Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 283 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 мамырда № 16950 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 29.06.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 213-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес" БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 01.08.2019 № 605 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2018 года № 16950.
В соответствии с пунктом 4 статьи 213 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 01.08.2019 № 605 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_____________ Д. Абаев
2018 жылғы 10 мамырдағы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
27 сәуірдегі № 283 бұйрығымен
бекітілген
Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну қағидалары (бұдан әрі –Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі-Кодекс) 213-бабының 4-тармағына, сәйкес әзірленген және пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 01.08.2019 № 605 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) оператор көрсететін қызметтерді жоспарланған сатып алу туралы ақпарат–жер қойнауын пайдаланушы жасайтын, оператор өтеулі негізде ұсынатын көрсетілетін қызметтердің көлемі мен мерзімдерін айқындайтын құжат;
2) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бір жылдық бағдарламасы–жер қойнауын пайдаланушы жасайтын, жер қойнауын пайдаланушы күнтізбелік бір жылға жоспарлайтын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің номенклатурасы мен көлемдерін, оларды сатып алу тәсілдері мен мерзімдерін айқындайтын құжат;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 29 июня 2018 года.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ Д. Абаев
10 мая 2018 года
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 апреля 2018 года № 283
Правила представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 213 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 01.08.2019 № 605 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) информация о планируемом закупе услуг оператора – документ, составляемый недропользователем, определяющий объем и сроки оказания услуг, предоставляемых оператором на возмездной основе;
2) годовая программа закупа товаров, работ и услуг – документ, составляемый недропользователем, определяющий планируемые недропользователем на один календарный год номенклатуру и объемы товаров, работ и услуг, способы и сроки их приобретения;

3) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасы – жер қойнауын пайдаланушы жасайтын, ол бес жылға дейінгі кезеңге жоспарлайтын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің номенклатурасы мен көлемдерін, оларды сатып алу тәсілдері мен мерзімдерін айқындайтын құжат;
4) электрондық цифрлық қолтаңба-электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну тәртібі
3. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын сатып алу жүргізу үшін жоспарланған жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей не пайдалы қатты қазбаларға арналған жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия (келісімшарт) тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы жылға, .xlsx форматында электрондық түрде www.reestr.nadloc.kz сайтында "Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі" мемлекеттік ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Тізілім" МАЖ) орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасын ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
Жер қойнауын пайдаланушы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға .xlsx форматында электрондық түрде "Тізілім" МАЖ-де орналастыру жолымен осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
4. Жер қойнауын пайдаланушы, жыл сайын 1 ақпаннан кешіктірмей не пайдалы қатты қазбаларға арналған жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия (келісімшарт) тіркелген күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, уәкілетті органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша .xlsx форматында электрондық түрде "Тізілім" МАЖ-де орналастыру жолымен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді бағдарламасын ұсынады және оны бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.

3) среднесрочная программа закупа товаров, работ и услуг – документ, составляемый недропользователем, определяющий планируемые им на период до пяти лет номенклатуру и объемы товаров, работ и услуг, способы и сроки их приобретения;
4) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора
3. Недропользователь ежегодно, не позднее 1 февраля планируемого для проведения закупок года либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации лицензии на недропользование (контракта) на твердые полезные ископаемые, представляет уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых (далее – уполномоченный орган) годовую программу закупа товаров, работ и услуг по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на предстоящий год путем размещения в государственной информационной системе "Реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей" на сайте www.reestr.nadloc.kz (далее – ГИС "Реестр") в электронном виде в формате .xlsx и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Недропользователь, при внесении изменений и (или) дополнений в годовую программу закупа товаров, работ и услуг в течение пяти рабочих дней представляет уполномоченному органу изменения и (или) дополнения согласно приложению 1 к настоящим Правилам путем размещения в ГИС "Реестр" в электронном виде в формате .xlsx и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
4. Недропользователь ежегодно, не позднее 1 февраля либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации лицензии на недропользование (контракта) на твердые полезные ископаемые, представляет уполномоченному органу среднесрочную программу закупа товаров, работ и услуг по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, на предстоящие периоды путем размещения в ГИС "Реестр" в электронном виде в формате .xlsx и удостоверяет их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.

5. Жер қойнауын пайдаланушы, уәкілетті органға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз түрде Кодекстің 6-тарауына сәйкес жер қойнауын пайдаланушы операторды тартқан кезде, бірінші басшының не оны алмастырушы адамның қолы қойылған, сондай-ақ оның өтеулі көрсететін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратты ұсынады.
Пайдалы қатты қазбалар
саласындағы уәкілетті органға
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып
алудың жылдық (бір қаржы
жылына арналған) және орта
мерзімді (бес қаржы жылына
арналған) бағдарламаларын,
сондай-ақ оператордың өтеулі
көрсетілетін қызметтерін
жоспарланған сатып алу туралы
ақпаратын ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны мынадай интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына) бағдарламасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.12.2021 № 647 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: 1-ЖСБ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: пайдалы қатты қазбаларды өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: "Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі" мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне.
Ұсыну мерзімі: 1 (бірінші) ақпаннан кешіктірмей немесе пайдалы қатты қазбаларға арналған жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия (келісімшарт) тіркелген күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияның (келісімшарттың) тіркеу нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
ТЖҚ БНА бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігі
(ТЖҚ БНА)
Заттай түрінде сатып алуға жоспарланған көлемі
ҚҚС-сыз сатып алудың жоспарланған сомасы, теңге
Сатып алу тәсілі
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны
Сатып алуды өткізу мерзімі
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Тауарлар
Жұмыстар
Көрсетілетін қызметтер
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
____________________________________________________________________
Мекен жайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
ТЖҚ БНА - тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы;
ҚҚС - қосылған құн салығы.
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерді сатып
алудың жылдық бағдарламалары
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына) бағдарламасы (индексі 1-ЖСБ, кезеңділігі жылдық)

5. Недропользователь, представляет уполномоченному органу информацию о планируемом закупе возмездных услуг оператора, в случае его привлечения в соответствии с главой 6 Кодекса по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, на предстоящий период в бумажном виде, которая подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим.
Приложение 1
к Правилам представления
уполномоченному органу
в области твердых полезных
ископаемых годовых
(на один финансовый год)
и среднесрочных (на пять
финансовых лет) программ
закупа товаров, работ и услуг,
а также информации
о планируемом закупе
возмездных услуг оператора
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.12.2021 № 647 (вводится в действие с 01.07.2022).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk
Годовая (на один финансовый год) программа закупа товаров, работ и услуг
Индекс: 1-ГПЗ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года.
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче твердых полезных ископаемых.
Куда представляется форма: в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан посредством государственной информационной системы "Реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей".
Срок представления: не позднее 1 (первого) февраля либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации лицензии на недропользование (контракта) на твердые полезные ископаемые.
Регистрационный номер лицензии на недропользование (контракта) на проведение операций по недропользованию
Код предмета закупа
Код ТРУ по ЕНС ТРУ
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых ТРУ
Единица измерения
(ЕНС ТРУ)
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа без учета НДС, тенге
Способ закупа
Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Срок проведения закупа
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Товары
Работы
Услуги
Наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
____________________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель__________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), телефон.
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) _____________ подпись
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ТРУ – товары, работы, услуги;
ЕНС ТРУ – единый номенклатурный справочник товаров, работ и услуг;
НДС – налог на добавленную стоимость.
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме годовой программы
закупа товаров, работ и услуг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Годовая (на один финансовый год) программа закупа товаров, работ и услуг (индекс 1-ГПЗ, периодичность годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына) бағдарламасы" әкімшілік деректер нысаны (бұдан әрі - Нысан) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 213-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына) бағдарламасын жасау арқылы алдағы жылға жоспарланған тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы ақпарат жинау болып табылады.
3. Толтырылған Нысанды пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне жыл сайын, пайдалы қатты қазбаларға жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия (келісімшарт) тіркелген күннен бастап 1 (бірінші) ақпаннан не күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда - оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
5. Нысан жолма-жол, әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет бойынша жеке мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияның (келісімшарттың) тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда сатып алынатын заттың коды көрсетіледі;
3-бағанда тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің коды 15 символ деңгейінде көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауарды сатып алудың жоспарланған көлемі заттай түрде көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәнде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланған сомасы теңгемен (жүздік үлесі бар бөлшек сан) көрсетіледі;
8-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілі көрсетіледі;
9-бағанда жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны көрсетіледі;
10-бағанда сатып алуды өткізу мерзімі көрсетіледі;
11-бағанда тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі көрсетіледі.
Пайдалы қатты қазбалар
саласындағы уәкілетті органға
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып
алудың жылдық (бір қаржы
жылына арналған) және орта
мерзімді (бес қаржы жылына
арналған) бағдарламаларын,
сондай-ақ оператордың өтеулі
көрсетілетін қызметтерін
жоспарланған сатып алу туралы
ақпаратын ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны мынадай интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламасы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая форма административных данных "Годовая (на один финансовый год) программа закупа товаров, работ и услуг" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 4 статьи 213 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. Основной задачей ведения Формы является сбор информации о планируемых на предстоящий год закупках товаров, работ и услуг путем составления годовой (на один финансовый год) программы закупа товаров, работ и услуг.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан недропользователями по добыче твердых полезных ископаемых, ежегодно, не позднее 1 (первого) февраля либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации лицензии на недропользование (контракта) на твердые полезные ископаемые.
4. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия - лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер лицензии на недропользование (контракта) на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемая сумма закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 8 указывается способ закупки товара, работы или услуги;
в графе 9 указывается место поставки, выполнения работ, оказания услуг;
в графе 10 указывается срок проведения закупа;
в графе 11 указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг.
Приложение 2
к Правилам представления уполномоченному
органу в области твердых
полезных ископаемых годовых
(на один финансовый год)
и среднесрочных (на пять
финансовых лет) программ
закупа товаров, работ и услуг,
а также информации
о планируемом закупе
возмездных услуг оператора

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді (бес қаржы жылына) бағдарламасы" әкімшілік деректер нысаны (бұдан әрі - Нысан) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 213-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді (бес қаржы жылына) бағдарламасын жасау арқылы алдағы бес жылға жоспарланатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы ақпарат жинау болып табылады.
3. Толтырылған Нысанды пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар жыл сайын, жоспарланған бес жылдық кезеңнің бірінші жылының 1 (бірінші) ақпанынан кешіктірмей не пайдалы қатты қазбаларға жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия (келісімшарт) тіркелген күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда - оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
5. Нысан жолма-жол, әрбір тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет бойынша жеке мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияның (келісімшарттың) тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда сатып алынатын заттың коды көрсетіледі;
3-бағанда тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің коды 15 символ деңгейінде көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауарды сатып алудың жоспарланған көлемі заттай түрде көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәнде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланған сомасы теңгемен (жүздік үлесі бар бөлшек сан) көрсетіледі;
8-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілі көрсетіледі;
9-бағанда жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны көрсетіледі;
10-бағанда сатып алуды өткізу мерзімі көрсетіледі;
11-бағанда тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі көрсетіледі.
Пайдалы қатты қазбалар
саласындағы уәкілетті органға
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып
алудың жылдық (бір қаржы
жылына арналған) және орта
мерзімді (бес қаржы жылына
арналған) бағдарламаларын,
сондай-ақ оператордың өтеулі
көрсетілетін қызметтерін
жоспарланған сатып алу туралы
ақпаратын ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны мынадай интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk Оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпарат

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая форма административных данных "Среднесрочная (на пять финансовых лет) программа закупа товаров, работ и услуг" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 4 статьи 213 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. Основной задачей ведения Формы является сбор информации о планируемых на предстоящие пять лет закупках товаров, работ и услуг путем составления среднесрочной (на пять финансовых лет) программы закупа товаров, работ и услуг.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан недропользователями по добыче твердых полезных ископаемых, ежегодно, не позднее 1 (первого) февраля первого года запланированного пятилетнего периода, либо не позднее шестидесяти календарных дней с даты регистрации лицензии (контракта) на недропользование на твердые полезные ископаемые.
4. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия - лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер лицензии на недропользование (контракта) на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается код предмета закупа;
в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 7 указывается планируемая сумма закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тенге (дробное число с сотыми долями);
в графе 8 указывается способ закупки товара, работы или услуги;
в графе 9 указывается место поставки, выполнения работ, оказания услуг;
в графе 10 указывается срок проведения закупа;
в графе 11 указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг.
Приложение 3
к Правилам представления уполномоченному
органу в области твердых
полезных ископаемых годовых
(на один финансовый год) и
среднесрочных (на пять
финансовых лет) программ
закупа товаров, работ и услуг,
а также информации
о планируемом закупе
возмездных услуг оператора

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.12.2021 № 647 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: 1-СЖ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: пайдалы қатты қазбаларды өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: "Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі" мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне.
Ұсыну мерзімі: оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтері тартылған жағдайда.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияның (келісімшарттың) тіркеу нөмірі
Оператордың атауы
Сатып алынатын заттың коды
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы бойынша көрсетілетін қызметтердің коды
Сатып алу көлемі, теңге
Сатып алуды өткізу мерзімі
1
2
3
4
5
6
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
____________________________________________________________________
Мекен жайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
ТЖҚ БНА - тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы;
ҚҚС - қосылған құн салығы.
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Оператордың өтеулі
көрсетілетін қызметтерін
жоспарланған сатып алу
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Оператордың өтеулі қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпарат (индексі 1-СЖ, кезеңділігі жылдық) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Оператордың өтеулі қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпарат" әкімшілік деректер нысаны (бұдан әрі - Нысан) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 213-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.12.2021 № 647 (вводится в действие с 01.07.2022).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk
Информация о планируемом закупе возмездных услуг оператора
Индекс: 1-ПЗ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года.
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче твердых полезных ископаемых.
Куда представляется форма: в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан посредством государственной информационной системы "Реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей".
Срок представления: в случае привлечения возмездных услуг оператора.
Регистрационный номер лицензии на недропользование (контракта) на проведение операций по недропользованию
Наименование оператора
Код предмета закупа
Код услуги по единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг
Объем закупа, тенге
Срок оказания услуг
1
2
3
4
5
6
Наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
____________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________
Телефоны____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), телефон.
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) _____________ подпись
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ТРУ – товары, работы, услуги;
ЕНС ТРУ – единый номенклатурный справочник товаров, работ и услуг;
НДС – налог на добавленную стоимость.
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме информации
о планируемом закупе
возмездных услуг оператора
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация о планируемом закупе возмездных услуг оператора (индекс 1-ПЗ, периодичность годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая форма административных данных "Информация о планируемом закупе возмездных услуг оператора" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 4 статьи 213 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".

2. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті оператордың өтеулі қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпарат жинау болып табылады.
3. Пайдалы қатты қазбаларды өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар толтырылған Нысанды Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне жыл сайын, оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтері тартылған жағдайда ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда - оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
5. Нысан жолма-жол, әрбір келісімшарт бойынша мынадай тәртіппен жеке толтырылады:
1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған актінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда оператордың атауы көрсетіледі;
3-бағанда сатып алынатын заттың коды көрсетіледі;
4-бағанда тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің коды 15 символ деңгейінде көрсетіледі;
5-бағанда сатып алудың жоспарланған көлемі көрсетіледі;
6-бағанда сатып алуды өткізу мерзімі көрсетіледі.

2. Основной задачей ведения Формы является сбор информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан недропользователями по добыче твердых полезных ископаемых, ежегодно, в случае привлечения возмездных услуг оператора.
4. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия - лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется построчно, отдельно по каждому контракту в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер акта на проведение операций по недропользованию;
в графе 2 указывается наименование оператора;
в графе 3 указывается код предмета закупа;
в графе 4 указывается код услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов;
в графе 5 указывается планируемый объем закупа;
в графе 6 указывается срок оказания услуг, предоставляемых оператором на возмездной основе.