Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі №166/21-VI "Астана қаласының аумағын абаттандыру қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 22 қарашадағы № 200/24-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 желтоқсанда № 1146 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 2 қазандағы № 229/28-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 02.10.2024 № 229/28-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 6-бабының 1- тармағының 4-2) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі №166/21-VI "Астана қаласының аумағын абаттандыру қағидалары туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1125 болып тіркелген, 2017 жылдың 9 қыркүйегінде "Астана ақшамы" және "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Астана қаласының аумағын абаттандыру қағидаларында:
2-бөлімінің 71-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Қатты тұрмыстық қалдықтардың меншік иелері қалдықтарды жинаудың орталықтандырылған жүйесін немесе қалдықтарды жинау, кәдеге жарату, қайта өңдеу, сақтау, орналастыру немесе қалдықтарды жою бойынша операцияларды орындайтын субъектілердің қызметтерін пайдалануы тиіс, не осы Қағидалардың 71-1, 71-2, 71-3-тармақтарына сәйкес қалдықтарды орналастыру және жою бойынша операцияларды дербес жүзеге асыруға міндетті.";
2-бөлім мынадай мазмұндағы 71-1, 71-2, 71-3-тармақтармен толықтырылсын:
"71-1. Қалдықтарды жинаудың орталықтандырылған жүйесін меншік нысанына және қызмет түріне қарамастан, тұрғын үйлерде тұратын немесе орналасқан жеке және заңды тұлғалар пайдаланады.
Қалдықтарды жинаудың орталықтандырылған жүйесі әкімдікпен Астана қаласының аумағынан қоқыс шығаратын ұйымдарды анықтау бойынша конкурс өткізу арқылы ұйымдастырылады.
71-2. Меншік нысанына және қызмет түріне қарамастан, тұрғын үйлерде орналаспаған және меншікті контейнерлік алаңдары жоқ жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар қалдықтарды жинау, кәдеге жарату, қайта өңдеу, сақтау, орналастыру бойынша операцияларды орындайтын субъектілермен шарттар жасауға құқылы.
71-3. Меншік нысанына және қызмет түріне қарамастан, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар Астана қаласының аумағында қалдықтарды кәдеге жарату, қайта өңдеу, сақтау, орналастыру бойынша операцияларды орындайтын мамандандырылған субъектілермен шарттар жасасқан жағдайда қалдықтарды орналастыру және жою бойынша операцияларды жүзеге асыруы мүмкін.".

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 166/21-VI "О Правилах благоустройства территории города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 22 ноября 2017 года № 200/24-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 6 декабря 2017 года № 1146. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 02.10.2024 № 229/28-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 02.10.2024 № 229/28-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года №166/21-VI "О Правилах благоустройства территории города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1125, опубликовано 9 сентября 2017 года в газетах "Астана ақшамы" и "Вечерняя Астана") следующие изменения и дополнения:
в Правила благоустройства территории города Астаны, утвержденных указанным решением:
пункт 71 главы 2 изложить в следующей редакции:
"71. Собственники твердых бытовых отходов должны пользоваться централизованной системой сбора отходов или услугами субъектов, выполняющих операции по сбору, утилизации, переработке, хранению, размещению или удалению отходов, либо самостоятельно осуществлять операции по размещению и удалению отходов в соответствии с пунктами 71-1, 71-2, 71-3 настоящих Правил.";
главу 2 дополнить пунктами 71-1, 71-2, 71-3 следующего содержания:
"71-1. Централизованной системой сбора отходов пользуются физические и юридические лица, независимо от форм собственности и вида деятельности, проживающие или находящиеся в жилых домах.
Централизованная система сбора отходов организовывается акиматом посредством проведения конкурса по определению мусоровывозящих организаций с территории города Астана.
71-2. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, независимо от форм собственности и вида деятельности, не находящиеся в жилых домах и имеющие собственные контейнерные площадки вправе заключать договора с субъектами, выполняющими операции по сбору, утилизации, переработке, хранению, размещению отходов.
71-3. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, независимо от форм собственности и вида деятельности могут самостоятельного осуществлять операции по размещению и удалению отходов при условии заключения договоров со специализированными субъектами, выполняющими операции по утилизации, переработке, хранению, размещению отходов города Астана.".

2. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
В. Досаев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Астана қаласының Коммуналдық
шаруашылық басқармасы" (КШБ)
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы                                    И. Алексеев
"Астана қаласының Табиғи
ресурстар және табиғатты
пайдалануды реттеу басқармасы"
(ТРжТПРБ) мемлекеттік
мекемесінің басшысыны                                          М. Танабаев
Астана қаласының ПИК
ассоциациясы төрағасы                                          М. Кинжибаев

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
В. Досаев
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпиисов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление коммунального
хозяйства города Астаны" (УКХ)
И. Алексеев
Руководитель государственного
учреждения "Управление природных
ресурсов и регулирования природопользования
города Астаны" (УПРиРП)
М. Танабаев
Председатель Ассоциации
КСК города Астаны
М. Кинжибаев