2018-2020 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 174 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 5808 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер 555 863,3 мың теңге;
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 80 000 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi 422 149,5 мың теңге;
2) шығындар 555 863,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 0 мың теңге;
оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 21.12.2017 № 174 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2018 № 218 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2018 № 250 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қала бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аумақтары арқылы өтетін республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аумақтары арқылы өтетін облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастыру үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета города Хромтау на 2018-2020 годы
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 21 декабря 2017 года № 174. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2018 года № 5808. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Хромтау на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 555 863,3 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 80 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 422 149,5 тысяч тенге;
2) затраты 555 863,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета 0 тысяч тенге;
в том числе:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 02.04.2018 № 203 (вводится в действие 01.01.2018); от 12.06.2018 № 218 (вводится в действие 01.01.2018); от 05.12.2018 № 250 (вводится в действие 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход бюджета города зачисляются:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
налог на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения;
открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.

3. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін түсімдер болып табылады.
4. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін трансферттер түсімдері болып табылады.
5. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері –28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 28 284 теңге болып белгіленетіндігі басшылыққа алынып және ескерілсін.
6. Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 161 "2018 - 2020 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Хромтау қаласының бюджетіне берілген субвенция көлемі 2018 жылға 374 079 мың теңге сомасында көзделген.
7. 2018 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетінде аудандық бюджет арқылы облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 204 240 мың теңге;
аудандық ішкі істер бөліміне қосылатын "Қылмыстық іс" электрондық жобасы үшін қажетті бағдарламалық-аппараттық құрылғыларды орнатуға 3 071 мың теңге;
елді мекендерде санитария қызметін қамтамасыз етуге 9 900 мың теңге;
қала көшелерін абаттандыру және көгалдандыруға 39 058 мың теңге;
Хромтау қаласындағы №7 "Еркетай" бөбекжай – балабақшасының ғимаратына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізуге 16 840 мың теңге;
"Бақытты бала" бағдарламасын жүзеге асыруға 2 415 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу Хромтау қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 21.12.2017 № 174 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. "Хромтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;

3. Поступлениями в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа от продажи основного капитала являются деньги от продажи
государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа.
4. Поступлениями трансфертов в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа являются трансферты из районного (города областного значения) бюджета.
5. Учесть и принять к руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28 284 тенге.
6. В соответствии с решением районного маслихата от 11 декабря 2017 года № 161 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2018 - 2020 годы" предусмотрены на 2018 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Хромтау в сумме 374 079 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете города Хромтау на 2018 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета через районный бюджет:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 204 240 тысяч тенге;
на установку необходимых программно-аппаратных средств для электронного проекта "Уголовное дело" с подключением в Хромтауский районный отдел внутренних дел 3 071 тысяч тенге;
на обеспечение санитарной службы в населенных пунктах 9 900 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение улиц города 39 058 тысяч тенге;
на проведение текущего ремонта здания ясли-сада №7 "Еркетай" города Хромтау 16 840 тысяч тенге;
на реализацию программы "Бақытты бала" 2 415 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима города Хромтау.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 02.04.2018 № 203 (вводится в действие 01.01.2018).
8. Государственному учреждению "Аппарат Хромтауского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешімді Хромтау аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық Хромтау аудандық
мәслихатының мәслихатының
сессия төрағасы хатшысы
Ж.Нұрымов Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 174 шешіміне № 1 қосымша
2018 жылға арналған Хромтау қаласының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 05.12.2018 № 250 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
санаты
сыныбы
ішкі сыныбы
атауы
сомасы (мың теңге)

3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Хромтауского районного маслихата.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь Хромтауского
Хромтауского районного районного маслихата
маслихата
Ж.Нуримов Д.Мулдашев
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2017 года № 174
Бюджет города Хромтау на 2018 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 05.12.2018 № 250 (вводится в действие 01.01.2018).
категория
группа
подгруппа
наименование
сумма (тысяч тенге)