шегеру : ______ балл.
Бағалауға уәкілетті органның өкілі, лауазымы
_______________ _______________________________________
(күні) (қолы) (қолды таратып жазу)
Бағаланатын мемлекеттік органның өкілі, лауазымы ____________________
_______________________________________
(күні) (қолы) (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
9-қосымша
нысан
Сауалнама парағы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі мемлекеттік органдардың персоналды басқару тиімділігін бағалау үшін сауалнама жүргізеді. Сауалнама анонимді болып табылады.
Сіз келесі тұжырымдармен келісесіз бе? 1-ден 5-ке дейінгі шәкіл бойынша келісу дәрежесін белгілеңіз, мұндағы 1 – мүлдем келіспеймін, 5 – толық келісемін. Тек бір ғана жауап нұсқасын таңдау керек.
Тұжырымдар (i)
Жауап нұсқалары
Еңбек жағдайына қанағаттануы
1.Менің мемлекеттік органымның жұмысына мен қанағатанамын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
2.Менің мемлекеттік органымның жұмысы беделді деп санаймын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
3.Менің жұмысымды орындау үшін барлық қажеттіліктер бар (техникалық жабдықтар, кеңсе техникасы, кеңсе тауарлары, жарықтандыру және т.б.)
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
4.Өткен жылдың көлемінде менде оқуға және кәсіби өсуге мүмкіндіктер болды
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
Мемлекеттік органдағы басқарушылық тәжірибелер
5.Менің басшылығым және жоғарғы басшылық тапсырмаларды дурыс мерзімдермен (сапалы орындалуына жеткілікті) тапсырады
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
6.Менің басшыларым тапсырмаларды орындалуына қарай қол жетімді және анық түсініктемемен тапсырады
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
7.Мен маған тапсырылған жұмысты күн сайын мүдірмей аяқтап үлгеремін
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
8.Өзімнің мемлекеттік органымнын бірінші басшысына (ведомствалық) жеке және кәсіби сұрақтарым бойынша жүгіне аламын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
9.Менің тікелей басшым маған жеке тұлға ретінде қамқорлық танытады
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
10.Менің құрылымдық бөлімшемде тапсырмалар мен қажетті жұмыстарды орындау үшін қызметкерлер жеткілікті
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
Меритократияны сақтау
11.Менің мемлекеттік органымда жұмыс істеуге талантты және білікті қызметкерлерді қабылдайды
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
12.Менің мемлекеттік органымда жұмыста көрерілуге лайықты жұмысшылар ие
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
Менің мемлекеттік органымдағы ашықтық
13.Менің мемлекеттік органымда қабылданылатын ынталандыру шараларына ризамын (материалдық ынталандыру)
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
14.Менің мемлекеттік органымда сыйлықақы рәсімі мен матералдық ынталандыру әділ және айқын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
15.Менің мемлекеттік органымда материалдық емес ынталандыру шаралары (марапаттар, мадақтаулар, алғыстар, құрмет тақтасы) әділ қолданылады
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
Әдеп және ұжымдағы өзара қарым-қатынас
16.Мен басшылық тарапынан бағынушыларға әдепсіз (дөрекілік, қорлау, әдепсіз тіл) әрекетдер байқамадым.
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
17.Өзімнің жұмысым үшін басшымнын менің еңбектерімді мойындауына ризамын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
18.Менің мемлекеттік органымда ұлттық негізде кемсітушілік жағдайларына тап болған жоқпын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
19.Менің мемлекеттік органымда жыныс белгілері бойынша кемсітушілік жағдайларына тап болған жоқпын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
20.Менің әріптестерім бір-біріне сыйластықпен және қызметтік әдеп ережесін сақтай отырып қарайды
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
Мемлекеттік органның міндеттерін іске асырудағы үлесі
21.Мен менің мемлекеттік органымның алдында тұрған мақсатын анық түсінемін
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
22.Менің жұмысымның мағынасы мен пайдалылығы бар деп ойлаймын
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
23.Менің жұмысымның нақты нәтижелері бар
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
24.Менің жұмысым азаматтарға пайда әкеледі
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
25.Соңғы алты ай ішінде жұмыста жұмысымның барысы және ондағы ілгерілеушілік туралы сұхбат алды
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
Қосымша сұрақтар
26.Сіздің ойыңызша, соңғы жылдары мемлекеттік қызметте қандай оң / теріс өзгерістер орын алды ?
өзіңіздің жауабыңызды көрсетіңіз
27.Менің жұмысым келесі топ тұрғындарға пайда әкеледі…
өзіңіздің жауабыңызды көрсетіңіз
28.Егер мүмкін болса, сіз өз жұмысыңызда / мемлекеттік органда не өзгертер едіңіз?
өзіңіздің жауабыңызды көрсетіңіз
29.Мен жұмыста бөгелуіме тура келеді, себебі …
себебін көрсетіңіз
30.Жұмыс сапасының зардап шегуі …
себебін көрсетіңіз
31.Еңбекақы мөлшері және басқада материалдық ынталандырулар мені қанағаттандырады.
5. Толық келісемін
4. Келісетін шығармын
3. Бәрібір
2. Келіспейтін шығармын
1. Мүлдем келіспеймін
А сұрағы. Жақын арада мемлекеттік қызметтен кетуді жоспарлап отырсыз ба? (бір жауап нұсқасы)
1. Жоқ
2. Иә
B сұрағы. Сіз басқа мемлекеттік органға ауысқыңыз келеді ма? (бір жауап нұсқасы)
1. Жоқ
2. Иә
С сұрағы. Басшылықтың жазба өкіміңсіз демалыс немесе мереке күндері жұмыс істейсіз бе, және жұмыстан кейін кідіресіз бе?
1. Жоқ, бұндай болған емес, мерзімнен тыс жұмыс істеуге жегу, тек басшылықтың жазба өкімі бойынша
3. Аптасына бірнеше рет
2. Айына бірнеше рет
4. Жұмыстан кейін қалып, демалыс күндері де жұмыс істеймін
Респондент туралы мәліметтер
1. Сіздің жынысыңыз:

2)___________________________________________________________
Вычет составляет: ______ балла.
3. Согласно Графику оценки срок представления/ размещения государственным органом отчетной информации:
"____" ____________ 20 ___ года
Фактическая дата представления отчетной информации: "___" ______ 20 ___ года
4. Отчетная информация оцениваемого государственного органа: есть/нет (нужное подчеркнуть).
Вычет составляет: ______ балла.
Итоговый вычет: ______балла.
Представитель уполномоченного
на оценку органа, должность _____       _______       ___________________
(дата)             (подпись)       (расшифровка подписи)
Представитель оцениваемого
государственного органа, должность       _____             _______       ___________________
(дата)             (подпись)       (расшифровка подписи)
Приложение 9
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Опросный лист
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции проводит опрос в целях оценки эффективности управления персоналом государственных органов. Опрос носит анонимный характер.
Согласны ли Вы со следующими утверждениями? Отметьте степени согласия по шкале от 1 до 5, где 1 – совершенно не согласен, 5 – совершенно согласен. Просим выбрать только один из вариантов ответа.
Утверждения (i)
Варианты ответов
Удовлетворенность условиями труда
1. Я удовлетворен(а) работой в моем государственном органе
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
2. Считаю работу в моем государственном органе престижной
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
3. Я располагаю всем необходимым для выполнения моей работы (техническая оснащенность, оргтехника, канццелярские принадлежности, освещение и др.)
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
4. В течение прошедшего года у меня были возможности для учебы и профессионального роста
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
Управленческие практики в государственном органе
5. Мое руководство и высшее руководство поручают задания с разумными (достаточными для качественного исполнения) сроками
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
6. Мое руководство поручает задания с доступным и четким разъяснением по их исполнению
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
7. Я ежедневно свободно успеваю завершать порученную мне работу
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
8. Я могу обратиться к первому руководителю своего государственного органа (ведомства) по личным и профессиональным вопросам
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
9. Мой непосредственный руководитель проявляет заботу обо мне как о личности
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
10. В моем подразделении достаточно сотрудников для выполнения поручений и необходимой работы
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
Соблюдение меритократии
11. На работу в мой госорган принимают талантливых и квалифицированных работников
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
12. В моем госоргане повышение получают достойные работники
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
Прозрачность поощрения в государственном органе
13. Я доволен принимаемыми в моем государственном органе стимулирующими мерами (материальные поощрения)
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
14. Процедура премирования и материального поощрения в моем государственном органе справедливая и прозрачная
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
15. Меры нематериального поощрения (награды, грамоты, благодарности, доска почета) в моем государственном органе применяются справедливо
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
Этика и взаимоотношения в коллективе
16. Я не замечал(а) случаев неэтичного поведения со стороны руководства к подчиненным (грубость, оскорбление, нецензурная брань).
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
17. Я доволен(а) признанием заслуг, которое получаю от своего руководителя за свою работу
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
18. Я не сталкивался(лась) с дискриминацией по национальному признаку в моем государственном органе
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
19. Я не сталкивался(лась) с дискриминацией по половому признаку в моем государственном органе
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
20. Мои коллеги относятся друг к другу с уважением и с соблюдением норм служебной этики
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
Вклад в реализацию задач государственного органа
21. Я четко понимаю цели, стоящие перед моим государственным органом
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
22. Я считаю, что моя работа имеет смысл и полезность
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
23. У моей работы есть конкретные результаты
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
24. Моя работа приносит пользу гражданам
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
25. За последние шесть месяцев на работе со мной беседовали о моем прогрессе в работе
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
Дополнительные вопросы
26. Какие положительные/отрицательные изменения по Вашему мнению произошли на госслужбе за последние годы
укажите свой ответ
27. Моя работа приносит пользу таким группам населения как …
укажите свой ответ
28. Если бы Вы могли, что бы вы изменили в своей работе/государственном органе
укажите свой ответ
29. Я вынужден задерживаться на работе, потому что …
укажите причину
30. Зачастую качество работы страдает из-за …
укажите причину
31. Меня устраивает размер заработной платы и иные материальные поощрения
5. Совершенно согласен
4. Скорее согласен
3. Нейтрально
2. Скорее не согласен
1. Совершенно не согласен
Вопрос А. Планируете ли вы в ближайшее время уволиться с государственной службы? (один вариант ответа)
1. Нет
2. Да
Вопрос B. Хотели бы вы перевестись в другой государственный орган? (один вариант ответа)
1. Нет
2. Да
Вопрос С. Задерживаетесь ли вы после работы и работаете ли в выходные или праздничные дни без письменного распоряжения руководства? (один вариант ответа)
1. Нет, такого не было, если привлекали к сверхурочной работе, то только по письменному распоряжению руководства
3. Несколько раз в неделю
2. Несколько раз в месяц
4. Задерживаюсь ежедневно и работаю на выходных
Сведения о респонденте
1. Ваш пол:

1) Ер 2) Әйел
2. Сіздің лауазымыңыз:
1) Басшылық (басқарма/бөлім басшысы және одан да жоғары)
2) Атқарушы (сарапшы, бас сарапшы, маман және басқалары)
3. Еңбек өтілі:
1) 3 жылға дейін 2) 3 жылдан бастап 7 жылға дейін 3) 7 жылдан артық
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
10-қосымша
"Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Персоналды басқару" бағыты бойынша мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалауға арналған критерийлері мен көрсеткіштері
р\с
Критерий/көрсеткіш атауы
Балдар
1
Мемлекеттік органның кадрлық әлеуеті
30
1.1
Персоналдың таза ауыспалығы
5
1.2
Кадрлық құрамның тұрақтылығы
5
1.3
Қайта қабылданған қызметшілердің ауыспалығы
5
1.4
Кадрлар тұрақсыздығының айналымы
5
1.5
Әлеуетті ауыспалық
5
1.6
Шығу сұхбаты
5
2
Еңбекті ұйымдастыру
25
2.1
Еңбектің нормалануы
15
2.2
Еңбек жағдайына қанағаттану
5
2.3
Мемлекеттік органдағы басқару тәжірибесі
5
3
Меритократия және ұйымдастырушылық мәдениет
45
3.1
Конкурстық рәсімдердің ашықтығы
10
3.2
Меритократияны сақтау
10
3.3
Мансаптық өсу
10
3.4
Мемлекеттік органда көтермелеудің ашықтығы
5
3.5
Әдеп және ұжымдағы өзара қарым-қатынас
5
3.6
Мемлекеттік органның міндеттерін іске асырудағы үлесі
5
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 27.03.2018 № 110 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 30.03.2018 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық дамуы" блогының "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау өлшемшарттары мен көрсеткіштері
№ р\с
Өлшемшарт/көрсеткіш атауы
Балдар
1
Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер
40
2
Мемлекеттік органның функцияларын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелер
40
3
Архитектуралық порталда тіркелген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің үлесі
20
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
12-қосымша
нысан
"Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Персоналды басқару" бағыты бойынша мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды______________________________________________________________
(ОМО/ЖАО атауы)
____________
(есептік кезең)
р/с
Бағалау көрсеткіштері
Балдар
1
Мемлекеттік органның кадрлық әлеуеті
2
Еңбектің нормалануы
3
Меритократия және ұйымдастырушылық мәдениет
Жалпы баға:
"Персоналды басқару" саласындағы ОМО / ЖАО қызметінің тиімділігін талдау:
Қорытындылар мен ұсыныстар:
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің тиісті бөлімі/
мемлекеттік органның басшысы ________ _______________________
(қолы) (қолды таратып жазуы)
20 ___ жылғы "____" ____________
Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің тиісті бөлімі/
бағалауға уәкілетті органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _______ ____________________
(қолы) (қолды таратып жазуы)
20 ___ жылғы "____" ___________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
13-қосымша
нысан
"Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогының "Ақпараттық
технологияларды қолдану" бағыты бойынша мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін
бағалау нәтижелері туралы қорытынды
___________________________________________________________________
(ОМО/ЖАО атауы)
__________
(есептік кезең)
р/с
Бағалау көрсеткіші
Балдар
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелердің үлесі
2
Мемлекеттік органның функциясын автоматтандыру кезінде пайдаланылатын ақпараттық жүйелердің үлесі
3
Архитектуралық порталда тіркелген ақпараттық жүйелердің үлесі
Жалпы баға:
"Ақпараттық технологияларды қолдану" саласындағы ОМО / ЖАО қызметінің тиімділігін талдау:
Қорытындылар мен ұсыныстар:
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің тиісті бөлімі/
мемлекеттік органның басшысы ______ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазуы)
20 ___ жылғы "____" ________
Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің тиісті бөлімі/
бағалауға уәкілетті органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ______ ____________________
(қолы) (қолды таратып жазуы)
20 ___ жылғы "____" ___________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
14-қосымша
нысан
"Мемлекеттік органның ұйымдастырушылық даму" блогы бойынша мемлекеттік
орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды
_______________________________________________________
(ОМО/ЖАО атауы)
____________
(есептік кезең)
р/с
Бағалау бағыты
Балдар
1
2
Жалпы баға:
Бағалау саласындағы ОМО / ЖАО қызметінің тиімділігін талдау:

1) Мужской 2) Женский
2. Ваша должность:
1) Руководящая (руководитель управления/отдела и выше)
2) Исполнитель (эксперт, главный эксперт, специалист и другие)
3. Стаж работы:
1) до 3 лет 2) с 3 до 7 лет 3) больше 7 лет
Приложение 10
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
Критерии и показатели оценки эффективности деятельности государственного органа по направлению "Управление персоналом" блока "Организационное
развитие государственного органа"
№ п\п
Наименование критерия/показателя
Баллы
1
Кадровый потенциал государственного органа
30
1.1
Чистая сменяемость персонала
5
1.2
Стабильность кадрового состава
5
1.3
Сменяемость вновь принятых служащих
5
1.4
Оборот текучести кадров
5
1.5
Потенциальная сменяемость
5
1.6
Выходное интервью
5
2
Организация труда
25
2.1
Нормированность труда
15
2.2
Удовлетворенность условиями труда
5
2.3
Управленческие практики в государственном органе
5
3
Меритократия и организационная культура
45
3.1
Прозрачность конкурсных процедур
10
3.2
Соблюдение меритократии
10
3.3
Карьерный рост
10
3.4
Прозрачность поощрения в государственном органе
5
3.5
Этика и взаимоотношения в коллективе
5
3.6
Вклад в реализацию задач государственного органа
5
Приложение 11
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
Сноска. Приложение 11 в редакции совместного приказа Министра информации и коммуникаций РК от 27.03.2018 № 110№ 110 и приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30.03.2018 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Критерии и показатели оценки эффективности деятельности государственного органа по направлению
"Применение информационных технологий" блока "Организационное развитие государственного органа"
№ п\п Наименование критерия/показателя Баллы
1
Информационные системы, используемые при оказании государственных услуг
40
2
Информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа
40
3
Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале
20
Приложение 12
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Заключение
о результатах оценки эффективности деятельности государственного органа по направлению "Управление персоналом" блока "Организационное развитие
государственного органа"
___________________________________________________________________
(наименование ЦГО/МИО)
_______________
(отчетный период)
№ п/п
Критерии оценки
Баллы
1
Кадровый потенциал государственного органа
2
Нормированность труда
3
Меритократия и организационная культура
Общая оценка:
Анализ эффективности деятельности ЦГО/МИО по направлению "управление персоналом":
Выводы и рекомендации:
__________________________________________________________________
Руководитель государственного органа/
соответствующего отдела Администрации
Президента Республики Казахстан                   _________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"____" ______________ 20 ___ года
Руководитель соответствующего
структурного подразделения уполномоченного
на оценку органа/ соответствующего структурного
подразделения Администрации
Президента Республики Казахстан                   __________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"____" ______________ 20 ___ года
Приложение 13
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Заключение
о результатах оценки эффективности деятельности государственного органа по направлению "Применение информационных технологий" блока "Организационное развитие государственного органа"
___________________________________________________________________
(наименование ЦГО/МИО)
_______________
(отчетный период)
№ п/п
Критерии оценки
Баллы
1
Информационные системы, используемые при оказании государственных услуг
2
Информационные системы, используемые при автоматизации функций государственного органа
3
Доля зарегистрированных информационных систем государственных органов на архитектурном портале
Общая оценка:
Анализ эффективности деятельности ЦГО/МИО по направлению "применение информационных технологий":
Выводы и рекомендации:
__________________________________________________________________
Руководитель государственного органа/
соответствующего отдела Администрации
Президента Республики Казахстан                   _________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"____" ______________ 20 ___ года
Руководитель соответствующего
структурного подразделения уполномоченного
на оценку органа/ соответствующего структурного
подразделения Администрации
Президента Республики Казахстан                   __________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"____" ______________ 20 ___ года
Приложение 14
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Заключение
о результатах оценки эффективности деятельности государственного органа по блоку "Организационное развитие государственного органа"
_______________________________________________________
(наименование ЦГО/МИО)
_________________
(отчетный период)
№ п/п
Направление оценки
Баллы
1
2
Общая оценка:
Анализ эффективности деятельности ЦГО/МИО по направлениям оценки:

1. "Персоналды басқару" бағыты бойынша.
2. "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша.
Қорытындылар мен ұсыныстар:
__________________________________________________________________
Мемлекеттік органның басшысы ______ _______________________
(қолы) (қолды таратып жазуы)
20 ___ жылғы "____" __________
Бағалауға уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы
______ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазуы)
20 ___ жылғы "____" ___________
Мемлекеттік органдардың
ұйымдастырушылық даму
тиімділігін бағалау
әдістемесіне
15-қосымша
нысан
Бағалау нәтижесі бойынша
_____________________________________ бағытына келіспеушілік кестесі
___________________________________________________
(бағаланатын мемлекеттік орган)
Бағалауға уәкілетті органның қорытындысы
Бағаланатын мемлекеттік органның қарсылығы
Шағымдану нәтижелері бойынша қорытынды (қабылданды/қабылданған)
Ескерту (кабылдау дәлелдемесі/қабылдамау қарсылығы)
1
2
3
4
5
Қорытынды
1 көрсеткіш бойынша: _______
2 көрсеткіш бойынша: _______
Шағымдану қорытындысын қосқандағы жалпы балл _____ құрайды.
Комиссияның төрағасы, лауазымы
(күні) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Шағымдану қорытындысымен таныстым:
Мемлекеттік органның өкілі, лауазымы
(күні) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

1. По направлению "управление персоналом".
2. По направлению "применение информационных технологий".
Выводы и рекомендации:
________________________________________________________________________________
Руководитель государственного
органа                                     _____________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа                        ______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи
"____"______________20___года
Приложение 15
к Методике
оценки эффективности
организационного развития
государственных органов
форма
Таблица разногласий
по результатам оценки по направлению _____________________________________
___________________________________________________
(оцениваемый государственный орган)
Заключение уполномоченного на оценку органа
Возражение оцениваемого государственного органа
Решение по итогам обжалования (принято/отклонено)
Примечание (обоснование принятия/отклонения возражения)
1
2
3
4
5
Выводы:
По критерию 1: _____.
По критерию 2: _____.
Общий балл с учетом итогов обжалования составил _____.
Председатель комиссии, должность
(дата) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С итогами обжалования ознакомлен:
Представитель государственного органа, должность
(дата) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)