"Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 5/7 шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 17/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 тамызда № 4286 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 14/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 11.12.2023 № 14/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 26 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 5/7 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2016 жылғы 27 шілдедегі № 3844 тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 3 тамызда жарияланған) келесі өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
нұсқалған шешіммен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасында (бұдан әрі – Қағида):
Қағиданың 13 тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
"13. Осы Қағидаға 3-қосымшаға 15) тармақшада негіз бойынша азаматтарға (отбасына) 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жан басына шаққандағы орташа табысты ескере отырып, әлеуметтік көмек негіз бойынша айсайын көрсетіледі.";
Қағиданы 20-1 тармағымен келесі мазмұңдағы толықтырылсын:
"20-1. Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының "Мамлют орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын айсайын анықтама (есептілігі) ұсыну негізінде барлық амбулаторлық емделу кезеңінде асырылады, әлеуметтік көмек көрсетудің 20-1, Қағиданың 13) тармақшада көрсетілсін.".
Нұсқалған шешіммен бекітілген Қағидаға 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Жүнісов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
"КЕЛІСІЛДІ":
"Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік
мекемесі басшысының
міндеттер атқарушысы
2017 жылғы 20 шілде
Н. Косоурова
"Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
2017 жылғы 20 шілде
А. Биктимиров

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27 июня 2016 года № 5/7 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 20 июля 2017 года № 17/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 августа 2017 года № 4286. Утратило силу решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 декабря 2023 года № 14/4
Утратило силу решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 декабря 2023 года № 14/4.
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27 июня 2016 года № 5/7 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3844 от 27 июля 2016 года, опубликовано 3 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением (далее - Правила):
пункт 13 Правил изложить в следующей редакции:
"13. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 15) приложения 3 к настоящим Правилам, предоставляется без учета доходов, в размере 6 месячных расчетных показателей, ежемесячно." ;
Правила дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Оказание социальной помощи, предусмотренное пунктом 13 Правил, осуществляется в течение всего периода амбулаторного лечения на основании справки (ведомости) ежемесячно предоставляемой коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Мамлютская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области управления здравоохранения Северо-Казахстанской области".
Приложения 2, 3 к Правилам, утвержденных указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
А. Жунусов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
"СОГЛАСОВАНО":
Исполняющая обязанности руководителя
коммунального государственного
учреждения "Отдел занятости и социальных
программ акимата Мамлютского района
Северо- Казахстанской области"
20 июля 2017 года
Н. Косоурова
Руководитель коммунального государственного
учреждения "Отдел экономики и финансов
акимата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области"
20 июля 2017 года
А. Биктимиров

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданды мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 17/2 шешіміне 1 қосымша
Мамлют ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларына 2 қосымша
Алушылар санаттарының тізбесін, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
р/с №
Алушылар санаттарының тізбесі
Әлеуметтік көмектің шекті мөлшері
Әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
1
2
3
4
1
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азамат (отбасы) не оның мүлкі
40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен артық емес, бір жолғы
Өмірлік қиын жағдай туындаған күннен бастап алты айдан кешіктірмей

Приложение 1 к решению маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 20 июля 2017 года № 17/2
Приложение 2 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Мамлютского района
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи,сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
п/п
Перечень категорий получателей
Предельный размер социальной помощи
Срок обращения
за социальной помощью
1
2
3
4
1
Гражданин (семья) либо его имущество вследствие стихийного бедствия или пожара
в пределах
40 (сорока) месячных
расчетных показателей
в течение
6 месяцев,
со дня наступления трудной жизненной ситуации

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 17/2 шешіміне 2-қосымша
Мамлют ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларына 3-қосымша
Азаматтарды санатына жататын тұлғаның (отбасының) материалдық – тұрмыстық жағдайының тексерісін жүргізу негіздерінің тізімі
1) жетімдік;
2) ата-ананың қамқорлығынсыз қалу;
3) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз қалуы, оның ішінде девианттық мінез-құлық;
4) кәмелетке толмағандардың ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарында болуы;
5) үш жасқа дейінгі балалардың туғаннан бастапқы психофизикалық дамуы мүмкіндіктерінің шектелуі;
6) дене және (немесе) ақыл-ой мүмкіндіктеріне байланысты организм функцияларының тұрақты бұзылуы;
7) әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі;
8) жасының егде тартуына байланысты, ауруы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне-өзі күтім жасай алмауы;
9) әлеуметтік бейімсіздікке және әлеуметтік депривацияға әкеп соқтырған қатыгездік;
10) баспанасыздық (белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар);
11) бас бостандығынан айыру орындарынан босау;
12) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде болу негіздері бойынша өмірлік қиын жағдайда деп танылуы мүмкін;
13) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ең төмен күнкөріс деңгейіне шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы;
14) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматқа (отбасына) зиян келтіру;
15) амбулаторлық емдеу кезендегі туберкулездің белсенді түрімен ауыратын мұқтаж тұлғаларға;
16) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне, және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерге теңестірілген коммуналдық қызметтерді төлеу және отын алу үшін;
17) Ұлы Отан соғысының қатысушылар және мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерге теңестірілген тұлғаларға санаторлық–курорттық емделуде мұқтаж;
18) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерге және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерге теңестірілген тұлғаларға тіс протездеу үшін (бағалы металлдардан және металлокерамика, металлоакриллден протезден басқа);
19) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектердің және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге теңестірілгендердің, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардан зардап шеккендердің, 1, 2, 3-ші топтағы мүгедектердің, мүгедек балалардың, сондай-ақ мүгедек балалар мен 1, 2-ші топтағы мүгедектерге еріп жүруші азаматтардың Қазақстан Республикасының аумағында жөнелту станциясынан ауруханаға жеткізилетін жерге дейін және кері қарай теміржол (плацкарт вагон), автомобиль жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүруге мұқтаждығы.

Приложение 2 к решению маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 20 июля 2017 года № 17/2
Приложение 3 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Мамлютского района
Перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи)
1) сиротство;
2) отсутствие родительского попечения;
3) безнадзорность несовершеннолетних, в том числе девиантное поведение;
4) нахождение несовершеннолетних в организациях образования с особым режимом содержания;
5) ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет;
6) стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями;
7) ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
8) неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
9) жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации;
10) бездомность (лица без определенного места жительства);
11) освобождение из мест лишения свободы;
12) нахождение на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции;
13) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога в однократном отношении к прожиточному минимуму по Северо-Казахстанской области;
14) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
15) нуждаемость лиц, больных активной формой туберкулеза на амбулаторном этапе лечения;
16) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в оплате расходов на коммунальные услуги и приобретении топлива;
17) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении;
18) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании (кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрилла);
19) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лиц, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, инвалидов 1, 2, 3 групп, детей инвалидов, а также граждан сопровождающих детей инвалидов и инвалидов 1, 2 групп в проезде железнодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления до места госпитализации и обратно по территории Республики Казахстан.