Солтүстік Қазақстан облысыныңәкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 14 маусымдағы № 242 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2017 жылғы 14 маусымдағы № 14/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 шілдеде № 4254 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 5) тармақшасына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Кейбір бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулылары мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімдеріне осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімінің қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
әкімі Қ. Ақсақалов
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
ХІV сессиясының төрағасы Е. Алпысов
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың хатшысы В. Бубенко
Бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 14 маусымдағы № 242 қаулысы және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 14 маусымдағы № 14/5 шешімімен бекітілді
Өзгерістер енгізілетін кейбір бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулылары және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімдерінің тізбесі
1. "Солтүстік Қазақстан облысының елді мекендерінің атауларын өзгерту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігі мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 21 желтоқсандағы № 312-27/10 бірлескен қаулысы мен шешімінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1635 болып тіркелді):
1) мемлекеттік тілдегі барлық мәтін бойынша "селолық", "селосы" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) аталған бірлескен облыс әкімдігінің қаулысы мен мәслихат шешімінің преамбуласында орыс тіліндегі "им. Габита Мусрепова" деген сөздер "имени Габита Мусрепова" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) орыс тіліндегі барлық мәтін бойынша "аул" деген сөз "село" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Бірлескен "Солтүстiк Қазақстан облысы елдi мекендерiнiң атауын өзгерту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 5 маусымдағы № 159 қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 5 маусымдағы № 7/9 шешімінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1679 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" және "Северный Казахстан" газеттерінде 2008 жылғы 16 шілде жарияланды):

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Северо-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 июня 2017 года N 242 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 14 июня 2017 года N 14/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 июля 2017 года N 4254
В соответствии с подпунктом 5) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВИЛ и Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения в некоторые совместные постановления акимата Северо-Казахстанской области и решения Северо-Казахстанского областного маслихата согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата и решению маслихата.
2. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
Председатель ХІV сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата Е. Алпысов
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата В. Бубенко
Приложение к совместному постановлению акимата
Северо-Казахстанской области от 14 июня 2017 года № 242 и решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 июня 2017 года № 14/5
Перечень
некоторых совместных постановлений акимата Северо-Казахстанской области и решений Северо-Казахстанского областного маслихата,
в которые вносятся изменения
1. В совместном постановлении акимата Северо-Казахстанской области и решении маслихата Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2006 года № 312-27/10 "О переименовании населенных пунктов Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1635):
1) по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селосы" заменить соответственно словами "ауылдық", "ауылы";
2) в преамбуле указанного совместного постановления акимата и решения маслихата области на русском языке слова "им. Габита Мусрепова" заменить словами "имени Габита Мусрепова";
3) по всему тексту на русском языке слова "аул" заменить словом "село".
2. В совместном постановлении акимата Северо-Казахстанской области от 5 июня 2008 года № 159 и решении Северо-Казахстанского областного маслихата от 5 июня 2008 года № 7/9 "О переименовании населенных пунктов Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1679, опубликовано 16 июля 2008 года в газетах "Солтүстiк Қазақстан" и "Северный Казахстан"):

1) аталған мемлекеттік тілдегі бірлескен қаулы мен шешімнің 1-тармағының үшінші абзацындағы "Қызыләскер с." деген сөздер "Қызыләскер ауылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) аталған мемлекеттік тілдегі бірлескен қаулы мен шешімнің 1-тармағының сегізінші абзацындағы "Ғабит Мүсірепов ауданы" деген сөздер "Ғабит Мүсірепов атындағы аудан" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Бірлескен "Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 19 маусымдағы № 170 қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 19 маусымдағы № 16/15 шешімінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1718 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" және "Северный Казахстан" газеттерінде 2009 жылғы 7 тамыз жарияланды):
мемлекеттік тілдегі барлық мәтін бойынша "селолық", "селосы" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылы" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Бірлескен "Солтүстiк Қазақстан облысының кейбiр елдi мекендерi мен ауылдық округтерi атауларының транскрипциясын өзгерту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 340 қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/8 шешімінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1738 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" және "Северный Казахстан" газеттерінде 2010 жылғы 6 ақпан жарияланды):
1) мемлекеттік тілдегі барлық мәтін бойынша "М.Жұмабаев" және "Ғ.Мүсірепов атындағы ауданы" деген сөздер тиісінше "Мағжан Жұмабаев" және "Ғабит Мүсірепов атындағы аудан" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) орыс тіліндегі барлық мәтін бойынша "М.Жумабаева", "им. Г.Мусрепова" деген сөздер тиісінше "Магжана Жумабаева", "имени Габита Мусрепова" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Бірлескен "Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгертудің кейбір мәселелері туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 30/10 шешімі мен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 353а қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1770 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" және "Северный Казахстан" газеттерінде 2011 жылғы 25 қаңтар жарияланды):
1) мемлекеттік тілдегі барлық мәтін бойынша "селолық", "селолары", "селосы" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылдары", "ауылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) орыс тіліндегі мәтінде "аул", "аульного", "аула", "им. Габита Мусрепова" деген сөздер тиісінше "село", "сельского", "села", "имени Габита Мусрепова" деген сөздермен ауыстырылсын.

1) в абзаце третьем пункта 1 указанного совместного постановления акимата и решения маслихата области на государственном языке слова "Қызыләскер с." заменить словами "Қызыләскер ауылы";
2) в абзаце восьмом пункта 1 указанного совместного постановления акимата и решения маслихата области на государственном языке слова "Ғабит Мүсірепов ауданы" заменить словами "Ғабит Мүсірепов атындағы аудан".
3. В совместном постановлении акимата Северо-Казахстанской области от 19 июня 2009 года № 170 и решении Северо-Казахстанского областного маслихата Северо-Казахстанской области от 19 июня 2009 года № 16/15 "Об изменениях в административно-территориальном устройстве района Шал акына Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1718, опубликовано 7 августа 2009 года в газетах "Солтүстiк Қазақстан" и "Северный Казахстан"):
по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селосы" заменить словами "ауылдық", "ауылы".
4. В совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года № 340 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года № 20/8 "Об изменении транскрипции наименований некоторых населенных пунктов и сельских округов Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1738, опубликовано 6 февраля 2010 года в газетах "Солтүстiк Қазақстан" и "Северный Казахстан") внести следующие изменения:
1) по всему тексту на государственном языке слова "М.Жұмабаев" и "Ғ.Мүсірепов атындағы ауданы" заменить соответственно словами "Мағжан Жұмабаев" и "Ғабит Мүсірепов атындағы аудан";
2) по всему тексту на русском языке слова "М.Жумабаева", "им. Г.Мусрепова" заменить соответственно словами "Магжана Жумабаева", "имени Габита Мусрепова".
5. В совместном решении маслихата Северо-Казахстанской области от 13 декабря 2010 года № 30/10 и постановлении акимата Северо-Казахстанской области от 13 декабря 2010 года № 353а "О некоторых вопросах изменения административно-территориального устройства Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1770, опубликовано 25 января 2011 года в газетах "Солтүстiк Қазақстан" и "Северный Казахстан") внести следующие изменения:
1) по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селолары", "селосы" заменить соответственно словами "ауылдық", "ауылдары", "ауылы";
2) в тексте на русском языке слова "аул", "аульного", "аула", "им. Габита Мусрепова" заменить соответственно словами "село", "сельского", "села", "имени Габита Мусрепова".