"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасының "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік әзірлігін арттыру" бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражатты пайдалану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 2 наурызда № 16469 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 1220 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 14.12.2022 № 1220 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі туралы ереженің 21-тармағының 19-47) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасының "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік әзірлігін арттыру" бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражатты пайдалану жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Халықаралық ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары генерал-лейтенант Т.С. Мұхтаровқа жүктелсін.

Об утверждении Инструкции по использованию средств, предусмотренных в республиканском бюджете на представительские расходы по бюджетной подпрограмме "Повышение боевой готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан" бюджетной программы "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2018 года № 16469. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 14 декабря 2022 года № 1220.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 14.12.2022 № 1220 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 19-47) пункта 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по использованию средств, предусмотренных в республиканском бюджете на представительские расходы по бюджетной подпрограмме "Повышение боевой готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан" бюджетной программы "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан".
2. Департаменту международного сотрудничества Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном видах на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан генерал-лейтенанта Мухтарова Т.С.

4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Генерал-полковник С. Жасұзақов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 68 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасының "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік әзірлігін арттыру" бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражатты пайдалану жөніндегі нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулық жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 18.07.2019 № 552 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасының "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік әзірлігін арттыру" бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражатты пайдалану жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі туралы ереженің 21-тармағының 19-47) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасының "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік әзірлігін арттыру" бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражатты пайдалану жөніндегі заңнаманы қолдануды нақтылайды.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы № 201 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік протоколының 6-тармағына сәйкес (бұдан әрі - Мемлекеттік протокол) шетелдік делегациялардың деңгейіне байланысты сапарлар "аса жоғары деңгейдегі" және "жоғары деңгейдегі" сапарларға бөлінеді.
"Аса жоғары деңгейдегі" сапарларға мемлекеттер немесе үкіметтер басшыларының сапарлары, "жоғары деңгейдегілерге" - сыртқы саяси ведомстволар басшыларының, басқа да ресми адамдардың сапарлары жатады.
2. Өкілдік шығыстарға шетелдік делегацияларды қабылдау, отырыстар, конференциялар, кеңестер, семинарлар, халықаралық бірлескен оқу-жаттығулар мен операциялардың салтанатты және ресми іс-шараларын жүргізу кезінде:
1) іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылатын адамдардың тұруын және белгіленген пунктке дейін көліктік шығындарды төлеуге;

4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генерал-полковник С. Жасузаков
Утверждена
приказом Министра обороны
Республики Казахстан от
8 февраля 2018 года № 68
Инструкция по использованию средств, предусмотренных в республиканском бюджете на представительские расходы по бюджетной подпрограмме "Повышение боевой готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан" бюджетной программы "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Сноска. Инструкция в редакции приказа Министра обороны РК от 18.07.2019 № 552 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по использованию средств, предусмотренных в республиканском бюджете на представительские расходы по бюджетной подпрограмме "Повышение боевой готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан" бюджетной программы "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан" (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 19-47) пункта 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074, и детализирует применение законодательства по использованию средств, предусмотренных в республиканском бюджете на представительские расходы по бюджетной подпрограмме "Повышение боевой готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан" бюджетной программы "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан".
В соответствии с пунктом 6 Государственного Протокола Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года № 201 (далее – Государственный Протокол), в зависимости от уровня иностранных делегаций визиты подразделяются на визиты "на высшем уровне" и "на высоком уровне".
К визитам "на высшем уровне" относятся визиты глав государств или правительств, "на высоком уровне" – визиты руководителей внешнеполитических ведомств, других официальных лиц.
2. К представительским расходам относятся расходы при приеме иностранных делегаций, проведении заседаний, конференций, совещаний, семинаров, торжественных и официальных мероприятий международных совместных учений и операций, соревнований на:
1) оплату проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях;

2) ресми қабылдауларға (таңғы астар, түскі астар, кешкі астар);
3) кофе-брейктерге (буфеттік қызмет көрсету);
4) музыкалық сүйемелдеуге;
5) кәдесыйлар, естелік сыйлықтар, гүл композицияларын (гүлдер), су сатып алуға;
6) автокөлік қызметін көрсетуге;
7) аудармашылардың қызметтерін төлеуге;
8) залды жалға алуға;
9) әуежайда делегациялардың ұшып келуі мен ұшып кетуіне қызмет көрсетуге;
10) сапар шеңберінде делегациялардың, сондай-ақ салтанатты іс-шараларға қатысушылардың музейлерге, мәдени-демалыс ұйымдарына баруына;
11) залдарды безендіруге;
12) мәдени, спорттық және басқа да іс-шаралардың жеңімпаздары мен қатысушыларына жүлделер, бағалы сыйлықтар сатып алуға;
13) халықаралық уағдаластықтар бар болған жағдайда (келісім, шарт, меморандум, хаттама) бірлескен халықаралық оқу-жаттығулар мен операцияларды, жарыстарды, Армиялық халықаралық ойындарды өткізу барысында шетелдік делегациялардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери қызметшілерінің тамақтануына арналған шығыстар жатады.
2-тарау. Өкілдік шығыстарды пайдалану
3. Кезекті қаржы жылына арналған бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражат мөлшеріне сүйене отырып, өкілдік шығыстарды талап ететін іс-шаралардың жылдық жоспары (бұдан әрі - Жоспар) жасалды.
Құрылымдық бөлімшелер жоспарланатын кезеңге арналған бюджеттік өтінімге қосу үшін түсіндірме жазбаны және негіздеу құжаттарын қоса бере отырып, Жоспарға ұсыныстар ұсынады.
4. Өкілдік шығыстарды жоспарлау осы Нұсқаулыққа қосымшада көзделген лимиттер бойынша жүргізіледі.
5. Жоспардан тыс іс-шаралар жүргізілген жағдайда шығыстар сметасында қаражатты қайта бөлу үшін Жоспардың тармағына сілтеме көрсетіледі.
6. Өкілдік шығыстарға қаражат бөлу жоспарланған іс-шара жүргізілгенге дейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен ресімделеді.
7. Өкілдік шығыстарға қаражат бөлу мынадай құжаттардың негізінде жүзеге асырылады:
1) іс-шараны жүргізу қажеттілігінің негіздемесі;
2) іс-шараны жүргізу бағдарламасы;
3) іс-шараға дайындалудың және оны жүргізудің жұмыс жоспары;
4) іс-шараға қатысушылардың құрамы;
5) іс-шара шығыстарының әрбір құжатын негіздеумен шығыстар сметалары.
8. Жоспарда көзделген өкілдік шығыстардың тізбесі, мөлшері мен құны мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілген қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына енгізіледі.
9. Іс-шараны жүргізу бағдарламасында ресми қабылдау, кофе-брейк, кәдесый алмасу, делегацияны орналастыратын жер және мәдени ойын-демалыс ұйымдарына, музейлерге бару көзделеді.
10. Тексеру (инспекциялау) үшін келетін шетелдік инспекциялау топтарын қамтамасыз ету шеңберінде бірге жүретіндер мен аудармашылардың саны инспекциялауды жүргізу тәртібіне байланысты айқындалатын кезде Қазақстан Республикасы қабылдаған халықаралық міндеттемелерде көзделген жағдайларды қоспағанда, делегация құрамы бес адамнан артық болған кезде делегацияға қызмет көрсететін бірге жүретін адамдардың және аудармашылардың саны (ілеспе аудармадан басқа) кемінде делегацияның бес мүшесіне бір аудармашы немесе бір бірге жүруші есебінен айқындалады.

2) официальные приемы (завтраки, обеды, ужины);
3) кофе-брейки (буфетное обслуживание);
4) музыкальное сопровождение;
5) приобретение сувениров, памятных подарков, цветочных композиций (цветов), воды;
6) автотранспортное обслуживание;
7) оплату услуг переводчиков;
8) аренду зала;
9) обслуживание в аэропорту прилетов и вылетов делегаций;
10) посещение музеев, культурно-досуговых организаций делегациями в рамках визита, а также участниками торжественных мероприятий;
11) оформление залов;
12) приобретение призов, ценных подарков победителям и участникам культурных, спортивных и других мероприятий;
13) питание иностранных делегаций, а также военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан при наличии международных договоренностей (соглашение, договор, меморандум, протокол) в ходе проведения международных совместных учений и операций, соревнований, Армейских международных игр.
Глава 2. Использование представительских расходов
3. Исходя из объемов средств, предусмотренных в бюджете на очередной финансовый год на представительские расходы, составляется годовой План мероприятий, которые требуют представительских расходов (далее – План).
Структурные подразделения представляют предложения в План для включения в бюджетную заявку на планируемый период, с приложением пояснительной записки и обосновывающих документов.
4. Планирование представительских расходов производится по лимитам, предусмотренным в Приложении к настоящей Инструкции.
5. В случае проведения внеплановых мероприятий в смете расходов указывается за счет какого пункта Плана перераспределяются средства на проведение мероприятий.
6. Выделение средств на представительские расходы оформляется приказом Министра обороны Республики Казахстан до проведения планируемого мероприятия.
7. Выделение средств на представительские расходы осуществляется на основании следующих документов:
1) обоснования необходимости проведения мероприятия;
2) программы проведения мероприятия;
3) рабочего плана подготовки и проведения мероприятия;
4) состава участников мероприятия;
5) сметы расходов с обоснованием каждой статьи расходов мероприятия.
8. Перечень, объем и стоимость представительских расходов, предусмотренных Планом, включаются в годовой план государственных закупок товаров, работ и услуг в соответствии с законодательством о государственных закупках.
9. В программе проведения мероприятия предусматриваются официальный прием, кофе-брейк, обмен сувенирами, место размещения делегации и посещение культурно-досуговых организаций, музеев.
10. При составе делегации свыше пяти человек, количество сопровождающих лиц и переводчиков, обслуживающих делегацию (кроме синхронного перевода), определяется из расчета один переводчик или сопровождающий не менее чем на пять членов делегации, за исключением случаев, предусмотренных международными обязательствами принятыми Республикой Казахстан, когда в рамках обеспечения зарубежных инспекционных групп прибывающих для проверки (инспекции) количество сопровождающих и переводчиков определяется в зависимости от порядка проведения инспекции.

11. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабы 3-тармағының 24) тармақшасына сәйкес жүзеге асырылады.
12. Өкілдік шығыстарды есептен шығару шығыстар сметасын, іс-шараны жүргізу бағдарламасын және нақты шығыстарды растайтын құжаттарды (жүкқұжат, орындалған жұмыстар актісі, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қабылдау актісі) қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы негізінде жүргізіледі.
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
жауынгерлік, жұмылдыру
дайындығын қамтамасыз ету"
бюджеттік бағдарламасының
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
жауынгерлік әзірлігін арттыру"
бюджеттік кіші бағдарламасы
бойынша республикалық
бюджетте өкілдік шығыстарға
көзделген қаражатты пайдалану
жөніндегі нұсқаулыққа
қосымша
Өкілдік шығыстар лимиті
Р/с
Шығыстар атауы Құны теңгеде
1.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколында көзделген қабылдауларды өткізуге (таңғы астар, түскі астар, кешкі астар) шығындар, делегациялар үшін күніне бір адамға есебінен жүргізіледі
6 500 теңгеге дейін
2.
"Аса жоғары деңгейдегі" және "жоғары деңгейдегі" сапарларға жататын делегацияларды қабылдауды өткізуге (таңғы астар, түскі астар, кешкі астар) шығындар, делегациялар үшін күніне бір адамға есебінен жүргізіледі
13 000 теңгеге дейін
3.
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің палаталары төрағаларының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының қатысуымен қабылдауларды өткізуге (таңғы астар, түскі астар, кешкі астар) шығындар, күніне бір адамға есебінен
30 000 теңгеге дейін
4.
Кофе-брейктер (буфеттік қызмет көрсету) күніне бір адамға есебінен
1 040 теңгеге дейін
5.
"Аса жоғары деңгейдегі" және "жоғары деңгейдегі" сапарларға жататын кофе-брейк (буфеттік қызмет көрсету) күніне бір адамға есебінен
2 500 теңгеге дейін
6.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің штатында тұрмайтын аудармашының еңбегіне ақы төлеу (ілеспе аудармадан басқа), сағат бойынша төлеу есебінен
700 теңгеге дейін
7.
"Аса жоғары деңгейдегі" және "жоғары деңгейдегі" сапарларға жататын, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің штатында тұрмайтын аудармашының еңбегіне ақы төлеу (ілеспе аудармадан басқа), сағат бойынша төлеу есебінен
3000 теңгеге дейін
8.
Автомобиль көлігімен шетелдік делегацияларға қызмет көрсетуге арналған көліктік шығындарды төлеу сағат бойынша төлеу есебінен көзделеді

11. Приобретение товаров, работ и услуг, осуществляется согласно подпункту 24) пункта 3 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" и годового Плана государственных закупок товаров, работ и услуг.
12. Списание представительских расходов производится на основании приказа Министра обороны Республики Казахстан с приложением сметы расходов, программы проведения мероприятия и документов, подтверждающих фактические расходы (накладная, акт выполненных работ, акт приемки товаров, работ и услуг).
Приложение
к Инструкции по использованию средств,
предусмотренных в республиканском бюджете
на представительские расходы по бюджетной
подпрограмме "Повышение боевой готовности
Вооруженных Сил Республики Казахстан"
бюджетной программы "Обеспечение боевой,
мобилизационной готовности Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
Лимиты представительских расходов
№ п/п
Наименование расходов
Стоимость в тенге,
1.
Затраты на проведение приемов (завтраки, обеды, ужины), предусмотренные в Государственном Протоколе Республики Казахстан производятся для делегаций из расчета на одного человека в день
до 6 500 тенге
2.
Затраты на проведение приемов делегаций, которые относятся к визитам "на высшем уровне" и "на высоком уровне" (завтраки, обеды, ужины), производятся для делегаций из расчета на одного человека в день
до 13 000 тенге
3.
Затраты на проведение приемов (завтраки, обеды, ужины), с участием Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, председателей палат Парламента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан из расчета на одного человека в день
до 30 000 тенге
4.
Кофе-брейк (буфетное обслуживание) из расчета на одного человека в день
до 1 040 тенге
5.
Кофе-брейк (буфетное обслуживание), которые относятся к визитам "на высшем уровне" и "на высоком уровне" из расчета на одного человека в день
до 2 500 тенге
6.
Оплата труда переводчика (кроме синхронного перевода), не состоящего в штате Вооруженных Сил Республики Казахстан, из расчета почасовой оплаты
до 700 тенге
7.
Оплата труда переводчика (кроме синхронного перевода), не состоящего в штате Вооруженных Сил Республики Казахстан, которые относятся к визитам "на высшем уровне" и "на высоком уровне" из расчета почасовой оплаты
до 3000 тенге
8.
Оплата транспортных затрат на обслуживание иностранных делегаций автомобильным транспортом предусматривается из расчета почасовой оплаты

1 200 теңгеге дейін
9.
"Аса жоғары деңгейдегі" және "жоғары деңгейдегі" сапарларға жататын шетелдік делегацияларға автомобиль көлігімен қызмет көрсетуге арналған көліктік шығындарды төлеу сағат бойынша төлеу есебінен көзделеді
жеңіл автомобильдер үшін
2000 теңгеге дейін,
шағын автобустар үшін
2500 теңгеге дейін,
автобустар үшін 3200 теңгеге дейін
Ескертпе: ресми қабылдауларды және кофе-брейктерді өткізу уақытында Қазақстан Республикасы тарапынан қатысушылар саны шетелдік делегациялар тарапынан қатысушылар санынан аспауға тиіс.

до 1 200 тенге
9.
Оплата транспортных затрат на обслуживание иностранных делегаций, которые относятся к визитам "на высшем уровне" и "на высоком уровне" автомобильным транспортом предусматривается из расчета почасовой оплаты
до 2000 тенге за легковые автомобили,
до 2500 тенге за микроавтобусы, до 3200 тенге за автобусы
Примечание: во время проведения официальных приемов и кофе-брейков, количество участников со стороны Республики Казахстан не должно превышать количество участников со стороны иностранных делегаций.