Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 11-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 16203 болып тіркелді. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2021 жылғы 16 қарашадағы № 13-НҚ нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 16.11.2021 № 13-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 15) тармақшасына сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі бекітілсін.
2. Заң бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының  Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына (Қ.С. Әбдірайымов) жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп комитетінің Төрағасы
Н. Әбдібеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев
2017 жылғы 27 желтоқсан
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 11-НҚ нормативтік
қаулысымен бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 29.11.2018 № 19-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Ашық деректер жинағының атауы
Өзекті ету кезеңі
Ұсыну мерзімі
Дереккөз (ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы арқылы немесе мемлекеттік органның API жүйесі арқылы)
ЕК-нің жауапты құрылымдық бөлімшесі
1
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметін бағалау нәтижелері (мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары бөлінісіндегі бағалаудың барлық бағыттары бойынша жинақтап қорытылған ақпарат)
жарты-жылдықта бір рет

Об утверждении Перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 15 декабря 2017 года № 11-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2018 года № 16203. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 16 ноября 2021 года № 13-НҚ.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 16.11.2021 № 13-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных.
2. Юридическому отделу в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего нормативного постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета (Абдирайымов Х.С.).
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Н. Абдибеков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
27 декабря 2017 года
Утвержден
нормативным постановлением
Счетного комитета по
контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 15 декабря 2017 года № 11-НҚ
Перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Сноска. Перечень с изменением, внесенным нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 29.11.2018 № 19-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через АРМ интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа)
Ответственное
структурное подразделение СК
1
Результаты оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля (обобщенная информация по всем направлениям оценки в разрезе органов государственного аудита и финансового контроля)
один раз в полугодие

25 қыркүйекке, 25 наурызға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметіне бағалау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімше
2
Аудиторлық іс-шаралардың нәтижелерін қарау бойынша ЕК отырыстарының қысқаша қорытындылары
тұрақты
Есеп комитетінің отырысы өткізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
жұртшылықпен байланысқа жауапты құрылымдық бөлімше
3
ЕК-нің халықаралық қызметі туралы ақпарат
тұрақты
қажеттілігіне қарай
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
халықаралық ынтымақтастыққа жауапты құрылымдық бөлімше
4
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының үйлестіру кеңесінің құрамы
тұрақты
бекітілген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
әдіснамалық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімше
5
ЕК-нің құрылымы туралы ақпарат
тұрақты
бекітілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
кадрлық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімше
6
Бос орындар, бос әкімшілік лауазымдарға орналасуға арналған конкурстардың материалдары, хабарландырулар, біліктілік талаптары
тұрақты
бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
кадрлық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімше
7
Мемлекеттік аудитор біліктілігін беруге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның құрамы
тұрақты
бекітілген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
мемлекеттік аудиторларды сетификаттауға жауапты құрылымдық бөлімше
8
Мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімі
тұрақты
Мемлекеттік аудитор біліктілігін беруге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссия отырысының хаттамасы бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
мемлекеттік аудиторларды сертификаттауға жауапты құрылымдық бөлімше
9
ЕК-нің құрамы
тұрақты
тағайындалған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
кадрлық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімше
10
ЕК-нің ведомстволық бағынысты ұйымдарының тізбесі
тұрақты
құрылған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
кадрлық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімше
11
ЕК басшылығының азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесі
тұрақты
бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
құжат айналымын қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімше
12
ЕК қызметінің негізгі көрсеткіштері
тоқсан сайын
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
жоспарлау, талдау және есептілікке жауапты құрылымдық бөлімше
13
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиялары қызметінің негізгі көрсеткіштері
тоқсан сайын
Қазақстан Республика-сының Президенті Әкімшілігіне енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
жоспарлау, талдау және есептілікке жауапты құрылымдық бөлімше
14
ЕК-нің тиісті жылға арналған аудиторлық іс-шараларының тізбесі
тұрақты
бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
жоспарлау, талдау және есептілікке жауапты құрылымдық бөлімше
15
Ынтымақтастық туралы келісімдер, меморандумдар
тұрақты
бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
халықаралық ынтымақтастыққа жауапты құрылымдық бөлімше
16
Жоғары қаржылық бақылау (аудит) органдарының ресми интернет-ресурстары
тұрақты
қажеттілігіне қарай
ашық деректер интернет-порталының АЖО-сы
халықаралық ынтымақтастыққа жауапты құрылымдық бөлімше
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕК – Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті;
AЖО – мемлекеттік органның интернет-порталдағы ашық деректердің жинақтарын орналастыруға арналған автоматтандырылған жұмыс орны;
API – (application programming interface) – сыртқы бағдарламалық өнімдерде пайдалану үшін қосымшамен (кітіапхана, сервис) ұсынылатын қосымшаларды бағдарламалау интерфейсі, дайын бағдарламалар жинағы.

до 25 сентября, 25 марта
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за проведение оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля
2
Краткие итоги заседаний СК по рассмотрению результатов аудиторских мероприятий
постоянно
В течение пяти рабочих дней после проведения заседания Счетного комитета
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за связи с общественностью
3
Информация о международной деятельности СК
постоянно
по мере необходимости
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за международное сотрудничество
4
Состав Координационного совета органов государственного аудита и финансового контроля
постоянно
в течение семи рабочих дней со дня утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за методологическое обеспечение
5
Информация о структуре СК
постоянно
в течение десяти рабочих дней со дня утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за кадровое обеспечение
6
Вакансии, материалы конкурсов на занятие вакантных административных должностей, объявления, квалификационные требования
постоянно
в течение пяти рабочих дней со дня утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за кадровое обеспечение
7
Состав Национальной комисcии по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора
постоянно
в течение семи рабочих дней со дня утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за сертификацию государственных аудиторов
8
Реестр лиц, имеющих сертификат государственного аудитора
постоянно
в течение трех рабочих дней со дня утверждения протокола заседания Национальной комиссии по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за сертификацию государственных аудиторов
9
Состав СК
постоянно
в течение пятнадцати рабочих дней со дня назначения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за кадровое обеспечение
10
Перечень подведомственных организаций СК
постоянно
в течение семи рабочих дней со дня образования
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за кадровое обеспечение
11
График приема граждан и представителей юридических лиц руководством СК
постоянно
в течение трех рабочих дней со дня утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за обеспечение документооборота
12
Основные показатели деятельности СК
ежеквартально
в течение трех рабочих дня после внесения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за планирование, анализ и отчетность
13
Основные показатели деятельности ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы
ежеквар-тально
в течение трех рабочих дня после внесения в Адми-нистрацию Президента Республики Казахстан
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за планирование, анализ и отчетность
14
Перечень аудиторских мероприятий СК на соответствующий год
постоянно
в течение трех рабочих дня после утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное за планирование, анализ и отчетность
15
Cоглашения, меморандумы о сотрудничестве
постоянно
в течение трех рабочих дня после утверждения
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное международное сотрудничество
16
Официальные интернет-ресурсы высших органов финансового контроля (аудита)
постоянно
по мере необходимости
АРМ интернет-портала открытых данных
структурное подразделение, ответственное международное сотрудничество
Расшифровка аббревиатур:
СК – Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета;
APM – автоматизированное рабочее место государственного органа на интернет-портале для размещения наборов открытых данных;
API – (application programming interface) – интерфейс программирования приложений, набор готовых программ, предоставляемых приложением (библиотекой, сервисом) для использования во внешних программных продуктах.