"Жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге және жергілікті өзін-өзі басқарудың кіріс көздеріне бөлінген бюджет қаражатын пайдалануға мониторинг жүргізу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 405 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 479 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 мамырда № 16867 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 ақпандағы № 176 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 20.02.2020 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 39-3-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге және жергілікті өзін-өзі басқарудың кіріс көздеріне бөлінген бюджет қаражатын пайдалануға мониторинг жүргізу әдістемесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 405 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8762 болып тіркелген, 2013 жылғы 26 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 240 (28179) болып жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге және жергілікті өзін-өзі басқарудың кіріс көздеріне бөлінген бюджет қаражатын пайдалануға мониторинг жүргізу әдістемесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге және жергілікті өзін-өзі басқарудың кіріс көздеріне бөлінген бюджет қаражатын пайдалануға мониторинг жүргізу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 39-3-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге бөлінген бюджет қаражатының пайдаланылуына талдау жүргізу үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауыл округі әкімдігінің аппараты Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14623 болып тіркелген) есепті жылдан кейінгі айдың 5-і күніне дейінгі мерзімде бекітілген Бюджеттік мониторинг жүргізу әдістемесінің 4-тарауына сәйкес бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы жарты жылдықтың және есепті жылдың қорытындылары бойынша есеп жасайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 405 "Об утверждении Методики по проведению мониторинга за использованием бюджетных средств, выделенных на решение вопросов местного значения, и доходных источников местного самоуправления"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 479. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2018 года № 16867. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2020 года № 176.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 20.02.2020 № 176 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 405 "Об утверждении Методики по проведению мониторинга за использованием бюджетных средств, выделенных на решение вопросов местного значения, и доходных источников местного самоуправления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8762, опубликован 26 октября 2013 года в газете "Казахстанская правда" за № 302 (27576)) следующие изменения:
в Методике по проведению мониторинга за использованием бюджетных средств, выделенных на решение вопросов местного значения, и доходных источников местного самоуправления, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Методика по проведению мониторинга за использованием бюджетных средств, выделенных на решение вопросов местного значения, и доходных источников местного самоуправления (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 4 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее - Закон).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для проведения анализа использования бюджетных средств, выделенных на решение вопросов местного значения, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по итогам полугодия и отчетного года составляет отчет о реализации бюджетных программ в соответствии с главой 4 Инструкции по проведению бюджетного мониторинга, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14623), в срок до 5-го числа месяца следующего за отчетным периодом.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Жергілікті өзін-өзі басқарудың кіріс көздері Заңның 3-бабының 3-тармағына сәйкес түскен түсімдерден қалыптастырылады.";
қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Қ. Баеділов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 20 сауірдегі
№ 479 бұйрығына
қосымша
Жергілікті маңызы бар
мәселелерді шешуге және
жергілікті өзін-өзі
басқарудың кіріс көздеріне
бөлінген бюджет қаражатын
пайдалануға мониторинг
жүргізу әдістемесіне қосымша
нысан

"7. Доходные источники местного самоуправления формируются из поступлений, предусмотренных в соответствии с пунктом 3 статьи 3 Закона.";
приложение изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
К. Баедилов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 479
Приложение
к Методике по проведению
мониторинга за использованием
бюджетных средств, выделенных
на решение вопросов местного
значения, и доходных источников
местного самоуправления
форма
Отчет о результатах использования доходных источников местного самоуправления

20__ жылғы 1_____________ Жергілікті өзін-өзі басқарудың кіріс көздеріне бөлінген бюджет қаражатын пайдалану нәтижелері туралы есеп
Мемлекеттік мекеменің атауы _____________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық ______________________
Бірліктің өлшемдер: мың теңге
Атауы
Жолдың коды
Бір жылға бекітілген жоспар
Бір жылға нақтыланған жоспар
Жарты жылға жоспар
Іс жүзінде орындалуы
Нақтыланған жоспарға орындалуы % (баған 6/баған 4) х100
Жарты жылдық жоспарға орындалуы % (баған 6/ баған 5) х100

на 1___________ 20__ года
Наименование государственного учреждения
_________________________________________________________
Периодичность: полугодовая, годовая ________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Код строки
Утвержденный план на год
Уточненный план на год
План на полугодие
Фактическое исполнение
% исполнения к уточненному плану (графа 6/графа 4) х100
% исполнения к плану на полугодие (графа 6/графа 5) х100

025
Жиыны
030
Шығыстар - барлығы
050
Оның ішінде, шығыстардың бағыттары бойынша:
Есепті кезеңнің соңында қалған ақша қалдығы - барлығы
100
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың,
кенттің, ауыл округінің әкімі ________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, жөні) (бар болса)
Қаржы қызметінің басшысы________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, жөні) (бар болса)
Күні _____ жылғы "__"____________

025
Итого
030
Расходы - всего
050
в том числе по направлениям расходов:
Остаток денег на конец отчетного периода - всего
100
Аким города районного значения,
села, поселка, сельского округа __________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отечество (при его наличии)
Руководитель финансовой
службы ________________ ________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отечество (при его наличии)
Дата "__"____________ _____года