Атырау қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 қарашадағы № 303 қаулысы және Атырау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 қарашадағы № 161-VI бірлескен шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 желтоқсанда № 4002 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6, 27-баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2016 жылғы 23 қыркүйектегі және 21 желтоқсандағы қорытындылары негізінде Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және VІ шақырылған Атырау облыстық мәслихаты кезектен тыс ХVІІІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мынадай көшелерге:
1) Атырау қаласының Алмагүл шағын ауданындағы № 3 көшеге – Жақсығали Есембаевтың есімі;
2) Атырау қаласының Алмагүл шағын ауданындағы № 6 көшеге – Сүйеуғали Ыбыраевтың есімі;
3) Атырау қаласының Алмагүл шағын ауданындағы № 9 көшеге – Ғиззат Ақкөшімовтің есімі;
4) Атырау қаласының Алмагүл шағын ауданындағы № 11 көшеге – Сопығали Құрманбаевтың есімі;
5) Атырау қаласының Самал шағын ауданындағы № 6 көше – Есболай би есімі;
6) Атырау қаласының Самал шағын ауданындағы № 18 көшеге – Ер Қосайұлы Пыштанай батырдың есімі;
7) Атырау қаласының Мұнайшы шағын ауданындағы № 3 көшеге – Қайым Мұхамедхановтың есімі;
8) Атырау қаласының № 1 көшеге – Асау, Барақ батырлардың есімдері;
9) Атырау қаласының СМП-163 шағын ауданындағы № 1 көшеге – Қабыланбай батырдың есімі берілсін.
2. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ә. Нәутиевке және Атырау облыстық мәслихатының заңдылықты сақтау, депутаттық этика және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасы А. Абдоловқа жүктелсін.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Сессия төрағасы С. Қуанышев
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин

О присвоении наименований некоторым составным частям города Атырау
Cовместное постановление Акимата Атырауской области от 10 ноября 2017 года № 303 и решение Атырауского областного маслихата от 13 ноября 2017 года № 161-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 6 декабря 2017 года № 4002
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьями 6, 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основаниях заключении Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 23 сентября и 21 декабря 2016 года акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Атырауский областной маслихат VІ созыва на внеочередной ХVІІІ сессии РЕШИЛ:
1. Присвоить имена следующим улицам:
1) № 3 улице микрорайона Алмагуль города Атырау имя – Жаксыгали Есембаева;
2) № 6 улице микрорайона Алмагуль города Атырау имя – Суйеугали Ыбыраева;
3) № 9 улице микрорайона Алмагуль города Атырау имя – Гиззата Аккошимова;
4) № 11 улице микрорайона Алмагуль города Атырау имя – Сопыгали Курманбаева.
5) № 6 улице микрорайона Самал города Атырау имя – Есбулай би;
6) № 18 улице микрорайона Самал города Атырау имя – Ер Кусайулы Пыштанай батыра;
7) № 3 улице микрорайона Мунайшы города Атырау имя – Каюма Мухамедханова;
8) № 1 улице города Атырау имена – Асау, Барак батырлар;
9) № 1 улице микрорайона СМП-163 города Атырау имя – Кабыланбая батыра;
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на заместителя акима Атырауской области А.Наутиева и председателя постоянной комиссии по вопросам соблюдения законности, депутатской этики и правозащите Атырауского областного маслихата А. Абдолова.
3. Настоящее совместные постановление и решение вступают в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после их первого официального опубликования.
Аким области Н.Ногаев
Председатель сессии С.Куанышев
Секретарь маслихата У. Зинуллин