Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы №18/118 "Ақжігіт селолық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі туралы қағидаларды бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 5 шілдедегі № 14/120 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 8 тамызда № 3399 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 5/52 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 18.08.2023 № 5/52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2013 жылғы 21 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ономастика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/118 "Ақжігіт селолық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі туралы қағидаларды бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2326 болып тіркелген, 2014 жылғы 14 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақжігіт ауылының аумағындағы бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі туралы қағидаларды бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы №1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына және Ақжігіт ауылының әкімімен әзірлегенген Ақжігіт ауылының аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі туралы қағидаларына сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 25 ноября 2013 года № 18/118 "Об утверждении Правил о порядке проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Акжигитского сельского округа"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 5 июля 2017 года № 14/120. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 августа 2017 года № 3399. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 18 августа 2023 года № 5/52
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 18.08.2023 № 5/52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 21 января 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ономастики" и от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменения в решение Бейнеуского районного маслихата от 25 ноября 2013 года №18/118 "Об утверждении Правил о порядке проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Акжигитского сельского округа" (зарегистировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2326, опубликовано в информационно - правовой системе "Әділет" от 14 января 2014 года):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил о порядке проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории села Акжигит";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года №1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и разработанными акимом села Акжигит Правилами о порядке проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории села Акжигит, Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қоса беріліп отырған Ақжігіт ауылының аумағындағы бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі туралы қағидалары бекітілсін.".
Ақжігіт ауылының аумағындағы бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі туралы қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Б.Түйешиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.Жақсылықова
Аудандық мәслихат хатшысы А.Ұлұқбанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақжігіт ауылының әкімі
С.Қамысбаев
"5" шілде 2017 жыл
Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 5 шілдедегі №14/120 шешіміне қосымша
Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы №18/118 шешімімен бекітілген
Ақжігіт ауылының аумағындағы бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі туралы қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын жүзеге асыру мақсатында әзірленді және Ақжігіт ауылының аумағындағы бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Ақжігіт ауылының аумағындағы бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (одан әрі – Бөлек жиын) Ақжігіт ауылының жергілікті қоғамдастығының жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиынын өткізудің жалпы қағидаттары
3. Ақжігіт ауылының ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға қатысуы ерiктi болып табылады. Азаматты сайлауға қатысуға немесе қатыспауға мәжбүрлеуге, сондай-ақ оның еркiн бiлдiрудi шектеуге ешкiмнiң де құқығы жоқ.

"1. Утвердить прилагаемые Правила о порядке проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территориисела Акжигит.";
Правила о порядке проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории села Акжигит изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (руководитель аппарата Б.Туйешиев.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального обпуликования.
Председатель сессии Т.Жаксылыкова
Секретарь районного маслихата А.Улукбанов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким села Акжигит
С.Камысбаев
"5" июля 2017 год
Приложение
к решению Бейнеуского районного маслихата от 5 июля2017 года №14/120
Утвержден решением Бейнеуского районного маслихата от 25 ноября 2013 года №18/118
Правила о порядке проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории села Акжигит 1. Общие положения
1. Настоящие правила приняты в целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и устанавливают порядок проведения раздельного схода местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории села Акжигит.
2. Раздельный сход местного сообщества на территории села Акжигит (далее - Раздельный сход) созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества села Акжигит.
2. Общие принципы проведения раздельного схода
3. Участие жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома села Акжигит в выборах представителей для участия в сходе местного сообщества села Акжигит является добровольным. Никто не вправе принуждать к участию или не участию гражданина в выборах, а также ограничивать его волеизъявление.

4. Қазақстан Республикасының азаматының Ақжігіт ауылындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің аумағындағы тұрғылықты мекен-жайы бойынша тіркелу дерегі оның бөлек жиынға қатысуына негіз болып табылады.
5. Жергілікті қоғамдастықтың мүшелері бөлек жиынға жеке қатысады және олардың әрқайсысы бір дауысқа ие болады.
6. Бөлек жиынға кәмелетке толмағандар, сот iс-әрекетке қабілетсiз деп таныған, сондай-ақ сот үкiмiмен бас бостандығынан айыру орындарында отырған азаматтар қатыспайды.
3. Бөлек жиынын шақыру және әзірлеу тәртібі
7. Бөлек жиынды Ақжігіт ауылының әкiмі шақырады.
Аудан әкiмінің бөлек жиынды өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда оны өткізуге жол беріледі.
8. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиынның шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе Ақжігіт ауылында өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
4. Бөлек жиынды өткізу және шешім қабылдау тәртібі
9. Ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Ақжігіт ауылының әкiмі ұйымдастырады.
10. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарды және шақырылғандарды тіркеу жүргізіледі.
11. Бөлек жиын оған тиісті ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйлер тұрғындарының кемінде он пайызы қатысқанда өтті деп есептеледі.
12. Бөлек жиынды Ақжігіт ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берілген тұлға ашады.
Ақжігіт ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамаларын рәсімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
13. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Ақжігіт ауылы әкімінің аппаратына беріледі.
14. Бөлек жиынның шешімі, егер оған бөлек жиынға қатысушылардың жартысынан астамы дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
5. Ақжігіт ауылының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін тұрғындар өкілдерінің санын айқындау тәртібі
15. Ақжігіт ауылының жергілікті қоғамдастығының жиынына қатысу үшін ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің тұрғындарының өкілдерінің саны ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің тұрғындарының бір пайызы негізінде анықталады.
16. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиынға қатысушылардың ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

4. Основанием для участия гражданина Республики Казахстан в раздельном сходе является факт его регистрации по месту жительства на территории соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома села Акжигит.
5. Члены местного сообщества участвуют в раздельном сходе лично и каждый из них обладает одним голосом.
6. Не имеют права участвовать в раздельном сходе несовершеннолетние, лица признанные судом недееспособными, а также лица, содержащиеся в местах лишения свободы по приговору суда.
3. Порядок созыва и подготовки раздельного схода
7. Раздельный сход созывается акимом села Акжигит.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима района на его проведение.
8. О времени, месте созыва раздельного схода и обсуждаемых вопросах население местного сообщества села Акжигит оповещается непозднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
4. Порядок проведения и принятия решений раздельного схода
9. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома села Акжигит организуется акимом села Акжигит.
10. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать и приглашенных.
11. Раздельный сход считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей соответствующих села, улицы, многоквартирного жилого дома.
12. Раздельный сход открывается акимом села Акжигит или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким села Акжигит или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
13. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села Акжигит.
14. Решение раздельного схода считается принятым, если за него проголосовало более половины участников раздельного схода.
5. Определение количества представителей жителей для участия в сходе местного сообщества села Акжигит
15. Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества села Акжигит определяется на основе одного процента от жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома.
16. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.