Аумақтық сайлау комиссияларының сайлау науқандарын өткізуге арналған бюджеттік өтінімдерді жасау және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2018 жылғы 25 тамыздағы № 12/200 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 қыркүйекте № 17408 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабы 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Аумақтық сайлау комиссияларының сайлау науқандарын өткізуге арналған бюджеттік өтінімдерді жасау және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының ұйымдастырушылық-құқықтық қамтамасыз ету бөлімі:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы міндетін атқарушы
К. Петров
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы міндетін атқарушы
Б. Мелдешов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2018 жылғы 25 тамыздағы
№ 12/200 қаулысымен бекітілген
Аумақтық сайлау комиссияларының сайлау науқандарын өткізуге арналған бюджеттік өтінімдерді жасау және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Аумақтық сайлау комиссияларының сайлау науқандарын өткізуге арналған бюджеттік өтінімдерді жасау және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына (бұдан әрі - Ортсайлауком) ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және аумақтық сайлау комиссияларының сайлау науқандарын өткізуге арналған бюджеттік өтінімдерді (қажеттілік есебін) жасау және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына (бұдан әрі – Ортсайлауком) ұсыну тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил составления и представления бюджетных заявок территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан на проведение избирательных кампаний
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 12/200. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2018 года № 17408.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления бюджетных заявок территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан на проведение избирательных кампаний.
2. Отделу организационно-правового обеспечения Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
К. Петров
Исполняющий обязанности
Секретаря Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
Б. Мельдешов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 25 августа 2018 года № 12/200
Правила составления и представления бюджетных заявок территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан на проведение избирательных кампаний
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и представления бюджетных заявок территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан на проведение избирательных кампаний (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" и определяют порядок составления и представления бюджетных заявок (расчета потребности) территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан (далее - Центризбирком) на проведение избирательных кампаний.

2. Бюджеттік өтінімді жасаудың басты мақсаты керекті қажеттілік ресурстары туралы сандық және қаржылық ақпарат негізінде сайлау науқанын өткізуге арналған шығыстардың үлгі сметасын әзірлеу кезінде шығыстардың көлемдерін негіздеу болып табылады.
3. Бюджеттік өтінім (қажеттілік есебі) сайлау науқанын өткізу үшін әрбір аумақтық сайлау комиссиясы құрастыратын қаржы қаражатының қажеттілік көлемдерін негіздейтін құжаттардың жиынтығын білдіреді.
2-тарау. Бюджеттiк өтiнiмдi жасау тәртібі
4. Бюджеттік өтінімдер (қажеттіліктер есептері):
Қазақстан Республикасының Президентін;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын;
партиялық тізімдер бойынша сайланатын Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттарын;
Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлайтын Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттарын;
мәслихаттардың депутаттарын сайлау бойынша сайлау науқандарына жасалады.
5. Бюджеттік өтінім (қажеттілік есебі) осы Қағидаларға 1, 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 7, 8-қосымшаларға сай нысандар бойынша сайлау науқанын өткізуге арналған қаражаттың қажеттілік есептері негізінде жасалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Әрбір аумақтық сайлау комиссиясы тиісті сайлау науқанын өткізу үшін жекелеген бюджеттік өтінім (қажеттілік есебін) жасайды.
7. Бюджеттік өтінім (қажеттілік есебі) мыналарды:
1) қажеттілік есептерін;
2) алдағы сайлау науқандары туралы ақпарат көрсетілген түсіндірме жазбаны;
3) жоғары тұрған сайлау комиссиясы сұрататын өзге де қажетті ақпаратты қамтиды.
8. Бюджеттік өтінімге (қажеттілік есебіне) аумақтық сайлау комиссиясының төрағасы мен хатшысы, сондай-ақ тиісті әкім аппаратының қаржы-экономикалық қызметінің басшысы (бұдан әрі – бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық бөлімнің меңгерушісі) қол қояды.
Бюджеттік өтінімде (қажеттілік есебінде) жауапты орындаушының -тиісті аумақтық сайлау комиссиясын хатшысының тегі, аты және әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) (болған жағдайда), қызметі, жұмыс телефоны міндетті түрде көрсетіледі.
9. Бюджеттiк өтiнiмнiң мұқаба парағы осы Қағидаларға "Бюджеттік өтінім" деген 1-қосымшаға сай нысан бойынша ресiмделедi.
10. Қажеттілік есептері осы Қағидаларға 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1 және 7-қосымшаларға сай бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша ұсынылады.

2. Основной целью составления бюджетной заявки является обоснование объемов расходов при разработке примерной сметы расходов на проведение избирательной кампании на базе количественной и финансовой информации о необходимых ресурсах потребности.
3. Бюджетная заявка (расчет потребности) представляет собой совокупность документов для обоснования объемов потребности финансовых средств, составляемой каждой территориальной избирательной комиссией на проведение избирательной кампании.
Глава 2. Порядок составления бюджетной заявки
4. Бюджетные заявки (расчеты потребности) составляются на следующие избирательные кампании по выборам:
Президента Республики Казахстан;
депутатов Сената Парламента Республики Казахстан;
депутатов Мажилиса Парламента Республики Казахстан, избираемых по партийным спискам;
депутатов Мажилиса Парламента Республики Казахстан, избираемых Ассамблеей народа Казахстана;
депутатов маслихатов.
5. Бюджетная заявка (расчет потребности) составляется на основе расчетов потребности средств на проведение избирательной кампании по формам, согласно приложениям 1, 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 7, 8 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Каждая территориальная избирательная комиссия составляет отдельную бюджетную заявку (расчет потребности) для проведения соответствующей избирательной кампании.
7. Бюджетная заявка (расчет потребности) включает в себя:
1) расчеты потребности;
2) пояснительную записку с указанием информации о предстоящих выборных кампаниях;
3) другую необходимую информацию, запрашиваемую вышестоящей избирательной комиссией.
8. Бюджетная заявка (расчет потребности) подписывается председателем и секретарем территориальной избирательной комиссии, а также руководителем финансово-экономической службы (далее – главный бухгалтер или руководитель финансово-экономического отдела) соответствующего аппарата акима.
В бюджетной заявке (расчет потребности) обязательно указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) (далее – ФИО), должность, рабочий телефон ответственного исполнителя - секретаря соответствующей территориальной избирательной комиссии.
9. Титульный лист бюджетной заявки оформляется по форме согласно приложению 1 "Бюджетная заявка" к настоящим Правилам.
10. Расчеты потребности представляются по каждой специфике экономической классификации расходов бюджета по формам согласно приложениям 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1 и 7 к настоящим Правилам.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10-1. 142 "Дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу" ерекшелігі бойынша қажеттілік есебі Аумақтық сайлау комиссиясының осы Қағиданың 1-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бір және көп рет пайдаланылатын медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу бойынша шығыстарды қамтиды." осы Қаулының 1-қосымшасына сәйкес.
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. 144 "Отын, жанар-жағармай материалдарын сатып алу" ерекшелігі бойынша қажеттілік есебі Аумақтық сайлау комиссиясының жанар-жағармай материалдарына қажеттілік есебі негізінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сай нысан бойынша жасалады.
Қажеттілік есебі Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 179 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен қамтамасыз етудің заттай нормаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10762 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
Автокөлік құралдары үшін жанар-жағармай материалдарына қажеттілік есебі еркін нысанда жасалады.
12. Аумақтық сайлау комиссиясының 149 "Басқа қорлар сатып алу" ерекшелігі бойынша шығыстарын айқындау үшін, тауарлар құны бірлігін негіздейтін құжаттарды ұсынумен, шығыс материалдарын сатып алу шығындарын есептеу үшін Аумақтық сайлау комиссиясының шығыс материалдарын сатып алуға қажеттілік есебіне сәйкес осы Қағидаларға 3-қосымшаға сай нысан бойынша толтырылады.
13. 152 "Байланыс қызметтеріне ақы төлеу" ерекшелігі бойынша байланыс қызметтеріне ақы төлеуге қажеттілік есебі телекоммуникациялық қызметтерді сатып алу іс-шараларын жоспарлау кезінде Аумақтық сайлау комиссиясының байланыс қызметтеріне ақы төлеу қажеттілігі есебіне сәйкес осы Қағидаларға 4-қосымшаға сай нысан бойынша толтырылады.
Шығыстарды есептеу кезінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 179 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік органдарды телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10762 болып тіркелген) басшылыққа алу қажет.
14. 153 "Көлік қызметтеріне ақы төлеу" ерекшелігі бойынша көлік қызметтеріне ақы төлеу бойынша қажеттілік есебін алдағы сайлау науқанына жоспарланып отырған шығыстарды негіздеу үшін ағымдағы қаржы жылына көлікті жалға алу туралы шарттардың көшірмелерімен бірге Аумақтық сайлау комиссиясының көлік қызметтеріне ақы төлеу қажеттілігі есебіне сәйкес осы Қағидаларға 5-қосымшаға сай нысан бойынша жасалады.

Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10-1. Расчет потребности по специфике 142 "Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения" включает в себя расходы по приобретению изделий медицинского назначения одноразового и многоразового использования по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 10-1 в соответствии с постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. Расчет потребности по специфике 144 "Приобретение топлива, горюче-смазочных материалов" составляется по Расчету потребности территориальной избирательной комиссии на горюче-смазочные материалы по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Расчет потребности осуществляется в соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, натуральными нормами обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 179 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10762).
Расчет потребности на смазочные материалы для автотранспортных средств составляется в произвольной форме.
12. Расчет потребности территориальной избирательной комиссии для определения расходов по специфике 149 "Приобретение прочих запасов" с предоставлением обосновывающих документов за единицу стоимости товаров, заполняется для расчета расходов по закупке расходных материалов согласно Расчету потребности территориальной избирательной комиссии по закупке расходных материалов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
13. Расчет потребности на оплату услуг связи по специфике 152 "Оплата услуг связи" заполняется при планировании мероприятий на закупку телекоммуникационных услуг согласно Расчету потребности территориальной избирательной комиссии, на оплату услуг связи по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При расчете расходов следует руководствоваться натуральными нормами обеспечения государственных органов телефонной связью, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 179 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10762).
14. Расчет потребности по оплате транспортных услуг по специфике 153 "Оплата транспортных услуг" для обоснования планируемых расходов на предстоящую избирательную кампанию с представлением копии договоров об аренде транспорта за текущий финансовый год составляется согласно Расчету потребности территориальной избирательной комиссии по оплате транспортных услуг по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

15. 159 "Өзге қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі бойынша қажеттілік есебі жеке және заңды тұлғалардың көрсеткен жұмыстары мен қызметтеріне ақы төлеу шығыстарын қамтиды және Аумақтық сайлау комиссиясының жеке және заңды тұлғалардың көрсеткен жұмыстары мен қызметтеріне ақы төлеу қажеттілігі есебіне сай осы Қағидаларға 6, 6-1-қосымшаларына сай нысан бойынша жасалады.
Осы есепте шығыстардың сомасы көрсетiледi, сондай-ақ шығыстардың негізгі түрлерi бойынша таратып жазу келтiрiледі:
қызметкерлердiң еңбекақысы - осы жол бойынша қызметтерді көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын жұмыскерлердiң еңбекақысы көрсетiледi (жұмыскерлердің еңбекақысынан ұсталатын жеке табыс салығы, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi жарналар сондай-ақ осы жол бойынша көрсетіледі). Еңбекақы төлеу шығыстарын есептеу кезінде "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заң нормаларының талаптарын сақтау қажет;
мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар;
әлеуметтік салық;
әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыру аударымдары;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданысқа енгізілетін міндетті кәсіби зейнетақы жарналары;
мемлекет ішіндегі iскерлік және қызметтік сапарлар;
өзге қорларды сатып алу;
банк қызметтері;
өзге де қызметтер мен жұмыстар;
үй-жайды жалдау осы Қағиданың 6-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша." осы Қаулының 2-қосымшасына сәйкес.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. 169 "Өзге де ағымдағы шығыстар" ерекшелігі бойынша қажеттілік есебі кандидаттардың шығыстарын, нотариаттық қызметтерді қамтиды және Аумақтық сайлау комиссиясының өзге де ағымдағы шығындар бойынша қажеттілік есебіне сәйкес осы Қағидалардың 7-қосымшасына сай нысан бойынша толтырылады.
17. Жоғарыда көрсетілген қосымшалар бойынша есептеулер негізінде аумақтық сайлау комиссиясы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сай нысан бойынша сайлау науқанының әрбір түріне қажеттіліктің жиынтық есебін жасайды, онда шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшеліктер бойынша көрсетіледі. Сайлау науқанының болжамды кезеңіне шығыстардың сомалары шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшеліктері бойынша қажеттілік есептерінде көрсетілген қорытынды сомаларға сәйкес келуі тиіс.

15. Расчет потребности по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ" включает в себя расходы по оплате работ и услуг, оказанных физическими и юридическими лицами, и составляется согласно Расчету потребности территориальной избирательной комиссии по оплате работ и услуг, оказанных физическими и юридическими лицами по формам, согласно приложениям 6, 6-1 к настоящим Правилам.
В данном расчете указывается сумма расходов в целом, а также приводится расшифровка по основным видам расходов:
заработная плата работников - по данной строке отражается оплата труда работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в единый накопительный пенсионный фонд, удерживаемые из заработной платы работников также, отражаются по данной строке). При расчете расходов на оплату труда необходимо соблюдать требования норм Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан";
социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования;
социальный налог;
отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования;
обязательные профессиональные пенсионные взносы, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения";
командировки и служебные разъезды внутри страны;
приобретение прочих запасов;
банковские услуги;
прочие услуги и работы;
аренда за помещение по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 15 - в редакции постановления Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. Расчет потребности по специфике 169 "Прочие текущие затраты" включает в себя расходы кандидатов, нотариальные услуги и заполняется согласно Расчету потребности территориальной избирательной комиссии по прочим текущим затратам по форме, согласно приложения 7 к настоящим Правилам.
17. На основании расчетов по вышеуказанным приложениям территориальная избирательная комиссия составляет сводный расчет потребности по каждому виду избирательной кампаний по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, в котором указывается общая сумма расходов, в том числе в разрезе специфик экономической классификации расходов бюджета. Суммы расходов на прогнозируемый период избирательной кампании по каждой специфике экономической классификации расходов должны соответствовать итоговым суммам, указанным в расчетах потребности по спецификам экономической классификации расходов бюджета.

18. Түсіндірме жазба әрбір сайлау науқанына жоспарланатын шығыстар сипаттамасымен бірге еркін нысанда жасалады.
Бюджеттік өтінімге түсіндірме жазба:
ағымдағы жағдайдың, бар проблемалардың қысқаша сипаттамасын;
осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген әрбір сайлау науқаны бойынша бюджет қаражатын жұмсаудың бағыттарын нақтылайтын ақпаратты қамтиды.
3-тарау. Бюджеттік өтінімді ұсынудың мерзімдері мен тәртібі
19. Облыстық (республикалық маңызы бар қалалар мен астананың) сайлау комиссиялары кезектi жоспарлы кезеңге бюджеттік өтінімдерін (қажеттілік есептерін) ағымдағы қаржылық жылғы 15 ақпанға дейінгі мерзімде енгізілген төмен тұрған аумақтық сайлау комиссияларының бюджеттік өтінімдері (қажеттілік есептері) негізінде, ағымдағы қаржылық жылғы 15 наурызға дейінгі мерзімде ұсынады.
Бюджеттік өтінімдердің (қажеттілік есептерінің) келесі ұсынылуы немесе түзетілуі "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес сайлаудың хабарлануын немесе тағайындалуын ескере отырып, Ортсайлауком белгілейтін мерзімдерде жүзеге асырылады.
Бюджеттік өтінімдерді (қажеттілік есебін) түзету бойынша ұсыныстар енгізу облыстық (республикалық маңызы бар қалалар мен астана) сайлау комиссияларының бастамасы бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Облыстық (республикалық маңызы бар қалалар мен астана) сайлау комиссиялары бюджеттік өтінімді (қажеттілік есебін) түсіндірме жазбасымен бірге Ортсайлаукомға электронды құжатайналымы жүйесі арқылы енгізеді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Ортсайлауком облыстық (республикалық маңызы бар қалалар мен астана) сайлау комиссияларының ұсынған қажеттілік есептері негізінде, сайлау науқанын өткізуге арналған шығыстардың үлгі сметасын қалыптастырады.
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________________________ аумақтық сайлау комиссиясы
________________________________ сайлау науқанына
БЮДЖЕТТІК ӨТІНІМ
___________________________________________
(аумақтық сайлау комиссия төрағасының қолы)
________________________________
(жауапты орындаушының деректері)
Аумақтық Аумақтық сайлау
комиссияларының сайлау
науқандарын өткізуге арналған
бюджеттік өтінімдерді жасау
және Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына

18. Пояснительная записка составляется в произвольной форме с описанием планируемых расходов на каждую избирательную кампанию. Пояснительная записка к бюджетной заявке содержит:
краткое описание текущей ситуации, имеющихся проблем;
информацию, конкретизирующую направления расходования бюджетных средств, в разрезе каждой избирательной кампании, указанной в пункте 4 настоящих Правил.
Глава 3. Сроки и порядок представления бюджетной заявки
19. Областные (городов республиканского значения и столицы) избирательные комиссии бюджетные заявки (расчеты потребности) на очередной плановый период представляют в срок до 15 марта текущего финансового года, на основании бюджетных заявок (расчетов потребности) нижестоящих территориальных избирательных комиссий, внесенных в срок до 15 февраля текущего финансового года.
Последующее предоставление бюджетных заявок (расчетов потребности) или их корректировка осуществляется в сроки, устанавливаемые Центризбиркомом, с учетом объявления или назначения выборов в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан".
Внесение предложений по корректировке бюджетных заявок (расчета потребности) производится по инициативе областных (городов республиканского значения и столицы) избирательных комиссий.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
20. Областные (городов республиканского значения и столицы) избирательные комиссии вносят бюджетную заявку (расчет потребности) с пояснительной запиской в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан в электронном виде через систему электронного документооборота.
Сноска. Пункт 20 - в редакции постановления Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Центризбирком на основании предоставленных расчетов потребности областных (городов республиканского значения и столицы) избирательных комиссий формирует примерную смету расходов на проведение избирательной кампании.
Приложение 1
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
________________________________________________________________________________
Территориальная избирательная комиссия
БЮДЖЕТНАЯ ЗАЯВКА
на избирательную кампанию _________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись Председателя территориальной избирательной комиссии)
________________________________________________________________________________
(данные ответственного исполнителя)

1-1-қосымша
нысан
_________________ аумақтық сайлау комиссиясының медициналық тағайындаудың өзге құралдарына арналған шығындардын есебі
Ескерту. Қағида 1-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
________________ сайлау науқаны
142 "Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу " ерекшелiгі
.№
Алушылардың атауы
Алушылардың бiр күндегi орташа саны (бiрл.)
Жұмыс iстеу күндері (күндер)
Бiр күнiне 1 бiрлiкке медициналық тағайындаудың өзге құралдарына нормасы (теңге)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Аумақтық сайлау комиссиясының төрағасы _________ __________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының хатшысы _________ ___________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
нысан
________________________ аумақтық сайлау комиссиясының жанар-жағармай материалдарына (бұдан әрі - ЖЖМ ) қажеттілік есебі
|_______________________| сайлау науқаны
144 "Отын, жанар-жағармай материалдарын сатып алу" ерекшелігі
Автомобиль маркасы
Қызметтiк автокөлiктер саны *
Қозғалтқыш көлемi, куб сантиметрлермен (бұдан әрі – текше см)
Базалық норма л/100 км
Бiр айдағы жүру лимитi
Бiр айдағы жүру лимитiне шаққандағы ЖЖМ шығыстарының нормасы (5бағ/100)
1 литр ЖЖМ құны
Бiр автокөлiкке шаққандағы ЖЖМ шығыстарының сомасы бiр айға, мың.теңге

Приложение 1-1
к Правилам составления
и представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
по избирательным кампаниям
форма
Расчет расходов на прочие средства медицинского назначения территориальной избирательной комиссии ________________________________
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Избирательная кампания ________________________________________________
Специфика 142 "Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения"
№ п.п
Наименование получателей
Среднее количество получателей в день (единиц)
Дни функционирования в год (дни)
Норма отпуска средств медицинского назначения на 1 единицу в день (тенге)
Сумма затрат (тысяч тенге) (графа3хграфа4х графа5)/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
Председатель территориальной избирательной комиссии
__________________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориальной избирательной комиссии
____________ _____________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово- экономической службы)
соответствующего акимата
__________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
Расчет потребности территориальной избирательной
комиссии ______________________________ на горюче-смазочные материалы
(далее – ГСМ)
Избирательная кампания |______________|
Специфика 144 "Приобретение топлива, горюче-смазочных материалов"|
Марка автомобиля
Кол-во служебного автотранспорта
Объем двигателя, в кубических сантиметрах (далее - куб.см)
Базовая норма л/100 км
Лимит пробега в месяц
Норма расходов ГСМ на лимит пробега в месяц
Стоимость ГСМ на 1 литр

(6 бағ х 7бағ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенiң жалғасы
Барлық машинаға шаққандағы ЖЖМ шығыстарының сомасы жылына, мың.теңге
(8 бағ. х 2*12-бағ.)
Түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасы (теңге)
Барлығы шығыстар
(9-бағ. х 10-бағ.)
мың.теңге
9
10
11
Аумақтық сайлау комиссиясының төрағасы _________ ___________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының
хатшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
нысан
________________________ аумақтық сайлау комиссиясының шығыс материалдарын сатып алу бойынша қажеттілік есебі
|_______________________| сайлау науқаны
149 "Басқа қорлар сатып алу" ерекшелігі
Атауы
Өлш. бiрл.
Саны
Бiрлiк құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге (3бағ.х 4бағ.)/1000
1
2
3
4
5
Принтерлер және көшiру
аппараттары үшiн қағаз
А3, А4, А5 пiшiнi
кг.
Рулонды, кесiлген БПҚ
кг.
факстер үшiн
кг.
Картридждер:
лазерлiк, тасқынды принтерлер үшiн
дана
көшiру аппараттары үшiн
дана
факстер үшiн
дана
Тонерлер:
лазерлiк, тасқынды принтерлер үшiн
дана
көшiру аппараттары үшiн
дана
факстер үшiн
дана
Жабдықтар үшiн басқа шығыс материалдарын сатып алу
дана
дана
Барлығы
Аумақтық сайлау комиссиясының
төрағасы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының
хатшысы _________ ___________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
нысан
________________________ аумақтық сайлау комиссиясының байланыс қызметтерiне ақы төлеуге қажеттілік есебі
|_______________________| сайлау науқаны
152 "Байланыс қызметтеріне ақы төлеу" ерекшелігі
Байланыс түрлерi
Өлшем бiрлiгi
Нөмiрлер (нүктелер, арналар) саны (бiрлiк)
Айына 1 бiрлiкке арналған абоненттiк ақы (теңге)
Айына 1 бiрлiкке арналған уақытына қарай ақы (теңге)
Байланыс арнасын пайдаланғаны үшiн жылына 1 рет ақы төлеу мөлшерi (теңге)
Айына 1 бiрлiкке арналған орташа шығындар (теңге)
Айлар саны
Айына 1 бiрлiкке арналған жалгерлiк төлем
Айына трафик үшiн төлем
Шығындар сомасы ((4-бағ.х 8-бағ. + 5-бағ.х 8-бағ. + 6-бағ.+ 7-бағ. х 8-бағ.+ 9-бағ. х 8-бағ.+ 10-бағ. х 8-бағ.)х 3-бағ.) /1000 (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Үкiметтiк байланыс
х
х
2. Радиотелефондар
х
х
х
х
х

Сумма расходов ГСМ на одну машину в месяц, в тыс. тенге (гр.6 х гр.7)
1
2
3
ң4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы
Сумма расходов ГСМ на все машины в год, в тыс. тенге (гр.8 х гр.2*12)
Сумма расходов на поправочные коэффициенты
(тенге)
Всего расходов ( гр.9+гр.10) (тенге)
9
10
11
Председатель территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово-экономической службы)
соответствующего акимата
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 3
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
Расчет потребности территориальной избирательной комиссии
________________________________ по закупке расходных материалов
Избирательная кампания|______________
Специфика 149 "Приобретение прочих запасов"|
Наименование
Единица измерения
Кол-во
Средняя стоимость за единицу, тенге
Общая стоимость, тыс.тенге (гр.3 х гр.4)/1000
1
2
3
4
5
Бумага для принтеров и копировальных аппаратов:
Формат А3, А4, А5
килограмм (далее -кг.)
Рулонная, перфорированная ЛБК
кг.
для факсов
кг.
Картриджы:
для лазерных, струйных принтеров
штук (далее - шт.)
для копировальных аппаратов
шт.
для факсов
шт.
Тонеры:
для лазерных, струйных принтеров
шт.
для копировальных аппаратов
шт.
для факсов
шт.
Приобретение других расходных материалов для оборудования
шт.
Всего
Председатель территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                               (фамилия и.о. (при его наличии)
Секретарь территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                               (фамилия и.о. (при его наличии)
Главный бухгалтер (руководитель финансово-экономической службы)
соответствующего акимата
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                               (фамилия и.о. (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
Расчет потребности территориальной избирательной комиссии
________________________________ на оплату услуг связи
Избирательная кампания |______________|
Специфика |152 "Оплата услуг связи"|
Виды связи
Ед. изм
Кол-во номеров (точек, каналов) (ед.)
Абонентская плата на 1 единицу в месяц (тенге)
Повременная оплата на 1 ед. в месяц (тенге)
Размер оплаты 1 раз в год за использование канала связи (тенге)
Средние затраты за месяц
на 1 единицу (тенге)
Число месяцев
Арендная плата на 1 ед. в месяц
Плата за трафик в месяц
Сумма затрат ((гр.4 х гр.8+гр.5х гр.8+гр.6+гр.7х гр.8+
гр.9 х гр.8+гр.10 хгр.8)х гр.3)/1000(тыс. тенге)
1
в2
3
4
ғ5
,6
.7
ү8
ұ9
110
11
1.Правительственная связь
х
х
2.Радиотелефоны
х
х
х
х
х

3. Модем бойынша деректер беру
х
х
х
х
х
4. Тiкелей байланыс арналары
Мб
х
х
5. Коммутациялық байланыс арналары, сағат
сағат
х
х
6. Телетайп
х
7. Қалалық телефон нөмiрлерi (о.i. факс):
х
х
х
негiзгi
дана
х
х
х
х
қатар
дана
х
х
х
х
8. Iшкi (мекемелiк) байланыс
х
х
9. Транктiк байланыс (Моторола, Маяк)
х
10. Ұялы байланыс
х
х
х
11. Почта-телеграф шығыстары
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Интернет желiсiне кiру қызметтерi
х
х
х
х
х
х
бағыт белгiлеушiлер
х
х
х
х
х
порт
Мб
х
14. VPDN қызметтерi
дана
Жұрнақты қолдау
Кбит/с
15.Спутниктiк байланыс қызметтерi
сағат
жабдықтар
айы
16. Өзге де байланыс түрлерi
арна
дана
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
х
Аумақтық сайлау комиссиясының
төрағасы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының
хатшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
5-қосымша
нысан
_____________________________ аумақтық сайлау комиссиясының көлiк қызметтерiне ақы төлеу қажеттілігінің есебі
|_______________________| сайлау науқаны
153 "Көлік қызметтеріне ақы төлеу" ерекшелігі
Көлiк түрлерi
Саны (бiрлiк)
Көлiк қызметтерiне ақы төлеуге арналған шығындар айына (теңге)
Айлар саны
Барлық шығыстар жылына мың теңгемен (2-бағ. х 3-бағ. х 4-бағ.)/1000
1
2
3
4
5
Жеңiл автомобильдер
Автобустар
Арнайы автокөлiк
Жүк автомобильдерi
Мотоциклдар
Әуе көлiгi
Темiр жол көлiгi
Су көлiгi
Жиыны
х
х
х
Аумақтық сайлау комиссиясының
төрағасы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының
хатшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
нысан
_____________________________ аумақтық сайлау комиссиясының жеке және заңды тұлғалардың жұмыстары мен көрсеткен қызметтеріне ақы төлеу қажеттілігінің есебі
|_______________________| сайлау науқаны
159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
2

3. Передача данных по модему
х
х
х
х
х
4. Прямые каналы связи
М
х
х
5. Коммутируемый канал связи час
ч
х
х
6. Телетайп
х
х
х
7. Городские телефонные номера (в.т.ч факс):
х
х
основные
ш
х
х
х
х
параллельные
ш
х
х
х
х
8. Внутренняя (учрежденческая)связь
х
х
9. Транковая связь (Моторола, Маяк)
х
10. Междугородние
переговоры
х
х
х
х
х
11. Почтово-телеграфные расходы
х
х
х
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Услуги доступа к сети интернет
М
х
маршрутизаторы
ш
порт
с
14. Услуги VPDN
ч
Поддержка суффикса
м
15. Услуги спутниковой связи
к
оборудования
ш
16. Прочие виды связи
Итого
х
х
х
х
х
х
х
х
Председатель территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово-экономической службы)
соответствующего акимата _________ _______________________________________________
(подпись)             (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 5
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
Расчет потребности территориальной избирательной
__________________________________ по оплате транспортных услуг
Избирательная кампания |______________
Специфика 153 "Оплата транспортных услуг"
Виды транспорта
Кол-во (ед.)
Затраты на оплату транспортных
услуг в месяц (тенге)
Число месяцев
Всего расходов за год в тыс.тенге (гр.2 х гр.3 х гр.4)/1000
1
2
3
4
5
Легковые автомобили
Автобусы
Спецавтотранспорт
Грузовые автомобили
Мотоциклы
Воздушный транспорт
Железнодорожный транспорт
Водный транспорт
Итого
Председатель территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер соответствующего акимата
(руководитель финансово-экономической службы
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 6
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
Расчет потребности территориальной избирательной комиссии
________________________________ по оплате работ и услуг,
оказанных физическими и юридическими лицами
Избирательная кампания |______________|
Специфика 159 "оплата прочих услуг и работ"|
Наименование
Сумма расходов (тыс. тенге)
1
2

1. Барлығы шығындар
Оның iшiнде:
Аумақтық сайлау комиссиясының
төрағасы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының
хатшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының сайлау
науқандарын өткізуге арналған
бюджеттік өтінімдерді жасау
және Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
6-1-қосымша
_________________ аумақтық сайлау комиссиясының үй-жайы үшін жалдау ақысын төлеуге арналған шығындардын есебі
Ескерту. Қағида 6-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 12.07.2022 № 53/522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_______________________ сайлау науқаны
159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі
Ғимарат атауы
Жалға алу алаңы
1 айға шаршы метр үшін жалға алу төлемі
Жалға алу төлемі айына (2бағ. * 3бағ.) теңге
Айлар саны
Шығыстардың сомасы (4 бағ.*5 бағ./1000) мың теңге
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Аумақтық сайлау комиссиясының төрағасы _________ ___________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының хатшысы _________ ___________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
7-қосымша
нысан
______________________ аумақтық сайлау комиссиясының өзге де ағымдағы шығындар бойынша қажеттілік есебі
|_______________________| сайлау науқаны
169 "Өзге де ағымдағы шығындар" ерекшелігі
Шығыстардың атауы
Өлшем
бірлігі
Қызметтер саны
Төлем мөлшері
Шығыстар жиыны (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
1. Кандидаттар шығыстары, оның ішінде:
2. Нотариаттық қызметтер
Барлығы
Аумақтық сайлау комиссиясының
төрағасы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының
хатшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау
комиссияларының
сайлау науқандарын өткізуге
арналған бюджеттік өтінімдерді
жасау және
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
8-қосымша
нысан
_____________________________ аумақтық сайлау комиссиясының __________________сайлау науқаны бойынша қажеттіліктің жиынтық есебі
Атауы
____ жылға арн. есеп
Нақтыланған жоспар
Жоспарлы кезенге арналған
жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7

1. Всего затрат
В том числе:
Председатель территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово-экономической службы)
соответствующего акимата _________ _________________________________________
(подпись)             (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 6-1
к Правилам составления
и представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
по избирательным кампаниям
форма
Расчет расходов на оплату аренды за помещение территориальной избирательной комиссии ________________________________
Сноска. Правила дополнены приложением 6-1 в соответствии с постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 12.07.2022 № 53/522 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Избирательная кампания _____________________________________________
Специфика159 "Оплата прочих услуг и работ"|
Наименование помещения
Арендуемая площадь
Арендная плата за 1 квадратный метр за 1 месяц тенге
Арендная плата в месяц графа 2 х графу 3 тенге
Число месяцев
Сумма расходов (графа 4 х графу 5)/1000 тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Итого:
Председатель территориальной избирательной комиссии
__________________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориально избирательной комиссии
____________ _____________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово- экономической службы)
соответствующего акимата
_________________ ________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 7
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
Расчет потребности территориальной избирательной комиссии
______________________ по прочим текущим затратам
Избирательная кампания___________
Специфика 169 "Прочие текущие затраты"
Наименование расходов
Единица измерения
Количество услуг
Размер платежа
Итого расходов в (в тыс.тенге)
1
2
3
4
5
1. Расходы кандидатов, в том числе:
2.Нотариальные услуги
Всего
Председатель территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориальной избирательной комиссии
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово-экономической службы)
соответствующего акимата _________ _________________________________________
(подпись)             (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 8
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан по
избирательным кампаниям
форма
Сводный расчет потребности территориальной избирательной комиссии
_____________________________ по избирательной кампании
___________________________________________
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный
план
План на плановый период
Кассовые
расходы
Фактические
расходы
_____год
_____год
_____год
1
2
3
4
5
6
7