Әкімдіктің 2015 жылғы 16 ақпандағы № 44 "Қостанай облысының аумағындағы "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің күзет аймағын белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 5 қазандағы № 498 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 қазанда № 7269 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 ақпандағы № 44 "Қостанай облысының аумағындағы "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің күзет аймағын белгілеу туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5456 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 сәуірде "Қостанай таңы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 123-бабына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына және 18, 48, 53-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақтың үшінші, төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес табиғи резерваты шекарасының периметрі бойынша күзет аймағының шекарасы;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес табиғи резерваттың күзет аймағының аумағында табиғат пайдалану режимі мен тәртібі .";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулы осы қаулының 1-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
облысының әкімі
А. Мұхамбетов
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитетінің Қостанай
облыстық орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
___________________ Д. Жұмабаев
Әкімдіктің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 498 қаулысына 1-қосымша
Әкімдіктің
2015 жылғы 16 ақпандағы
№ 44 қаулысына 1-қосымша
Жоспарланатын "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерватын функционалдық аймақтарға бөлу картасы
Әкімдіктің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 498 қаулысына 2-қосымша
Әкімдіктің
2015 жылғы 16 ақпандағы
№ 44 қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің күзет аймағының аумағындағы табиғат пайдалану режимі мен тәртібі

О внесении изменений и дополнения в постановление акимата от 16 февраля 2015 года № 44 "Об установлении охранной зоны республиканского государственного учреждения "Государственный природный резерват "Алтын Дала" на территории Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 5 октября 2017 года № 498. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 октября 2017 года № 7269
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области от 16 февраля 2015 года № 44 "Об установлении охранной зоны республиканского государственного учреждения "Государственный природный резерват "Алтын Дала" на территории Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5456, опубликовано 7 апреля 2015 года в газете "Қостанай таңы") следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 123 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 11) пункта 2 статьи 10 и статьями 18, 48, 53 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", подпунктом 9) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
абзацы третий, четвертый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"границу охранной зоны по периметру границы природного резервата согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
режим и порядок природопользования на территории охранной зоны природного резервата согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить указанное постановление приложением 1 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области
А. Мухамбетов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Костанайская областная
территориальная инспекция
лесного хозяйства и животного
мира Комитета лесного хозяйства
и животного мира Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан"
_________________ Д. Джумабаев
Приложение 1
к постановлению акимата
от 5 октября 2017 года № 498
Приложение 1
к постановлению акимата
от 16 февраля 2015 года № 44
Карта функционального зонирования планируемого Государственного природного резервата "Алтын Дала"
Приложение 2
к постановлению акимата
от 5 октября 2017 года № 498
Приложение 2
к постановлению акимата
от 16 февраля 2015 года № 44
Режим и порядок природопользования на территории охранной зоны республиканского государственного учреждения "Государственный природный резерват "Алтын Дала" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шауашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - табиғи резерват) күзет аймағында:
1) мемлекеттiк табиғи резерваттың экологиялық жүйелерiне зиянды әсер ететiн объектiлердi орналастыруға, жобалауға, салуға және пайдалануға, жаңа технологиялар енгiзуге;
2) атмосфераға және ашық су көздерi мен рельефке ластаушы заттар шығаруға және сарқынды суларды төгуге;
3) пайдалы қазбалар өндіруге;
4) аң аулауға;
5) радиоактивтi материалдар мен өнеркәсiп қалдықтарын көмуге;
6) мемлекеттiк табиғи резерваттың экологиялық жүйелерiнiң гидрологиялық режимiн өзгертетiн қызметке (бөгеттер, дамбалар, гидротехникалық құрылыстар және табиғи су ағынын тоқтатуға немесе азайтуға әкеп соғатын басқа да объектiлер салуға);
7).жабайы жануарлар мен жабайы өсiмдiктердiң бөтен түрлерiн жерсiндiруге;
8) мемлекеттiк табиғи резерваттың экологиялық жүйелерiне зиянды әсер ететiн басқа да қызметке жол берілмейді.
2. Табиғи резерваттың күзет аймағының аумағында табиғи резерваттың экологиялық жүйелерiнiң жай-күйiне терiс әсер етпейтiн шаруашылық қызметтiң мынадай әртүрлi нысандары жүзеге асырылуы мүмкін:
1) орман шаруашылығы қызметі;
2) мал жайылымы және шөп шабуды қоса алғанда, дәстүрлi жер пайдалану, сондай-ақ биологиялық саналуандықты ұзақ мерзiмдi сақтау мен оның берiктiгiн қамтамасыз ету шеңберiндегi өзге де қызмет;
3) туристiк және рекреациялық қызмет;
4) минералды суларды, жер астының жылы суларын және климаттық ресурстарды пайдалану;
5) кәсiпшілік және әуесқойлық (спорттық) балық аулау;
6) орман және дала өрттерiн сөндiру жөнiнде жердегi және авиациялық жұмыстарды жүргiзу;
7) бүлiнген жерлердi рекультивациялау;
8) орман және өзге де өсiмдiк қауымдастықтарын қалпына келтiру;
9) жабайы жануарлардың мекендеу ортасы мен санын қалпына келтiру;
10) жер учаскелерiн туристер болатын жерлердi жайластыру, өсiмдiктер мен жануарлардың эндемикалық, сирек кездесетiн және құрып бара жатқан түрлерiн жасанды жолмен көбейту, өсiру, өндiру үшiн питомниктер салу, мемлекеттiк табиғи резерват қызметкерлерiнiң тұруы үшiн қызметтiк үй-жайлар (кордондар) салу, оларға қызмет бабындағы жер үлестерiн беру үшiн пайдалану.
3. Табиғи резерваттың күзет аймағында осы қосымшаның 2-тармағында аталған қызмет түрлерiн жүзеге асыру кезiнде өсiмдiктер мен жануарлар дүниесi объектiлерiнiң мекендеу ортасын және көбею жағдайларын, жануарлардың қоныс аудару жолдары мен шоғырлану орындарын сақтау жөнiндегi iс-шаралар көзделуге және жүзеге асырылуға, жабайы жануарлардың мекендеу ортасы ретiнде ерекше құнды учаскелерге, сондай-ақ табиғи резерваттың өзге объектiлерiне қол сұғылмауы қамтамасыз етiлуге тиiс.

1. В охранной зоне республиканского государственного учреждения "Государственный природный резерват "Алтын Дала" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – природный резерват) не допускаются:
1) размещение, проектирование, строительство и эксплуатация объектов, внедрение новых технологий, оказывающих вредное воздействие на экологические системы государственного природного резервата;
2) выброс в атмосферу и сброс в открытые водные источники и на рельеф загрязняющих веществ и сточных вод;
3) добыча полезных ископаемых;
4) охота;
5) захоронение радиоактивных материалов и промышленных отходов;
6) деятельность, способная изменить гидрологический режим экологических систем государственного природного резервата (строительство плотин, дамб, гидротехнических сооружений и других объектов, приводящих к прекращению или снижению естественного стока вод);
7) интродукция чужеродных видов диких животных и дикорастущих растений;
8) другая деятельность, способная оказать вредное воздействие на экологические системы государственного природного резервата.
2. На территории охранной зоны природного резервата могут осуществляться различные формы хозяйственной деятельности, не оказывающие негативного воздействия на состояние экологических систем природного резервата:
1) лесохозяйственная деятельность;
2) традиционное землепользование, включая пастьбу скота и сенокошение, а также иная деятельность в рамках обеспечения долговременной сохранности и неуязвимости биологического разнообразия;
3) туристская и рекреационная деятельность;
4) использование минеральных вод, бальнеологических и климатических
ресурсов;
5) промысловое и любительское (спортивное) рыболовство;
6) проведение наземных и авиационных работ по тушению лесных и степных пожаров;
7) рекультивация нарушенных земель;
8) восстановление лесных и иных растительных сообществ;
9) восстановление среды обитания и численности диких животных;
10) использование земельных участков для обустройства мест пребывания туристов, устройства питомников для искусственного размножения, выращивания, разведения эндемичных, редких и исчезающих видов растений и животных, а также строительства служебных зданий (кордонов) для проживания работников государственного природного резервата, предоставления им служебных земельных наделов.
3. В охранной зоне природного резервата при осуществлении видов деятельности, указанных в пункте 2 настоящего приложения, должны предусматриваться и осуществляться мероприятия по сохранению среды обитания и условий размножения объектов растительного и животного мира, путей миграции и мест концентрации животных, обеспечиваться неприкосновенность участков, представляющих особую ценность в качестве среды обитания диких животных, а также иных объектов природного резервата.