"Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасын бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2017 жылғы 17 наурыздағы № 112/15 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 сәуірде № 5466 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 6 тамыздағы № 437/55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 06.08.2020 № 437/55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 8-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қаласының мәслихат аппаратының басшысына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Арсютин
Қалалық мәслихат хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2017
жылғы 17 наурыздағы
№ 112/15 шешімімен
бекітілген
"Екібастұз қаласының мәслихат аппараты"
мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік
қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру
Қағидалары және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Аппарат) қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің "Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын қызметін растайтын ресми құжат болып табылады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" и его описание
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 17 марта 2017 года № 112/15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 апреля 2017 года № 5466. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 6 августа 2020 года № 437/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 06.08.2020 № 437/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" и его описание.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на руководителя аппарата маслихата города Экибастуза.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Арсютин
Секретарь городского маслихата Б. Куспеков
Утверждены
решением Экибастузского
городского маслихата
от 17 марта 2017 года № 112/15
Правила
выдачи служебного удостоверения административным
государственным служащим государственного учреждения
"Аппарат маслихата города Экибастуза" и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" (далее - аппарат) и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат маслихата города Экибастуза".

3. Куәлік осы шешімімен бекітілген сипаттамаға сәйкес.
4. Тиісінше ресімделмеген, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Куәлік "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне Екібастұз қалалық мәслихаты хатшысының қолы қойылып беріледі.
6. Куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, жоғалған, сондай-ақ бұған дейін берілген куәлік бүлінген жағдайда беріледі. Қызметкерлер қызметтік куәлікті алу барысында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына (бұдан әрі - есепке алу журналы) қол қояды.
7. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі. Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген куәлікті ауыстыру кезінде Екібастұз қаласының мәслихаты аппаратының басшысы бұрын берілген қызметтік куәлікті қайтарып алады.
3-тарау. Қызметтік куәліктің сипаттамасы
8. Куәлік мұқабасы қатты қағаздан жасалған кітапшадан тұрады. Қызметтік куәліктің тысы көк түсті, көлемі 7 х 10 сантиметр, ашып көрсетілген түрінде 7 х 21 сантиметр.
9. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түсті бейнесі орналасқан, одан төмен типографиялық қаріппен мемлекеттік және орыс тілінде "Куәлік" және "Удостоверение" деген жазу жазылған.
10. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын нысанның қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "Павлодар облысы Екібастұз қаласы "Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі", "Павлодарская область город Экибастуз государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза" деген қызыл түсті жазулар орналастырылған.
11. Сол жағында: көлемі 3х4 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), жанында қызметтік куәліктің нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін мемлекеттік тілде басылады, Екібастұз қалалық мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.
12. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "Қазақстан" деген жазу, жанында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін орыс тілінде басылады. Одан төмен куәліктің берілген күні көрсетіледі.

3. Удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящими Правилами.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Удостоверение выдается административным государственным служащим корпуса "Б" за подписью секретаря Экибастузского городского маслихата.
6. Удостоверение выдается сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения. При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппарата (далее - журнал учета) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения. При замене удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается руководителем аппарата Экибастузского городского маслихата.
Глава 3. Описание служебного удостоверения
8. Удостоверение представляет собой книжечку в твердом бумажном переплете. Обложка служебного удостоверения синего цвета размером 7 x 10 сантиметров, в развернутом виде размером 7 х 21 сантиметров.
9. На лицевой стороне обложки удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись на государственном и русском языке "Куәлік" и "Удостоверение".
10. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи красного цвета "Павлодар облысы Екібастұз қаласы "Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі", "Павлодарская область город Экибастуз государственное учреждение "Аппарат маслихата города Экибастуза".
11. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3х4 сантиметров, рядом указывается номер служебного удостоверения, имя, отчество (при наличии), фамилия, занимаемая должность. Текст печатается на государственном языке, заверяется подписью секретаря Экибастузского городского маслихата и скрепляется гербовой печатью.
12. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "Қазақстан", рядом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на русском языке. Ниже указывается дата выдачи удостоверения.

4-тарау. Қорытынды ережелер
13. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды Екібастұз қаласының мәслихаты аппаратының басшысы жүзеге асырады.
14. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу Екібастұз қаласының мәслихаты аппаратының басшысына үш жұмыс күн ішінде жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
15. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша Екібастұз қаласының мәслихаты аппаратының басшысы он жұмыс күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Аппараттың тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
16. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті Екібастұз қаласының мәслихаты аппаратының басшысына тапсырады, қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған куәліктер осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәліктерді жою және есептен шығаруға актіні жасаумен жоюға жатады.
"Екібастұз қаласының мәслихат
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің әкімшілік
мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәлігін беру
Қағидалары және
оның сипаттамасына
1-қосымша
Нысан
"Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік
мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәліктерін беру және қайтару есепке алу журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Берілген күні
Қызметтік куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Екібастұз қаласының мәслихат
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің әкімшілік
мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәлігін беру
Қағидалары және
оның сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік мекеменің атауы
№ ______ АКТІ
_______________ ___________________
жасалу орны                                                                  күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), осы Қағидалардың 16-тармағының негізінде "Екібастұз қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәліктерін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)       Лауазымның атауы            Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            Лауазымның атауы            Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            Лауазымның атауы            Қолы

Глава 4. Заключительные положения
13. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель аппарата Экибастузского городского маслихата.
14. В случае утраты или порчи удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме руководителя аппарата Экибастузского городского маслихата в течение трех рабочих дней, подает объявление в средства массовой информации.
15. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, руководитель аппарата Экибастузского городского маслихата в течение десяти рабочих дней проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Аппарата рассматривает вопрос о привлечении виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
16. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение руководителю аппарата Экибастузского городского маслихата, сданные сотрудниками удостоверения при увольнении, либо порче подлежат уничтожению с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения
административным
государственным служащим
государственного учреждения
"Аппарат маслихата
города Экибастуза"
и его описание
Форма
Журнал учета выдачи, возврата служебных удостоверений
административным государственным служащим государственного учреждения
"Аппарат маслихата города Экибастуза"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ Удостоверения
Дата выдачи
Подпись сотрудника, кому выдано служебное удостоверение
Дата возврата
Подпись сотрудника, сдавшего удостоверение
Примечание: Журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения
административным
государственным служащим
государственного
учреждения "Аппарат маслихата
города Экибастуза"
и его описание
Форма
Наименование государственного учреждения
АКТ № ____
______________________ _______________
место составления                                                       дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 сотрудников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 16 настоящих Правил, составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебных удостоверений сотрудников государственного учреждения "Аппарат маслихата города Экибастуза" в связи с увольнением, переводом на другую должность.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)            Наименование должности Подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии)            Наименование должности Подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии)            Наименование должности Подпись