Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 сәуірде № 16750 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 02.07.2019 № 147/НҚ (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-6-бабының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.09.2020 № 334/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидалары, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 02.07.2019 № 147/НҚ (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Ақпараттық қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;

Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2018 года № 16750.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 02.07.2019 № 147/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 7-6 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.09.2020 № 334/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критерии по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 02.07.2019 № 147/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по информационной безопасности Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Б. Атамқұлов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2018 жылғы 28 наурыздағы
№ 53/НҚ бұйрығымен бекітілген
Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидалары, сондай-ақ бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттары
Ескерту. Өлшемшарттар жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.09.2022 № 354/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидалары, сондай-ақ бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-6-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібін, сондай-ақ бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) Бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне (нен) енгізу (алып тастау) туралы, сондай-ақ сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімінде қамтылған мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу бойынша өтінімдерді қарау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) – бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімін енгізу жөніндегі өлшемшарттар негізінде сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне (нен) енгізу (алып тастау) туралы өтінімдерді қарау үшін, сондай-ақ сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімінде және осы Қағидалардың талаптарында қамтылған мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін мемлекеттік органдардың, "Атамекен" Қазақстан Республикасы ұлттық кәсіпкерлер палатасының және салалық қауымдастықтардың, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және электрондық өнеркәсіп саласындағы ұйымдар мен сарапшылардың өкілдерін тарта отырып, уәкілетті орган құратын алқалы орган;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства оборонной аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
Утверждены приказом
Министра оборонной и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 28 марта 2018 года
№ 53/НҚ
Правила формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критерии по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.09.2022 № 354/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критерии по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7) статьи 7-6 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" и определяют порядок формирования, ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критерии по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности.
2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) Комиссия по рассмотрению заявок о включении (исключении) программного обеспечения и продукции электронной промышленности в (из) реестр(а) доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также по внесению изменений (дополнений) в сведения, содержащиеся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности (далее – Комиссия) – коллегиальный орган, образуемый уполномоченным органом с привлечением представителей государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" и отраслевых ассоциаций, организаций и экспертов в области информационно-коммуникационных технологий и электронной промышленности, для рассмотрения заявок заявителей о включении (исключении) в (из) реестр(а) доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, на основании критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности, также для внесения изменений (дополнений) в сведения, содержащиеся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности и требований настоящих Правил;

2) интернет-ресурс – бірегей желілік мекенжайы және (немесе) домендік аты бар және интернетте жұмыс істейтін аппараттық-бағдарламалық кешенде орналастырылған (мәтіндік, графикалық, аудиовизуалды немесе өзге де түрдегі) ақпарат;
3) өтініш беруші – бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіптің сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне (нен) енгізу (алып тастау) немесе сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімінде қамтылған мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтінім берген электрондық өнеркәсіп немесе бағдарламалық қамтылым өнімін өндіретін жеке және/немесе заңды тұлға;
4) сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің елдің қорғанысын және мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсаттары үшін құрылған тізбесі;
5) сәйкестікті растау жөніндегі орган – сәйкестiктi растау жөнiндегi жұмыстарды орындау үшiн белгiленген тәртiппен аккредиттелген заңды тұлға;
6) электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – электрондық өнеркәсіп саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Тізілім елдің қорғанысы мен мемлекеттің қауіпсіздігі үшін ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету талаптарын іске асыру мақсатында жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 135 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13349 болып тіркелген) бекітілген ақпараттандыру объектілерін сыныптау қағидаларына сәйкес тізілімге енгізу түрі және мақсаты бойынша жіктеледі.
Бағдарламалық өнім болып табылатын және дербес бағдарлама түрінде орындалған бағдарламалық қамтылым тізілімге енгізілуге жатады.
Бағдарламалық қамтылымның бөліктері болып табылатын бағдарламалық өнімдер олар бір бөлігі болып табылатын бағдарламалық қамтылым құрамында тізілімге енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13282 болып тіркелген) бекітілген "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін құру, дамыту, пайдалану, сатып алу қағидаларында көзделген өтпелі ережелер шеңберінде құрылған сервистік бағдарламалық өнімдер, сондай-ақ ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган бекіткен ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтер тізілімге енгізілуге жатады.

2) интернет-ресурс – информация (в текстовом, графическом, аудиовизуальном или ином виде), размещенная на аппаратно-программном комплексе, имеющем уникальный сетевой адрес и (или) доменное имя и функционирующем в Интернете;
3) заявитель – физическое и/или юридическое лицо, производящее продукцию электронной промышленности или программное обеспечение, подавшее заявление о включении (исключении) в (из) реестр(а) программного обеспечения и продукции электронной промышленности или внесении изменений (дополнений) в сведения, содержащиеся в реестре;
4) реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности (далее – реестр) – перечень программного обеспечения и продукции электронной промышленности, соответствующих требованиям информационной безопасности, созданный для целей обеспечения обороны страны и безопасности государства;
5) орган по подтверждению соответствия – юридическое лицо, аккредитованное в установленном порядке для выполнения работ по подтверждению соответствия;
6) уполномоченный орган в сфере электронной промышленности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере электронной промышленности.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Реестр ведется в целях реализации требований обеспечения информационной безопасности для обороны страны и безопасности государства.
Включение в реестр классифицируется по виду и назначению в соответствии с Правилами классификации объектов информатизации, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 135 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13349).
Включению в реестр подлежит программное обеспечение, являющееся программным продуктом и выполненное в виде самостоятельной программы.
Программные продукты, являющиеся частями программного обеспечения, включаются в реестр в составе программного обеспечения, частью которого они являются.
Включению в реестр подлежат сервисные программные продукты, созданные в рамках переходных положений, предусмотренных правилами создания, развития, эксплуатации, приобретения объектов информатизации "электронного правительства", а также информационно-коммуникационных услуг, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13282).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.02.2024 № 106/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тізілімде қамтылған мәліметтер мүдделі тұлғалардың танысуы үшін ашық және қолжетімді болып табылады.
2-тарау. Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібі
5. Мыналар тізілімді қалыптастыру және жүргізу деп түсініледі:
1) тізілімге бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімі туралы мәліметтер енгізу;
2) өтініш берушілер ұсынған мәліметтер өзгерген (толықтырылған) кезде, сондай-ақ бағдарламалық қамтылым немесе электрондық өнеркәсіп өнімі тізілімнен шығарылған кезде тізілімді жаңарту;
3) уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында тізілімді орналастыру.
6. Тізілімді қалыптастыруды және жүргізуді уәкілетті орган тізілімге бағдарламалық қамтылым немесе электрондық өнеркәсіп өнімін енгізу және одан шығару, сондай-ақ тізілімдегі мәліметтерге өтініш берушілердің өтінімдері негізінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу арқылы жүзеге асырады.
7. Тізілімді жүргізу осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
8. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу бағдарламалық қамтылымды немесе электрондық өнеркәсіп өнімін өндірушілерден тізілімге енгізу (алып тастау) немесе өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы берілген өтініштер (бұдан әрі – өтініш) негізінде жүзеге асырылады.
9. Өтінімдерді уәкілетті органға бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімдерін өндірушілер ұсынады.
Әрбір бағдарламалық қамтылым немесе электрондық өнеркәсіп өнімі бойынша осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жеке өтініш беріледі.
10. Бағдарламалық қамтылымның тізілімге енгізу жөніндегі өлшемшарттары мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының аумағында бағдарламалық қамтылымға айрықша құқық немесе Қазақстан Республикасының аумағында бағдарламалық қамтылымның айрықша мүліктік құқықтарын мынадай тұлғалардың біреуіне не бірнешеуіне: Қазақстан Республикасының жеке тұлғасына/ларына немесе заңды тұлғасына тиесілі айрықша құқықтың бүкіл қолданылу мерзіміне пайдалану құқығы;
2) ҚР СТ ISO/IEC 15408-3-2017 "Ақпараттық технологиялар. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету әдістері мен құралдары. Ақпараттық технологиялардың қауіпсіздігін бағалау өлшемшарттары. 3-бөлім. Қорғауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптар" (бұдан әрі – ҚР СТ ISO/IEC 15408-3) сәйкес бағдарламалық қамтылым үшін 4-інші сенім деңгейінен төмен емес орындау немесе Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 111/НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18795 болып тіркелген) бекітілген "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріне және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызылған ақпараттық жүйелерге олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларына сәйкес аккредиттелген сынау зертханалары берген ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне оң нәтижелері бар сынау хаттамаларының болуы (бұдан әрі – сынау хаттамалары).

Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.02.2024 № 106/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Сведения, содержащиеся в реестре, являются открытыми и доступными для ознакомления заинтересованных лиц.
Глава 2. Порядок формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
5. Под формированием и ведением реестра понимается:
1) внесение сведений о программном обеспечении и продукции электронной промышленности в реестр;
2) актуализация реестра при изменении (дополнении) сведений, представленных заявителями, а также при исключении программного обеспечения или продукции электронной промышленности из реестра;
3) размещение реестра на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
6. Формирование и ведение реестра осуществляется уполномоченным органом путем включения в реестр и исключения из него программного обеспечения или продукции электронной промышленности, а также внесения изменений и дополнений в сведения, содержащиеся в реестре, по заявлениям заявителей.
7. Ведение реестра осуществляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Формирование и ведение реестра осуществляется на основании поданных заявлений о включении (исключении) или внесения изменений (дополнений) в реестр (далее - заявление) от производителей программного обеспечения или продукции электронной промышленности.
9. Заявления подаются в уполномоченный орган производителями программного обеспечения и продукции электронной промышленности.
По каждому программному обеспечению или продукции электронной промышленности подается отдельное заявление по форме, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам.
10. Критериями по включению программного обеспечения в реестр являются:
1) исключительное право на программное обеспечение на территории Республики Казахстан или право использования исключительных имущественных прав программного обеспечения на территории Республики Казахстан на весь срок действия исключительного права, принадлежащего одному либо нескольким из следующих лиц: физическому/им лицу/ам или юридическому лицу Республики Казахстан;
2) соответствие требованиям с СТ РК ISO/IEC 15408-3-2017 "Информационные технологии. Методы и средства обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий. Часть 3. Требования к обеспечению защиты" (далее – СТ РК ISO/IEC 15408-3) не ниже 4 уровня доверия для программного обеспечения или наличие протоколов испытаний с положительными результатами на соответствие требованиям информационной безопасности (далее – протоколы испытаний), выданного аккредитоваными испытательными лабораториями в соответствии с Правилами проведения испытаний объектов информатизации "электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности, утвержденными приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 111/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18795).

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 16.05.2023 № 179/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.02.2024 № 106/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Электрондық өнеркәсіптің тізілімге енгізу жөніндегі өлшемшарттары мыналар болып табылады:
1) өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық немесе өнеркәсіптік меншік объектісін пайдалану құқығын келесі тұлғалардың (құқық иеленушілердің) біреуіне не бірнешеуіне: Қазақстан Республикасының жеке тұлғасына/тұлғасына немесе заңды тұлғасына тиесілі бүкіл қолданылу мерзіміне беру;
2) электрондық өнеркәсіп өнімінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылымның ҚР СТ ISO/IEC 15408-3 стандартына сәйкес 4-інші қауіпсіздік деңгейінен төмен емес ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сай келуі (ҚР СТ ISO/IEC 15408-3 сәйкес электрондық өнеркәсіп өнімінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылымды сертификаттау мүмкін болмаған жағдайда өтініш беруші электрондық өнеркәсіп өнімінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылымды сертификаттау мүмкін еместігі туралы қорытынды алу үшін кемінде екі сәйкестікті растау органына жүгінеді) немесе сынау хаттамасының болуы.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 16.05.2023 № 179/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.02.2024 № 106/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Бағдарламалық қамтылымды тізілімге енгізу туралы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының аумағында бағдарламалық қамтылымға қолданыстағы айрықша құқықты растайтын құжат немесе бағдарламалық қамтылымның айрықша мүліктік құқықтарын пайдалану құқығын растайтын құжат;
2) ҚР СТ ISO/IEC 15408-3 (сертификаттау жүргізу сәтіндегі өзекті нұсқада) сәйкес бағдарламалық қамтылым үшін 4-інші сенім деңгейінен төмен емес ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестік сертификатының көшірмесі немесе сынау хаттамасының болуы.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.02.2024 № 106/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 16.05.2023 № 179/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.02.2024 № 106/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Критериями по включению продукции электронной промышленности в реестр являются:
1) исключительное право на объект промышленной собственности или передача права пользования объектом промышленной собственности на весь срок действия, принадлежащего одному либо нескольким из следующих лиц (правообладателей): физическому/им лицу/ам или юридическому лицу Республики Казахстан;
2) соответствие программного обеспечения, входящего в состав продукции электронной промышленности, требованиям информационной безопасности в соответствии с СТ РК ISO/IEC 15408-3 не ниже 4 уровня безопасности (в случае невозможности сертифицировать программное обеспечение, входящее в состав продукции электронной промышленности, в соответствии с СТ РК ISO/IEC 15408-3, заявитель обращается к органам по подтверждению соответствия для предоставления заключения о невозможности сертификации) или наличие протокола испытаний.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 16.05.2023 № 179/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.02.2024 № 106/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. К заявлению о включении в реестр программного обеспечения прилагаются следующие документы:
1) документ, подтверждающий исключительное право на программное обеспечение или документ, подтверждающий право использования исключительных имущественных прав программного обеспечения на территории Республики Казахстан;
2) копия сертификата соответствия требованиям информационной безопасности не ниже 4 уровня доверия для программного обеспечения в соответствии с СТ РК ISO/IEC 15408-3 (в актуальной версии на момент проведения сертификации) или наличие протокола испытаний.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.02.2024 № 106/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

13. Электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізіліміне енгізу туралы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының аумағында өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты немесе өнеркәсіптік меншік объектісін пайдалану құқығын беру туралы шартты растайтын құжат;
2) ҚР СТ ISO/IEC 15408-3 сәйкес электрондық өнеркәсіп өнімінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылым үшін (сертификаттау жүргізу сәтіндегі өзекті нұсқада) 4-інші сенім деңгейінен төмен емес ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестік сертификатының көшірмесі (ҚР СТ ISO/IEC 15408-3 сәйкес электрондық өнеркәсіп өнімінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылымды сертификаттау мүмкін болмаған жағдайда, өтініш беруші сертификаттаудың мүмкін еместігі туралы қорытынды беру үшін кем дегенде екі сәйкестікті растау органына жүгінеді) немесе сынау хаттамасының болуы.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.02.2024 № 106/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Қағаз жеткізгіштердегі немесе құжаттар тізімдемесі қоса берілген электрондық түрдегі ұсынылған құжаттары бар өтінімдерді уәкілетті орган мен Комиссия түсуіне қарай 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде қарайды.
Осы Қағидалардың 10 және 11-тармақтарына сәйкес бағдарламалық қамтылымды және электрондық өнеркәсіп өнімін тізілімге енгізу жөніндегі өлшемшарттарға сәйкестікті уәкілетті орган осы Қағидалардың 2 және 3-қосымшаларының 12 және 13-тармақтарына, сондай-ақ 8, 12, 13-тармақтарына сәйкес Бағдарламалық қамтылымды/электрондық өнеркәсіп өнімін тізілімге енгізу туралы өтінішке қоса берілетін құжаттарды зерделеу арқылы белгілейді.
Осы Қағидалардың 10, 11, 12 және 13-тармақтарына сәйкес келмейтін өтініштерді уәкілетті орган қабылдамауы тиіс, бұл ретте өтініш берушіге өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде анықталған сәйкессіздіктерді көрсете отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес анықталған сәйкессіздіктер туралы хабарлама электрондық поштаға жіберіледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктер туралы хабарламаны алғаннан кейін оларды жояды және қағаз жеткізгіштердегі немесе электрондық түрде қоса берілген құжаттары бар өтінішті уәкілетті органға 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайта береді.
Қайта берілген өтінішті және қағаз жеткізгіштердегі немесе электрондық түрде қоса беріліп отырған құжаттарды уәкілетті орган мен Комиссия осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес қарайды.
Бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімін тізілімге енгізу Комиссияның ұсынымы негізінде құрылымдық бөлімше басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес тізілімге бағдарламалық қамтылым/электрондық өнеркәсіп өнімін енгізу туралы хабарламамен ресімделеді.

13. К заявлению о включении в реестр продукции электронной промышленности прилагаются следующие документы:
1) документ, подтверждающий исключительное право на объект промышленной собственности или договора о передаче права пользования объектом промышленной собственности на территории Республики Казахстан;
2) копия сертификата соответствия требованиям информационной безопасности в соответствии с СТ РК ISO/IEC 15408-3 не ниже 4 уровня доверия для программного обеспечения, входящего в состав продукции электронной промышленности (в актуальной версии на момент проведения сертификации) (в случае невозможности сертифицировать программное обеспечение, входящее в состав продукции электронной промышленности, в соответствии с СТ РК ISO/IEC 15408-3, заявитель обращается к не менее двум органам по подтверждению соответствия для предоставления заключения о невозможности сертификации) или наличие протокола испытаний.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.02.2024 № 106/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Заявления с представленными документами на бумажных носителях или в электронном виде с приложением описи документов рассматриваются уполномоченным органом и Комиссией по мере поступления в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней.
Соответствие критериям по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр согласно пунктам 10 и 11 настоящих Правил устанавливается уполномоченным органом посредством изучения документов, прилагаемых к Заявлению о включении программного обеспечения/продукции электронной промышленности в реестр, согласно пунктам 12 и 13, а также пунктам 8, 12, 13 приложения 2 и 3 настоящих Правил.
Заявления, не соответствующие пунктам 10, 11, 12 и 13 настоящих Правил, подлежат отклонению уполномоченным органом, при этом заявителю в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления заявления направляется уведомление о выявленных несоответствиях согласно приложению 6 к настоящим Правилам на электронную почту с указанием выявленных несоответствий.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Заявитель после получения уведомления о выявленных несоответствиях устраняет их и повторно подает заявление и прилагаемые документы на бумажных носителях или в электронном виде уполномоченному органу в течение 3 (трех) рабочих.
Повторное заявление и прилагаемые документы на бумажных носителях или в электронном виде рассматриваются уполномоченным органом и Комиссией в соответствии с пунктом 14 настоящих Правил.
Включение программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр оформляется уведомлением о включении программного обеспечения/продукции электронной промышленности в реестр согласно приложению 7 к настоящим Правилам, подписанным электронной цифровой подписью руководителя структурного подразделения либо лица его замещающего на основании рекомендации Комиссии.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Өтініш беруші осы Қағидалардың 12 және 13-тармақтарында, сондай-ақ 2 және 3-қосымшаларының 8, 12 және 13-тармақтарында көзделген құжаттардың қолданылу мерзімдері аяқталатын күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей уәкілетті органға құжаттардың өзектендірілген нұсқаларын ұсына отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша cенім білдірілген бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтініш береді.
Бұл ретте, уәкілетті орган жылына кемінде 1 (бір) рет желтоқсан айында тізілімде қамтылған мәліметтердің өзектілігіне мониторинг жүргізеді.
17. Уәкілетті орган тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтініш негізінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы хабарламаны ресімдейді.
Бағдарламалық қамтылымның немесе электрондық өнеркәсіп өнімінің атауы өзгерген кезде өтініш беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басқа атаумен тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтініш жіберуі қажет.
Өкілдердің (дистрибьюторлардың және (немесе) дилерлердің) тізімі толықтырылған кезде, өтініш беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтінішке қоса электрондық түрде немесе қағаз жеткізгіште өкілдігін растайтын құжатты ұсынады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Бағдарламалық қамтылымды немесе электрондық өнеркәсіп өнімін тізілімнен алып тастау құрылымдық бөлімше басшысының не оны алмастыратын тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес бағдарламалық қамтылымды немесе электрондық өнеркәсіп өнімін тізілімнен алып тастау туралы хабарламамен мынадай жағдайларда:
1) осы Қағидалардың 3 және 14-тармағында көзделген талаптарды сақтамаған жағдайда;
2) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес тізілімнен бағдарламалық қамтылымды және электрондық өнеркәсіп өнімін алып тастау туралы өтініш негізінде өтініш берушінің бастамасы бойынша;

Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Заявитель, не позднее 30 (тридцати) календарных дней до дня истечения сроков действия документов, предусмотренных пунктами 12 и 13, а также пунктами 8, 12 и 13 приложения 2 и 3 настоящих Правил, направляет в уполномоченный орган заявление о внесении изменений и (или) дополнений в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с представлением актуализированных версий документов.
При этом уполномоченный орган не реже 1 (одного) раза в год в декабре месяце проводит мониторинг актуальности сведений, содержащихся в реестре.
17. Уполномоченный орган на основании заявления о внесении изменений и (или) дополнений в реестр оформляет уведомление о внесении изменений и (или) дополнений в реестр согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При изменении наименования программного обеспечения или продукции электронной промышленности, заявителю необходимо направить заявление о внесении изменений и (или) дополнений в реестр по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам с другим наименованием.
При дополнении списка представителей (дистрибьюторов и (или) дилеров) заявитель предоставляет документ, подтверждающий представительство в электронном виде или на бумажном носителе к заявлению о внесении изменений и (или) дополнений в реестр согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключение программного обеспечения или продукции электронной промышленности из реестра оформляется уведомлением об исключении программного обеспечения или продукции электронной промышленности из реестра согласно приложению 9 к настоящим Правилам, подписанным электронной цифровой подписью руководителя структурного подразделения либо лица его замещающего, в следующих случаях:
1) несоблюдения требований, предусмотренных пунктом 3 и 14 настоящих Правил;
2) по инициативе заявителя на основании заявления об исключении программного обеспечения и продукции электронной промышленности из реестра согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

3) өтініш берушінің бағдарламалық қамтылымының (электрондық өнеркәсіп өнімінің) тізілімде болуы кезеңінде уәкілетті орган өтініш берушінің дұрыс емес мәліметтерді және (немесе) дұрыс емес құжаттарды ұсыну фактілерін, сондай-ақ осы Қағидалардың 2 және 3-қосымшасының 10, 11, 12, 13-тармақтарында және 12, 15-тармақтарында көзделген құжаттардың қолданысын жоюы фактілерін анықтаған кезде;
4) осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген талаптарды сақтамаған жағдайда ресімделеді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Тізілім, сондай-ақ тізілімге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторларына жіберіледі және уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында жариялануға жатады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сенім білдірілген
бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидалары, сондай-ақ
бағдарламалық
қамтылым және электрондық
өнеркәсіп өнімін сенім
білдірілген
бағдарламалық қамтылымның
және электрондық өнеркәсіп
өнімінің тізіліміне енгізу
өлшемшарттарына
1-қосымша
Нысан
Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімі
Тізілімдік жазбаның реттік нөмірі
Тізілімдік жазбаны қалыптастыру күні
Бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің атауы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің коды (кодтары) (бар болса)
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішіне сәйкес бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімдернің коды (кодтары)
Тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің коды
Бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімдері үшін техникалық және функционалдық сипаттамалардың қысқаша сипаттамасы
Бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің санаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Сенім білдірілген
бағдарламалық қамтылымның
және электрондық өнеркәсіп
өнімінің тізілімін қалыптастыру
және жүргізу қағидалары,
сондай-ақ бағдарламалық
қамтылым және электрондық
өнеркәсіп өнімін сенім
білдірілген бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық өнеркәсіп өнімінің
тізіліміне енгізу
өлшемшарттарына
2-қосымша
Нысан
Бағдарламалық қамтылымды сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу туралы өтініш

3) при выявлении уполномоченным органом фактов предоставления заявителем неверных сведений и (или) недостоверных документов, а также фактов утраты действий документов, предусмотренных пунктами 10, 11, 12, 13 и пунктов 12, 15 приложения 2 и 3 настоящих Правил, в период нахождения программного обеспечения (продукции электронной промышленности) заявителя в реестре;
4) несоблюдения требований, предусмотренных пунктом 16 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Реестр, а также изменения и дополнения в реестр направляются операторам информационной системы электронных закупок и подлежат опубликованию на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам формирования и
ведения реестра доверенного
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности в реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности
Форма
Реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Порядковый номер реестровой записи
Дата формирования реестровой записи
Наименование программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Код (коды) программного обеспечения и продукции электронной промышленности в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности, утвержденным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80 (при наличии)
Код (коды) программного обеспечения и продукции электронной промышленности в соответствии с Классификатором продукции по видам экономической деятельности
Код программного обеспечения на товар и продукции электронной промышленности согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг
Краткое описание технических и функциональных характеристик для программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Категория программного обеспечения и продукции электронной промышленности
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Правилам формирования
и ведения реестра доверенного
программного обеспечения
и продукции электронной промышленности,
а также критериям по включению
программного обеспечения
и продукции электронной промышленности
в реестр доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности
Форма
Заявление о включении программного обеспечения в реестр доверенного программного обеспечения или продукции электронной промышленности

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.02.2024 № 106/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1._______________________________________________________________________
(тіркелген заңды мекенжайы)
2. байланыс телефон нөмірі: _________________________________________________
3.________________________________________________________________________
(бағдарламалық қамтылымның толық атауы)
4. қызмет түрі _____________________________________________________________
5.________________________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
6. бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі________________________
7. электрондық пошта: ______________________________________________________
8.________________________________________________________________________
функционалын, ерекшеліктері мен артықшылықтарын, қолданылу саласын,
тұтынушыларды көрсете отырып, мемлекеттік немесе орыс тілдерінде еркін нысанда
бағдарламалық қамтылымның сипаттамасы және талап етілетін функционалдық,
техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары, сондай-ақ өнім әзірленген
платформаның сипаттамасы (бар болса);
9. _____________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық комиссияның 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына және Бірыңғай кедендік тарифке сәйкес бағдарламалық қамтылымның коды (кодтары) (бар болса);
10._____________________________________________________________________
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішіне сәйкес бағдарламалық
қамтылымның коды (кодтары)
11. ____________________________________________________________________
тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бірыңғай номенклатуралық
анықтамалығына сәйкес бағдарламалық қамтылымның коды
12. ____________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 111/НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18795 болып тіркелген) бекітілген "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріне және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызылған ақпараттық жүйелерге олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу қағидаларына сәйкес аккредиттелген сынау зертханалары берген сынақтар хаттамасының нөмірі (бар болса);

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.02.2024 № 106/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. __________________________________________________________________
(юридический адрес регистрации)
2. контактный номер телефона: __________________________________________
3. ___________________________________________________________________
(полное наименование программного обеспечения)
4. вид деятельности ____________________________________________________
5. ___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
6. бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер
_____________________________________________________________________
7. электронная почта: ___________________________________________________
8. ___________________________________________________________________
описание и требуемые функциональные, технические, качественные и
эксплуатационные характеристики программного обеспечения на государственном
или русском языках в произвольной форме с указанием функционала, особенностей
и преимуществ, области применения, потребителей, а также описание платформы,
на которой был разработан продукт (при наличии);
9_________________________________________________________
код (коды) программного обеспечения в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единым таможенным тарифом, утвержденными решением Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80 (при наличии);
10. ____________________________________________________________________
код (коды) программного обеспечения в соответствии с Классификатором продукции
по видам экономической деятельности
11. ____________________________________________________________________
код программного обеспечения согласно единому номенклатурному справочнику
товаров, работ и услуг
12. ________________________________________________________
номер протокола испытаний выданного аккредитованными испытательными лабораториями в соответствии с Правилами проведения испытаний объектов информатизации "Электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности, утвержденными приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 111/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18795) (при наличии);

13. ____________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 135 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13349 болып тіркелген) бекітілген Ақпараттандыру объектілерін сыныптау қағидаларын және ақпараттандыру объектілерінің сыныптауышы қағидаларына сәйкес бағдарламалық қамтылым санаттары";
14. ______________________________________________________________________
(электрондық қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(заңды тұлғалар үшін: заңды тұлғаның атауы және сенімхат негізінде әрекет ететін
заңды тұлға басшысының немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(сенімхаттың нөмірі және берілген күні)
15. __________________________________________________________________
өкілдің (дистрибьютордің немесе дилердің) (бар болса) бизнес-сәйкестендіру нөмірі /
жеке сәйкестендіру нөмірі
Сенім білдірілген
бағдарламалық қамтылымның
және электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидалары, сондай-ақ
бағдарламалық қамтылым
және электрондық өнеркәсіп
өнімін сенім білдірілген
бағдарламалық қамтылымның
және электрондық өнеркәсіп
өнімінің тізіліміне енгізу
өлшемшарттарына
3-қосымша
Нысан
Электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.02.2024 № 106/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1._______________________________________________________________________
(Тіркеудің заңды мекенжайы)
2. байланыс телефон нөмірі: ________________________________________________
3. _______________________________________________________________________
(электрондық өнеркәсіп өнімінің толық атауы)
4. қызмет түрі _____________________________________________________________
5.________________________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
6. бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі________________________

13. _________________________________________________________
категория программного обеспечения согласно Правилам классификации объектов информатизации, и классификатор объектов информатизации, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 135 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13349);
14. _____________________________________________________________________
(электронная подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
(для юридических лиц: наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя или представителя юридического лица,
действующего на основании доверенности (номер и дата выдачи доверенности)
15. _____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер
представителя (дистрибьютора или дилера) (при наличии)
Приложение 3
к Правилам формирования
и ведения реестра доверенного
программного обеспечения
и продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения
и продукции электронной
промышленности в "Реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности"
Форма
Заявление о включении продукции электронной промышленности в реестр
доверенного программного обеспечения или продукции электронной промышленности
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.02.2024 № 106/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. ___________________________________________________________________
(юридический адрес регистрации)
2. контактный номер тел.: _______________________________________________
3. ____________________________________________________________________
(полное наименование продукции электронной промышленности)
4. вид деятельности _____________________________________________________
5. ____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
6. бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер
_______________________________________________________________________

7. электрондық пошта: ______________________________________________________
8. ________________________________________________________________________
Электрондық өнеркәсіп өнімінің функционалын, ерекшеліктері мен
артықшылықтарын, қолданылу саласын, тұтынушыларды көрсете отырып, еркін
нысандағы мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі сипаттамасы және талап етілетін
функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары, сондай-ақ
өнімнің фотобейнесі;
9. _____________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық комиссияның 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына және Бірыңғай кедендік тарифке сәйкес электрондық өнеркәсіп өнімдерінің коды (кодтары) (бар болса);
10. ______________________________________________________________________
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішіне сәйкес электрондық
өнеркәсіп өнімінің коды (кодтары)
11. ______________________________________________________________________
тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бірыңғай номенклатуралық
анықтамалығына сәйкес электрондық өнеркәсіп өнімінің коды
12. ____________________________________________________________
сынақтар хаттамасының нөмірі (бар болса);
13._______________________________________________________________________
Электрондық өнеркәсіп өнімдерінің санаты
14._______________________________________________________________________
(электрондық қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(заңды тұлғалар үшін: заңды тұлғаның атауы және сенімхат негізінде әрекет ететін
заңды тұлға басшысының немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(сенімхаттың нөмірі және берілген күні)
15. ______________________________________________________________________
өкілдің (дистрибьютордің немесе дилердің) (бар болса) бизнес-сәйкестендіру нөмірі /
жеке сәйкестендіру нөмірі
Сенім білдірілген
бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізілімін
қалыптастыру
және жүргізу қағидалары,
сондай-ақ
бағдарламалық қамтылым және
электрондық өнеркәсіп өнімін
сенім білдірілген бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізіліміне
енгізу
өлшемшарттарына 4-қосымша
Нысан
Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтініш
______________________________________________________________
Енгізілетін тізілімдік жазбаның атауы және мазмұны өзгерістер және (немесе) толықтырулар
________________________________________________________________
Жаңа редакциядағы тізілімдік жазбаның атауы және мазмұны: мәлімделетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың себебі
________________________________________________________________
байланыс телефон нөмірлері
Сенім білдірілген
бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидалары,
сондай-ақ бағдарламалық
қамтылым
және электрондық өнеркәсіп
өнімін
сенім білдірілген бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізіліміне
енгізу
өлшемшарттарына 5-қосымша
Нысан
Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімдерін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімінен алып тастау туралы өтініш
_______________________________________________________________
Тізілімнен шығарылатын тізілімдік жазбаның атауы мен мазмұны
________________________________________________________________
Тізілімнен шығару себебі
________________________________________________________________
байланыс телефон нөмірлері
Сенім білдірілген
бағдарламалық қамтылымның
және электрондық өнеркәсіп
өнімінің тізілімін қалыптастыру
және жүргізу қағидалары,
сондай-ақ бағдарламалық
қамтылым және электрондық
өнеркәсіп өнімін сенім
білдірілген бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық өнеркәсіп
өнімінің тізіліміне енгізу
өлшемшарттарына
6-қосымша

7. электронная почта: ____________________________________________________
8. _____________________________________________________________________
описание и требуемые функциональные, технические, качественные и
эксплуатационные характеристики продукции электронной промышленности на
государственном или русском языках в произвольной форме с указанием
функционала, особенностей и преимуществ, области применения, потребителей,
а также фотоизображение продукции;
9. _________________________________________________________
код (коды) продукции электронной промышленности в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единым таможенным тарифом, утвержденными решением Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80 (при наличии);
10. ____________________________________________________________________
код (коды) продукции электронной промышленности в соответствии
с Классификатором продукции по видам экономической деятельности
11. ____________________________________________________________________
код продукции электронной промышленности согласно единому номенклатурному
справочнику товаров, работ и услуг
12. ________________________________________________________
номер протокола испытаний (при наличии);
13. ____________________________________________________________________
Категория продукции электронной промышленности
14. ____________________________________________________________________
(электронная подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
(для юридических лиц: наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя или представителя юридического лица,
действующего на основании доверенности (номер и дата выдачи доверенности)
15. _____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер
представителя (дистрибьютора или дилера) (при наличии)
Приложение 4
к Правилам формирования и
ведения реестра доверенного
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности в "Реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности"
Форма
Заявление о внесении изменений и (или) дополнений в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
_______________________________________________________________
Наименование и содержание реестровой записи, в которые вносятся изменения и
(или) дополнения
________________________________________________________________
Наименование и содержание реестровой записи в новой редакции:
Причина заявляемых изменений и (или) дополнений
________________________________________________________________
контактные номера телефона
Приложение 5
к Правилам формирования и
ведения реестра доверенного
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности в "Реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности"
Форма
Заявление об исключении программного обеспечения и продукции электронной промышленности из реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
_______________________________________________________________
Наименование и содержание реестровой записи, которое исключается из реестра
________________________________________________________________
Причина исключения из реестра
________________________________________________________________
контактные номера телефона
Приложение 6
к Правилам формирования
и ведения реестра доверенного
программного обеспечения
и продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения
и продукции электронной
промышленности в "Реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности"

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
[УО мемлекеттік тілдегі атауы] УО мемлекеттік тілдегі деректемелері
[УО мемлекеттік тілдегі атауы] УО мемлекеттік тілдегі деректемелері
Уәкілетті органның бланкі
Анықталған сәйкессіздіктер туралы хабарлама
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[УО атауы], Сіздің [Өтініш беру күні] № [Өтініш нөмірі], қарастырып келесіні хабарлайды.
Тізілімге енгізу туралы өтініш және оған қоса берілетін құжаттар Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 12 сәуірде № 16750 болып тіркелген) Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарына сәйкес беріледі және қаралады.
[Анықталған сәйкессіздіктер].
Осыған байланысты Сіздің компанияңыз мәлімдеген [өнімнің атауы] [бағдарламалық қамтылымы/электрондық өнеркәсіп өнімі] Тізілімге енгізуге жатпайды.
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)]
Сенім білдірілген
бағдарламалық қамтылымның
және электрондық өнеркәсіп
өнімінің тізілімін қалыптастыру
және жүргізу қағидалары,
сондай-ақ бағдарламалық
қамтылым және электрондық
өнеркәсіп өнімін сенім
білдірілген бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық өнеркәсіп өнімінің
тізіліміне енгізу
өлшемшарттарына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 05.12.2022 № 483/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
[УО мемлекеттік тілдегі атауы] УО мемлекеттік тілдегі деректемелері
[УО атауы (орыс тілінде] УО орыс тіліндегі деректемелері
Уәкілетті органның бланкі Бағдарламалық қамтылымды /электрондық өнеркәсіп өнімдерін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу туралы хабарлама
№ _______________
күні "___" ______20___ж.
Осы хабарлама
___________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атауы / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және (бағдарламалық қамтылым немесе электрондық өнеркәсіп өнімінің толық атауы)
_____________________________________________________________
(хабарламаны берген мемлекеттік органның атауы)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________
Тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес бағдарламалық қамтылымның немесе электрондық өнеркәсіп өнімінің коды
_________________________________
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішіне сәйкес бағдарламалық қамтылымның немесе электрондық өнеркәсіп өнімінің коды (кодтары)
_________________________________

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
[Наименование УО
на государственном языке]
реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
Бланк уполномоченного органа
Уведомление о выявленных несоответствиях
[Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления], сообщает следующее.
Заявление о включении в Реестр и прилагаемые к ней документы подаются и рассматриваются в соответствии с Правилами формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, утвержденными приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 апреля 2018 года за № 16750).
[Выявленные несоответствия].
В связи с чем, заявленное Вашей компанией [продукция электронной промышленности/программное обеспечение] [наименование продукции] не подлежит включению в Реестр.
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия)подписывающего
Приложение 7
к Правилам формирования
и ведения реестра доверенного
программного обеспечения
и продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения
и продукции электронной
промышленности в "Реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности"
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.12.2022 № 483/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
[Наименование УО
на государственном языке]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
Бланк уполномоченного органа
Уведомление о включении программного обеспечения/продукции электронной промышленности
в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
№ _______________
дата "___" ___________ 20___года
Настоящее уведомление выдано __________________________________
______________________________________________________________
(Наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица) и (полное наименование
программного обеспечения или продукции электронной промышленности)
______________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего уведомление)
Бизнес-идентификационный номер
_____________________________________
Код программного обеспечения или продукции электронной промышленности согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг
_________________________________
Код (коды) программного обеспечения или продукции электронной промышленности в соответствии с Классификатором продукции по видам экономической деятельности
_________________________________

Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес бағдарламалық қамтылымның немесе электрондық өнеркәсіп өнімдерінің коды (кодтары)
_________________________________ берілді.
(хабарламаны берген мемлекеттік органның атауы)
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)]
Сенім білдірілген
бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидалары, сондай-ақ
бағдарламалық қамтылым және
электрондық өнеркәсіп өнімін
сенім білдірілген бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізіліміне
енгізу өлшемшарттарына
8-қосымша
Нысан
[УО мемлекеттік тілдегі атауы] УО мемлекеттік тілдегі деректемелері
[УО атауы (орыс тілінде] УО орыс тіліндегі
деректемелері
Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімдері тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы хабарлама
№ _______________ күні "___" ___________ 20___ж.
Осы хабарлама
_______________________________________________________
____________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атауы / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және (бағдарламалық қамтылым немесе электрондық өнеркәсіп өнімінің толық атауы)
____________________________________________________________
(хабарламаны берген мемлекеттік органның атауы) берілді
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)]
Сенім білдірілген
бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидалары, сондай-ақ
бағдарламалық қамтылым және
электрондық өнеркәсіп өнімін
сенім білдірілген бағдарламалық
қамтылымның және
электрондық
өнеркәсіп өнімінің тізіліміне
енгізу өлшемшарттарына
9-қосымша
Нысан
[УО мемлекеттік тілдегі атауы] УО мемлекеттік тілдегі деректемелері
[УО атауы (орыс тілінде] УО орыс тіліндегі
деректемелері
Бағдарламалық қамтылымды немесе электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімінен алып тастау туралы хабарлама
№ _______________ күні "___" ___________ 20___ж.
Осы хабарлама
_______________________________________________________
______________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атауы және жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және (бағдарламалық қамтылым немесе электрондық өнеркәсіп өнімінің толық атауы)
_______________________________________________________________________
(хабарламаны берген мемлекеттік органның атауы) берілді
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)]

Код (коды) программного обеспечения или продукции электронной промышленности в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности, утвержденным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего
Приложение 8
к Правилам формирования и
ведения реестра доверенного
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности в "Реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности"
Форма
[Наименование УО на государственном языке] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО
на русском языке
Уведомление
о внесении изменений и (или) дополнений в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
№ _______________ дата "___" ___________ 20___года
Настоящее уведомление выдано __________________________________
______________________________________________________________________
(Наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица) и (полное наименование программного обеспечения или продукции электронной промышленности)
_______________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего уведомление)
[Должность подписывающего] [фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего
Приложение 9
к Правилам формирования и
ведения реестра доверенного
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности, а также
критериям по включению
программного обеспечения и
продукции электронной
промышленности в "Реестр
доверенного программного
обеспечения и продукции
электронной промышленности"
Форма
[Наименование УО на государственном языке] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО
на русском языке
Уведомление
Об исключении программного обеспечения или продукции электронной промышленности из реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
№ _______________ дата "___" ___________ 20___года
Настоящее уведомление выдано
__________________________________
______________________________________________________________________
(Наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица) и (полное наименование программного обеспечения или продукции электронной промышленности)
_______________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего уведомление)
[Должность подписывающего] [фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего