"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 шілдедегі № 564 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 160 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 мамырда № 16862 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 шілдедегі № 564 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11854 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына, сондай-ақ ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июля 2015 года № 564 "Об утверждении методики определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 160. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2018 года № 16862
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июля 2015 года № 564 "Об утверждении методики определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11854, опубликованный 11 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Методику определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетных инвестиций и развития государственного частного партнерства в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
Р. Дәленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 160 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 24 шілдедегі
№ 564 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік-жекешелік әріптестік (бұдан әрі – МЖӘ) жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) МЖӘ жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу жөніндегі бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджет қаражатын ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету мақсатында әзірленді және ұсынымдық сипатқа ие.
2. МЖӘ, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) құнын 2015 жылғы 31 қазандағы "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабының 3) тармақшасына және 2006 жылдың 7 шілдедегі "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 6-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті атқарушы органдар айқындайтын заңды тұлға осы Әдістемеге сәйкес айқындайды.
3. МЖӘ жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер:
1) жекеше әріптесті конкурс тәсілімен айқындау кезінде:
жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау бойынша екі кезеңдік конкурс өткізілген жағдайда жоба бойынша ақпараттық парақ әзірлеуді;
жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау бойынша бір кезеңдік конкурс өткізілген жағдайда МЖӘ жобасының, оның ішінде концессиялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін (бұдан әрі – ТЭН) әзірлеуге немесе түзетуге техникалық тапсырма әзірлеуді қоса алғанда, жоба бойынша ақпараттық парақ әзірлеуді;
жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау бойынша бір кезеңдік конкурс өткізілген жағдайда қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы (бұдан әрі – ЖСҚ) объектінің нақты алаңына байланыстыру құнын есептеумен жоба бойынша, әзірленген ЖСҚ бар жобалар бойынша, сондай-ақ техникалық тұрғыдан күрделі болып табылмайтын, үлгілік жобалар, үлгілік жобалық шешімдер және ТЭН қажет етпейтін қайта қолданылатын жобалар негізінде іске асырылатын жобалар бойынша ақпараттық парақ әзірлеуді;
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, жекеше әріптесті айқындау бойынша конкурстың бірінші кезеңі шеңберінде техникалық тапсырма әзірлеуді;
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау бойынша конкурс өткізілген жағдайда
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының, оның ішінде концессиялық жобаның ТЭН әзірлеу бойынша техникалық тапсырманы әзірлеуді қоса алғанда, конкурстық құжаттама әзірлеуді;
жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау бойынша бір кезеңдік конкурс өткізілген жағдайда құрамында ТЭН бар конкурстық құжаттама әзірлеуді;
жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау бойынша бір кезеңдік конкурс өткізілген жағдайда ЖСҚ объектінің нақты алаңына байланыстыруды, әзірленген ЖСҚ бар жобалар бойынша және (немесе) техникалық тұрғыдан күрделі болып табылмайтын, үлгілік жобалар, үлгілік жобалық шешімдер негізінде іске асырылатын ЖСҚ әзірлеуді және ТЭН қажет етпейтін, қайта қолданылатын жобаларды қоса алғанда, конкурстық құжаттама әзірлеуді;
әлеуетті инвесторларды іздеу және тарту жөніндегі іс-шараларды, оның ішінде жария таныстырылымдар, роуд-шоу, конференциялар, жарнамалық науқандар өткізуді;
МЖӘ, оның ішінде концессия шартының жобасын әзірлеуді;
жекеше әріптестің немесе концессионердің кредиторлармен тікелей келісімінің жобасын әзірлеуді;
бекітілген конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар (түзетулер) енгізуді;
Конкурстық және концессиялық өтінімдерді қарау және таңдау жөніндегі комиссияның жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау бойынша конкурсқа қатысушымен келіссөздер жүргізу процесінде консультациялық қызметтер көрсетуді, сондай-ақ келіссөздерге қатысуды;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық өтінімдерін тәуелсіз бағалауды қамтиды.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 160
Утверждена приказом
исполняющего обязанности
Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 24 июля 2015 года № 564
Методика определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства (далее - ГЧП), в том числе концессионных проектов (далее – Методика) разработана в целях обеспечения рационального использования бюджетных средств по бюджетным программам по консультативному сопровождению проектов ГЧП, в том числе концессионных проектов и носит рекомендательный характер.
2. Стоимость услуг по консультативному сопровождению проектов ГЧП, в том числе концессионных проектов (далее – услуги) определяется юридическим лицом, определяемым Правительством Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 6-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях" и подпунктом 3) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" или местными исполнительными органами согласно настоящей Методике.
3. Услуги по консультативному сопровождению проектов ГЧП, в том числе концессионных проектов включают:
1) при определении частного партнера способом конкурса:
разработку информационного листа по проекту в случае двухэтапного конкурса по выбору частного партнера или концессионера;
разработку информационного листа по проекту в случае одноэтапного конкурса по выбору частного партнера или концессионера, включая разработку технического задания на разработку или корректировку технико-экономического обоснования проекта ГЧП, в том числе концессионного проекта (далее – ТЭО);
разработку информационного листа по проекту в случае одноэтапного конкурса по выбору частного партнера или концессионера с расчетом стоимости привязки имеющейся проектно-сметной документации (далее – ПСД) к конкретной площадке объекта, по проектам, имеющим разработанные ПСД, а также являющимся технически несложными, реализуемым на основании типовых проектов, типовых проектных решений и проектов повторного применения, не требующих ТЭО;
разработку технического задания в рамках первого этапа конкурса по определению частного партнера с использованием двухэтапных процедур;
разработку конкурсной документации в случае конкурса по выбору частного партнера или концессионера с использованием двухэтапных процедур, включая разработку технического задания по разработке ТЭО проекта ГЧП, в том числе концессионного проекта;
разработку конкурсной документации в случае одноэтапного конкурса по выбору частного партнера или концессионера, включающей в свой состав ТЭО;
разработку конкурсной документации в случае одноэтапного конкурса по выбору частного партнера или концессионера, включая привязку ПСД к конкретной площадке объекта, по проектам, имеющим разработанные ПСД и (или) разработку ПСД являющимся технически несложными, реализуемым на основании типовых проектов, типовых проектных решений и проектов повторного применения, не требующих ТЭО;
мероприятия по поиску и привлечению потенциальных инвесторов, в том числе проведение публичных презентаций, роуд-шоу, конференций, рекламных кампаний;
разработку проекта договора ГЧП, в том числе концессии;
разработку проекта прямого соглашения с кредиторами частного партнера или концессионера;
внесение изменений и дополнений в утвержденную конкурсную документацию (корректировка);
оказание консультационных услуг в переговорном процессе Комиссии по рассмотрению и отбору конкурсных и концессионных заявок с участником конкурса по выбору частного партнера или концессионера, а также участие в переговорах;
независимую оценку конкурсных заявок проектов ГЧП, в том числе концессионных проектов.

2) жекеше әріптесті тікелей келіссөздер тәсілімен айқындау кезінде:
жекеше әріптеспен келіссөздер процесінде бизнес-жоспарды бекіткенге дейін консультациялық қызметтер көрсетуді, оның ішінде:
өтінім қабылдауды сүйемелдеуді, бизнес-жоспарды алдын ала бағалауды;
біліктілікті іріктеу кезінде сүйемелдеуді;
бизнес-жоспар бойынша келіссөздерге қатысуды;
бизнес-жоспарды сараптау, түзету шеңберінде сүйемелдеуді;
жекеше әріптеспен келіссөздер процесінде МЖӘ шартына қол қойылғанға дейін консультациялық қызметтер көрсетуді, оның ішінде:
МЖӘ шартын алдын ала бағалауды, оны түзетуді;
МЖӘ шарты бойынша келіссөздерге қатысуды;
МЖӘ шартын сараптау, түзету шеңберінде сүйемелдеуді қамтиды.
2-тарау. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын есептеу
4. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының, оның ішінде концессиялық жобаның ерекшеліктеріне байланысты нақты көрсетілетін қызметтің құнын есептеу үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтің құнына түзету коэффициенттері осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес тиісті коэффициенттер сомасын 1 адам-сағат құнына және нормативтік еңбек шығындарына көбейту жолымен пайдаланылады:
P = сх lх (k1+k2+…)+exp, мұнда:
P – қосылған құн салығын есепке алмағанда, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызмет құны;
с – көрсетілетін қызметтердің өнім берушісінің республикалық жобалар бойынша 1 адам-сағат құны (қосылған құн салығын есепке алмағанда, 6 358,57 (алты мың үш жүз елу сегіз теңге елу жеті тиын*) теңге);
l – қызмет көрсетуге арналған базалық нормативтік еңбек шығындары, осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес;
k –көрсетілетін қызметтер құнына түзету коэффициенттері;
exp – осы Әдістеменің 5-тармағына сәйкес жоба алдындағы және жобалық құжаттаманы дайындауға жұмсалатын шығыстар (қажет болған жағдайда).
Жергілікті жобалар бойынша адам-сағат құны консультациялық сүйемелдеу көрсететін заңды тұлғаны айқындайтын тиісті құқықтық актімен бекітіледі.
5. Бір кезеңдік конкурс бойынша конкурстық құжаттаманы әзірлеу құнына техникалық тапсырманы, жобаның ТЭН әзірлеу немесе түзету шығыстар қосылады.
Жобалық құжаттаманы дайындау бойынша жұмыс құнын, сондай-ақ үлгілік жоба болған жағдайда ЖСҚ байланыстыру бойынша шығыстарды есептеу сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерге сәйкес жүзеге асырылады.

2) при определении частного партнера способом прямых переговоров:
оказание консультационных услуг в переговорном процессе с частным партнером до утверждения бизнес-плана, в том числе:
сопровождение принятия заявки, предварительная оценка бизнес-плана;
сопровождение при квалификационном отборе;
участие в переговорах по бизнес-плану;
сопровождение в рамках экспертиз, корректировок бизнес-плана;
оказание консультационных услуг в переговорном процессе с частным партнером до подписания договора ГЧП, в том числе:
первоначальную оценку договора ГЧП, его корректировку;
участие в переговорах по договору ГЧП;
сопровождение в рамках экспертиз, корректировок договора ГЧП.
Глава 2. Расчет стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов ГЧП, в том числе концессионных проектов
4. В зависимости от специфики проекта ГЧП, в том числе концессионного проекта, для расчета стоимости конкретной услуги используются поправочные коэффициенты к стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, согласно приложению 1 к настоящей Методике путем умножения суммы соответствующих коэффициентов на стоимость 1 человека-часа и нормативные трудозатраты:
P = сx lx(k1+k2+…)+exp
где: P – стоимость услуги по консультативному сопровождению проектов ГЧП, в том числе концессионных проектов без учета налога на добавленную стоимость;
с – стоимость 1 человеко-часа поставщика услуг по республиканским проектам (6358,57 (шесть тысяч триста пятьдесят восемь тенге пятьдесят семь тиын) тенге без учета налога на добавленную стоимость);
l – базовые нормативные трудозатраты на единицу услуги, согласно приложению 2;
k – поправочные коэффициенты к стоимости услуг;
exp – расходы на подготовку предпроектной и проектной документации (при необходимости) согласно пункту 5 настоящей Методики.
Стоимость человеко-часа по местным проектам утверждается соответствующим правовым актом местного исполнительного органа, определяющим юридическое лицо на оказание консультативного сопровождения.
5. По одноэтапному конкурсу в стоимость разработки конкурсной документации включаются расходы на разработку или корректировку технического задания, ТЭО проекта.
Расчет стоимости работы по подготовке проектной документации, а также расходов по привязке ПСД при наличии типового проекта, осуществляется в соответствии с приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 232-нқ "Об утверждении Государственного норматива по определению стоимости проектных работ для строительства в Республике Казахстан" зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14642 .

6. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың ерекшеліктерін ескере отырып, көрсетілетін қызметтердің өнім берушісі жобалар үшін жоба алдындағы құжаттаманы әзірлеу (түзету) бойынша көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда, үшінші тараптардың көрсетілетін қызметтерін тартады.
*республикалық жобалар үшін (жергілікті жобалар үшін жергілікті атқарушы органдар айқындайды).
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын, оның
ішінде концессиялық
жобаларды консультациялық
сүйемелдеу бойынша
көрсетілетін қызметтер құнын
айқындау әдістемесіне
1-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын (бұдан әрі – МЖӘ), оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер құнына түзету коэффициенттері
Ерекшелік
Коэффициент мәні, k
1
Құрылыстың болжамды құны:

6. Исходя из специфики проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, поставщиком услуг привлекаются услуги третьих сторон, включая услуги по разработке (корректировке) предпроектной документации для проектов.
Приложение 1к Методике
определения стоимости услуг
по консультативному
сопровождению проектов
государственно-частного
партнерства, в том числе
концессионных проектов
Поправочные коэффициенты к стоимости услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства (далее – ГЧП), в том числе концессионных проектов
Специфика
Значение коэффициента, k
1
Предполагаемая стоимость строительства:

4 000 000 айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі – АЕК) төмен
0,8 дейін
4 000 000 АЕК-тен жоғары
1,2
2
Жобаның күрделілігіне және бірегейлілігіне байланысты салалық коэффициент:
құны 4 000 000 АЕК-тен төмен жобалар үшін;
1
құны 4 000 000 АЕК-тен жоғары аналогтары бар жобалар үшін;
2
құны 4 000 000 АЕК-тен жоғары аналогтары жоқ жобалар үшін.
3
3
Сараптама қорытындыларын алу қажет болған кезде
0,5
4
Екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, жекеше әріптесті айқындау бойынша конкурстың бірінші кезеңі шеңберінде келіссөздер процесіне консультациялық көрсетілетін қызметтерді тарту кезінде, техникалық ұсыныстарды беру бойынша техникалық тапсырманы әзірлеу кезінде
0,5
5
Жобаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарын және техникалық тапсырмаларды әзірлеу кезінде
0,2
6
Конкурстық құжаттама кезеңінде технико-экономикалық негіздемесін (бұдан әрі – ТЭН) әзірлеуге техникалық тапсырманы әзірлеу кезінде
0,4
7
Жобаның ТЭН әзірлеу қажет болған кезде
1
8
МЖӘ жобасының немесе концессиялық жобаның бекітілген ТЭН немесе жобалық-сметалық құжаттамасы (бұдан әрі – ЖСҚ) болған кезде
(-0,5)
9
Конкурстық құжаттаманы әзірлеу кезеңінде ТЭН түзету кезінде
0,6
10
Конкурстық құжаттаманы әзірлеу кезеңінде ЖСҚ түзету кезінде
0,5
11
ЖСҚ нақты алаңға байланыстыру кезінде
0,5
12
ЖСҚ байланыстыру құнын есептеу кезінде
0,5
13
Конкурстық өтінімдерге тәуелсіз бағалау жүргізу кезінде конкурстық өтінімде ТЭН болған кезде
1
14
МЖӘ жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша қызметтер ұсыну мақсаттары үшін үшінші тараптардың консультациялық көрсетілетін қызметтерін тарту кезінде*:
құны 4 000 000 АЕК-тен төмен аналогтары бар жобалар үшін;
құны 4 000 000 АЕК-тен жоғары аналогтары бар жобалар үшін;
құны 4 000 000 АЕК-тен жоғары аналогтары жоқ жобалар үшін.
1
2
3
* бюджеттік бағдарламалар әкімшісі айқындайды
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын, оның
ішінде концессиялық
жобаларды консультациялық
сүйемелдеу бойынша
көрсетілетін қызметтер құнын
айқындау әдістемесіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметтің бір бірлігіне базалық нормативтік еңбек шығындары
р/с №
Көрсетілетін қызмет түрі
1, адам-сағат
1
Концессионерді немесе жекеше әріптесті таңдау бойынша конкурсты ұйымдастыру кезеңінде көрсетілетін қызметтер, оның ішінде:
3500 дейін
1.1
Екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, жекеше әріптесті айқындау бойынша конкурстың бірінші кезеңі шеңберінде жоба бойынша ақпараттық парақты, оның ішінде техникалық тапсырманы әзірлеу
1500 дейін
1.2
Конкурстық құжаттаманы, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік (бұдан әрі – МЖӘ) (концессия) шартының жобасын әзірлеу
1500 дейін
1.3
Әлеуетті инвесторларды іздеу және тарту бойынша іс-шаралар өткізу
500 дейін
2
Концессионерді немесе жекеше әріптесті таңдау бойынша конкурс өткізу кезеңінде көрсетілетін қызметтер, оның ішінде:
2300 дейін
2.1
Комиссияның жекеше әріптесті немесе концессионерді таңдау жөніндегі конкурсқа қатысушымен келіссөздер процесінде консультациялық көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ келіссөздерге қатысу
500 дейін
2.2
Конкурстық өтінімдерді тәуелсіз бағалау
300 дейін
2.3
Жекеше әріптестің немесе концессионердің кредиторларымен тікелей келісімді бағалау және пысықтау
1500 дейін
3
Бизнес-жоспар бекітілгенге дейін тікелей келіссөздерді сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
800 дейін
4
МЖӘ шартына қол қойылғанға дейін тікелей келіссөздерді сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
1000 дейін

менее 4 000 000 месячных расчетных показателей (далее – МРП)
до 0,8
свыше 4 000 000 МРП
1,2
2
Отраслевой коэффициент в зависимости от сложности и уникальности проекта:
для проектов со стоимостью менее 4 000 000 МРП;
1
для проектов со стоимостью свыше 4 000 000 МРП, аналог которых имеется;
2
для проектов со стоимостью свыше 4 000 000 МРП, аналог которых не имеется.
3
3
При необходимости получения заключений экспертиз
0,5
4
При привлечении консультационных услуг в переговорном процессе в рамках первого этапа конкурса по определению частного партнера с использованием двухэтапных процедур, при разработке технического задания по предоставлению технических предложений
0,5
5
При разработке плана мероприятий и технического задания по реализации проекта
0,2
6
При разработке технического задания на разработку технико-экономического обоснования (далее – ТЭО) на этапе конкурсной документации
0,4
7
При необходимости разработки ТЭО проекта
1
8
При наличии утвержденного ТЭО проекта ГЧП или концессионного проекта, или проектно-сметную докумекнтацию (далее – ПСД)
(-0,5)
9
При корректировке ТЭО на этапе разработки конкурсной документации
0,6
10
При корректировке ПСД на этапе разработки конкурсной документации
0,5
11
При привязке ПСД к конкретной площадке
0,5
12
При расчете стоимости привязки ПСД
0,5
13
При наличии ТЭО в конкурсной заявке при проведении независимой оценки конкурсных заявок
1
14
При привлечении консультационных услуг третьих сторон для целей предоставления услуги по консультативному сопровождению проектов ГЧП, в том числе концессионных проектов*:
для проектов со стоимостью менее 4 000 000 МРП, аналог которых имеется;
1
для проектов со стоимостью свыше 4 000 000 МРП, аналог которых имеется;
2
для проектов со стоимостью свыше 4 000 000 МРП, аналог которых не имеется.
3
Примечание:
* определяется администратором бюджетных программ
Приложение 2 к Методике
определения стоимости услуг
по консультативному
сопровождению проектов
государственно-частного
партнерства, в том числе
концессионных проектов
Базовые нормативные трудозатраты на единицу услуги
п/п
Вид услуги
l, человек-час
1
Услуги на этапе организации конкурса по выбору концессионера или частного партнера, в том числе:
до 3500
1.1
Разработка информационного листа по проекту, в том числе технического задания в рамках первого этапа конкурса по определению частного партнера с использованием двухэтапных процедур
до 1500
1.2
Разработка конкурсной документации, в том числе проекта договора государственно-частного партнерства (далее - ГЧП) (концессии)
до 1500
1.3
Проведение мероприятий по поиску и привлечению потенциальных инвесторов
до 500
2
Услуги на этапе проведения конкурса по выбору концессионера или частного партнера, в том числе:
до 2300
2.1
Консультационные услуги в переговорном процессе Комиссии с участником конкурса по выбору частного партнера или концессионера, а также участие в переговорах
до 500
2.2
Независимая оценка конкурсных заявок
до 300
2.3
Оценка и проработка прямого соглашения с кредиторами частного партнера или концессионера
до 1500
3
Услуги по сопровождению прямых переговоров до утверждения бизнес-плана
до 800
4
Услуги по сопровождению прямых переговоров до подписания договора ГЧП
до 1000