Қостанай облысы Қарасу ауданы Аманкелді ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 143 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 2 қазанда № 7230 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2019 жылғы 31 мамырдағы № 328 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 31.05.2019 № 328 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына және "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Қарасу ауданы Аманкелді ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Қарасу ауданы Аманкелді ауылының жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Мәслихаттың 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 187 "Қостанай облысы Қарасу ауданы Белорус ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4720 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 28 мамырда "Қарасу өңірі" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы В. Журжа
Қарасу аудандық
мәслихатының хатшысы С. Қазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қостанай облысы Қарасу ауданы
Аманкелді ауылы әкімінің уақытша
міндетін атқарушысы
_______________ А. Голунова
2017 жылғы 15 қыркүйек
Қарасу аудандық мәслихатының
2017 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 143 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Қарасу ауданы Аманкелді ауылының жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Өкілдерінің саны (адам)
Аманкелді ауылының тұрғындары үшін
19
Қарасу аудандық мәслихатының
2017 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 143 шешімімен
бекітілген
Қостанай облысы Қарасу ауданы Аманкелді ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходах местного сообщества села Амангельды Карасуского района Костанайской области
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 15 сентября 2017 года № 143. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 2 октября 2017 года № 7230. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 31 мая 2019 года № 328
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 31.05.2019 № 328 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Амангельды Карасуского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей села Амангельды Карасуского района Костанайской области для участия в сходах местного сообщества согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение маслихата от 9 апреля 2014 года № 187 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходах местного сообщества Белорусского сельского округа Карасуского района Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 4720, опубликовано 28 мая 2014 года в газете "Қарасу өңірі").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии В. Журжа
Секретарь Карасуского
районного маслихата С. Казиев
"СОГЛАСОВАНО"
Временно исполняющий обязанности
акима села Амангельды Карасуского
района Костанайской области
_________________ А. Голунова
15 сентября 2017 года
Приложение
к решению Карасуского
районного маслихата
от 15 сентября 2017 года
№ 143
Количественный состав представителей жителей села Амангельды Карасуского района Костанайской области для участия в сходах местного сообщества
Наименование населенного пункта
Количество представителей (человек)
Для жителей села Амангельды
19
Утверждены
решением Карасуского
районного маслихата
от 15 сентября 2017 года
№ 143
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Амангельды Карасуского района Костанайской области

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Қарасу ауданы Аманкелді ауылының (бұдан әрі - Аманкелді ауылы) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Аманкелді ауылы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Аманкелді ауылының аумағы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Аманкелді ауылының әкімі шақырады.
Қарасу ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Аманкелді ауылының шегінде бөлек жиынды өткізуді Аманкелді ауылының әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Аманкелді ауылының тұрғындары қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Аманкелді ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Аманкелді ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Аманкелді ауылының тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қарасу аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Аманкелді ауылының тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Аманкелді ауылы әкімінің аппаратына береді.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Амангельды Карасуского района Костанайской области (далее – село Амангельды) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села Амангельды.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села Амангельды (далее - раздельный сход) на территории созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом села Амангельды.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Карасуского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах села Амангельды, организуется акимом села Амангельды.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села Амангельды, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом села Амангельды или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким села Амангельды или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села Амангельды для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом Карасуского района.
Количество представителей жителей села для участия местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села Амангельды.