"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 1 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 наурызда № 16562 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 71 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 18.05.2020 № 71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің БасқармасыҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
40) тармақша алып тасталсын;
45) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"45) осы қаулының 45-қосымшасына сәйкес "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құруына немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
көрсетілген қаулының 45-қосымшасына сәйкес бекітілген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Ұйымдастыру жұмысы және бақылау басқармасы (Итимгенов А.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2018 года № 16562. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 18.05.2020 № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534, опубликовано 15 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 40) исключить;
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций" согласно приложению 45 к настоящему постановлению;";
стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом", утвержденный согласно приложению 45 к указанному постановлению, изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Управлению организационной работы и контроля (Итимгенов А.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 11 қаңтардағы
№ 1 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 71 қаулысына
45-қосымша
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құруына немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құруына немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:

3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство информации и коммуникации
Республики Казахстан
Министр ___________ Д. Абаев
8 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Министр ____________ Т. Сулейменов
"____" ______________ 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Исполняющий обязанности
Министра __________ Р. Даленов
"23" февраля 2018 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 11 января 2018 года № 1
Приложение 45
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 71
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде – 3 (үш) ай ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының атына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншiлес ұйымды құруына немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру туралы хат не көрсетілетін қызметті берушінің Басқармасы қаулысының көшірмесімен қоса осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш жасаған жағдайда нәтиже электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін;

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 3 (трех) месяцев;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента получения документов услугополучателя дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – направление письма в адрес услугополучателя о выдаче разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций (далее – разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 12 настоящего стандарта государственной услуги, с приложением копии постановления Правления услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;

2) порталдікі – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет кезек күтпестен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз ұсынылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушының еншілес ұйым құруына немесе иеленуінее рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім берілген, еркін нысанда жасалған өтініш;
2) еншілес ұйымды құрған жағдайда оның жарғысы (болған кезде) және құрылтай шарты немесе құру туралы шешім, оны иеленген жағдайда – еншілес ұйымның жарғысы (болған кезде);
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі органының еншілес ұйымды құру немесе иелену туралы шешімі;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша еншілес ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылатын кандидаттар) туралы ақпарат;
5) еншілес ұйымның ұйымдық құрылымы және үлестес тұлғалары туралы мәліметтер.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда:
ұйымдардың қызметі осы ұйымдар қауымдастығының меморандумы немесе ережелері талаптарына сәйкес біріктірілген негізде басқарумен;
егер аталған ұйымдардың атқарушы органының, басқару органының (акционерлік қоғамдар үшін), қадағалау кеңесі (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер үшін) құрамының үштен бір бөлігінен астамын сол бір тұлғалар білдірсе, еншілес ұйыммен байланысты ұйымдар туралы ақпарат қосымша беріледі;
6) бизнес-жоспарды ұсына отырып, еншілес ұйым қызметінің түрі немесе түрлері туралы ақпарат;
7) Қазақстан Республикасының резиденті емес сақтандыру тобы қатысушыларының орналасқан елдерінің заңнамасы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген талаптарды олардың және сақтандыру тобының орындауына мүмкіндік бермеуіне байланысты еншілес ұйымның орналасқан елінің заңнамасын талдау негізінде сақтандыру тобына шоғырландырылған қадағалауды жүргізу мүмкіндігінің болмауын болжайтын жағдайлардың жоқ екені туралы ақпарат;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается без ожидания в очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации услугополучателем:
1) заявление, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
2) устав (при наличии) и учредительный договор или решение об учреждении дочерней организации в случае ее создания, устав дочерней организации (при наличии) - в случае ее приобретения;
3) решение органа страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга о создании или приобретении дочерней организации;
4) информация о руководящих работниках дочерней организации (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) организационная структура дочерней организации и сведения об аффилиированных лицах.
В случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга дополнительно представляется информация об организациях, связанных с дочерней организацией:
управлением их деятельностью на объединенной основе в соответствии с условиями меморандума или положений ассоциации этих организаций;
если состав исполнительного органа, органа управления (для акционерных обществ), наблюдательного совета (для товариществ с ограниченной ответственностью) указанных организаций более чем на одну треть представлен одними и теми же лицами;
6) информация о виде или видах деятельности дочерней организации с представлением бизнес-плана;
7) информация на основании анализа законодательства страны места нахождения дочерней организации об отсутствии обстоятельств, предполагающих невозможность проведения консолидированного надзора за страховой группой в связи с тем, что законодательство стран места нахождения участников страховой группы - нерезидентов Республики Казахстан делает невозможным выполнение ими и страховой группой предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан требований;

8) құрылатын еншілес ұйымның жарғылық капиталында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қатысу үлесі мен сомасы туралы, сондай-ақ олар иеленетін акциялардың саны мен акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) алдын ала төлемінің мөлшері туралы ақпарат;
9) аудиторлық ұйымның есебі және иеленетін еншілес ұйымның аудиторлық ұйым растаған қаржылық есептілігі;
10) иеленетін еншілес ұйымның жарғылық капиталының мөлшері туралы (егер мұндай ақпарат аудиторлық есепте болмаса), сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің иеленетін еншілес ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе акцияларының саны туралы, еншілес ұйымды иелену шарттары мен тәртібі туралы ақпарат;
11) мыналар:
заңды тұлғаның атауы мен орналасқан жері;
құрылтайшысы (қатысушысы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның жарғылық капиталына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қатысу үлесінің мөлшері, оны иелену бағасы туралы мәліметтер;
акционері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлға акцияларының саны, оларды иелену бағасы, орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам иеленгенін шегере отырып) жалпы санына пайыздық арақатынасы туралы мәліметтер;
заңды тұлғаның (құрылтайшысы, қатысушысы, акционері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын) қатысу үлесінің мөлшері, оның басқа заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы иелену бағасы туралы мәліметтер;
акционері (құрылтайшысы, қатысушысы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлға иеленген акциялардың саны, оларды иелену бағасы, олардың орналастырылған акциялардың (артықшылықты және қоғам иеленгендерін шегере отырып) жалпы санына пайыздық арақатынасы туралы мәліметтерді қамтитын, жарғылық капиталға қатысу үлесін немесе акцияларын сатып алу арқылы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі еншілес ұйымды иеленген заңды тұлға туралы деректер.
Бұл талаптар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің бірнеше заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін немесе акцияларын иелену арқылы еншілес ұйымды иелену жағдайларына қолданылады;
12) тәуекелдерді басқару мен ішкі бақылау жүйелерінің, оның ішінде еншілес ұйымның қызметіне байланысты тәуекелдерге қатысты жүйелердің болуын растайтын құжаттар;

8) информация о доле и сумме участия страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в уставном капитале создаваемой дочерней организации, а также о количестве приобретаемых ими акций и размере предварительной оплаты акций (долей участия в уставном капитале);
9) отчет аудиторской организации и финансовая отчетность приобретаемой дочерней организации, заверенная аудиторской организацией;
10) информация о размере уставного капитала приобретаемой дочерней организации (если такая информация не содержится в аудиторском отчете), а также о доле участия страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в уставном капитале или количестве акций приобретаемой дочерней организации, об условиях и порядке приобретения дочерней организации;
11) данные о юридическом лице, посредством приобретения доли участия в уставном капитале или акций которого страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг приобретает дочернюю организацию, включающие:
наименование и место нахождения юридического лица;
сведения о размере доли участия страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в уставном капитале юридического лица, цене ее приобретения, учредителем (участником) которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг;
сведения о количестве акций, цене приобретения, их процентном соотношении к общему количеству размещенных акций (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) юридического лица, акционером которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг;
сведения о размере доли участия юридического лица (учредителем, участником, акционером которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг), цене ее приобретения в уставном капитале другого юридического лица;
сведения о количестве акций, цене приобретения, их процентном соотношении к общему количеству размещенных акций (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом), приобретенных юридическим лицом, акционером (учредителем, участником) которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг.
Данные требования распространяются на случаи приобретения дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом посредством приобретения долей участия в уставном капитале или акций нескольких юридических лиц;
12) документы, подтверждающие наличие систем управления рисками и внутреннего контроля, в том числе в отношении рисков, связанных с деятельностью дочерней организации;

13) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің және еншілес ұйымның оны құрғаннан немесе иеленгеннен кейінгі болжамды есептік балансын қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құрудың, иеленудің қаржылық салдарларын талдау, сондай-ақ ол бар болған кезде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымның активтерін сату жөніндегі немесе еншілес ұйымды басқару бойынша қызметке елеулі өзгерістер енгізу жөніндегі жоспары мен ұсынысы;
14) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі еншілес ұйымды болжамды құру немесе иелену нәтижесінде құрамына сақтандыру (қайта сақтандыру) және (немесе) сақтандыру холдингі кіретін сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және құрылатын немесе иемденетін еншілес ұйымды ескере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және (немесе) сақтандыру холдингі міндетті түрде сақталуға тиісті қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 46-бабының 10-тармағына сәйкес белгілеген басқа да нормалар мен лимиттердің есебі;
15) бақылаудың туындау негізін көрсете отырып, олардың негізінде иеленетін еншілес ұйымды бақылау көзделетін немесе бақылауды растайтын өзге де құжаттар.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі Қазақстан Республикасының резиденттерi банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының еншілес ұйым құруға немесе иеленуге рұқсат алу үшiн өтiнiш берген жағдайда, осы тармақтың 2), 4), 5) және 9) тармақшаларында көрсетiлген құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге берілмейді.
Егер құрылатын не иемденетін еншiлес ұйым банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы инвестициялық портфельді басқарушы болып табылса, онда еншiлес ұйым құруға не иеленуге берілген өтiнiшпен бiрмезгілде қаржы ұйымының (банк холдингiнiң немесе сақтандыру холдингінің) iрi қатысушысы мәртебесiн алу үшін қажеттi құжаттар қоса беріле отырып, қаржы ұйымының (банк холдингiнiң немесе сақтандыру холдингінің) iрi қатысушысы мәртебесiн алуға еркiн нысанда жазылған өтiнiш ұсынылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге ұйымның капиталында қомақты қатысуына рұқсат алу үшін өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

13) анализ финансовых последствий создания, приобретения страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом дочерней организации, включая предполагаемый расчетный баланс страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга и дочерней организации после ее создания или приобретения, а также при наличии плана и предложения страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга по продаже активов дочерней организации или по внесению значительных изменений в деятельность по управлению дочерней организацией;
14) расчет пруденциальных нормативов страховой группы, в состав которой входят страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг, в результате предполагаемого создания или приобретения страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом дочерней организации, и других обязательных к соблюдению страховыми (перестраховочными) организациями и (или) страховыми холдингами норм и лимитов, установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, в соответствии с пунктом 10 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – уполномоченный орган), с учетом создаваемой или приобретаемой дочерней организации;
15) иные документы, на основании которых предполагается приобрести контроль или подтверждающие контроль над дочерней организацией с указанием основания возникновения контроля.
В случае подачи страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом заявления для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации – банка, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем-резидентов Республики Казахстан, документы, указанные в подпунктах 2), 4), 5) и 9) настоящего пункта, услугодателю не представляются.
Если создаваемая либо приобретаемая дочерняя организация является банком, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем, то одновременно с заявлением на создание либо приобретение дочерней организации представляется заявление в произвольной форме на получение статуса крупного участника финансовой организации (банковского холдинга или страхового холдинга) с приложением необходимых документов для получения статуса крупного участника финансовой организации (банковского холдинга или страхового холдинга).
10. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения разрешения на значительное участие в капитале организаций:

1) ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркiн нысанда жасалған өтiнiш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 6), 7), 8), 10) және 11) тармақшаларында көзделген құжаттар;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі капиталға қомақты қатысатын ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылатын кандидаттар) туралы ақпарат.
11. Көрсетілетін қызметті алушы порталда өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат алу үшін:
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2), 3), 4), 6), 9), 12), 15) тармақшаларында (құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 5), 7) 8), 10), 13), 14) тармақшаларында (электрондық құжаттар түрінде) және 11) тармақшасында (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәліметтердің электрондық нысаны түрінде, жарғылық капиталдағы қатысу үлесін немесе акцияларды сатып алу арқылы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі еншілес ұйымды немесе қомақты қатысуды иеленетін заңды тұлғалар туралы деректер) көрсетілген құжаттар;
3) ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының осы тармағының 2) тармақшасына сәйкес 9-тармағының 3), 6), 7), 8), 10) және 11) тармақшаларында және 10-тармағының 3) тармақшасында (құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көзделген құжаттар.
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері сақтандыру холдингтері өтінішті қағаз жеткізгіште ұсынады.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
12. Мыналар:
1) құрылатын немесе сатып алынатын еншілес ұйымы орналасқан елдің қаржы ұйымдарын шоғырландырылған қадағалау саласындағы заңнамасының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген шоғырландырылған қадағалау талаптарына сай келмеуі;

1) заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
2) документы, предусмотренные в подпунктах 3), 6), 7), 8), 10) и 11) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
3) информацию о руководящих работниках организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников) по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
11. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации услугополучателем:
документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 6), 9), 12), 15) (в виде электронных копий документов), 5), 7), 8), 10), 13), 14) (в виде электронных документов) и 11) (данные о юридическом лице, посредством приобретения доли участия в уставном капитале или акций которого страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг приобретает дочернюю организацию или значительное участие, в виде электронной формы сведений по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу;
3) для получения разрешения на значительное участие в капитале организаций:
документы, предусмотренные в подпунктах 3), 6), 7), 8), 10) и 11) пункта 9 в соответствии с подпунктом 2) настоящего пункта и подпункте 3) пункта 10 (в виде электронной копии документа) настоящего стандарта государственной услуги.
Заявление страховыми холдингами - нерезидентами Республики Казахстан представляется на бумажном носителе.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
12. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги по выдаче разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом являются:
1) несоответствие законодательства в области консолидированного надзора за финансовыми организациями страны места нахождения создаваемой или приобретаемой дочерней организации требованиям по консолидированному надзору, установленным законодательными актами Республики Казахстан;

2) көрсетілетін қызметті алушының еншілес ұйымының басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылатын кандидаттың):
мінсіз іскерлік беделі жоқ;
уәкілетті орган қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылданғанға дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымын басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қаржы ұйымының ірі қатысушысы - жеке тұлға, ірі қатысушысы (сақтандыру холдингі) - заңды тұлғаның басшысы болған. Аталған талап уәкілетті орган қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылданғаннан кейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады;
осы және (немесе) өзге қаржы ұйымында басшы қызметкер лауазымына тағайындауға (сайлауға) берілген келісім кері қайтарып алынған. Аталған талап уәкілетті орган басшы қызметкер лауазымына тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтарып алу туралы шешім қабылдағаннан кейін қатарынан соңғы 12 (он екі) ай бойы қолданылады;
сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған не тағайындалған (сайланған) күніне дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адам;
қатарынан 4 (төрт) және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын дефолтқа жол берген бұрын қаржы ұйымының директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, басқарма басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер) – жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер) – заңды тұлға – эмитенттің директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болған адам. Көрсетілген талап осы абзацта көзделген мән-жайлар туындаған кезден бастап 5 (бес) жыл бойы қолданылады;

2) руководящий работник дочерней организации услугополучателя (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника):
не имеет безупречной деловой репутации;
ранее являлся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия уполномоченным органом решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
у которого было отозвано согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника в данной и (или) в иной финансовой организации. Указанное требование применяется в течение последних 12 (двенадцати) последовательных месяцев после принятия уполномоченным органом решения об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника;
совершил коррупционное преступление либо привлекался в течение 3 (трех) лет до даты назначения (избрания) к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения;
ранее являлся руководителем, членом совета директоров, руководителем, членом правления, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом совета директоров, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) –юридического лица - эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение 4 (четырех) и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет с момента возникновения обстоятельств, предусмотренных настоящим абзацем;

3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымының болжанатын болуы нәтижесінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі құрамына кіретін сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерді сақтамауы;
4) еншілес ұйымы қызметінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингі жоспарлайтын инвестициялардың салдарынан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру тобының қаржылық ахуалының нашарлауы болжанатын қаржылық салдардың талдамасы;
5) тәуекелдерді басқару мен ішкі бақылау жүйелерінің, оның ішінде еншілес ұйымының қызметімен байланысты тәуекелдерге қатысты жүйелердің болуын растайтын берілген құжаттардың уәкілетті органның тәуекелдерді басқару мен ішкі бақылау жүйелеріне қоятын талаптарына сәйкес келмеуі;
6) еншілес ұйымы орналасқан елінің заңнамасында көзделген жағдайларда еншілес ұйымның белгіленген пруденциялық нормативтерді, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің пруденциялық нормативтерді, оның ішінде шоғырландырылған негізде және уәкілетті органға рұқсат алуға өтініш берген күннің алдындағы соңғы 3 (үш) ай ішінде және (немесе) өтінішті қарау кезеңінде сақталуы міндетті басқа да нормалар мен лимиттерді сақтамауы;
7) уәкілеттің орган құжаттарды қарау кезеңінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына және (немесе) сақтандыру холдингіне және (немесе) иемдену болжанып отырған еншілес ұйымға қатысты қолданған, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 53-2-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген қолданыстағы шектеулі ықпал ету шарасының және (немесе) Заңның 53-1-бабының 2-тармағында көзделген мәжбүрлеу шарасының және (немесе) Заңның 53-3-бабы 2-тармағының 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген санкцияның болуы;
8) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі еншілес ұйымды – Қазақстан Республикасының резиденттері – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, банкті, инвестициялық портфельді басқарушыны құрған немесе иемденген жағдайда, Заңда, Қазақстан Республикасының банктер және банк қызметі және бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасында көзделген Қазақстан Республикасының резиденттері сақтандыру немесе банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, банктің, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін алуға келісім беруге қатысты талаптарды сақтамауы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.

3) несоблюдение пруденциальных нормативов страховой группой, в состав которой входит страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг, в результате предполагаемого наличия дочерней организации страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга;
4) анализ финансовых последствий, предполагающий ухудшение финансового состояния страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга или страховой группы вследствие деятельности дочерней организации или планируемых страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом инвестиций;
5) несоответствие представленных документов, подтверждающих наличие систем управления рисками и внутреннего контроля, в том числе в отношении рисков, связанных с деятельностью дочерней организации, требованиям уполномоченного органа к системам управления рисками и внутреннего контроля;
6) несоблюдение дочерней организацией установленных пруденциальных нормативов в случаях, предусмотренных законодательством страны места нахождения дочерней организации, а также страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом пруденциальных нормативов, в том числе на консолидированной основе и других обязательных к соблюдению, норм и лимитов в течение последних 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления в уполномоченный орган на получение разрешения и (или) в период рассмотрения заявления;
7) наличие действующей ограниченной меры воздействия, предусмотренной подпунктом 3) пункта 1 статьи 53-2 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон), и (или) принудительной меры, предусмотренной пунктом 2 статьи 53-1 Закона, и (или) санкции, предусмотренной подпунктами 2), 3) и 4) пункта 2 статьи 53-3 Закона, примененной уполномоченным органом в отношении страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга, и (или) предполагаемой к приобретению дочерней организации, в период рассмотрения документов;
8) в случае создания или приобретения страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом дочерней организации – страховой (перестраховочной) организации, банка, управляющего инвестиционным портфелем – резидентов Республики Казахстан – несоблюдение требований, предусмотренных Законом, законодательством Республики Казахстан о банках и банковской деятельности и рынке ценных бумаг касательно выдачи согласия на получение статуса страхового или банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, банка, управляющего инвестиционным портфелем - резидентов Республики Казахстан.

13. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беруден бас тарту осы көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 16-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша түрде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оны атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда, шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар

13. Отказ в выдаче разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций производится по основаниям, предусмотренным пунктом 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
14. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 16 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе услугополучателя указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
15. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

16. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының және (немесе) сақтандыру
холдингінің еншілес ұйымды құруына
немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының және (немесе)
сақтандыру холдингінің ұйымдардың
капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Еншілес ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлері лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттар) туралы ақпарат
______________________________________________________________________________
(еншілес ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
______________________________________________________________________________
және басшы қызметкердің лауазымы немесе кандидат еншілес ұйымда тағайындалатын немесе сайланатын лауазым)
_____________________________________________________________________________
(еншілес ұйымның атауы)
1. Жалпы мәліметтер:
Туған күні және туған жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (нөмірі, берілген күні, кім берді)
2. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары): ________________
__________________________________________________________________
3. Жұмыс орнының (орындарының) мекенжайы (мекенжайлары), байланыс телефоны:
_________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - бітірген күні
Мамандығы
Білімі туралы диплом деректемелері, біліктілігі
Оқу орнының орналасқан жері
1.
5. Жұбайы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) және жекжаттары (ерлі-зайыптылардың ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны және лауазымы
1.

16. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги".
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услгодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
создание или приобретение
дочерней организации страховой
(перестраховочной)
организацией и (или) страховым
холдингом, значительное
участие страховой
(перестраховочной) организации
и (или) страхового холдинга
в капитале организаций"
Форма
Информация
о руководящих работниках дочерней организации
(или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на
должности руководящих работников)
_____________________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководящего
работника дочерней организации (или кандидата, рекомендуемого для
назначения или избрания на должность руководящего работника)
______________________________________________________________________________
и должность руководящего работника или должность, на которую кандидат
назначается или избирается в дочерней организации)
______________________________________________________________________________
(наименование дочерней организации)
1. Общие сведения:
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, дата выдачи, кем выдано)
2. Место (места) работы, должность (должности): ______________________________
_______________________________________________________________________________
3. Адрес (адреса) места (мест) работы, контактный телефон:
_______________________________________________________________________________
4. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления - дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
1.
5. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и
свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.

6. Еншілес ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына немесе акцияларын иеленуіне қатысуы туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1.
7. Соңғы үш жылдағы біліктілігін арттыру жөніндегі семинарлардан, курстардан өткендігі туралы мәліметтер:
Ұйымның атауы
Өткізілген күні және орны
Сертификат деректемелері (нөмірі, берілген күні)
1.
8. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта еншілес ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) бүкіл еңбек қызметінде атқарған (атқаратын) лауазымдары, оның ішінде еншілес ұйымдағы лауазымы туралы мәліметтер көрсетіледі:
Жұмыс кезеңі
(күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік жазаның болуы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1.
9. Еншілес ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) қаржы ұйымдарына аудит жүргізгені туралы мәліметтер: ________________________
______________________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, кандидаттың орындаушы-аудитор ретінде аудиторлық есепке қол қойған күнін көрсету керек)
10. Осы ұйымның және (немесе) басқа ұйымдардың директорлар кеңесіндегі және инвестициялық комитеттердегі мүшелігі туралы мәліметтер:
№
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы, келісу күні (егер талап етілсе)
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1.
11. Жарияланымдары, ғылыми әзірлемелері және басқа да жетістіктері:
______________________________________________________________________________
(иә (жоқ), бар болса күнін, қандай басылымдарда екендігін көрсету керек)
12. Алынбаған және өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін):
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жазаның түрі
Кандидаттың қылмыстық жауаптылыққа тартылуына сәйкес келетін заңнамалық актінің бабы
Соттың іс жүргізу шешімін қабылдаған күні
1.
13. Өзіне қабылдаған ақшалай міндеттемелердің орындалмау фактілерінің болуы туралы мәліметтер: _____________________________________________
_____________________________________________________________________________
(иә (жоқ), аталған фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын және міндеттемелер сомасын көрсету қажет)

6. Сведения об участии руководящего работника (или кандидата, рекомендуемого для
назначения или избрания на должность руководящего работника) дочерней организации в
уставном капитале или владении акциями юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1.
7. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за
последние три года:
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата (номер, дата выдачи)
1.
8. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о должностях, которые занимал (занимает)
руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на
должность руководящего работника) дочерней организации за всю трудовую деятельность, в
том числе должности в дочерней организации:
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
9. Сведения о проведении руководящим работником (или кандидатом,
рекомендуемым для назначения или избрания на должность руководящего работника)
дочерней организации аудита финансовых организаций:
_______________________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, дата подписания кандидатом
аудиторского отчета в качестве аудитора - исполнителя)
10. Сведения о членстве в совете директоров и инвестиционных комитетах в данной
организации и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность, дата согласования (если требовалось)
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
11. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие
достижения: _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
12. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости (для нерезидентов
Республики Казахстан):
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к уголовной ответственности
Дата принятия процессуального решения судом
1.
13. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
денежных обязательств: ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)

14. Еншілес ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) бұрын қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға алып келген, қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, оны лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушысы – жеке тұлға, қаржы ұйымының ірі қатысушысы (сақтандыру холдингі) – заңды тұлғаның басшысы болған-болмағандығы туралы мәліметтер: ____________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(иә (жоқ) ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету керек)
15. Еншілес ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) қатарынан төрт және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын дефолтқа жол берген бұрын қаржы ұйымының директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, басқарма басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер)-жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер)-заңды тұлға-эмитенттің директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болған-болмағандығы туралы мәліметтер: ________________________________
_____________________________________________________________________________
(иә (жоқ) ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету керек)

14. Сведения о том, являлся ли руководящий работник дочерней организации (или
кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего
работника) ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом
исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным
участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга) -
юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до
принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового
рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации либо
принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших
ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке,
либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой
организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики
Казахстан порядке: ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
15. Сведения о том, являлся ли руководящий работник дочерней организации (или
кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего
работника) ранее руководителем, членом совета директоров, руководителем, членом
правления, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным
акционером) - физическим лицом, руководителем, членом совета директоров,
руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника
(крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате
купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение
четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по
выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по
которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного
вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным
эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую
месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на
дату выплаты: _________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

16. Басшы қызметкерді тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтару туралы және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымдарындағы, банк және сақтандыру холдингтеріндегі, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамындағы қызметтік міндеттерін орындаудан шеттету туралы деректердің болуы: _______________________________________________
_____________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі, тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтару үшін негіздемелер және (немесе) қызметтік міндеттерін орындаудан шеттету және осындай шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы)
17. Қаржы ұйымының, холдингтің басшысы ретінде қаржы ұйымының, холдингтің қызмет мәселелері бойынша сот талқылауларына жауапкер ретінде тартылды ма:
________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(иә (жоқ), сот талқылауындағы жауапкер қаржы ұйымының, холдингтің атауы, қаралған мәселе және сот шешімі)
18. Еншілес ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма:
_____________________________________________________________________________
(ия (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы
_____________________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздемелерін көрсете отырып,
_____________________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
Осы өтініште қамтылған ақпаратты өзімнің тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделдің болуын растаймын.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________________
(баспа әріптерімен)
Күні _________________________________
Қолы _________________________________
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының және (немесе) сақтандыру
холдингінің еншілес ұйымды құруына
немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының және (немесе)
сақтандыру холдингінің ұйымдардың
капиталына қомақты қатысуына
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлері лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттар) туралы ақпарат
______________________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
______________________________________________________________________________
және басшы қызметкердің лауазымы немесе кандидат сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымда тағайындалатын немесе сайланатын лауазым)
______________________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның атауы) көрсетіледі)

16. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) руководящего
работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных
обязанностей в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах,
Акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат": _____________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы,
основания для отзыва согласия на назначение (избрание) и (или) отстранения от
выполнения служебных обязанностей и наименование государственного
органа, принявшего такое решение)
17. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга в качестве
ответчика в судебные разбирательства по вопросам деятельности финансовой организации,
холдинга: ______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование финансовой организации, холдинга,
ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение
суда)
18. Привлекался ли руководящий работник дочерней организации (или кандидат,
рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) к
ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной
ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до
даты назначения избрания): _______________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления
_______________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решения суда,
_______________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена
мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой
репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для
оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(печатными буквами)
Дата ___________________________________
Подпись ________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
создание или приобретение
дочерней организации страховой
(перестраховочной)
организацией и (или) страховым
холдингом, значительное
участие страховой
(перестраховочной) организации
и (или) страхового холдинга
в капитале организаций"
Форма
Информация
о руководящих работниках организации, в которой страховая
(перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют
значительное участие в капитале (или кандидатах, рекомендуемых для
назначения или избрания на должности руководящих работников)
_______________________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководящего
работника организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и
(или) страховой холдинг имеют значительное участие в капитале(или
кандидата, рекомендуемого для назначения или избрания на должность
руководящего работника),
_______________________________________________________________________________
и должность руководящего работника или должность, на которую кандидат
назначается или избирается в организации, в которой страховая
(перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют
значительное участие в капитале)
_______________________________________________________________________________
(наименование организации, в которой страховая (перестраховочная)
организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие)

1. Жалпы мәліметтер:
Туған жері және күні
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжат деректері (нөмірі, берілген күні, кім берді)
2. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары):
____________________________________________________________________
3. Жұмыс орнының (орындарының) мекенжайы (мекенжайлары), байланыс телефоны:
____________________________________________________________________
4. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - бітірген күні
Мамандығы
Білімі туралы диплом деректемел, біліктілігі
Оқу орнының орналасқан жері
1.
5. Жұбайы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) және жекжаттары (ерлі-зайыптылардың ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны және лауазымы
1.
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкердің лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына немесе акцияларын иеленуіне қатысуы туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1.
7. Соңғы үш жылдағы біліктілігін арттыру жөніндегі семинарлардан, курстардан өткендігі туралы мәліметтер:
Ұйымның атауы
Өткізілген күні және орны
Сертификат деректемелері (нөмірі, берілген күні)
1.
8. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) бүкіл еңбек қызметінде атқарған (атқаратын) лауазымдары, оның ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымдағы лауазымы туралы мәліметтер көрсетіледі:
Жұмыс кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік жазаның болуы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1.
9. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) қаржы ұйымдарына аудит жүргізгені туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, кандидаттың орындаушы-аудитор ретінде аудиторлық есепке қол қойған күнін көрсету керек)

1. Общие сведения:
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, дата выдачи, кем выдано)
2. Место (места) работы, должность (должности):
_______________________________________________________________________________
3. Адрес (адреса) места (мест) работы, контактный телефон:
_______________________________________________________________________________
4. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления - дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
1.
5. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и
свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.
6. Сведения об участии руководящего работника (или кандидата, рекомендуемого для
назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой
страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное
участие, в уставном капитале или владении акциями юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1.
7. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за
последние три года:
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата (номер, дата выдачи)
1.
8. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о должностях, которые занимал (занимает)
руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на
должность руководящего работника) организации, в которой страховая (перестраховочная)
организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие, за всю трудовую
деятельность, в том числе в организации, в которой страховая (перестраховочная)
организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие:
Период работы дата, месяц, год)
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
9. Сведения о проведении руководящим работником (или кандидатом,
рекомендуемым для назначения или избрания на должность руководящего работника)
организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой
холдинг имеют значительное участие, аудита финансовых
организаций: ___________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, дата подписания кандидатом
аудиторского отчета в качестве аудитора - исполнителя)

10. Осы ұйымның және (немесе) басқа ұйымдардың директорлар кеңесіндегі және инвестициялық комитеттердегі мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы, келісу күні (егер талап етілсе)
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1.
11. Жарияланымдары, ғылыми әзірлемелері және басқа жетістіктері:
________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(иә/жоқ, бар болса күнін, қандай басылымдарда екендігін көрсету керек)
12. Алынбаған және өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін):
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жазаның түрі
Кандидаттың қылмыстық жауаптылыққа тартылуына сәйкес келетін заңнамалық актінің бабы
Соттың іс жүргізу шешімін қабылдаған күні
1.
13. Өзіне қабылдаған ақшалай міндеттемелердің орындалмау фактілерінің болуы туралы мәліметтер: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә/жоқ, аталған фактілер бар болған жағдайда ұйымның атауын және міндеттемелер сомасын көрсету қажет)
14. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) бұрын қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға алып келген, қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, оны лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушысы - жеке тұлға, қаржы ұйымының ірі қатысушысы (сақтандыру холдингі) - заңды тұлғаның басшысы болған-болмағандығы туралы мәліметтер: _______________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ) ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету керек)
15. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) қатарынан төрт және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын дефолтқа жол берген бұрын қаржы ұйымының директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, басқарма басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер) - жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер) - заңды тұлға-эмитенттің директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болған-болмағандығы туралы мәліметтер: ________________________________
_____________________________________________________________________________
(иә (жоқ) ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету керек)

10. Сведения о членстве в совете директоров и инвестиционных комитетах в данной
организации и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность, дата согласования (если требовалось)
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
11. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие
достижения: _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
12. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости (для нерезидентов
Республики Казахстан):
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к уголовной ответственности
Дата принятия процессуального решения судом
1.
13. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
денежных обязательств: ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
14. Сведения о том, являлся ли руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый
для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой
страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное
участие, ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом
исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным
участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга) -
юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до
принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового
рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации либо
принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших
ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке,
либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой
организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики
Казахстан порядке: _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
15. Сведения о том, являлся ли руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый
для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в
которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют
значительное участие, ранее руководителем, членом совета директоров, руководителем,
членом правления, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником
(крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом совета директоров,
руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника
(крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате
купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение
четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по
выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по
которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного
вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным
эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую
месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на
дату выплаты: ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

16. Басшы қызметкерді тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтару туралы және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымдарындағы, банк және сақтандыру холдингтеріндегі, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамындағы қызметтік міндеттерін орындаудан шеттету туралы деректердің болуы: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі, тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтару үшін негіздемелер және (немесе) қызметтік міндеттерін орындаудан шеттету және осындай шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы)
17. Қаржы ұйымының, холдингтің басшысы ретінде қаржы ұйымының, холдингтің қызмет мәселелері бойынша сот талқылауларына жауапкер ретінде тартылды ма:
________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(иә (жоқ), сот талқылауындағы жауапкер қаржы ұйымының, холдингтің атауы, қаралған мәселе және сот шешімі)
18. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма: _________
____________________________________________________________________________
(ия (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы,
____________________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздемелерін көрсете отырып,
____________________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
Осы өтініште қамтылған ақпаратты өзімнің тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделдің болуын растаймын.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
______________________________________________________________________________
(баспа әріптерімен)
Күні ________________________________
Қолы _______________________________
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының және (немесе) сақтандыру
холдингінің еншілес ұйымды құруына
немесе иеленуіне, сақтандыру
(қайтасақтандыру) ұйымының және
(немесе) сақтандыру холдингінің
ұйымдардың капиталына қомақты
қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Мәліметтердің электрондық нұсқасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі жарғылық капиталдағы қатысу үлесін немесе акцияларын сатып алу арқылы еншілес ұйымды немесе қомақты қатысуды иеленетін заңды тұлға туралы деректер
Көрсетілетін қызмет алушының құрылтайшысы (қатысушысы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің мөлшері туралы мәліметтер (пайызбен)
Көрсетілетін қызмет алушының құрылтайшысы (қатысушысы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесін сатып алу бағасы теңгемен)
Акционері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның акцияларының саны туралы мәліметтер (данамен)
Акционері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның акцияларын сатып алу бағасы
(теңгемен)
Акционері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның сатып алынған акцияларының орналастырылған акциялардың жалпы санына пайыздық арақатынасы (артықшылық берілген және қоғам сатып алғандарды шегергенде)
(пайызбен)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Акционері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің мөлшері туралы мәліметтер (пайызбен)
Акционері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын басқа заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесін
сатып алу бағасы (теңгемен)
Акционері (құрылтайшысы, қатысушысы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның сатып алған акцияларының саны туралы мәліметтер (данамен)
Акционері (құрылтайшысы, қатысушысы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның сатып алған акцияларының сатып алу бағасы туралы мәліметтер (теңгемен)
Акционері (құрылтайшысы, қатысушысы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру холдингі болып табылатын заңды тұлғаның сатып алынған акцияларының орналастырылған акциялардың жалпы санына пайыздық арақатынасы (артықшылық берілген және қоғам сатып алғандарды шегергенде)
(пайызбен)
6
7
8
9
10

16. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) руководящего
работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных
обязанностей в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах, Акционерном
обществе "Фонд гарантирования страховых выплат": __________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы,
основания для отзыва согласия на назначение (избрание) и (или) отстранения от
выполнения служебных обязанностей и наименование государственного
органа, принявшего такое решение)
17. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга в качестве
ответчика в судебные разбирательства по вопросам деятельности финансовой организации,
холдинга: _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование финансовой организации, холдинга,
ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение
суда)
18. Привлекался ли руководящий работник организации, в которой страховая
(перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие
(или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего
работника), к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к
дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение
(трех) лет до даты назначения избрания): ____________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления,
________________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
________________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена
мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой
репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для
оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(печатными буквами)
Дата ___________________________________
Подпись________________________________
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
создание или приобретение
дочерней организации страховой
(перестраховочной)
организацией и (или) страховым
холдингом, значительное
участие страховой
(перестраховочной) организации
и (или) страхового холдинга в
капитале организаций"
Электронная форма сведений
Данные о юридическом лице, посредством приобретения доли участия в уставном
капитале или акций которого страховая (перестраховочная) организация
и (или) страховой холдинг приобретает дочернюю организацию или значительное участие
Сведения о размере доли участия услугополучателя в уставном капитале юридического лица учредителем (участником) которого является страховая (перестраховочная) организация и (или страховой холдинг (в процентах)
Цена приобретения доли участия услугополучателя в уставном капитале юридического лица учредителем (участником) которого является страховая (перестраховочная) организация и (или страховой холдинг (в тенге)
Сведения о количестве акций юридического лица, акционером которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в штуках)
Цена приобретения акций юридического лица, акционером которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в тенге)
Процентное соотношение приобретенных акций к общему количеству размещенных акций (за вычетом привилигированных и выкупленных обществом) юридического лица, акционером которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в процентах)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сведения о размере доли участия юридического лица (учредителем, участником) акционером которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в процентах)
Цена приобретения доли участия в уставном капитале другого юридического лица (учредителем, участником) акционером которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в тенге)
Сведения о количестве акций приобретенных юридического лица, акционером (учредителем, участником) которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в штуках)
Цена приобретения акций приобретенных юридического лица, акционером (учредителем, участником) которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в тенге)
Процентное соотношение приобретенных акций к общему количеству размещенных акций (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом), приобретенных юридическим лицом, акционером (учредителем, участником), которого является страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг (в процентах)
6
7
8
9
10