Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу мөлшерi мен тәртiбiн айқындау туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 124 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 қыркүйекте № 5973 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 108 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 28.12.2021 № 108 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) - тармақшасына және "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi Заңының 16-бабына сәйкес Сырдария аудандық маслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың (бұдан әрi – кемтар балалар) ата-аналары мен өзге де заңды өкiлдерiнiң жеке оқыту жоспары бойынша кемтар балаларын үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу (бұдан әрi – шығындарды өтеу) тоқсанына 9 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айқындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 19.11.2018 № 245 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шығындарды өтеудi "Сырдария аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтiк бағдарламалар және азаматтық хал актiлерiн тiркеу бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi кемтар балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкiлдерiне тиiстi оқу жылы кезеңiнде тоқсан сайын аудан бюджетi қаражаты есебiнен жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 19.11.2018 № 245 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі №279 бұйрығының 22-қосымшасымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес жүзеге асырылады және жүгінген кезде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

Об определении размера и порядка возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 12 сентября 2017 года № 124. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 сентября 2017 года № 5973. Утратило силу решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 28 декабря 2021 года № 108
Сноска. Утратило силу решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 28.12.2021 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить ежеквартальные возмещения затрат родителей или иных законных представителей на обучение на дому (далее – возмещение затрат) детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов (далее - дети с ограниченными возможностями) по индивидуальному учебному плану в размере 9 месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 19.11.2018 № 245 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Возмещение затрат осуществляет коммунальное государственное учреждение "Сырдарьинский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" за счет средств районного бюджета ежеквартально в течение соответствующего учебного года родителям или иным законным представителям детей с ограниченными возможностями.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 19.11.2018 № 245 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются согласно Стандарту государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов", утвержденные приложением 22 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №11342) (далее – Стандарт) и при обращении представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 19.11.2018 № 245 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
4. Шығындарды өтеу кемтар балалар:
1) алынып тасталды – Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 19.11.2018 № 245 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2) қайтыс болғанда;
3) мүгедектiгiн алып тастағанда;
4) интернат-үйi немесе санаторлық мектепте оқып жатқан кезеңiнде;
5) психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес қорытындысының мерзiмi аяқталғанда;
6) аудан шегінен тыс тұрақты тұруға кеткенде тоқтатылады.
Шығындарды өтеу көрсетiлген жағдайлар туындағаннан кейiнгi айдан бастап тоқтатылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 19.11.2018 № 245 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезекті
14 сессиясының төрағасы:
Е.Жақыпов
Аудандық мәслихаттың хатшысы: Е.Әжікенов

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 19.11.2018 № 245 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
4. Возмещение затрат прекращается в случаях:
1) исключен решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 19.11.2018 № 245 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2) смерти;
3) снятия инвалидности;
4) в период обучения в доме интернате или санаторной школе;
5) окончание срока заключения психолого – медико – педагогической консультации;
6) выезд на постоянное проживание за пределы района.
Возмещение затрат прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили указанные обстоятельства.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 19.11.2018 № 245 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель очередной
14 сессии районного маслихата:
Е.Жакыпов
Секретарь районного маслихата: Е.Ажикенов