Тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2017 жылғы 14 шілдедегі № 132 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 31 шілдеде № 5912 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 наурыздағы № 14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 14 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекаралары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының
14 сессиясының төрағасы,
облыстық мәслихат хатшысы
Н. Байқадамов
КЕЛІСІЛДІ
"Қызылорда облысының мәдениет,
архивтер және құжаттама
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысының
міндетін атқарушы
____________ М. Әбуова
2017 жылғы "14" шілде
Қызылорда облыстық мәслихатының 2017 жылғы "14" шілдедегі № 132 шешіміне қосымша
Тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекаралары
Тарихи және мәдени ескерткіштің атауы, мерзімі
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
Қорғау аймағының көлемі
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі
Қорғалатын табиғат ландшафты аймағының көлемі
Қазалы ауданы
1
Үлкен Күйік қалашығы,
І-ІХ ғасырлар
археология
Кәукей ауылынан батысқа қарай 7 шақырым
15 гектар
30 гектар
60 гектар
2
Кіші Күйік қалашығы,
І-ІХ ғасырлар
археология
Бозкөл ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 30 шақырым, Кәукей ауылынан батысқа қарай 14 шақырым
86 гектар
120 гектар
375 гектар
Қармақшы ауданы
3
Шірік-Рабат қалашығы,
б.д.д. V-ІІ ғ.ғ. - б.д. ІХ-ХІІ ғ.ғ.
археология
Тәйімбет Көмекбаев ауылынан оңтүстікке қарай
87 шақырым, Кекірелі ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 44,5 шақырым
14,6 гектар
33,8 гектар
40,1 гектар
4
Бәбіш-Молла қалашығы,
б. д. д. ІV-ІІ ғ.ғ.
археология
Тәйімбет Көмекбаев ауылынан оңтүстікке қарай 47 шақырым
6 гектар
16 гектар
23 гектар
Қызылорда қаласы
5
Облыстық әскери комиссариаттың шақыру пункті ғимараты (бұрынғы казарма),
ХІХ ғасырдың аяғы
қала құрылысы және сәулет

Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия
Решение Кызылординского областного маслихата от 14 июля 2017 года № 132. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 31 июля 2017 года за № 5912. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17 марта 2021 года № 14
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17.03.2021 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель 14 сессии
Кызылординского областного маслихата,
секретарь областного маслихата
Н. Байкадамов
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий объязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление культуры,
архивов и документации
Кызылординской области"
____________ М. Абуова
"14" июля 2017 года
Приложение к решению Кызылординского областного маслихата от "14" июля 2017 года № 132
Границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия
Наименование памятника истории и культуры, дата
Вид памятника
Местона-хождение памятника
Площадь охранной зоны
Плошадь регулирования зон застройки
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
Казалинский район
1
Городище Большой Куюк,
І-ІХ века
археология
7 километров к западу от села Каукей
15 гектар
30 гектар
60 гектар
2
Городище Малый Куюк,
І-ІХ века
археология
30 километров к юго-западу
от села Бозколь,
14 километров к западу
от села Каукей
86 гектар
120 гектар
375 гектар
Кармакшинский район
3
Городище Чирик-Рабат,
V-ІІ в.в. д.н.э - ІХ-ХІІ в.в. н.э.
археология
87 километров к югу от села Таимбета Кумекбаева,
44,5 километра к северо-востоку от села Кекирели
14,6 гектар
33,8 гектар
40,1 гектар
4
Городище Бабиш-Мулла,
ІV-ІІ в.в. д.н.э.
археология
47 километров к югу от села Таимбета Кумекбаева
6 гектар
16 гектар
23 гектар
город Кызылорда
5
Здание призывного пункта областного военного комиссариата (бывшая казарма),
конец ХІХ века
градо-строитель-ство и архитекту-ра

И.Токтыбаев-2 тұйығы, құрылым нөмірі 1
0,7708 гектар

переулок Иса Токтыбаева-2, номер строения 1
0,7708 гектар