Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 23 ақпандағы № 127 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 24 наурызда № 4151 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 29 қарашадағы № 849 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 29.11.2018 № 849 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7232 тіркелген) сәйкес, Қапшағай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының № 1, № 2, № 3, № 4 және № 5 қосымшаларына сәйкес Қапшағай қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері белгіленсін.
2.0Осы қаулының орындалуын бақылау Ильяс Сейтбекович Сугуровке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Т. Қайнарбеков
Қапшағай қаласы әкімдігінің 2017 жылғы "23" ақпандағы "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" № 127 қаулысына 1-қосымша
Қапшағай қаласы "Спутник" шағын ауданындағы № 4 орналасқан тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін тұрғын үйдің бір шаршы метр үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті көлемнің сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А= Ц/Т/12+Р
Ц = 99 069 560 теңге/1244 м2 (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 79 638 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 125 жыл;
Р = 30 теңге;

Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда
Постановление акимата города Капшагай Алматинской области от 23 февраля 2017 года № 127. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 24 марта 2017 года № 4151. Утратило силу постановлением акимата города Капшагай Алматинской области от 29 ноября 2018 года № 849
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Капшагай Алматинской области от 29.11.2018 № 849 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7232), акимат города Капшагай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.0Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда в городе Капшагай согласно приложениям № 1, № 2, № 3, № 4 и № 5 к настоящему постановлению.
2.0Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Сугурова Ильяс Сейтбековича.
3.0Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Т. Кайнарбеков
Приложение 1 к постановлению акимата города Капшагай от "23" февраля 2017 года № 127 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда"
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда за один квадратный метр в месяц жилого дома расположенного в микрорайоне "Спутник" дом № 4 города Капшагай
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следующие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2011 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий".
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума рассчитывается по формуле:
А = Ц/Т 12 + Р
Ц = 99 069 560 тенге/1244 м2 (общая площадь дома согласно данных технического паспорта)= 79 638 теңге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т = 125 лет;
Р = 30 тенге;