Облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезiнде дәрiлiк заттарды жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша тегін беру туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 227 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 5780 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 мамырдағы № 39 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.05.2021 № 39 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша тегін беру туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3725 тіркелген, 2013 жылғы 31 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
шешімнің тақырыбында және 1-тармағында, "дәрілік заттарды", "дәрілік заттар" сөздерінен кейін "және медициналық мақсаттағы бұйымдарды", "және медициналық мақсаттағы бұйымдар" сөздерімен толықтырылсын;
осы шешімге қосымшаға сәйкес, көрсетілген шешімге қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Г. ЕРҒАЗИНА С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА

О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 171 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета"
Решение маслихата Актюбинской области от 8 декабря 2017 года № 227. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 3 января 2017 года № 5780. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 17 мая 2021 года № 39
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 17.05.2021 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 171 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3725, опубликованное 31 декабря 2013 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в заголовке и пункте 1 решения, после слов "лекарственных средств", "лекарственные средства" дополнить словами "и изделий медицинского назначения", "и изделия медицинского назначения";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Г. ЕРГАЗИНА С. КАЛДЫГУЛОВА

2017 жылғы 08 желтоқсандағы № 227 облыстық мәслихаттың шешіміне қосымша
2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 облыстық мәслихаттың шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезiнде жергілікті бюджет қаражаты есебінен тегін берілетінқосымша дәрiлiк заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдар
Дәрiлiк заттардың атауы
(шығару нысаны)
Аурулар
Халық санаты
1.
Бозентан, таблетка, қабықпен жабылған, 125 мг
өкпе артериялық гипертензиясы
диспансерлік есепте тұрған, барлық санаттар
2.

Приложение к решению областного маслихата от 08 декабря 2017 года № 227
Приложение к решению областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 171
Дополнительные лекарственные средства и изделия медицинского назначения предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)
Заболевание
Категория населения
1.
Бозентан, таблетка, покрытая оболочкой, 125 мг
легочная артериальная гипертензия
все категории, состоящие на диспансерном учете
2.

Бетагистин дигидрохлориді, таблетка, 8 мг, 16 мг, 24 мг
жүйке жүйесі аурулары
Ұлы Отан соғысына қатысушылар - бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезеңiнде, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағын қорғау жөнiндегi басқа да ұрыс операциялары кезiнде майдандағы армия флот құрамына кiрген бөлiмдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшiлер, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргiзушiлерi соғысқа қатысушылар;
Ұлы Отан соғысының мүгедектері – Бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшi-лерi, партизандар мен астыртын күрес жүргiзушiлер қатарында болған адамдар, сондайақ бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезiнде майданда, ұрыс қимылдары жүргiзiлген аудандарда, майдан маңындағы темiр жол учаскелерiнде, қорғаныс шептерiн, әскеритеңiз базала-ры мен аэродромдар салу кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдары-нан мүгедек болған әрi зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшi-лерге теңестiрiлген жұмысшылар мен қызметшiлер;
басқа мемлекеттің аумағындағы жауынгер әрекет ететін қатысушылар, дәл жаттығу жиында-рына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер;
ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондары-ның әскери қызметшiлерi;
бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi;
Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлер;

Бетагистина дигидрохлорид, таблетка, 8 мг, 16 мг, 24 мг
болезни нервной системы
участники Великой Отечественной войны - военнослужащие, прохо-дившие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик, партизаны и подпольщики гражданской и Великой Отечественной войны;
инвалиды Великой Отечественной войны - лица из числа военнослужащих действующей армии и флота, партизан и подпольщиков первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также рабочих и служащих соответствующих категорий, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненных по пенсионному обеспечению к военнослужащим;
участники боевых действий на территории других государств, а именно военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий;
военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий;
военнослужащие летнего состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик;
рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий;