Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу мөлшері мен тәртібін айқындау туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 8 тамыздағы № 05-16/147 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 25 тамызда № 5951 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 05-16/190 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 26.12.2017 № 05-16/190 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына және "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 16-бабына сәйкес Жаңақорған аудандық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың (бұдан әрі-кемтар балалар) ата-аналары мен өзге де заңды өкілдерінің жеке оқыту жоспары бойынша кемтар балаларын үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу (бұдан әрі - шығындарды өтеу) мөлшері тоғыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айқындалсын.
2. Шығындарды өтеуді "Жаңақорған аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-уәкілетті орган) кемтар балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне тиісті оқу жылы кезеңінде тоқсан сайын аудан бюджеті қаражаты есебінен жүзеге асырады.
3. Кемтар балалардың ата-аналары мен өзге де заңды өкілдері жеке оқыту жоспары бойынша кемтар балаларын үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу үшін уәкілетті органга немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қызылорда облысы бойынша филиалы - "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" Департаментінің Жаңақорған аудандық бөлімшесіне өтінішпен жүгінеді және "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11342 нөмірімен тіркелген) 25-қосымшасымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

Об определении размера и порядка возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 8 августа 2017 года № 05-16/147. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 августа 2017 года № 5951. Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2017 года № 05-16/190
Сноска. Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2017 № 05-16/190 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Жанакорганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер возмещения затрат родителей или иных законных представителей на обучение на дому (далее - возмещение затрат) детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов (далее-дети с ограниченными возможностями) по индивидуальному учебному плану в размере девяти месячных расчетных показателей.
2. Возмещение затрат осуществляет коммунальное государственное учреждение "Жанакорганский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" (далее - уполномоченный орган) за счет средств районного бюджета ежеквартально в течение соответствующего учебного года родителям или иным законным представителям детей с ограниченными возможностями.
3. Для возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями по индивидуальному учебному плану родители или иные законные представители детей с ограниченными возможностями обращаются с заявлением в уполномоченный орган либо в Жанакорганское районное отделение департамента "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" - филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Кызылординской области и представляет документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов" утвержденный приложением 25 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально - трудовой сфере" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11342 ).

4. Шығындарды өтеу кемтар балалар:
1) он сегіз жасқа толғанда;
2) қайтыс болғанда;
3) мүгедектігін алып тастағанда;
4) интернат – үйі немесе санаторлық мектепте оқып жатқан кезеңінде;
5) психологиялық–медициналық–педагогикалық кеңес қорытындысының мерзімі аяқталғанда;
6) Жаңақорған ауданының шегінен тыс тұрақты тұрғылықты жерге кеткенде тоқтатылады.
Шығындарды өтеу көрсетілген жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан
бастап тоқтатылады.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған аудандық мәслихатының
кезекті ХV сессиясының төрағасы
Т. Мамуов
Жаңақорған аудандық мәслихатының хатшысы Е. Ильясов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жаңақорған аудандық жұмыспен
қамту, әлеуметтік бағдарламалар
және азаматтық хал актілерін тіркеу
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысыны уақытша
міндетін атқарушы
С. Өмірбек ________________
"08" 08 2017 жыл.
"Жаңақорған аудандық экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік
мекемесі басшысының орынбасары
Ж.Мүсілім ________________
"08" 08 2017 жыл.

4. Возмещение затрат прекращается в случаях:
1) достижение восемнадцати лет;
2) смерти;
3) снятия инвалидности;
4) в период обучения в доме интернате или санаторной школе;
5) окончание срока заключения психолого - медико - педагогической
консультации;
6) выезда на постоянное место жительства за пределы Жанакорганского района детей с ограниченными возможностями.
Возмещение затрат прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили указанные обстоятельства.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель очередной ХVсессии
Жанакорганского районного маслихата
Т. Мамуов
Секретарь Жанакорганского районного маслихата Е. Ильясов
"СОГЛАСОВАНО"
Временно исполняющий обязанности
руководителя коммунального
государственного учреждения
"Жанакорганский районный отдел
занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского
состояния"
Омирбек.С ________________
"08" 08 2017 года.
Заместитель руководителя
коммунального государственного
учреждения "Жанакорганский
районный отдел экономики
и бюджетного планирования"
Ж.Мусилим ________________
"08" 08 2017 года.