Оңалту және банкроттық саласындағы заңнаманы сақтағаны үшін тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 22 қаңтардағы № 41 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 115 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 сәуірде № 16734 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № 469 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № 38 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 11.05.2020 № 469 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 11.05.2020 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес оңалту рәсімін қолдану кезінде уақытша әкімшінің қызметін;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес оңалту рәсімін жүргізуіне оңалту басқарушысының қызметін;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес өз өкілеттігін жүзеге асыру кезеңінде уақытша басқарушының қызметін;
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес банкроттық рәсімін жүргізуіне банкроттық басқарушының қызметін тексеру парақтары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
______________ Б. Мусин

Об утверждении проверочных листов за соблюдением законодательства в сфере реабилитации и банкротства
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 января 2018 года № 41 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 115. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2018 года № 16734. Утратил силу совместным приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 469 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 38.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 11.05.2020 № 469 и Министра национальной экономики РК от 11.05.2020 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые проверочные листы:
1) деятельности временного администратора при применении реабилитационной процедуры согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) деятельности реабилитационного управляющего за проведением реабилитационной процедуры согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) деятельности временного управляющего в период осуществления им своих полномочий согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) деятельности банкротного управляющего за проведением процедуры банкротства согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаеву А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
________Б. Султанов
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
______________________ Б. Мусин

2018 жылғы 2 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 22 қаңтардағы
№ 41 және Қазақстан
Республикасы Ұлттық
экономика министрінің
2018 жылғы 19 наурыздағы
№ 115 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Оңалту рәсімін қолдану кезінде уақытша әкімшінің қызметін тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акті ___________________________________________________
(№, күні)
________________________________________________________________________________
(тексеруді тағайындау мәні)
Уақытша әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) ________________________________
________________________________________________________________________________
Уақытша әкімшінің жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) __________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы ___________________________________________________
р/с
Талаптардың тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
1
Өзінің тағайындалған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде оңалту рәсімінің қолданылғаны туралы және кредиторлардың талаптарды қою тәртібі туралы хабарландыруды қазақ және орыс тілдерінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін уәкілетті органға жолдау
2
Өзінің қызметін жүзеге асыру туралы ағымдағы және уәкілетті орган сұраған ақпаратты уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша, тәртіпте және мерзімде ұсыну
3
Қарапайым коммерциялық операциялар шеңберінен тыс мәмілелерді келісу туралы борышкердің өтінішін бес жұмыс күні ішінде қарау
4
Сотқа уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша оңалту жоспарының тиімділігі (тиімсіздігі) туралы қорытындыны ұсыну
5
Кредиторлар талаптарын мәлімдеген сәттен бастап он жұмыс күні ішінде қарау және танылған талаптарды тізілімге енгізу
6
Кредитордың талаптарын шешім қабылданған күннен кейінгі күні қарау нәтижелері туралы (толық көлемде немесе бір бөлігін мойындау немесе мойындамау туралы) оның хабарламасы (мойындамау себебін көрсете отырып)
7
Кредиторлар талаптары тізілімін оңалту рәсімін қолдану сәтінен бастап екі айдан аспайтын тәртіпте және мерзімде қалыптастыру
8
Кредиторлар талаптары тізілімін, сондай-ақ талаптары мойындалмаған кредиторлар тізбесін уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін оңалту рәсімін қолдану сәтінен бастап екі айдан аспайтын мерзімде уәкілетті органға ұсыну
9

2 февраля 2018 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 января 2018 года № 41
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 марта 2018 года № 115
Проверочный лист
деятельности временного администратора при
применении реабилитационной процедуры
Государственный орган, назначивший проверку ________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки __________________________________________________
(№, дата)
________________________________________________________________________________
(предмет назначения проверки)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) временного администратора _______________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер временного администратора (ИИН)____
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________________
п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Направление в течение двух рабочих дней со дня своего назначения в уполномоченный орган объявления о применении реабилитационной процедуры и порядке заявления требований кредиторами на казахском и русском языках для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа
2
Предоставление текущей и запрашиваемой уполномоченным органом информации об осуществлении своей деятельности по форме, в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом
3
Рассмотрение в течение пяти рабочих дней заявления должника о согласовании сделки вне рамок обычных коммерческих операций
4
Представление в суд заключения по форме, установленной уполномоченным органом, об эффективности (неэффективности) плана реабилитации
5
Рассмотрение в течение десяти рабочих дней с момента заявления требований кредиторов и включение в реестр признанные требования
6
Уведомление кредитора о результатах рассмотрения его требований (о признании или непризнании в полном объеме или в части) в день, следующий за днем принятия решения (с указанием причин непризнания)
7
Формирование реестра требований кредиторов в порядке и сроки, не превышающие двух месяцев с момента применения реабилитационной процедуры
8
Представление реестра требований кредиторов, а также перечня кредиторов, чьи требования не признаны, в уполномоченный орган для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в сроки, не превышающие двух месяцев с момента применения реабилитационной процедуры
9

Кредиторлардың алғашқы жиналысының өткізілу орны және күні туралы "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 75-бабы 1-тармағында белгіленген мерзімде барлық кредиторларға хабарлау
10
Кредиторлар жиналысының хаттамасын үш данада жасау және оған қол қойылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бір данасын уәкілетті органға, екіншісін – кредиторлар комитетіне беру
11

Уведомление всех кредиторов о месте и дате проведения первого собрания кредиторов в сроки, установленные пунктом 1 статьи 75 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" (далее - Закон)
10
Составление протокола собрания кредиторов в трех экземплярах и в течение трех рабочих дней после его подписания передача одного экземпляра в уполномоченный орган, второго – комитету кредиторов
11

Банкроттың құрылтайшылық құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, мүлікке құқығын белгілейтін құжаттарын, мөрлерін, мөртабандарын, материалдық және өзге де құндылықтарын Заңмен анықталған тұлғаларға (борышкерге, оңалту басқарушыға, сатып алушыға, жаңадан тағайындалған банкроттық басқарушыға) Заңның 89-бабы 1-тармағының 16) тармақшасында белгіленген жағдайларда және мерзімдерде беру
26
Борышкердің өндiрiп алынуы мүмкiн емес дебиторлық берешегiнiң сомасын бекiтуге кредиторлар жиналысына ұсыну
27
Борышкердің мүлкіне түгендеуді жүргізу
28
Борышкердің жаңадан анықталған не қайтарылған мүлкіне (активтеріне) қатысты түгендеу жүргізілгені туралы есепті кредиторлар комитетіне өзінің қорғауына және бақылауына осы мүлікті қабылдаған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде беру
29
Банкроттық рәсімін жүргізу бойынша іс-шаралар жоспарын кредиторлар комитетіне бекіту үшін жолдау
30
Банкроттық рәсімі мерзімін ұзартуды кредиторлар жиналысымен келісу
31
Уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша, тәртіпте және мерзімде өз қызметін жүзеге асыру туралы ағымдағы және уәкілетті орган сұрау салған ақпаратты ұсыну
32
Егер талаптарды есепке жатқызу кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру кезектілігін бұзбаса, басқа тұлғалар тартылмай, тікелей, өзаралық негізде болып табылса, кредиторлар комитеті шешім қабылдаған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей талаптарды есепке жатқызу туралы кредиторға мәлімдеу
33
Борышкер мүлкінің меншік иесіне немесе құрылтайшысына (қатысушысына) не оның уәкілетті тұлғасына оңалту жоспарының тиімділігі (тиімсіздігі) туралы қорытындыны оңалту жоспарын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде ұсыну
34
Банкроттық рәсімі барысында әдейі банкроттық фактілері анықталған жағдайда, банкроттық рәсімінің нәтижелері бойынша банкрот мүлкінің жеткіліксіз болуына қарай қанағаттандырылмай қалған кредиторлар талаптарының сомаларын өндіріп алу туралы құрылтайшыларына (қатысушыларына) және (немесе) лауазымды тұлғаларына қатысты талап арызбен сотқа жүгіну
35
Әдейі немесе жалған банкроттық белгілері анықталған сәттен бастап бір ай мерзімінде тиісті тұлғаларды Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауапкершілікке тарту үшін құқық қорғау органдарына жүгіну
36
Электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарламаны орналастыру үшін Заңмен белгіленген тәртіпте және мерзімде уәкілетті органға жолдау
37
Банкроттың банк шоттарын, сот қорытынды есепті бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде жабу
38
Сот қорытынды есепті бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде салық төлеуші куәлігінің және қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәліктің бланкілерін (олар болған кезде) мемлекеттік кірістер органына тапсыру, банкроттың мөрін жою
39
Қорытынды есепті кредиторлар жиналысымен келісу
40
Сотқа Заңда белгіленген мерзімдерде тарату теңгерімін қоса бере отырып өз қызметі туралы қорытынды есепті ұсыну
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы (-лары):
___________ _________ _________________________
(лауазымы)      (қолы)            (Т.А.Ә. (болған кезде))
Тексеру парағын алғаны туралы белгі Уақытша әкімші:
__________________________ ____________________
(Т.А.Ә. (болған кезде))                  (қолы)
Күні 20____ ж. "____" __________

Передача учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати, штампа, материальных и иных ценностей лицам, определенным Законом (должнику, реабилитационному управляющему, покупателю, вновь назначенному банкротному управляющему) в случаях и сроки, установленные подпунктом 16) пункта 1 статьи 89 Закона
26
Представление собранию кредиторов на утверждение суммы дебиторской задолженности должника, невозможной к взысканию
27
Проведение инвентаризации имущества должника
28
Представление отчета об инвентаризации комитету кредиторов в течение пяти рабочих дней с момента принятия данного имущества под свою охрану и контроль в отношении вновь выявленного либо возвращенного должнику имущества (активов)
29
Представление комитету кредиторов плана мероприятий по проведению процедуры банкротства для утверждения
30
Согласование с собранием кредиторов продление срока процедуры банкротства
31
Предоставление текущей и запрашиваемой уполномоченным органом информации об осуществлении своей деятельности по форме, в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом
32
Заявление кредитору, не позднее десяти рабочих дней со дня принятия решения комитетом кредиторов, о зачете требований, если зачет требований не нарушает очередность удовлетворения требований кредиторов, является прямым, взаимным, без привлечения других лиц
33
Представление собственнику имущества должника или учредителю (участнику) либо уполномоченному им лицу заключения об эффективности (неэффективности) плана реабилитации в течение десяти рабочих дней со дня получения плана реабилитации
34
Обращение в суд с иском о взыскании сумм требований кредиторов, оставшихся неудовлетворенными за недостатком имущества банкрота по результатам процедуры банкротства, к учредителям (участникам) и (или) должностным лицам должника, в случае выявления в ходе процедуры банкротства фактов преднамеренного банкротства
35
Обращение в правоохранительные органы для привлечения соответствующих лиц к ответственности, предусмотренной законами Республики Казахстан, в месячный срок с момента обнаружения признаков преднамеренного или ложного банкротства
36
Направление в уполномоченный орган для размещения информационного сообщения о проведении электронного аукциона в порядке и сроки, установленные Законом
37
Закрытие банковских счетов банкрота в течение трех рабочих дней после утверждения судом заключительного отчета
38
Сдача в органы государственных доходов бланков свидетельства налогоплательщика и свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (при их наличии), уничтожение печати банкрота в течение трех рабочих дней после утверждения судом заключительного отчета
39
Согласование с собранием кредиторов заключительного отчета
40
Представление в суд заключительного отчета о своей деятельности с приложением ликвидационного баланса в сроки, установленные Законом
Должностное (-ые) лицо (-а) уполномоченного органа:
_____________       ____________       __________________________
(должность)             (подпись)             (Ф.И.О. (при наличии))
Отметка о получении проверочного листа
Банкротный управляющий:
________________________       _____________
(Ф.И.О. (при наличии))             (подпись)
Дата "____"_______________20_____ г.