Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 17 наурыздағы № 23/376 "Бюджеттік қаражат есебінен елді мекен шегінен тысқары жерлерде емделу үшін Маңғыстау облысы азаматтарына тегін жол жүруді ұсыну туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/182 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 3500 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 32/387 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2019 № 32/387 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 17 наурыздағы № 23/376 "Бюджеттік қаражат есебінен елді мекен шегінен тысқары жерлерде емделу үшін Маңғыстау облысы азаматтарына тегін жол жүруді ұсыну туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2694 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 мамырда № 81-82 "Маңғыстау" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 6 тармағы мынадай мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жоғары мамандандырылған медициналық көмек алуға жіберілген науқас қайтыс болған жағдайда, алып жүруші тұлғаға табытты мәйітімен бірге тасымалданғаны үшін көлік шығыны – 20 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде жол шығыны өтелсін.";
мынадай мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына, оларға теңестірілген тұлғаларға: басым түрде интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияны жоюшыларға Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігінің "Қазақстан" санаториясы" акционерлік қоғамында, Алматы қаласының республикалық клиникалық госпиталінде және Астана қаласының Орталық клиникалық госпиталінде медициналық оңалтуды көрсету үшін мамандандырылған медициналық көмек түрінде екі жаққа плацкарттық немесе купелік вагондарына сәйкес ұсынылған темір жол билеттерінің тарифы бойынша темір жол көлігімен көлік шығындарын өтеу жүзеге асырылсын. Әуе көлігімен ұшқан жағдайда төлем темір жол көлігінің плацкарттық вагоны билеттерінің құнынан аспайтын мөлшерде жүргізіледі.".

О внесении изменения и дополнения в решение областного маслихата от 17 марта 2015 года № 23/376 "О предоставлении гражданам Мангистауской области бесплатного проезда за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств"
Решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 15/182. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 января 2018 года № 3500. Утратило силу решением Мангистауского областого маслихата от 10 декабря 2019 года № 32/387
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областого маслихата от 10.12.2019 № 32/387 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 17 марта 2015 года № 23/376 "О предоставлении гражданам Мангистауской области бесплатного проезда за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2694, опубликовано 5 мая 2015 года в газете "Огни Мангистау" за № 80-81) следующее изменение и дополнение:
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. В случае смертельного исхода больного, направленного на получение высокоспециализированной медицинской помощи, возмещать транспортные расходы за перевозку гроба с телом и сопровождающему лицу в размере, не превыщающем 20 месячных расчетных показателей.";
дополнить пунктом 7-1 следущего содержания:
"7-1. Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к ним: преимущественно воинам – интернационалистам, ликвидаторам аварии Чернобыльской атомной электростанции – для оказания медицинской реабилитации в виде специализированной медицинской помощи в акционерном обществе "Санаторий "Казахстан" министерства внутренних дел Республики Казахстан, республиканском клиническом госпитале города Алматы и Центральном клиническом госпитале города Астаны осуществлять возмещение транспортных расходов железнодорожным транспортом в оба конца, согласно предъявленных железнодорожных билетов по тарифу плацкартного, купированного вагонов. В случае перелета на воздушном транспорте выплата производится в размере, не превышающем стоимости билета плацкартного вагона железнодорожного транспорта.".

2. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (бас инспектор А. Ерболов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төрағалық етуші, облыстық мәслихат хатшысы С. Трұмов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының денсаулық
сақтау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_________________ Т.Ә. Бапиев
"13" _12_ 2017 жыл

2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (главный инспектор Ерболов А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председательствующий,
секретарь областного маслихата С. Трумов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление здравоохранения
Мангистауской области"
______________ Бапиев Т.А.
"_13_" ____12_____ 2017 год