Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі төлем ұйымдарына көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 3 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16583 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 71 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 18.05.2020 № 71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Төлем ұйымдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыруды (біріктіруді, қосуды, бөлуді, бөліп шығаруды, қайта құруды) жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Ұйымдастыру жұмысы және бақылау басқармасы (Итимгенов А.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан, оказываемых платежным организациям
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2018 года № 16583. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 18.05.2020 № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) стандарт государственной услуги "Выдача согласия на проведение добровольной реорганизации (присоединение, слияние, разделение, выделение, преобразование) платежных организаций" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Управлению организационной работы и контроля (Итимгенов А.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы, осы қаулының алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізілетін 1-тармағының 1) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 11 қаңтардағы
№ 3 қаулысына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді, құжаттар топтамасын қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау және (немесе) беру бойынша қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күтпестен ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – төлем ұйымының көрсетілетін қызметті берушіде есептік тіркеуден өткені туралы тіркеу нөмірін көрсете отырып хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі туралы мәліметтерді ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 1) пункта 1 настоящего постановления, который вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Министр ____________ Т. Сулейменов
"____" ___________ 2018 года
СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Исполняющий обязанности
Министра ___________ Р. Даленов
23 февраля 2018 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 11 января 2018 года № 3
Стандарт
государственной услуги "Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений, пакета документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя по приему и (или) выдаче документов – 15 (пятнадцать) минут.
Государственная услуга оказывается без ожидания в очереди.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя представляет письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление с указанием регистрационного номера о прохождении учетной регистрации платежной организации у услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

7. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушылар жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз ұсынылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) төлем ұйымы қызметті үлгілік жарғы бойынша жүзеге асыратын жағдайды қоспағанда, жарғы;
3) төлем ұйымының көрсетілетін төлем қызметтері бойынша ақша аударымын жүзеге асыратын тиісті банкпен немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайтын құжат;
4) төлем ұйымының мынадай көрсеткіштерді:
қызмет стратегиясын, көрсетілетін төлем қызметтерінің жоспарланған түрлерін, оларды көрсету тәртібін;
төлем ұйымы бағдарға алған нарық сегментін;
маркетинг жоспарын (клиенттерді қалыптастыру), қызметтің перспективалық даму жоспарларын;
төлем ұйымының қызметін қаржыландыру көздерін;
ұйымдық құрылым, ішкі бақылау жүйесін және басқару құрылымын;
мүліктің және меншікті капиталының мөлшерін сипаттаудан, болжаудан және талдаудан тұратын бизнес-жоспары;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша атауы не тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатында көрсетілсе), сәйкестендіру нөмірі, өтініш беру күнінің алдындағы күнгі жағдай бойынша капиталдағы үлесінің мөлшері қамтылатын акционерлер (қатысушылар) туралы мәліметтер;
6) өтініш берілген күннің алдындағы растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатында көрсетілсе), сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері, білімі, жұмыс орнымен лауазымдарының толық тізбесі, лауазымдық (функционалдық) міндеттерінің сипаттамасы қамтылатын, атқарушы орган басшысы (мүшелері) туралы мәліметтер;

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
При обращении услугополучателей после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) устав, за исключением случаев, когда платежная организация осуществляет деятельность по типовому уставу;
3) документ, определяющий порядок взаимодействия платежной организации с соответствующим банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, осуществляющими перевод денег по оказываемым платежным услугам;
4) бизнес-план платежной организации, содержащий описание, прогноз и анализ следующих показателей:
стратегия деятельности, планируемые виды платежных услуг, порядок их оказания;
сегмент рынка, на который ориентирована платежная организация;
план маркетинга (формирования клиентуры), перспективные планы развития деятельности;
источники финансирования деятельности платежной организации;
организационная структура, система внутреннего контроля и структура управления;
размер имущества и собственного капитала;
5) сведения об акционерах (участниках), включающие наименование либо фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), идентификационный номер, размер доли в капитале, по состоянию на дату, предшествующую дате представления заявления, по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) сведения о руководителе (членах) исполнительного органа, включающие фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), идентификационный номер, место жительства, образование, полный перечень мест работы и должностей, описание должностных (функциональных) обязанностей с приложением копий подтверждающих документов, по состоянию на дату, предшествующую дате представления заявления, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;

7) төлем ұйымының басқару органы бекіткен, төлем ұйымының қызметін жүзеге асыру қағидалары.
Төлем ұйымының қызметін жүзеге асыру қағидаларының міндетті шарттарының тізбесі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 тіркелген "Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысымен белгіленеді;
8) тәуекелдерді басқаруға қолданылатын жүйе туралы, оның ішінде клиент ақшасының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын жалпы талаптар туралы мәліметтер;
9) жоспарланған көрсетілетін төлем қызметтерін ұсынуға қажетті ақпараттық және технологиялық құралдар, қауіпсіздік жүйелері, бақылау тетіктері және жүйелері туралы мәліметтер;
10) "Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын орындауды қамтамасыз ететін шаралардың сипаттамасы.
10. Мыналар мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарда көрсетуге жататын дәйексіз мәліметтерді ұсыну;
2) құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) егер төлем ұйымы атқарушы органының басшысы "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" 2016 жылғы 26 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
4) егер төлем ұйымы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күнінен бастап бір жыл ішінде есептік тіркеуден өту туралы өтініш бермесе;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік көрсетілетін мемлекеттік қызмет алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты негізінде көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік көрсетілетін қызмет алумен байланысты арнайы құқығынан айыру туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы.
Есептік тіркеуден бас тартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға күнтізбелік отыз күн ішінде есептік тіркеуге қайта өтініш беруге немесе өз атауын өзгерту не қайта ұйымдастыру немесе тарату туралы шешім қабылдауға рұқсат етіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші қайта берілген өтінішті 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымдытұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойыншашешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

7) правила осуществления деятельности платежной организации, утвержденные органом управления платежной организации.
Перечень обязательных условий правил осуществления деятельности платежной организации, устанавливается постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215 "Об утверждении Правил организации деятельности платежных организаций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14347;
8) сведения о применяемой системе управления рисками, в том числе об общих требованиях к обеспечению сохранности денег клиента;
9) сведения об информационных и технологических средствах, системах безопасности, механизмах и системах контроля, необходимых для оказания планируемых платежных услуг;
10) описание мер, обеспечивающих выполнение требований Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма".
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) представление недостоверных сведений, подлежащих отражению в документах, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги;
2) несоответствие документов требованиям, указанным в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги;
3) если руководитель исполнительного органа платежной организации не соответствует требованиям, установленным в статье 19 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2016 года "О платежах и платежных системах";
4) если платежная организация в течение одного года со дня ее государственной регистрации (перерегистрации) в органах юстиции не обратилась с заявлением о прохождении учетной регистрации;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
В случае отказа в учетной регистрации в течение тридцати календарных дней допускается повторное представление услугополучателем заявления на учетную регистрацию или принятие решения об изменении своего наименования либо реорганизации или ликвидации.
Повторно представленное заявление рассматривается услугодателем в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша түрде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шағымның шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырыпқойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы қашықтықтан қол жеткізу режимінде арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде есептік
тіркеуден өткен төлем
ұйымдарының тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.08.2019 № 132 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_________________________________________________________
(төлем ұйымының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
төлем ұйымын есептік тіркеуді және төлем ұйымын төлем ұйымдарының тізіліміне енгізуді сұрайды

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе услугополучателя указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата подачи жалобы.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучателю открыт доступ для получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
Форма
Национальный Банк
Республики Казахстан
Заявление
Сноска. Заявление в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.08.2019 № 132 (вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
____________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер платежной организации)
просит осуществить учетную регистрацию платежной организации и включить платежную
организацию в реестр платежных организаций

1. Төлем ұйымының орналасқан жері:_________________________________
__________________________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйінің (офисінің) нөмірі
__________________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық поштасының мекенжайы, интернет-ресурсы
(бар болса)
2. Төлем ұйымын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер:
__________________________________________________________
__________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берген)
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелген) бекітілген Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларының 3-тармағына сәйкес көрсету үшін жоспарланып отырған төлем қызметтерінің тізбесі:
1) ___________________________;
2) ___________________________;
3)___________________________.
4. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес ұсынылатын құжаттардың тізбесі:
1) ___________________________;
2) ___________________________.
Ұсынылып отырған мәліметтерді тексергенімді және олардың дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
___________
қолы
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде есептік
тіркеуден өткен төлем
ұйымдарының тізіліміне
енгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Төлем ұйымының акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер
(заңды тұлға үшін)
__________________________________________________________________
(төлем ұйымының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.08.2019 № 132 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Төлем ұйымының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(атауы)
____________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Орналасқан жері:______________________________________________
____________________________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйдің (офистің) нөмірі)
____________________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық поштасының мекенжайы, интернет-ресурсы
(бар болса)
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер:___________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)
Қазақстан Республикасының резиденті (бейрезиденті): ________________
Қызметтің түрі:_______________________________________________
____________________________________________________________________

1. Место нахождения платежной организации:_________________________________
_______________________________________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
_______________________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс (при наличии)
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) платежной
организации:____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3. Перечень планируемых к оказанию платежных услуг в соответствии с пунктом 3
Правил организации деятельности платежных организаций, утвержденных постановлением
Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215
(зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под
№ 14347):
1) ___________________________;
2) ___________________________;
3)___________________________.
4. Перечень представляемых документов в соответствии с пунктом 9 стандарта
государственной услуги "Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную
регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан":
1) ___________________________;
2) ___________________________.
Подтверждаю, что прилагаемые сведения мною проверены и являются достоверными
и полными.
Согласен (согласна) на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель платежной организации (в случае его отсутствия – лицо, его
замещающее)__________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
форма
Сведения об акционерах (участниках) платежной организации
(для юридического лица)
__________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер платежной организации)
Сноска. Сведения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.08.2019 № 132 (вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Сведения об акционере (участнике) платежной организации:___________________
_______________________________________________________________________________
(наименование)
_______________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер)
Место нахождения:______________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
_____________________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс (при наличии)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации):___________________
______________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
Резидент (нерезидент) Республики Казахстан:________________________________
Вид деятельности:________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

2. Төлем ұйымының капиталындағы үлесінің мөлшері:
____________ жағдай бойынша күні
3. Төлем ұйымы акционерінің (қатысушысының) басшысы туралы
мәліметтер: ________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
20 __ жылғы "____" _____________
Осы ақпаратты тексергенімді және дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
___________________________________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________
қолы
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде есептік
тіркеуден өткен төлем
ұйымдарының тізіліміне
енгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Төлем ұйымының акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер (жеке тұлға үшін)
__________________________________________________________________
(төлем ұйымының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.08.2019 № 132 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Төлем ұйымының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер: ______
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
Туған күні_________________________________________________
Азаматтығы___________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері_________________
____________________________________________________________________
(құжат, нөмірі, сериясы (бар болса) және берілген күні, кім берді)
Тұрғылықты жері________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйдің (офистің) нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық пошта мекенжайы (бар болса)
Жұмыс орны (орналасқан жерін көрсете отырып), лауазымы____________
____________________________________________________________________
2. Төлем ұйымының капиталындағы үлесінің мөлшері:
____________ жағдай бойынша
күні
20 __ жылғы "____" _____________
Осы ақпаратты тексергенімді және дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
_____________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________
қолы
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде
есептік тіркеуден өткен
төлем ұйымдарының
тізіліміне енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Төлем ұйымының атқарушы органының басшысы (мүшелері) туралы мәліметтер ________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(лауазымы)
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.08.2019 № 132 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2. Размер доли в капитале платежной организации:
По состоянию на:
____________
дата
3. Сведения о руководителе акционера (участника) платежной организации:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _____________ 20 __ года
Подтверждаю, что настоящие сведения мною проверены и являются достоверными и
полными.
Первый руководитель платежной организации (в случае его
отсутствия – лицо, его замещающее)_____________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
форма
Сведения об акционерах (участниках) платежной организации
(для физического лица)
Сноска. Сведения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.08.2019 № 132 (вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер платежной организации)
1. Сведения об акционере (участнике) платежной организации:____________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер)
Дата рождения__________________________________________________
Гражданство____________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность ______________________
_______________________________________________________________________________
(документ, номер, серия (при наличии) и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства_______________________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
______________________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты (при наличии)
Место работы (с указанием места нахождения), должность____________________________
_______________________________________________________________________________
2. Размер доли в капитале платежной организации:
По состоянию на:
____________
дата
"____" _____________ 20 __ года
Подтверждаю, что настоящие сведения мною проверены и являются достоверными и полными.
Первый руководитель платежной организации (в случае его
отсутствия – лицо, его замещающее)_____________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________
Подпись
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
форма
Сведения о руководителе (членах) исполнительного органа
платежной организации
Сноска. Сведения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.08.2019 № 132 (вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
_______________________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер услугополучателя)
_______________________________________________________________________________
(должность)

1. Жалпы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)
______________________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес, тегі, аты, әкесінің аты өзгерген жағдайда – олар
қашан және қандай себептермен өзгертілді)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
_______________________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, сериясы (бар болса) және берілген күні, кім берді)
Тұрғылықты жері
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(үйдің, қызметтік телефондарының нөмірлерін, сондай-ақ электрондық пошта мекенжайын қоса алғанда, тұрғылықты жері)
Азаматтығы
2. Білімі:
Білімі, оның ішінде жұмыс саласына сәйкес келетін кәсіби білімі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(оқу орнының, факультеттің немесе бөлімнің атауы мен орналасқан жері, оқыған кезеңі,
тағайындалған біліктілігі, дипломның немесе білімі туралы өзге құжаттардың деректемелері)
3. Жұмыс орындары мен лауазымдарының толық тізбесі:
Жұмыс істеу кезеңі (ай (жыл)
Ұйымның атауы, атқарған қызметтері
Лауазымдық міндеттері
4. Төлем ұйымында лауазымдық (функционалдық) міндеттер аясының сипаттамасы
(лауазымдық міндеттердің тізбесі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Өзге ақпарат:
Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы
Иә (жоқ)
(егер болса, сот үкімінің деректемелері, 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің бабы) көрсетіледі
Қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған оны консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешім қабылданғанға дейін, не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы не "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімінің заңды күшіне енуіне дейін кемінде бір жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының мүшесі, бас бухгалтері болып табылса
Иә (жоқ)
(егер болса, ұйымның атауы, лауазымы, қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған оны консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешімнің, не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы не "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімінің деректемелері көрсетіледі.
Өзге ақпарат (бар болса)
Осы ақпаратты тексергенімді және дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
_________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________
қолы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 11 қаңтардағы
№ 3 қаулысына
2-қосымша
"Төлем ұйымдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыруды (біріктіруді, қосуды, бөлуді, бөліп шығаруды, қайта құруды) жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Общие сведения:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
(в соответствии с документом, удостоверяющим личность, в случае изменения фамилии, имени, отчества – указать, когда и по какой причине они были изменены)
Индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность
__________________________________________________________________________ (наименование документа, номер, серия (при наличии) и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(место жительства, включая номера домашнего, служебного телефонов, а также адрес электронной почты)
Гражданство
2. Образование:
Образование, в том числе профессиональное образование, соответствующее профилю работы
______________________________________
_____________________________________
(наименование и место нахождения учебного заведения, факультета или отделения, период обучения, присвоенная квалификация, реквизиты диплома или иных документов об образовании)
3. Полный перечень мест работы и должностей:
Период работы (месяц (год)
Наименование организации, занимаемые должности
Должностные обязанности
4. Описание сферы должностных (функциональных) обязанностей в платежной организации (перечень должностных обязанностей):__________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Иная информация:
Наличие неснятой или непогашенной судимости
Да (нет)
(если да, то указать реквизиты приговора суда, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года)
Если ранее являлся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, в период не более чем за один год до принятия решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в порядке, определенном Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве"
Да (нет)
(если да, то указывается наименование организации, должность, реквизиты решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступившего в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в порядке, определенном Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве")
Иная информация (при наличии)
Подтверждаю, что настоящие сведения мною проверены и являются достоверными и полными.
Первый руководитель платежной организации (в случае его отсутствия – лицо, его замещающее)___________
_____________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________Подпись
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 11 января 2018 года № 3
Стандарт
государственной услуги "Выдача согласия на проведение добровольной реорганизации (присоединение, слияние, разделение, выделение, преобразование) платежных организаций"
Глава 1. Общие положения

1. "Төлем ұйымдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыруды (біріктіруді, қосуды, бөлуді, бөліп шығаруды, қайта құруды) жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді, құжаттар топтамасын қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап –15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау және беру бойынша қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісін анықтаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – келісу нәтижесі бойынша қабылданған шешім туралы хабарлама, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі - сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушылар жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі.

1. Государственная услуга "Выдача согласия на проведение добровольной реорганизации (присоединение, слияние, разделение, выделение, преобразование) платежных организаций" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений, пакета документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя по приему и выдаче документов – 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя представляет письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о принятом решении по результатам согласования либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
При обращении услугополучателей после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) еркін нысанда жазылған өтініш;
2) төлем ұйымын ерікті түрде қайта ұйымдастыру туралы шешім;
3) төлем ұйымын ерікті түрде қайта ұйымдастырудың болжанатын талаптарын, нысандарын, тәртібін және мерзімдерін сипаттайтын құжаттар;
4) төлем ұйымын ерікті түрде қайта ұйымдастыру салдарының қаржылық болжамы;
5) қайта ұйымдастырылатын төлем ұйымдарының атқарушы органдарының басшылары қол қойған қосу (біріктіру) туралы шарт;
6) Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес аудиторлық есеп;
7) төлем ұйымын ерікті түрде қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған келесі үш жылға арналған бизнес-жоспар;
8) төлем ұйымын ерікті түрде қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған қызметті жүзеге асыру қағидалары.
10. Мынадай:
1) төлем ұйымын ерікті түрде қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған атқарушы органының басшысы "Төлемдер және төлем жүйелері" 2016 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-тармағының талаптарына сәйкес келмеген;
2) төлем ұйымдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыру төлем қызметтерін нарығын бақылауды жүзеге асыруға кедергі келтірген, сондай-ақ төлем қызметтерін алушылардың мүдделеріне зиян келтірген;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелен түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуына негіз болған заңды күшіне енген сот шешімінің болуы жағдайлары мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша түрде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен шағымды беру күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға алынатын жауаптың мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымданады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) решение о добровольной реорганизации платежной организации;
3) документы, описывающие предполагаемые условия, формы, порядок и сроки добровольной реорганизации платежной организации;
4) финансовый прогноз последствий добровольной реорганизации платежной организации;
5) договор о присоединении (слиянии), подписанный руководителями исполнительных органов реорганизуемых платежных организаций;
6) аудиторский отчет в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
7) бизнес-план образованной в результате добровольной реорганизации платежной организации на следующие три года;
8) правила осуществления деятельности образованной в результате добровольной реорганизации платежной организации.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются случаи:
1) если руководитель исполнительного органа образованной в результате добровольной реорганизации платежной организации не соответствует требованиям статьи 19 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2016 года "О платежах и платежных системах";
2) если добровольная реорганизация платежных организаций препятствует осуществлению контроля за рынком платежных услуг, а также причиняет вред интересам получателей платежных услуг;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
4) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе услугополучателя указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата подачи жалобы.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу үшін қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қол жеткізуге болады.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучателю открыт доступ для получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.