Мәслихаттың 2015 жылғы 20 наурыздағы № 290 "Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Чапаев ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 125 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 3 қазанда № 7238 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 17 мамырдағы № 283 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 17.05.2019 № 283 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 20 наурыздағы № 290 "Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Чапаев ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5573 тіркелген, 2015 жылғы 26 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Чапаев ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары, осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
19-ншы кезектен тыс сессияның төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы А. Бараншина
"КЕЛІСІЛДІ"
Чапаев ауылдық округі әкімінің
міндетін атқарушы
_____________ Э. Байбулов
2017 жылғы 15 қыркүйек
Мәслихаттың
2017 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 125 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 290 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Чапаев
ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық
жиындарын өткізу қағидасы

О внесении изменений в решение маслихата от 20 марта 2015 года № 290 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Чапаевского сельского округа Узункольского района Костанайской области"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 15 сентября 2017 года № 125. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 октября 2017 года № 7238. Утратило силу решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 17 мая 2019 года № 283
Сноска. Утратило силу решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 17.05.2019 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 марта 2015 года № 290 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Чапаевского сельского округа Узункольского района Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5573, опубликовано 26 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Чапаевского сельского округа Узункольского района Костанайской области, утвержденные указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель 19-ой внеочередной сессии,
секретарь районного маслихата А. Бараншина
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности акима
Чапаевского сельского округа
_______________ Э. Байбулов
15 сентября 2017 года
Приложение 1
к решению Узункольского
районного маслихата
от 15 сентября 2017 года
125
Утверждены
решением маслихата
от 20 марта 2015 года
№ 290
Правила проведения раздельных сходов
местного сообщества Чапаевского сельского округа
Узункольского района Костанайской области

1. Жалпы ереже
1. Осы Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Чапаев ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес әзірленді және Чапаев ауылдық округі ауылдары тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Чапаев ауылдық округінің аумағындағы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Чапаев ауылдық округінің әкімі шақырады. Ұзынкөл ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Чапаев ауылдық округі шегінде бөлек жиынды өткізуді Чапаев ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Чапаев ауылдық округі қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Чапаев ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Чапаев ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Чапаев ауылдық округі тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Ұзынкөл аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Чапаев ауылдық округі тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және Чапаев ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Мәслихаттың

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Чапаевского сельского округа Узункольского района Костанайской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Чапаевского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей (далее - раздельный сход) на территории Чапаевского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Чапаевского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Узункольского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах Чапаевского сельского округа организуется акимом Чапаевского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей Чапаевского сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Чапаевского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким Чапаевского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей Чапаевского сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Узункольским районным маслихатом.
Количество представителей жителей Чапаевского сельского округа для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Чапаевского сельского округа.
Приложение 2
к решению маслихата

2017 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 125 шешіміне 2-қосымша
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 290 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Чапаев
ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу
үшін тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы Чапаев ауылдық округінің тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Чапаев ауылдық округінің Речное ауылының тұрғындары үшін
23

от 15 сентября 2017 года
№ 125
Приложение
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года
№ 290
Количественный состав представителей жителей Чапаевского сельского округа Узункольского района Костанайской области для участия в сходе местного сообщества
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей Чапаевского сельского округа Узункольского района Костанайской области (человек)
Для жителей села Речное Чапаевского сельского округа Узункольского района Костанайской области
23