"Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын бекіту туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 наурыздағы № 10/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 5913 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 45/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 10.07.2020 № 45/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8 бабы 3 тармағының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілген "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
аудандық мәслихатының
хатшысы
С.Клюшников
Сандықтау аудандық
мәслихаттың
2017 жылғы 28 наурыздағы
№ 10/4 шешімімен
бекітілген
"Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Тәртіп) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8 бабы 3 тармағының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі – куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.

Об утверждении Порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области" и его описание
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 28 марта 2017 года № 10/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 апреля 2017 года № 5913. Утратило силу решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 10 июля 2020 года № 45/2
Сноска. Утратило силу решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 10.07.2020 № 45/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области" и его описание.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
секретарь районного
маслихата
С.Клюшников
Утвержден
решением Сандыктауского
районного маслихата
от 28 марта 2017 года
№ 10/4
Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области" и его описание
1. Общие положения
1. Настоящий Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области" и его описание (далее – Порядок) разработаны в соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяет порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее – удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области".

2. "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі
3. Куәлік белгіленген тәртіпте Сандықтау аудандық мәслихат хатшысының қолы қойылып беріледі. Куәлік үш жыл мерзімге беріледі.
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, орын ауысқан (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған, бұрын берілген куәліктің қолдану мерзімі аяқталған кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен шығарылған, орын ауысқан (қайта тағайындалған) кезде, қызметкер тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.
6. Куәліктің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Тәртіптің 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәлікті беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
7. Куәліктің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды лауазымдық міндеттеріне кадрлық жұмыс жүргізу кіретін қызметкер (әрі қарай – кадрлармен жұмыс бойынша қызметкер) жүзеге асырады.
8. Куәлікті есептен шығаруды және жоюды осы Тәртіптің 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлікті есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып, кадрлармен жұмыс бойынша қызметкер жүргізеді.
9. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде мәслихат аппаратының басшысына хабарлайды.
10. Куәлікті жоғалтқан тұлға жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
11. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша аппарат басшысымен белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізу қажеттілігі қаралады.
12. Қызметкер кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлікті қызметкер өз қаражаты есебінен қалпына келтіреді.
3. "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
13. Куәлік бір түрде көк түсті жасанды теріден жасалған мұқабада көзделген.
14. Куәліктің ортаңғы жағында алтын түстес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, төмен баспаханалық қаріппен мемлекеттік және орыс тілдерінде "Куәлік Удостоверения" жазбасы бар.
15. Куәлік ашық түріндегі көлемі 70х210 миллиметр болады. Ішкі бөлігінің сол және оң жағы көк түспен орындалған.

2. Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области"
3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью секретаря Сандыктауского районного маслихата. Удостоверение выдается сроком на три года.
4. Удостоверение выдается при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работник, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдает удостоверение по месту его получения.
6. Учет выдачи и возврата удостоверения осуществляется в журнале выдачи и возврата удостоверения, который пронумеровывается и прошнуровывается, по форме согласно приложению 1 к настоящему Порядку.
7. Учет выдачи и возврата удостоверения осуществляется сотрудником, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы (далее - сотрудник по работе с кадрами).
8. Списание и уничтожение удостоверения производится сотрудником по работе с кадрами с составлением акта на списание и уничтожение удостоверения по форме согласно приложению 2 к настоящему Порядку.
9. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает руководителю аппарата маслихата.
10. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
11. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного хранения служебного удостоверения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, руководителем аппарата в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
12. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника, работник восстанавливает за счет собственных средств.
3. Описание служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области"
13. Удостоверение предусмотрено одного вида в переплете из искусственной кожи синего цвета.
14. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "Куәлік Удостоверение" на государственном и русском языках.
15. В развернутом виде удостоверение имеет примерный размер 70x210 миллиметра. Левая и правая внутренняя часть выполнена в синем цвете.

16. Жоғарғы бөлігінің екі жағында мемлекеттік мекеменің толық атауы басылып жазылады, мемлекеттік тілде: "Ақмола облысы САНДЫҚТАУ аудандық Мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі" және орыс тілінде: "ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "АППАРАТ САНДЫКТАУСКОГО РАЙОННОГО МАСЛИХАТА АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ", одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған.
17. Сол жағының сол жақ бөлігінде фотосуретке арналған орын. Фотосуреттің жанында мемлекеттік тілде "№___ КУӘЛІК" деп жазылады. Төменде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы мемлекеттік тілде көрсетіледі. Төменгі шетінде куәлікті берген тұлғаның лауазымы және тегі көрсетіледі. (Сандықтау аудандық мәслихатының хатшысы _______), мәслихат хатшысының қолымен куәландырылады және елтаңбалы мөрмен мөрленеді.
18. Куәліктің ішкі оң жағының сол жағында Қазақстанның елтаңбасы орналасқан, оның жанында жоғарғы жағында "Удостоверение №____", төменде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қызметкердің лауазымы орыс тілде жазылады. Төменгі сол жақ шетінде қызметтік куәліктің бланк нөмірі көрсетілген. Төменгі оң жақ шетінде куәліктің қолданылу мерзімі көрсетіледі.
"Ақмола облысы Сандықтау
аудандық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігін
беру тәртібіне және оның
сипаттамасына
1 қосымша
Нысан
"Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Ақмола облысы Сандықтау
аудандық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігін
беру тәртібіне және оның
сипаттамасына
2 қосымша
Нысан
Ұйымның атауы АКТІ № ______
__________________ _______
жасалу орны                   күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасының 8 тармағы негізінде "Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерінің жұмыстан шығуына, басқа қызметке ауысуына байланысты қызметтік куәлігін есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасадық.
_______________________________ _____________________ ______
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы
_______________________________ _____________________ ______
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы
______________________________ _____________________ ______
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы

16. В верхней части с двух сторон печатается полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "АҚМОЛА ОБЛЫСЫ САНДЫҚТАУ АУДАНДЫҚ МӘСЛИХАТЫНЫҢ АППАРАТЫ" мемлекеттік мекемесі и русском языке: "ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "АППАРАТ САНДЫКТАУСКОГО РАЙОННОГО МАСЛИХАТА АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ", под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой расположены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
17. На левой стороне слева место для фотографии. Рядом с фотографией на государственном языке пишется "№___ КУӘЛІК". Ниже указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность на государственном языке. По нижнему краю указывается должность и фамилия выдавшего удостоверение личности (Сандықтау аудандық мәслихатының хатшысы ________), заверяется подписью секретаря маслихата и скрепляются оттиском гербовой печати.
18. На правой внутренней стороне удостоверения слева расположен герб Казахстана, рядом с ним сверху пишется "УДОСТОВЕРЕНИЕ №____", ниже фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность служащего на русском языке. По нижнему краю левой стороны указан номер бланка служебного удостоверения. По нижнему краю правой стороны указывается срок действия удостоверения.
Приложение 1
к Порядку выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Сандыктауского районного
маслихата Акмолинской
области" и его описанию
Форма
Журнал выдачи и возврата служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника, кому выдано удостоверение
Дата возврата
Роспись работника, кто сдал удостовере ние
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Порядку выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Сандыктауского районного
маслихата Акмолинскообласти"
и его описанию
Форма
Наименование организации
АКТ № ________
____________________ ________
место составления дата
Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебного удостоверения работника государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области" на основании пункта 8 Порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области" и его описания, в связи с увольнением, переводом на другую должность.
_______________________________ _____________________ _______
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
_______________________________ _____________________ _______
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
_______________________________ _____________________ _______
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись