"Биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 118 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 16822 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 118 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10617 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 қарашадағы Заңының 7-бабы 4) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Биоотын айналымы бойынша декларацияны ұсыну қағидаларында:
"Биоотын айналымының теңгерімі" биоотын айналымы бойынша декларацияның" 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаевқа) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 118 "Об утверждении Правил представления декларации по обороту биотоплива"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2018 года № 16822
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 118 "Об утверждении Правил представления декларации по обороту биотоплива" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10617, опубликованный 13 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 ноября 2010 года "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах представления декларации по обороту биотоплива, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 "Декларация по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива" изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаеву А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов

2018 жылғы 5 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 6 бұйрығына
1-қосымша
Биоотын айналымы бойынша
декларацияны ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Биоотын айналымының теңгерімі" биоотын айналымы бойынша декларация
есепті кезең 20___ жылғы ______ айы
Индексі: БОАД 1
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: биоотын айналымы бойынша қызметін жүзеге асырушы жеке және
заңды тұлғалар
Қайда ұсынылады: мемлекеттік кірістер органына
Ұсыну мерзімі: ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне дейін
ЖСН/БСН
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
Мемлекеттік кірістер органының коды
р/с№
Био отын түрі
Био отынның ДСН коды
Қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Өнім беруші/ алушы
Өнім беруші/ алушының атауы
Өнім берушінің/алушының ЖСН/БСН
Есепті кезең басына қалдығы
Биоотын түсті
Барлығы
өз өндірісінен
жеке және заңды тұлғалардан
ішкі орын ауыстыру бойынша
импорт бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиыны
Кестенің жалғасы:
Алушылардан өнімдерді қайтару
Өткізілді (тиеп жөнелтілді)
Ілеспе жүкқұжат
Жеткізушілерге өнімді қайтару
Бүлінгені, жоғалғаны
Нормалар шегіндегі шығыны
Есепті кезеңнің соңындағы қалдығы
Барлығы
жеке және заңды тұлғаларға одан әрі сату үшін
жеке және заңды тұлғаларға, олардың жеке қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға)
жеке қажеттіліктеріне пайдаланылды
ішкі орын ауыстыру бойынша
экспортқа
нөмірі
күні
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Жеке кәсіпкер ________________________/____________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (қолы)
Басшысы __________________________/____________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________/____________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (қолы)
Декларация қабылданған күн __________________
____________________________________________________________ / _____________
(Декларацияны қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (қолы)
Пошта штемпелінің күні _________________ (декларация поштамен ұсынылған
жағдайда толтырылады)
Ескертпе:
декларацияны толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында келтірілген;
аббревиатурларды ашып жазу:
БОАД – биоотын айналымы бойынша декларация;
Био отынның ДСН коды – биоотынның дербес сәйкестендіру нөмірі- коды көрсетіледі;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. - тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны толтыру бойынша түсіндірме биоотын айналымы бойынша декларация "Биоотын айналымының теңгерімі" биоотын айналымы бойынша декларация
Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда биоотын түрі көрсетіледі;
3-бағанда био отынның ДСН коды көрсетіледі;
4-бағанда қызметін жүзеге асыру мекенжайы көрсетіледі;
5-бағанда биоотынның өнім берушісі немесе биоотынның алушысы көрсетіледі;
6-бағанда биоотын өнім берушінің немесе биоотын алушының атауы көрсетіледі;
7-бағанда биоотын өнім берушінің немесе биоотын алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) көрсетіледі;
8-бағанда биоотынның есепті кезең басындағы қалдығы (тоннада) көрсетіледі;
9-бағанда барлық түскен биоотын (тоннада) көрсетіледі;
10-бағанда өз өндірісінен биоотын түскен (тоннада) көрсетіледі;
11-бағанда жеке және заңды тұлғалардан биоотын түскен (тоннада) көрсетіледі;
12-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша биоотын түскен (тоннада) көрсетіледі;
13-бағанда импорт бойынша биоотын түскен (тоннада) көрсетіледі;
14-бағанда алушылардан өнімдерді (биоотын) қайтару (тоннада) көрсетіледі;
15-бағанда барлық өткізілген (тиеп жөнелтілген) биоотын (тоннада) көрсетіледі;
16-бағанда жеке және заңды тұлғаларға одан әрі сату үшін өткізілген (тиеп жөнелтілген) биоотын (тоннада) көрсетіледі;
17-бағанда жеке және заңды тұлғаларға, олардың жеке қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға) өткізілген (тиеп жөнелтілген) биоотын (тоннада) көрсетіледі;
18-бағанда жеке қажеттіліктерге пайдалану үшін тиеп жөнелтілген биоотын (тоннада) көрсетіледі;
19-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша тиеп жөнелтілген биоотын (тоннада) көрсетіледі;
20-бағанда экспортқа биоотын (тоннада) өткізілген (тиеп жөнелтілген) көрсетіледі;
21-бағанда биоотынға ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі;
22-бағанда биоотынға ілеспе жүкқұжаттың күні көрсетіледі;
23-бағанда жеткізушілерге өнімді (биоотынды) қайтару (тоннада) көрсетіледі;
24-бағанда биоотынның бүлінгені, жоғалғаны (тоннада) көрсетіледі;
25-бағанда биоотынның нормалар шегіндегі шығыны (тоннада) көрсетіледі;
26-бағанда биоотынның есепті кезеңнің соңындағы қалдығы (тоннада) көрсетіледі.

5 апреля 2018 года
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 6
Приложение 1
к Правилам представления
декларации по обороту
биотоплива
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Декларация по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива" отчетный период ____ месяц 20__ года
Индекс: ДОБ 1
Периодичность: ежемесячная
Представляют: физические и юридические лица, осуществляющие деятельность по обороту биотоплива
Куда представляется: в орган государственных доходов
Срок представления: ежемесячно не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным
ИИН/БИН
Наименование
Отчетный период _____ месяц ______ год ___________
Код органа государственных доходов
№ п/п
Вид биотоплива
ПИН-код биотоплива
Адрес осуществления деятельности
Поставщик/ Получатель
Наименование поставщика/ получателя
ИИН/ БИН поставщика/ получателя
Остаток на начало отчетного периода
Поступило биотоплива
Всего
с собственного производства
от юридических и физических лиц
по внутреннему перемещению
по импорту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Итого
Продолжение таблицы:
Возврат продукции от получателей
Реализовано (отгружено)
Сопроводительная накладная
Возврат продукции поставщикам
Порча, утрата
Потери в пределах норм
Остаток на конец отчетного периода
Всего
физическим и юридическим лицам для дальнейшей реализации
физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю)
использовано на собственные нужды
по внутреннему перемещению
на экспорт
номер
дата
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Индивидуальный предприниматель _________________________ / __________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись) Руководитель ___________________________ /
__________ (Ф.И.О. (при его наличии) (подпись) Главный бухгалтер
___________________________ / __________ (Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата приема декларации ______________________________
________________________________________________________________________ /
_________ ( Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, принявшего декларацию)
(подпись) Дата почтового штемпеля ____________________ (заполняется в случае
предоставления декларации по почте)
Примечание:
пояснение по заполнению декларации приведено в приложении к настоящей форме;
расшифровка аббревиатур:
ДОБ – декларация по обороту биотоплива;
ПИН-код – персональный идентификационный номер-код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Декларация по обороту биотоплива "Баланс оборота биотоплива"
Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается вид биотоплива;
в графе 3 указывается ПИН-код биотоплива;
в графе 4 указывается адрес осуществления деятельности;
в графе 5 указывается поставщик биотоплива или получатель биотоплива;
в графе 6 указывается наименование поставщика биотоплива или получателя биотоплива;
в графе 7 указывается индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) поставщика биотоплива или получателя биотоплива;
в графе 8 указывается остаток биотоплива (в тоннах) на начало отчетного периода;
в графе 9 указывается поступление биотоплива всего (в тоннах);
в графе 10 указывается поступление биотоплива (в тоннах) собственного производства;
в графе 11 указывается поступление биотоплива (в тоннах) от юридических и физических лиц;
в графе 12 указывается поступление биотоплива (в тоннах) по внутреннему перемещению;
в графе 13 указывается поступление биотоплива (в тоннах) по импорту;
в графе 14 указывается возврат продукции (биотоплива) от получателей (в тоннах);
в графе 15 указывается реализация (отгрузка) биотоплива всего (в тоннах);
в графе 16 указывается реализация (отгрузка) биотоплива (в тоннах) физическим и юридическим лицам для дальнейшей реализации;
в графе 17 указывается реализация (отгрузка) биотоплива (в тоннах) физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю);
в графе 18 указывается отгрузка биотоплива (в тоннах) для использования на собственные нужды;
в графе 19 указывается отгрузка биотоплива (в тоннах) по внутреннему перемещению;
в графе 20 указывается реализация (отгрузка) биотоплива (в тоннах) на экспорт;
в графе 21 указывается номер сопроводительной накладной на биотопливо;
в графе 22 указывается дата сопроводительной накладной на биотопливо;
в графе 23 указывается возврат продукции (биотопливо) поставщикам (в тоннах);
в графе 24 указывается порча, утрата биотоплива (в тоннах);
в графе 25 указывается потери биотоплива в пределах норм (в тоннах);
в графе 26 указывается остаток биотоплива (в тоннах) на конец отчетного периода.