"Ұлттық бірыңғай тестілеудің немесе кешенді тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесін және кешенді тестілеудің жалпы бейіндік және бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 198 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 7 наурыздағы № 89 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 наурызда № 16644 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.01.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1."Ұлттық бірыңғай тестілеудің немесе кешенді тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесі және кешенді тестілеудің жалпы бейіндік бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15186 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 8 маусымда жарияланған) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 198 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық бірыңғай тестілеу немесе кешенді тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесінде:
реттік нөмірлері 14 және 15-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
5В011400
Тарих
Дүниежүзі тарихы
География
15
5В011500
Құқық және экономика негіздері
Дүниежүзі тарихы
География
";
реттік нөмірлері 17, 18 және 19-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
17
5В011700
Қазақ тілі мен әдебиеті
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
18
5В011800
Орыс тілі мен әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
19
5В011900
Шетел тілі: екі шетел тілі
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
";
реттік нөмірлері 21 және 22-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
21
5В012100
Қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
22
5В012200
Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
";
реттік нөмірлері 28 және 29-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
28
5В012900
География-Тарих
Дүниежүзі тарихы
География
29
5В013000
Тарих-Дінтану
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
";
"Гуманитарлық ғылымдар" деген 2-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
30

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 198 "Об утверждении перечня специальностей с указанием профильных предметов единого национального тестирования или комплексного тестирования и перечня специальностей с указанием общепрофильных и профилирующих дисциплин комплексного тестирования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 марта 2018 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2018 года № 16644. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 29.01.2019 № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 198 "Об утверждении перечня специальностей с указанием профильных предметов единого национального тестирования или комплексного тестирования и перечня специальностей с указанием общепрофильных и профилирующих дисциплин комплексного тестирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15186, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов 8 июня 2017 года) следующие изменения и дополнения:
в Перечне специальностей с указанием профильных предметов единого национального тестирования или комплексного тестирования, утвержденныхуказанным приказом:
строки, порядковые номера 14 и 15, изложить в следующей редакции:
"
14
5В011400
История
Всемирная история
География
15
5В011500
Основы права и экономики
Всемирная история
География
";
строки, порядковые номера 17, 18 и 19, изложить в следующей редакции:
"
17
5В011700
Казахский язык и литература
Казахский язык
Казахская литература
18
5В011800
Русский язык и литература
Русский язык
Русская литература
19
5В011900
Иностранный язык: два иностранных языка
Иностранный язык
Всемирная история
";
строки, порядковые номера 21 и 22, изложить в следующей редакции:
"
21
5В012100
Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения
Казахский язык
Казахская литература
22
5В012200
Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения
Русский язык
Русская литература
";
строки, порядковые номера 28 и 29, изложить в следующей редакции:
"
28
5В012900
География-История
Всемирная история
География
29
5В013000
История-Религиоведение
Всемирная история
Человек. Общество. Право
";
раздел "2. Гуманитарные науки" изложить в следующей редакции:
"
30

5В020100
Философия
Дүниежүзі тарихы
География
31
5В020200
Халықаралық қатынастар
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
32
5В020300
Тарих
Дүниежүзі тарихы
География
33
5В020400
Мәдениеттану
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
34
5В020500
Филология
Қазақ/орыс тілі
Қазақ/орыс әдебиеті
35
5В020600
Дінтану
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
36
5В020700
Аударма ісі
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
37
5В020800
Археология және этнология
Дүниежүзі тарихы
География
38
5В020900
Шығыстану
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
39
5В021000
Шетел филологиясы
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
40
5В021100
Теология
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
41
5В021200
Түркітану
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
42
5В021500
Исламтану
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
";
"Құқық" деген 3-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
43
5В030100
Құқықтану
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
44
5В030200
Халықаралық құқық
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
45
5В030300
Құқық қорғау қызметі
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
46
5В030400
Кеден ісі
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
";
реттік нөмірі 64-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
64
5В041900
Мұражай ісі және ескерткіштерді қорғау
Дүниежүзі тарихы
География
";
реттік нөмірі 70-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
70
5В050200
Саясаттану
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
";
реттік нөмірі 73-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
73
5В050500
Аймақтану
Шет тілі
Дүниежүзі тарихы
";
реттік нөмірі 83-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
83
5В051500
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету
Қазақ/орыс тілі
Қазақ/орыс әдебиеті
";
реттік нөмірі 161-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
161
5В091000
Кітапхана ісі
Қазақ/орыс тілі
Қазақ/орыс әдебиеті
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 172-1 жолмен толықтырылсын:
"
172-1
5В130300
Педиатрия
Биология
Химия
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кешенді тестілеудің жалпы бейіндік және бейіндік пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесінде:
реттік нөмірлері 126 және 127-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
126
5B072900
Құрылыс
Құрылыс материалдары
Ғимараттар мен үймереттердің құрастырылымдары
127
5B073000
Құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру
Құрылыс материалдары
Құрылыс бұйымдары және құрастырылымдарын өндіру технологиясы
";
мынадай мазмұндағы "11. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)" деген бөліммен және реттік нөмірлері 163-1 және 163-2-жолдармен толықтырылсын:
"
163-1
5B110100
Мейірбике ісі
Биология
Мейірбике ісі негіздері

5В020100
Философия
Всемирная история
География
31
5В020200
Международные отношения
Иностранный язык
Всемирная история
32
5В020300
История
Всемирная история
География
33
5В020400
Культурология
Иностранный язык
Всемирная история
34
5В020500
Филология
Казахский/
Русский язык
Казахская/ Русская литература
35
5В020600
Религиоведение
Творческий экзамен
Творческий экзамен
36
5В020700
Переводческое дело
Иностранный язык
Всемирная история
37
5В020800
Археология и этнология
Всемирная история
География
38
5В020900
Востоковедение
Иностранный язык
Всемирная история
39
5В021000
Иностранная филология
Иностранный язык
Всемирная история
40
5В021100
Теология
Творческий экзамен
Творческий экзамен
41
5В021200
Тюркология
Иностранный язык
Всемирная история
42
5В021500
Исламоведение
Творческий экзамен
Творческий экзамен
";
раздел "3. Право" изложить в следующей редакции:
"
43
5В030100
Юриспруденция
Всемирная история
Человек. Общество. Право
44
5В030200
Международное право
Всемирная история
Человек. Общество. Право
45
5В030300
Правоохранительная деятельность
Всемирная история
Человек. Общество. Право
46
5В030400
Таможенное дело
Всемирная история
Человек. Общество. Право
";
строку, порядковый номер 64, изложить в следующей редакции:
"
64
5В041900
Музейное дело и охрана памятников
Всемирная история
География
";
строку, порядковый номер 70 изложить в следующей редакции:
"
70
5В050200
Политология
Иностранный язык
Всемирная история
";
строку, порядковый номер 73 изложить в следующей редакции:
"
73
5В050500
Регионоведение
Иностранный язык
Всемирная история
";
строку, порядковый номер 83, изложить в следующей редакции:
"
83
5В051500
Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение
Казахский /Русский язык
Казахская /Русская литература
";
строку, порядковый номер 161, изложить в следующей редакции:
"
161
5В091000
Библиотечное дело
Казахский /Русский язык
Казахская /Русская литература
";
дополнить строкой, порядковый номер 172-1 следующего содержания:
"
172-1
5B130300
Педиатрия
Биология
Химия
";
в Перечне специальностей с указанием общепрофильных и профилирующих дисциплин комплексного тестирования, утвержденном указанным приказом:
строки, порядковые номера 126 и 127, изложить в следующей редакции:
"
126
5B072900
Строительство
Строительные материалы
Конструкции зданий и сооружений
127
5B073000
Производство строительных материалов, изделий и конструкций
Строительные материалы
Технология производства строительных изделий и конструкций
";
дополнить разделом "11. Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)" и строками, порядковые номера 163-1 и 163-2 следующего содержания:
"
163-1
5В110100
Сестринское дело
Биология
Основы сестринского дела

163-2
5B110300
Фармация
Химия
Фармакология негіздері
".
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (С.С. Ысмағұлова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев

163-2
5В110300
Фармация
Химия
Основы фармакологии
".
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Исмагулова С.С.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев